Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω μονο να μου πεις μεχρι που το εχεις εσυ το τηλ.. τι του εχεις ηδη ετοιμα...

δηλαδη....overclock ?? fps??? tweaks?? task manager?? build.prop??? τιποτα αλλο???

 

Απολύτως τπτ...ο/c οχι ακομα..ψαχνω κατι με το πληκτρολογιο..το μονο που βρηκα ειναι το morelocales2 που απλα αλλαζει τα παντα στα ελληνικά περα απο το πληκτρολογιο..fps ειδα οταν το ανέφερες οτι με ενα προγραμμα βγαζω απο μονο του 55fps task manager δεν χρησιμοποιώ build.prop δεν εχω πειράξει...το μονο που εχω πειράξει ειναι απο ενα δικο σου ποστ τον ηχο και το smooth scrolling

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Απολύτως τπτ...ο/c οχι ακομα..ψαχνω κατι με το πληκτρολογιο..το μονο που βρηκα ειναι το morelocales2 που απλα αλλαζει τα παντα στα ελληνικά περα απο το πληκτρολογιο..fps ειδα οταν το ανέφερες οτι με ενα προγραμμα βγαζω απο μονο του 55fps task manager δεν χρησιμοποιώ build.prop δεν εχω πειράξει...το μονο που εχω πειράξει ειναι απο ενα δικο σου ποστ τον ηχο και το smooth scrolling

 

 

πρεπει να μαθεις τοτε καποια πραγματα αφου βλεπω οτι ψαχνεσαι και κοιτας...

το busybox δεν ειναι προγραμμα που φτιαχνει τα fps,,,αλλα ειναι αυτο που διαβαζει τα tweaks και scripts ( εντολες εξωτερικες που δινουμε ) και μπαινουν σε εφαρμογη με την εναρξη του τηλ.. και παντα σε συνδuασμο με το su binary kai superuser

θα τα φτιαξουμε ολα ,μπορουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να μαθεις τοτε καποια πραγματα αφου βλεπω οτι ψαχνεσαι και κοιτας...

το busybox δεν ειναι προγραμμα που φτιαχνει τα fps,,,αλλα ειναι αυτο που διαβαζει τα tweaks και scripts ( εντολες εξωτερικες που δινουμε ) και μπαινουν σε εφαρμογη με την εναρξη του τηλ.. και παντα σε συνδuασμο με το su binary kai superuser

θα τα φτιαξουμε ολα ,μπορουμε..

 

Περιμενω τα φωτα σου εγω το κατεβαζω τωρα το buzybox και να δω τη θα κάνουμε!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το neocore απο μαρκετ και τρεξτο για να δουμε ποσο fps εχεις

βαλε επισης απο τις εφαρμογες που εχω δωσει στο φακελο com.mhuang.overclocking το set cpu

βαλε απο τις εφαρμογες παλι ,στον φακελο net.cdeguet.smartkeyboardpro,,μην το εγκαταστησεις,,,ανοιξε το φακελο με root explorer και κανε copy την εφαρμογη και paste στο φακελο data/app ,,δωσε permissions

rw-

r--

r--

και κανε επανεκινηση , πηγαινε ρυθμισεις ,γλωσσα και πληκτρολογιο,,τσεκαρε το smartkeyboard pro και ανοιξε απο κατω στις ρυθμισεις του smart keyboard ,,,επελεξε γλωσσα και μετα,,πληκτπο επιλογης γλωσσας,,,αν εισαι τυχερος εκει μεσα θα τσεκαρεις και τα αγγλικα και τα ελληνικα (αν εχει)

παλι απο τις εφαρμογες θα βρεις το φακελο com.smartprojects.ramoptimization και θα το εγκαταστησεις κανονικα,,ανοιξε το και διαλεξε την επιλογη 2 ,,τικαρε το κουτακι που λεει για τον launcher και confirm

βαλε το φακελο init.d (σελ 73 ,ποστ#1095)στον φακελο system/etc ,,δωσε permissions (ολα τα κουτακια τσεκαρισμενα,,ΟΧΙ τα special permissions μονο τα 9 κουτια ),,στο καθενα ξεχωριστα και επανεκκινηση

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το neocore απο μαρκετ και τρεξτο για να δουμε ποσο fps εχεις

βαλε επισης απο τις εφαρμογες που εχω δωσει στο φακελο com.mhuang.overclocking το set cpu

 

Έβαλα Neocore 55,9fps buzybox Περιμένει και εφαρμογές που έδωσες που?

 

To Buzybox τι ακριβώς ειναι το εκανα install αλλα δεν δείχνει κατι παραπάνω...απλα install έκανε! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Gkalen Θα με βοηθούσε παρα πολυ αν μου ελεγες που ακριβώς εχεις αυτες της εφαρμογες!!

 

Απο 1800 2300 με το quadrant..στο O/C τα πήγαμε καλα!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Gkalen Θα με βοηθούσε παρα πολυ αν μου ελεγες που ακριβώς εχεις αυτες της εφαρμογες!!

 

Απο 1800 2300 με το quadrant..στο O/C τα πήγαμε καλα!

