Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω οτι δεν χρειαζεται task killer οταν εχεις ram manager pro

Κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται ο task killer,,,,,,,,,βαλτε ram manager pro και αυτος ξερει τι θα κανει......

 

True multitasking όπως όλα τα σύγχρονα λειτουργικά win,mac,ios,android 4!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

True multitasking όπως όλα τα σύγχρονα λειτουργικά win,mac,ios,android 4!!

 

Δεν το γνωριζω αυτο,,,,,

Δεν ξερω,,δεν απαντω.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω αυτο,,,,,

Δεν ξερω,,δεν απαντω.......

 

Αυτο στο λιγο που το δουλεψα βλεπει μονο τα apps και οχι διεργασιες widgets Κτλπ οπως πχ το running του go launcher που εχω εγω η το advance task killer!!αρα κλεινεις μονο προγραμματα που εχεις ανοιξει οχι τα παντα ολα ετσι ωστε να τα τρεξει παλι με autostart και να "φαει" μπαταρια,cpu και ram!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο λιγο που το δουλεψα βλεπει μονο τα apps και οχι διεργασιες widgets Κτλπ οπως πχ το running του go launcher που εχω εγω η το advance task killer!!αρα κλεινεις μονο προγραμματα που εχεις ανοιξει οχι τα παντα ολα ετσι ωστε να τα τρεξει παλι με autostart και να "φαει" μπαταρια,cpu και ram!!

 

Παντως μην εχεις και task killer και ram manager oro...

Ο ram man.pro κανει αυτο ........κλεινει αυτοματα τις εφαρμογς που δεν χρησιμοποιουμε ,,κι ετσι δεν κοιταμε τιποτα και δουλευουν ολα ρολοι...

Link to comment
Share on other sites

εναι ΟΛΑ στα Αγγλικα;

βλεπω ενα φακελο cn μεσα

 

Εγω ειχα κατεβασει το v1 τωρα στο v3 δεν ξερω τη εχει αλλαξει γτ βλεπω εχει και θεμα....παντος η v1 ειχε ολα τα locale δεν νομιζω στην v3 να τα εβγαλε!!127.051ΜΒ ειναι η v1 παντος!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παντως τα ss ειναι απο QQLauncher

 

Ελα μωρε ενα brick ακομα απορω παντος πως κοιτας Official...με στεναχωρεις...πετα την MIUI μεσα στα asap!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παντως τα ss ειναι απο QQLauncher

 

Ναι το λεει: Cancel Huawei desktop, QQLauncher

εδω ομως, τι εννοει ο ποιητης?

February 19 at 19:30: correction ADB can not open the pea pods, can not connect with boot.img on the problems attached to the amended, pink screen replacement can be complete Brush package then pass up

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το λεει: Cancel Huawei desktop, QQLauncher

εδω ομως, τι εννοει ο ποιητης?

pea pods,

αυτο το καταλαβα,στα αλλα εχω μια δυσκολια:p

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2P8s8YswWbpMchDOG_SKG-SF3zScI_uNHgSCpOB1JDJKvE6Jb

δεν γινετε δουλεια ομως ετσι,δεν ειμαι κινεζος !

Ελα μωρε ενα brick ακομα απορω παντος πως κοιτας Official...με στεναχωρεις...πετα την MIUI μεσα στα asap!! :P

να μου προσφερει και κατι ομως!

ενα fix για τον ηχο,κατι τελος παντων,ενα ραδιο βρε αδελφε,μην με αναγκαζουν η αυτο η εταιρικη!

δεν εχει νοημα.

edit

πηρες το ματι σας καπου για root την 565;;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αυτο το καταλαβα,στα αλλα εχω μια δυσκολια:p

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2P8s8YswWbpMchDOG_SKG-SF3zScI_uNHgSCpOB1JDJKvE6Jb

δεν γινετε δουλεια ομως ετσι,δεν ειμαι κινεζος !

