Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλα, δεν μας λες τι ακριβως θες να κανεις??

οπως διαβαζεις ,,στο τηλεφωνο μας ,υπαρχουν επιλογες για ολα τα γουστα..

θες να φτιαξεις τη ρομ που εχεις???

θες να πας στην κινεζικη official 2.3 ,και να την φτιαξεις???

εχεις και αλλες 2 επιλογες σε rom,,αλλα αν δεν θες το ραδιοφωνο ,και επισης μπορει να συναντησεις καποια αλλα μικροπροβληματακια τα οποια εχουν αναφερθει παλιοτερα,,,,,,,γι αυτο λεω οτι ,πρεπει να ξερεις τι θες απο τη συσκευη σου

custom rom ειναι

η CM7.....εκπληκτικη ρομ,,με σχεδον απεριοριστες δυνατοτητες,,επισης μπορουμε να την κανουμε ακομα πιο καλη ,προσθετωντας κανα δυο πραγματακια.....την CM7 την παιζω στα δαχτυλα ,μπορεις να ασχολησε μαζι της μεχρι εκει που δεν παιρνει σε theming και να την εχεις οπως γουσταρεις (ειμαι με cyanogen σε αλλο κινητο 8 μηνες ,και γνωριζω καλα τις δυνατοτητες της)

και τελος ,η μεγαλη μου αγαπη η MIUI,,,, δεν θελω να πω τιποτα για αυτην,σου μιλαει απο μονη της,οτι πιο ομορφο εχω δει σε τηλ. μεχρι τωρα, την πρωτοειδα οταν την περασα σε ενα φιλο στη δουλεια με u8800,,Και δεν ηθελα να του το δωσω πισω το τηλ... ηταν και ο λογος που πηρα αυτο το τηλ.

αυτα,,τωρα,,διαλεξε

 

Εχω καιρο το χ5 προ αλλα δεν εχω ασχοληθει με το "αθλημα".

ουτε η CM7 ουτε η MIUI εχει ραδιοφωνο;

 

χθες o broswer (στο sport24(full site) κ καθως προσπαθουσα να δω βιντεο)μου εμφανισε ενα μνμ οτι το πιστοποιητικο δεν ειναι εγκυρο. δυστυχως καταλαθος πατησα οκ κ δεν ειδα τι αλλο εγραφε. μετα απο το ΟΚ ο broswer δεν φορτωνε τις σελιδες κ εκανα αναγκαστικα restart (κ εκκαθαριση του broswer) για να δουλεψει.

 

ετσι με την σκεψη οτι μπορει να εδωσα access στο κινητο σε καμια περιεργη εφαρμογη (αληθεια, ξερει κανεις περι τινος προκειται κ που αποθηκευει το κινητο τα πιστοιποιητικα;; ), σκεφτομαι να το κανω hard reset κ να περασω μια custom rom.

 

βεβαια η ελλειψη Φμ με χαλαει κ ηταν κ ο μονος παραγοντας για τον οποιο δεν ειχα δοκιμασει να περασω μια custom rom.

 

Οποια βοηθεια καλοδεχουμενη :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Εχω καιρο το χ5 προ αλλα δεν εχω ασχοληθει με το "αθλημα".

ουτε η CM7 ουτε η MIUI εχει ραδιοφωνο;

 

χθες o broswer (στο sport24(full site) κ καθως προσπαθουσα να δω βιντεο)μου εμφανισε ενα μνμ οτι το πιστοποιητικο δεν ειναι εγκυρο. δυστυχως καταλαθος πατησα οκ κ δεν ειδα τι αλλο εγραφε. μετα απο το ΟΚ ο broswer δεν φορτωνε τις σελιδες κ εκανα αναγκαστικα restart (κ εκκαθαριση του broswer) για να δουλεψει.

 

ετσι με την σκεψη οτι μπορει να εδωσα access στο κινητο σε καμια περιεργη εφαρμογη (αληθεια, ξερει κανεις περι τινος προκειται κ που αποθηκευει το κινητο τα πιστοιποιητικα;; ), σκεφτομαι να το κανω hard reset κ να περασω μια custom rom.

 

βεβαια η ελλειψη Φμ με χαλαει κ ηταν κ ο μονος παραγοντας για τον οποιο δεν ειχα δοκιμασει να περασω μια custom rom.

