Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασα στο xda για το tip οσο αναφορα την μετακινηση του davlic.

χρησιμοποιω περιπου 120 εφαρμογες.

η sd ειναι 16gb, και δεν εχω κανει ποτε partition.

Μπορω να το παραληψω?

Ναι μπορεις, δεν τρεχει τιποτα, αν θες κι αλλο χωρο γινεται κι αργοτερα δεν χρειαζεται να γινει μαζι με το ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ναι μπορεις, δεν τρεχει τιποτα, αν θες κι αλλο χωρο γινεται κι αργοτερα δεν χρειαζεται να γινει μαζι με το ρομ.

 

Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο για την βοηθεια σου.

 

Σοβαρο προβλημα με την καμερα.

Γιωργο εβαλα την miui v1

με τον τροπο που περιγραφεις, και με μεγαλη προσοχη.

 

Το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να τσεκαρω την καμερα.

μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:" δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την καμερα"

 

μηπως εχω θεμα hardware καμερας?

το led thw καμερας δουλευει κανονικα και το τσεκαρα με τον φακο.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρο προβλημα με την καμερα.

Γιωργο εβαλα την miui v1

με τον τροπο που περιγραφεις, και με μεγαλη προσοχη.

 

Το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να τσεκαρω την καμερα.

μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:" δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την καμερα"

 

μηπως εχω θεμα hardware καμερας?

το led thw καμερας δουλευει κανονικα και το τσεκαρα με τον φακο.

 

Κακο αυτο ...

Βαλε official και δοκιμασε την καμερα.

Αν εχεις προβλημα, πας για service ...

Link to comment
Share on other sites

Στη CM, το ραδιόφωνο γιατί μου ανοίγει ντε και καλά το Bluetooth; Βασικά η εφαρμογή του ραδιόφωνου που είχε στην Stallion μου είχε κάτσει πιο καλά, μπορώ να πάρω το apk από την Stallion και να το περάσω στη CM και να παίξει;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Στη CM, το ραδιόφωνο γιατί μου ανοίγει ντε και καλά το Bluetooth; Βασικά η εφαρμογή του ραδιόφωνου που είχε στην Stallion μου είχε κάτσει πιο καλά, μπορώ να πάρω το apk από την Stallion και να το περάσω στη CM και να παίξει;

 

ετσι δουλευει το ραδιο στην cm,και οχι δεν θα σου δουλεψει αλλο apk

Link to comment
Share on other sites

Κακο αυτο ...

Βαλε official και δοκιμασε την καμερα.

Αν εχεις προβλημα, πας για service ...

 

Καλημερα.

Ειμαι με την the stallion και προσπαθω απο το πρωι να παω σε official γιατι το προβλημα

με την καμερα συνεχιζεται και θελω να παω το κινητο στο service.

Χρησιμοποιω τον οδηγο του tzivas απο εδω για downgrade, αλλα και του gkalen απο το xda.

Μπαινω σε pink screen και αλλαζω το cvm recovery με το stock της GB.

Στην sd card δημιουργω το φακελο dload και βαζω μεσα τα αρχεια UPDATE.APP και UPDATE_g.APP.

Βαζω την sd στο κινητο , κραταω πατημενα τα πληκτρα vol+,vol-, και power και ξεκιναει η διαδικασια update.

To μεγαλο προβλημα ειναι οτι οσο και να περιμενω η οθονη μενει κολλημεη στην αρχη και γραφει τα εξη: Firmware update step 1/2 unpacking εχει μια μπαρα γρι που δεν γεμιζει ποτε , και κατω απο αυτη γραφει: The full update will take approximately 2 minutes.

Do not turn off the device.

 

Καμια ιδεα?

 

Οι παραπανω δοκιμες εγιναν με μια 2gb sdcard.

Πριν λιγο δοκιμασα με μια αλλη 16gb sdcard που εχω και, αντι να ξεκινησει το update,

με την sd στο τηλ, την μπαταρια, και κρατοντας πατημενα τα πληκτρα vol+,vol-, και power μου βγαζει pink screen!!!!!!!!!!!!1

 

αν εχετε καμια ιδεα τι αλλο να κανω , γιατι αρχιζω και θολωνω.......

Edited by georgesoho
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι με την the stallion και προσπαθω απο το πρωι να παω σε official γιατι το προβλημα

με την καμερα συνεχιζεται και θελω να παω το κινητο στο service.

Χρησιμοποιω τον οδηγο του tzivas απο εδω για downgrade, αλλα και του gkalen απο το xda.

Μπαινω σε pink screen και αλλαζω το cvm recovery με το stock της GB.

Στην sd card δημιουργω το φακελο dload και βαζω μεσα τα αρχεια UPDATE.APP και UPDATE_g.APP.

Βαζω την sd στο κινητο , κραταω πατημενα τα πληκτρα vol+,vol-, και power και ξεκιναει η διαδικασια update.

To μεγαλο προβλημα ειναι οτι οσο και να περιμενω η οθονη μενει κολλημεη στην αρχη και γραφει τα εξη: Firmware update step 1/2 unpacking εχει μια μπαρα γρι που δεν γεμιζει ποτε , και κατω απο αυτη γραφει: The full update will take approximately 2 minutes.

Do not turn off the device.