 

να μου προσφερει και κατι ομως!

ενα fix για τον ηχο,κατι τελος παντων,ενα ραδιο βρε αδελφε,μην με αναγκαζουν η αυτο η εταιρικη!

δεν εχει νοημα.

edit

πηρες το ματι σας καπου για root την 565;;

 

Αυτο με τα φασολακια ποτε δεν καταλαβα τη ειναι σε ολες τις κινεζικες ρομ...δεν βγηκε καμια σημερα και βαριεμαι πρωτη μερα και δεν κανω πειραματα με ρομ!! :Ρ η official δεν νομιζω να ειχε ποτε προβλημα με τον ηχο...εκτος αν εννοεις ποιο δυνατο..ραδιο εχει κλασσικα και οπως ειπα και ποιο πανω εχει και cloud backup φαση αυτη απο το honor!!Το θεμα ειναι οτι το theming της Official ειναι απο δυσκολο εως ανυπαρκτο γιαυτο προτημαω μεχρι στιγμης την MIUI!!Δεν ξερω απο διαφορα performance πως τα παει μια Official σε σχεση με τις custom αλλα αν ειχαν ευκολο theming δεν θα εβγαζα ποτε την Official απο πανω!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα φασολακια ποτε δεν καταλαβα τη ειναι σε ολες τις κινεζικες ρομ...δεν βγηκε καμια σημερα και βαριεμαι πρωτη μερα και δεν κανω πειραματα με ρομ!! :Ρ η official δεν νομιζω να ειχε ποτε προβλημα με τον ηχο...εκτος αν εννοεις ποιο δυνατο..ραδιο εχει κλασσικα και οπως ειπα και ποιο πανω εχει και cloud backup φαση αυτη απο το honor!!Το θεμα ειναι οτι το theming της Official ειναι απο δυσκολο εως ανυπαρκτο γιαυτο προτημαω μεχρι στιγμης την MIUI!!Δεν ξερω απο διαφορα performance πως τα παει μια Official σε σχεση με τις custom αλλα αν ειχαν ευκολο theming δεν θα εβγαζα ποτε την Official απο πανω!! :Ρ

 

 

Το theming ειναι πολυ ευκολο,,,,αμα θελετε να σας πω η να σας φτιαξω κανενα θεματακι,,με διαφανο κουρτινακι με αλλα εικονιδια ,οτι θελετε αλλα δεν ξερω τι γουστα μπορει να εχει ο καθενας με τα χρωματα και τα εικονιδια,,,, ηδη αρχιζω να ετοιμαζω καποια θεματα για το μαμα 2.2.2 γιατι μου ζητανε καποια παιδια και θα ετοιμασω μερικα ετσι κι αλλιως,,, οποτε αν θελετε κατι πες τε μου το ρομ σας και αν εχετε καποιο γουστο σε χρωμα το φτιαχνουμε...

Δεν ειναι δυσκολο το theming παντως...

Link to comment
Share on other sites

Το theming ειναι πολυ ευκολο,,,,αμα θελετε να σας πω η να σας φτιαξω κανενα θεματακι,,με διαφανο κουρτινακι με αλλα εικονιδια ,οτι θελετε αλλα δεν ξερω τι γουστα μπορει να εχει ο καθενας με τα χρωματα και τα εικονιδια,,,, ηδη αρχιζω να ετοιμαζω καποια θεματα για το μαμα 2.2.2 γιατι μου ζητανε καποια παιδια και θα ετοιμασω μερικα ετσι κι αλλιως,,, οποτε αν θελετε κατι πες τε μου το ρομ σας και αν εχετε καποιο γουστο σε χρωμα το φτιαχνουμε...

Δεν ειναι δυσκολο το theming παντως...