 

 

απο δω

http://www.mediafire.com/?3wc1i4rb4tpekir

 

 

κοιτα το ποστ #1230 γιατι εμεινα πισω ,γιατι τροποποιουσα το ποστ

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

απο δω

http://www.mediafire.com/?3wc1i4rb4tpekir

 

 

κοιτα το ποστ #1230 γιατι εμεινα πισω ,γιατι τροποποιουσα το ποστ

 

Ta apps τα βρηκα απο κατι καλα store! :P Εβαλα ενα πληκτρολογιο για ελληνικα αφου αλλαξα 3 φορεσ το LatinIME.apk :Ρ τωρα εβαλα το φακελο init που ειπες εβαλα και τα Permission..κανω ρεσταρτ

 

Τα κωλοwidget Παλι στο ρεσταρτ δεν φορτώνουν!βραδυατικα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ram manager εβαλες??

 

Αha!!!160ΜΒ Χτυπαει εκει που ηταν καπου στα 110ΜΒ...απο ραμ πηγαμε καλυτερα..το Scrolling στο FB (Που ειχε και εκνευριστικο) ειναι πολυ καλυτερο τωρα θα βαλω ποιο μετα το Benchmark για την SD να δω και εκει τη θα δουμε

 

Υπαρχει καποιος τροπος να boostaroume το σήμα του wifi??

 

7mb/s Write - 15mb/s Read! Class 10 8gb kingstone!!Δεν μ'αρεσε!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα ,,θα δεις οτι σε λιγο που θα στρωσει ,,απο αυριο δηλαδη θα πηγαινει ακομα καλυτερα,,,αμα δεν βαριεσαι,, σιγα σιγα να γραφεις και το build.prop

 

debug.sf.hw=1

windowsmgr.max_events_per_sec=150

debug.performance.tuning=1

video.accelerate.hw=1

ro.config.hw_menu_unlockscreen=false persist.sys.use_dithering=0

persist.sys.purgeable_assets=1

dalvik.vm.dexopt-flags=m=y

ro.mot.eri.losalert.delay=1000

ro.telephony.call_ring.delay=0

ro.kernel.android.checkjni=0

#

ro.media.enc.jpeg.quality=100

ro.media.dec.jpeg.memcap=2000000

ro.media.enc.hprof.vid.bps=2000000

#

net.tcp.buffersize.default=4096,87380,256960,4096,16384,2569 60

net.tcp.buffersize.wifi=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.umts=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.gprs=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.edge=4096,87380,256960,4096,16384,256960

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ειδα και σε ενα παλιο σου ποστ...εχει editor το Rom Toolbox (αυτο που εκανε τη ζημια πριν) για το build.prop...Απλα δεν εχω κουράγιο τωρα να τα γραψω..θα δω τη παιζει με αυτα αυριο και θα σε ενημερώσω..Thx γκαρνταση μου και σορρυ που σε κρατησα ακομα ενα βραδυ ξυπνιο!!χααχχα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ειδα και σε ενα παλιο σου ποστ...εχει editor το Rom Toolbox (αυτο που εκανε τη ζημια πριν) για το build.prop...Απλα δεν εχω κουράγιο τωρα να τα γραψω..θα δω τη παιζει με αυτα αυριο και θα σε ενημερώσω..Thx γκαρνταση μου και σορρυ που σε κρατησα ακομα ενα βραδυ ξυπνιο!!χααχχα

 

καληνυχτα ,,θα σου πω αυριο πως το γραφεις ανετα ,με root explorer

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετρηση με quadrant με μαμα ρομ..2200 εδειξε την πρωτη 2148 την δευτερη..Που βασιζονται αυτα τα αποτελεσματα και ποσο ακριβη ειναι?Να ξερω σε τι δρομο ειμαστε...

Επισης κατι διαβαζα σημερα για cwm9 στο κινητο μας αλλα αργει ακομα..ειμαστε λεει στην 90η θεση στην καταταξη και θα βασιστει πανω στην ics..Να δουμε..!

Ερώτηση: Ορισμός της αναβάθμισης;

Απάντηση: Βγάλτε τα παλιά bug,και βάλτε καινούργια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εκπληκτικη εχει τα παντα!!

 

Ξερουμε τπτ καλο σοφοκλα για το app αυτο??βλεπω εχει τρελλα tweak μεσα!!

Προβλημα.. :Ρ Κατι εκανα με τα θεμματα και κρασαρει το statusbar και το settingsui!! :P Δεν ανοιγει καν το statusbar!

 

Ειναι πολυεργαλειο αλλα με προσοχη και παντα backup πριν. Τα θεματα χρειαζονται τον theme manager που ειναι προεγκατεστημενος στην CM, δεν ξερω αν μπορεις να τον βαλεις και στην stock rom.

Μιας και ειπα CM, στην 7.2 εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο geno, με στοιχεια απο ics και 2800+ στο quadrant χωρις overclock, χωρις τιποτα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! θέλω να πειράξω λίγο και το δικό μου u8800 pro. Αν έχει κάποιος από εσάς την όρεξη να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειπα CM, στην 7.2 εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο geno

γιατι το θαμπωμα οταν σκρολαρεις γρηγορα τις επαφες σου σε cm7 και official??