 

Οποια βοηθεια καλοδεχουμενη :)

 

Συμφωνώ με το φιλο πανω...καλες η μαμα ρομ καλα τα tweaks αλλα οι ετοιμες απο τα γκαρντασια εκει στο xda ειναι αλλη φαση...αλλα ρε γμτ ενα ραδιακι ειναι τοσο τρομακτικο ειναι να δουλέψει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος,παει και αυτο:)

συνεχιζουμε....σε MIUI σταθερα λεμε...εαν και χωρις ραδιο...πολλα τα καλλη της...στο διαλα τα FM:lol:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ωραιος,παει και αυτο:)

συνεχιζουμε....σε MIUI σταθερα λεμε...εαν και χωρις ραδιο...πολλα τα καλλη της...στο διαλα τα FM:lol:

 

Αν περασω γτ εχω και ορεξη μεσημεριατικα την 7.2 cm που ανεφερε ο sofoklas μπορω μετα παλι με την ιδια διαδικασια στο cmw να περασω 2.3.5geno4v?η θα με βγαλει τη παναγια?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εχει Μms apk ομως,τι να σου πω τωρα,δεν ξερω εαν ειναι το ιδιο

 

 

Τέλεια!!! Tσακπατ πέταξα εξω το μαμα πρόγραμμα και πλέων εχει μόνο το hancent, το κράτησα βέβαια backup για να υπάρχει!

 

Το κινητό πλέων εχει γινει κατι περισσότερο απο τέλειο! Μονο το powebar στo statusbar δεν εχει, αλλα με το https://market.android.com/details?id=com.friedflow.statusswitch&hl=el ψηλο βολεύομαι!!

 

Thanks Again παιδιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!! Tσακπατ πέταξα εξω το μαμα πρόγραμμα και πλέων εχει μόνο το hancent, το κράτησα βέβαια backup για να υπάρχει!

 

Το κινητό πλέων εχει γινει κατι περισσότερο απο τέλειο! Μονο το powebar στo statusbar δεν εχει, αλλα με το https://market.android.com/details?id=com.friedflow.statusswitch&hl=el ψηλο βολεύομαι!!

 

Thanks Again παιδιά!!!!

με Miui εισαι?

 

Αν περασω γτ εχω και ορεξη μεσημεριατικα την 7.2 cm που ανεφερε ο sofoklas μπορω μετα παλι με την ιδια διαδικασια στο cmw να περασω 2.3.5geno4v?η θα με βγαλει τη παναγια?

παρτην και backup να την εχεις και την επανεφαρεις οτι ωρα θελεις

Link to comment
Share on other sites

παρτην και backup να την εχεις και την επανεφαρεις οτι ωρα θελεις

 

Την 2.3.5geno την εχω ήδη σε zip απο το ποστ του... όπως και την μαμα wind..απλα βαζω zip και μεσα CMW κανω install from zip??και για επιστροφή παλι το ιδιο με το zip της 2.3.5?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

7.2 cm και 2.3.5geno4v=install from zip

 

Κανονικα χωρις φοβο και παθος...το ξεκιναω αν ειναι να περασει και η ωρα...αχ θα το καψω το καημενο στο τελος με τοσα restore!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα χωρις φοβο και παθος...το ξεκιναω αν ειναι να περασει και η ωρα...αχ θα το καψω το καημενο στο τελος με τοσα restore!! :P

 

παρε backup με cwm αυτη που εχεις, για να μην την ξαναστηνεις μετα.

Restore θα κανεις απο την επιλογη backup/restore που εχει το cwm και θα ειναι σαν να μην αλλαξε τιποτα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

παρε backup με cwm αυτη που εχεις, για να μην την ξαναστηνεις μετα.

 

Κανονικα σοφοκλα αυτη ειναι η τελευταια? update-cm-7.2.0-RC0-u8800pro-Geno-120202-en-fixed.zip 2012-02-03 102.2 MB

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα χωρις φοβο και παθος...το ξεκιναω αν ειναι να περασει και η ωρα...αχ θα το καψω το καημενο στο τελος με τοσα restore!! :P

δεν υπαρχει rom, κινεζικη η μη,official,custom, που να μην την εχω περασει

τωρα θελω την January 25-miui2.3.7c stable version - 35 kernel

αλλα δεν εχω link για κατεβασμα.

:(

Link to comment
Share on other sites

http://miuiandroid.com/themes/

 

τα παραπανω themes μπορουν να περαστουν μονο αν εχεις την Miui ή γινεται κ με την original rom, και αν ναι πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει rom, κινεζικη η μη,official,custom, που να μην την εχω περασει

τωρα θελω την January 25-miui2.3.7c stable version - 35 kernel

αλλα δεν εχω link για κατεβασμα.