 

Αυτο ειναι το θεμα gkalen οτι πρεπει να πιαστεις ασχημα με το θεμα και να αλλαξεις σχεδον τα παντα μεσα απο το rom δεν ειναι δλδ οπως το MIUI κατεβαζω install τερμα! :) Μεγαλο μειονεκτημα για τις official rom!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα gkalen οτι πρεπει να πιαστεις ασχημα με το θεμα και να αλλαξεις σχεδον τα παντα μεσα απο το rom δεν ειναι δλδ οπως το MIUI κατεβαζω install τερμα! :) Μεγαλο μειονεκτημα για τις official rom!!

 

Μονο η miui ειναι ετοιμη ,,,για μενα (δεν θα την πειραζα καθολου)

Οι αλλες custom rom δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο θεμα,,παλι πρεπει να φτιαξεις αμα θες, η να φλασαρεις ετοιμα θεματα.......

παντως το theming ειναι ευκολο και εχει και χαβαλε,,βαζεις τα χρωματα που γουσταρεις και βλεπεις τη δουλεια σου.....εμενα παντως μ'αρεσει να φτιαχνω θεματα,,,,,εχω ηδη καμμια δεκαρια διαφορετικα για το δικο μου.....αυτες τις μερες το ειχα ριξει στο theming...

Τωρα λεω να προσπαθησω να φτιαξω ενα ρομ που θα βασιζεται στο geno v4,, γιατι δεν εχω ενα σωστο boot.img για να κανω για 2.2 ,,, εστειλα κι ενα μηνυμα στο geno και στο matteo μηπως μου βρουν καποια πραγματα που μου λειπουν,,,η μηπως μου διορθωσει λιγο το boot.img o geno αλλα δεν εχω λαβει απαντηση ακομα........θα δουμε ..παντως αν πετυχω το geno v4 να το κανω οπως σκεφτομαι,,,πιστευω θα πεταει..........

Απλα ισως χρειαστω παιδια που πρεπει να το δοκιμασουν......αν τα καταφερω βεβαια

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μονο η miui ειναι ετοιμη ,,,για μενα (δεν θα την πειραζα καθολου)

Οι αλλες custom rom δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο θεμα,,παλι πρεπει να φτιαξεις αμα θες, η να φλασαρεις ετοιμα θεματα.......

παντως το theming ειναι ευκολο και εχει και χαβαλε,,βαζεις τα χρωματα που γουσταρεις και βλεπεις τη δουλεια σου.....εμενα παντως μ'αρεσει να φτιαχνω θεματα,,,,,εχω ηδη καμμια δεκαρια διαφορετικα για το δικο μου.....αυτες τις μερες το ειχα ριξει στο theming...

Τωρα λεω να προσπαθησω να φτιαξω ενα ρομ που θα βασιζεται στο geno v4,, γιατι δεν εχω ενα σωστο boot.img για να κανω για 2.2 ,,, εστειλα κι ενα μηνυμα στο geno και στο matteo μηπως μου βρουν καποια πραγματα που μου λειπουν,,,η μηπως μου διορθωσει λιγο το boot.img o geno αλλα δεν εχω λαβει απαντηση ακομα........θα δουμε ..παντως αν πετυχω το geno v4 να το κανω οπως σκεφτομαι,,,πιστευω θα πεταει..........

Απλα ισως χρειαστω παιδια που πρεπει να το δοκιμασουν......αν τα καταφερω βεβαια

 

Αν κανεις ενα θεμα ICS τοτε πες μου....αυτο γουσταρω μονο...ενα θεμα ics!!Με γυρισες λιγο το μυαλο τωρα...θα βαλω την 2.3.6 που δινει ο geno να δω διαφορες με custom γιατι ζητημα να κρατησα την μαμα 2.2.2 2-3 μερες!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ενα θεμα ICS τοτε πες μου....αυτο γουσταρω μονο...ενα θεμα ics!!Με γυρισες λιγο το μυαλο τωρα...θα βαλω την 2.3.6 που δινει ο geno να δω διαφορες με custom γιατι ζητημα να κρατησα την μαμα 2.2.2 2-3 μερες!