σε miui ειναι ολα πεντακαθαρα

πολυ ενοχλητικο

Link to comment
Share on other sites

γιατι το θαμπωμα οταν σκρολαρεις γρηγορα τις επαφες σου σε cm7 και official??

σε miui ειναι ολα πεντακαθαρα

πολυ ενοχλητικο

 

Δεν βλεπω καποιο θαμπωμα, θα κοιταξω και την miui αν οντως ειναι πιο smooth το σκρολαρισμα.

Αν υποστηριζε 160 χαρακτηρες στα sms σιγουρα θα την προτιμουσα λογω της απιστευτης παραμετροποιησης που εχει, αλλα επειδη στελνω αρκετα μηνυματα, δεν λεει να τα χρεωνομαι διπλα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καποιο θαμπωμα, θα κοιταξω και την miui αν οντως ειναι πιο smooth το σκρολαρισμα.

Αν υποστηριζε 160 χαρακτηρες στα sms σιγουρα θα την προτιμουσα λογω της απιστευτης παραμετροποιησης που εχει, αλλα επειδη στελνω αρκετα μηνυματα, δεν λεει να τα χρεωνομαι διπλα.

 

Οσο κιαν με εφτιαξες με τα αποτελεσματα εφαγα κόλλημα με το ραδιο και το θελω...αν βγαλουν cm με ραδιο την βαζω χτες!

 

Πάντως με το Rom toolbox οτι bootanimation κι'αν διαλεξα δεν καταφερα να αλλαξω τη κλασσική χαζομάρα που εχει το ideos! :P

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! θέλω να πειράξω λίγο και το δικό μου u8800 pro. Αν έχει κάποιος από εσάς την όρεξη να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

 

 

αλλα, δεν μας λες τι ακριβως θες να κανεις??

οπως διαβαζεις ,,στο τηλεφωνο μας ,υπαρχουν επιλογες για ολα τα γουστα..

θες να φτιαξεις τη ρομ που εχεις???

θες να πας στην κινεζικη official 2.3 ,και να την φτιαξεις???

εχεις και αλλες 2 επιλογες σε rom,,αλλα αν δεν θες το ραδιοφωνο ,και επισης μπορει να συναντησεις καποια αλλα μικροπροβληματακια τα οποια εχουν αναφερθει παλιοτερα,,,,,,,γι αυτο λεω οτι ,πρεπει να ξερεις τι θες απο τη συσκευη σου

custom rom ειναι

η CM7.....εκπληκτικη ρομ,,με σχεδον απεριοριστες δυνατοτητες,,επισης μπορουμε να την κανουμε ακομα πιο καλη ,προσθετωντας κανα δυο πραγματακια.....την CM7 την παιζω στα δαχτυλα ,μπορεις να ασχολησε μαζι της μεχρι εκει που δεν παιρνει σε theming και να την εχεις οπως γουσταρεις (ειμαι με cyanogen σε αλλο κινητο 8 μηνες ,και γνωριζω καλα τις δυνατοτητες της)

και τελος ,η μεγαλη μου αγαπη η MIUI,,,, δεν θελω να πω τιποτα για αυτην,σου μιλαει απο μονη της,οτι πιο ομορφο εχω δει σε τηλ. μεχρι τωρα, την πρωτοειδα οταν την περασα σε ενα φιλο στη δουλεια με u8800,,Και δεν ηθελα να του το δωσω πισω το τηλ... ηταν και ο λογος που πηρα αυτο το τηλ.

αυτα,,τωρα,,διαλεξε

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καποιο θαμπωμα, θα κοιταξω και την miui αν οντως ειναι πιο smooth το σκρολαρισμα.

Αν υποστηριζε 160 χαρακτηρες στα sms σιγουρα θα την προτιμουσα λογω της απιστευτης παραμετροποιησης που εχει, αλλα επειδη στελνω αρκετα μηνυματα, δεν λεει να τα χρεωνομαι διπλα.

1.σε πολυ γρηγορο σκρολαρισμα

2.το handcent sms δουλευει με 160 χαρακτηρες,τσεκαρισμενο,χωρις FC

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε το handcent!!! Υπαρχει δυνατότητα να βγει το μαμα πρόγραμμα για τα sms και να έχει μονο το handcent?? (στο system/apps δεν βρήκα τίποτα να αφαιρέσω)

 

διαφορετικα οταν ερχεται sms το βγαζει και στα δυο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε το handcent!!! Υπαρχει δυνατότητα να βγει το μαμα πρόγραμμα για τα sms και να έχει μονο το handcent?? (στο system/apps δεν βρήκα τίποτα να αφαιρέσω)

 

διαφορετικα οταν ερχεται sms το βγαζει και στα δυο!

 

Απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις απο το stock sms app.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

(στο system/apps δεν βρήκα τίποτα να αφαιρέσω)

 

εχει Μms apk ομως,τι να σου πω τωρα,δεν ξερω εαν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...