:(

 

Εσυ ψαχνεσε περισοτερο και κινεζικο site..χααχαχ!!MIUI η CM7 τωρα που γυρναει!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει rom, κινεζικη η μη,official,custom, που να μην την εχω περασει

τωρα θελω την January 25-miui2.3.7c stable version - 35 kernel

αλλα δεν εχω link για κατεβασμα.

:(

 

:lol: πως βγαζεις ακρη εκει μεσα?

 

Εσυ ψαχνεσε περισοτερο και κινεζικο site..χααχαχ!!MIUI η CM7 τωρα που γυρναει!! :P

 

MIUI!!!

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

http://miuiandroid.com/themes/

 

γινεται κ με την original rom, και αν ναι πως γινεται;

και εγω θα το ηθελα:)

Link to comment
Share on other sites

:lol: πως βγαζεις ακρη εκει μεσα?

 

 

 

MIUI!!!

 

Ελα ρε σοφοκλα εγω ψηθηκα με την CM γιαυτο που ειπες χωρις ο/c 3000 στο quadrant!!τωρα με τα γυρνας! :Ρ ποια MIUI και κατι ασχετο τοση ωρα το CMW ειναι στο backup boot λες να κόλλησε τπτ??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

!MIUI :P

 

 

δεκα χαρακτηρες:lol:

:lol: πως βγαζεις ακρη εκει μεσα?

MIUI!!!

δεν βγαζω,γ@μ@το μου:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

με Miui εισαι?

 

 

Οχι 540 geno v4, αν και δεν ακουω παρα πολύ ραδιο δε μου καθεται καλα να βαλω ρομ που να μην λειτουργουν ολα!

 

Τη περιμενα τσαμπα το προ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεκα χαρακτηρες:lol:

 

Σε εχασα λιγο! :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε σοφοκλα εγω ψηθηκα με την CM γιαυτο που ειπες χωρις ο/c 3000 στο quadrant!!τωρα με τα γυρνας! :Ρ ποια MIUI και κατι ασχετο τοση ωρα το CMW ειναι στο backup boot λες να κόλλησε τπτ??

 

Θα την ευχαριστηθεις περισσοτερο την miui λογω θεματων και ας μην μπορει να κανει αυτο:

 

http://img856.imageshack.us/img856/1883/screenshot1328784402541.png

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Θα την ευχαριστηθεις περισσοτερο την miui λογω θεματων και ας μην μπορει να κανει αυτο:

 

http://img856.imageshack.us/img856/1883/screenshot1328784402541.png

 

χααχαχαχ!!!μαχαιρια στη καρδια με εκανες τωρα...δεν με νοιαζουν τα θεματα ουτος η αλλος θα ειμαι με go launcher που εχει θεματα...ποια ειναι αυτη που εχεις???Δεν αντεχω να με παει κοντρα η μικρη αδερφη μου με s2!! :P

 

To backup στο cmw τραβαει ασχημα κολληματα..τωρα κολλησε στο backup data..Ουτος η αλλος τα app τα εχω backup με το huawei backup λετε να αφησω το backup απο CMW?

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχ!!!μαχαιρια στη καρδια με εκανες τωρα...δεν με νοιαζουν τα θεματα ουτος η αλλος θα ειμαι με go launcher που εχει θεματα...ποια ειναι αυτη που εχεις???Δεν αντεχω να με παει κοντρα η μικρη αδερφη μου με s2!! :P

 

To backup στο cmw τραβαει ασχημα κολληματα..τωρα κολλησε στο backup data..Ουτος η αλλος τα app τα εχω backup με το huawei backup λετε να αφησω το backup απο CMW?

 

Δεν τραβαει κολληματα, απλα εχεις βαλει την μανα σου και τον πατερα σου μεσα και αργει. Ελπιζω να εχεις αρκετο χωρο στην καρτα γιατι ειναι μεγαλο το backup.

Το screenshot ειναι απο την CM7 στα 1.8GHz αλλα τι go launcher μου λες; Με την miui ειναι σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

περασε και τις δυο και αμα δεν κρατησεις την M να μου τρυπησεις την μυτη

εκτος και παιζει παιχνιδια,πασο εκει.

ειπαμε

1.CM7 relatively stable, game performance;

 

2.MIUI very beautiful, unlimited theme, 3D performance;

 

3 glory 2.3.6 stable, strong gaming performance;

 

Official 12/31 version, lock the powder screen, no root, but you can brush back to the original official 2.3.5 version

θα ειμαι με go launcher

what?τωρα σε εχασα,αμα ηταν ετσι δεν θα καναμε τοση φασαρια!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...