 

Εγω το κρατησα οπως το πηρα μονο μιση ωρα,,,,,γι αυτο και δεν καταλαβαινω αυτους που λενε οτι τους κολαγε και τετοια,,,,,,εγω δεν το εζησα αυτο ,,,,,,για μενα το μαμα δεν μου κολησε ποτε και σε τιποτα,,,,δεν εχω το παραμικρο προβλημα......οποιος το επιασε ,που ειχε και καλη συσκευη 400 euro και πανω ,επαθε την πλακα του,,δεν πιστευει οτι κανει 199 euro,,

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κρατησα οπως το πηρα μονο μιση ωρα,,,,,γι αυτο και δεν καταλαβαινω αυτους που λενε οτι τους κολαγε και τετοια,,,,,,εγω δεν το εζησα αυτο ,,,,,,για μενα το μαμα δεν μου κολησε ποτε και σε τιποτα,,,,δεν εχω το παραμικρο προβλημα......οποιος το επιασε ,που ειχε και καλη συσκευη 400 euro και πανω ,επαθε την πλακα του,,δεν πιστευει οτι κανει 199 euro,,

 

Τωρα σε αυτο που ειπες σκεψου οτι ερχομαι απο Iphone Και εχω παθει τη πλακα μου αλλα ειδα σημερα το καινουργιο το ascent πως λεγεται τη να λεμε τωρα...το κινητο τα σπαει...μην σου πω δεν θα χρονισω με το χ5 να παω να το τσιμπησω αν δεν το τσακισουν στη τιμη εδω!!

 

Η V3 του geno δεν bootarei με τη καμια ομως!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αν παω στην 2.3 β512 θα μπορω να κανω ολα αυτα που κανετε εσεις η θα πρεπει να παω σε καποια αλλη version? Επιπλεον εαν μεινω στην 2.3 χωρις να την πειραξω εχει κανενα προβλημα απο θεμα ταχητυτας και κολληματος?

 

Εχω διαβασει το μεγαλητερο μερος του θεματος ομως υπαρχουν τοσα links και τοσες πληροφοριες που δεν ξερω πως να ξεκινησω γ να παω στην 2.3 απο 2.2 και να κανω ολα αυτα τα ωραια πραγματα... Αυταααααα!!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αν παω στην 2.3 β512 θα μπορω να κανω ολα αυτα που κανετε εσεις η θα πρεπει να παω σε καποια αλλη version? Επιπλεον εαν μεινω στην 2.3 χωρις να την πειραξω εχει κανενα προβλημα απο θεμα ταχητυτας και κολληματος?

 

Εχω διαβασει το μεγαλητερο μερος του θεματος ομως υπαρχουν τοσα links και τοσες πληροφοριες που δεν ξερω πως να ξεκινησω γ να παω στην 2.3 απο 2.2 και να κανω ολα αυτα τα ωραια πραγματα... Αυταααααα!!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Για να πας στην 2.3 ειναι ευκολο κατεβαζεις την 512 το dload στην sd step1 step2 μετονομασία και μπουταρεις με volume+ και Power!!Τωρα για να κανεις οτι λεμε εμεις τη εννοεις...γιατι εμεις εδω κανουμε πολλες χαζομαρες γενικα!! :Ρ

 

http://dl.dbank.com/c0ab1cn4ax MokeeOS Extreme λεει με ραδιο...για να δουμε τη θα δουμε!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν παω στην 2.3 β512 θα μπορω να κανω ολα αυτα που κανετε εσεις η θα πρεπει να παω σε καποια αλλη version? Επιπλεον εαν μεινω στην 2.3 χωρις να την πειραξω εχει κανενα προβλημα απο θεμα ταχητυτας και κολληματος?

να περασεις την B565 που ειναι η τελευταια με το fix.

εαν θελεις root,προς το παρον δεν εχω βρει τροπο,εκτος με replace του boot.img

αφου εισαι με 2.2 θα κανεις τα εξης:

4. Πας στον φακελο STEP2 της αναβαθμισης και ονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP

5. Παιρνεις τον αρχειο UPDATE.APP απο τον φακελο STEP1 και το αρχειο UPDATE_g.APP απο τον φακελο STEP2 και τα αντιγραφεις στον φακελο dload που εχεις δημιουργησει στην SD.

 

edit:τα υπολοιπα θα τα ανακαλυψεις μονο σου,αφου περασει recovery 5.0.2.7 και παρεις ενα backup της rom που εχεις τωρα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τη διαφορες μπορει να εχει το ρομ για απλο και προ χ5??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

να περασεις την B565 που ειναι η τελευταια με το fix.

εαν θελεις root,προς το παρον δεν εχω βρει τροπο,εκτος με replace του boot.img

αφου εισαι με 2.2 θα κανεις τα εξης:

4. Πας στον φακελο STEP2 της αναβαθμισης και ονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP

5. Παιρνεις τον αρχειο UPDATE.APP απο τον φακελο STEP1 και το αρχειο UPDATE_g.APP απο τον φακελο STEP2 και τα αντιγραφεις στον φακελο dload που εχεις δημιουργησει στην SD.

 

edit:τα υπολοιπα θα τα ανακαλυψεις μονο σου,αφου περασει recovery 5.0.2.7 και παρεις ενα backup της rom που εχεις τωρα.

 

που μπορω να βρω την β565 γτ βρησκω μονο την β512. Επιπλεον το root στην β565 ειναι εφικτο και αν ναι που θα βρω το boot.img?

Επιπλεον αν θελησω καποια στιγμη μπορω να γυρισω στην β512?

Link to comment
Share on other sites

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyMTU=

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=912597&d=1329820391

πως θα γυρισεις στην 512 αφου δεν την περασες ακομα;

χα!:p

 

Ξερει κανεις τη διαφορες μπορει να εχει το ρομ για απλο και προ χ5??

αλλο τηλεφωνο μηπως;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αν παω στην 2.3 β512 θα μπορω να κανω ολα αυτα που κανετε εσεις η θα πρεπει να παω σε καποια αλλη version? Επιπλεον εαν μεινω στην 2.3 χωρις να την πειραξω εχει κανενα προβλημα απο θεμα ταχητυτας και κολληματος?

 

Εχω διαβασει το μεγαλητερο μερος του θεματος ομως υπαρχουν τοσα links και τοσες πληροφοριες που δεν ξερω πως να ξεκινησω γ να παω στην 2.3 απο 2.2 και να κανω ολα αυτα τα ωραια πραγματα... Αυταααααα!!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

 

Ωραια πραγματα κανεις και με 2.2 αν το φτιαξεις.....

Το οτι θα πας στην 512 (2.3) ,δεν σημαινει οτι το τηλ.. σου θα γινει ετοιμο για ολα..απλα θα ειναι 2.3 ,,,για να παιζεις παιχνιδια και να κανεις με το τηλ.. σου οτι καλυτερο μπορεις δεν σου φταιει η 2.2 ,,, αλλα πρεπει να κανεις ροοτ ,recovery,boot.img κλπ για να κανεις με το τηλ.. οτι θες,,,

Το κερδος που θα εχεις με την αναβαθμιση ειναι οτι εχεις τη δυνατοτητα να φλασαρεις και custom rom,,

Διαλεξε τι θες να κανεις ,και συνεχισε

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω την β565 γτ βρησκω μονο την β512. Επιπλεον το root στην β565 ειναι εφικτο και αν ναι που θα βρω το boot.img?

Επιπλεον αν θελησω καποια στιγμη μπορω να γυρισω στην β512?

 

Δες το thread του akalou http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1501943

 

Μπορεις να γυρισεις ειτε ξαπερνωντας την 512 με dload φακελο στην sd ειτε με restor εφοσον εχεις παρει back up με cwm recovery.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...