 

Καμια ιδεα?

Καταρχην αυτο δεν ειναι downgrade απλως περνας official GB(ετσι δεν ειναι;;; ).

Δοκιμασε να κανεις τη διαδικασια μεσα απο τις ρυθμισεις.

Ή δοκιμασε χωρις μπαταρια και τη συσκευη συνδεδεμενη με το καλωδιο του φορτιστη.

Ή δοκιμασε με μονο το step2 μεσα στο φακελο dload αφου πρωτα το μετονομασεις σε UPDATE.APP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

About MIUI multi 2.3.7 V1 (26/06/2013)

 

Μπραβο Γιωργο! Οντως πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη. Μου φαινεται πως δε θα ξαναγυρισω στου FCS.

Καταρχην ειμαι με 62 εφαρμογες.

Συν τις σταθερες αξιες της free RAM, της μπαταριας, του GPS και του WiFi, ειναι πιο γρηγορη, πιο smooth και πλεον δε λαγκαρει στη lockscreen. Αυτα ειναι τα πιο σημαντικα και τα καταφερες.

Τα αρνητικα σε σχεση με τη MIUI του FCS ειναι:

•Σε καθε boot της συσκευης και αφου βαλω το PIN, πεταει 2 ιδια μηνυματα για το αν θελω να περαστουν οι φωτογραφιες και τα screenshots στην SD card για να εξοικονομησω χωρο στην εσωτερικη μνημη. Η internal ειναι αδεια και τα μηνυματα αυτα μου τα εβγαλε απο την πρωτη κιολας ενεργοποιηση της συσκευης με τη ROM σου που δεν ειχα περασει καμια εφαρμογη.

•Οταν εγκαθηστας καποια εφαρμογη, δε σε ρωταει αν θελεις να γινει η εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη ή στην SD.

•Μετα απο 40κατι περιπου δευτερολεπτα απο το τελευταιο αγγιμα της οθονης ο φωτισμος των capasitive κουμπιων σταματαει και μενει απενεργοποιημενος ακομα κι αν ξανακουμπισεις την οθονη κι αρχισεις να παιζεις με τη συσκευη. Λειτουργει ξανα μονο οταν κλειδωσεις το κινητο και το ξεκλειδωσεις. Μικρο το κακο, σκεψου στην FCS δεν ειχα καν φωτισμο(απο επιλογη).

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με βλεπω να καθομαι εδω. Συγχαρητηρια στον gkalen. :up:

 

@Sofoklas

Τη δοκιμασες;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αυτο δεν ειναι downgrade απλως περνας official GB(ετσι δεν ειναι;;; ).

Δοκιμασε να κανεις τη διαδικασια μεσα απο τις ρυθμισεις.

Ή δοκιμασε χωρις μπαταρια και τη συσκευη συνδεδεμενη με το καλωδιο του φορτιστη.

Ή δοκιμασε με μονο το step2 μεσα στο φακελο dload αφου πρωτα το μετονομασεις σε UPDATE.APP.

 

Σωστα. περναω official GB, και μετα θα κανω downgrade se froyo

γιατι οταν πήρα το κινητο φορουσε froyo

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αυτο δεν ειναι downgrade απλως περνας official GB(ετσι δεν ειναι;;; ).

Δοκιμασε να κανεις τη διαδικασια μεσα απο τις ρυθμισεις.

Ή δοκιμασε χωρις μπαταρια και τη συσκευη συνδεδεμενη με το καλωδιο του φορτιστη.

Ή δοκιμασε με μονο το step2 μεσα στο φακελο dload αφου πρωτα το μετονομασεις σε UPDATE.APP.

 

Tupac, το δικιμασα χωρις μπαταρια, μονο με φορτιστη και μενει παλι κολλημενη η οθονη με το μηνημα.

Δοκιμασα μονο το step2 μεσα στο φακελο dload,και παλι μενει κολλημενη η οθονη με το μηνημα.

 

Οταν εννοει μεσα απο τις ρυθμισεις, εννοεις να εχει η sd to dload φακελο με τα step1 kai step2 μεσα, και απο την stallion να κανω το διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Tupac, το δικιμασα χωρις μπαταρια, μονο με φορτιστη και μενει παλι κολλημενη η οθονη με το μηνημα.

Δοκιμασα μονο το step2 μεσα στο φακελο dload,και παλι μενει κολλημενη η οθονη με το μηνημα.

 

Οταν εννοει μεσα απο τις ρυθμισεις, εννοεις να εχει η sd to dload φακελο με τα step1 kai step2 μεσα, και απο την stallion να κανω το διαδικασια?

 

Ναι, καπου στις ρυθμισεις του αποθηκευτικου χωρου νομιζω εχει επιλογη για ενημερωση, κατι τετοιο.

Αν ουτε αυτο πιασει κανε format την 2GB SD σου.

Καταρχην ποση ωρα περιμενεις με κολλημενη την οθονη πριν το σταματησεις μονος σου;

Να ξερεις παντως οτι δε χρειαζεται να εισαι σε froyo για να το πας για service. Αρκει και η official GB.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι με την the stallion και προσπαθω απο το πρωι να παω σε official γιατι το προβλημα

με την καμερα συνεχιζεται και θελω να παω το κινητο στο service.

Χρησιμοποιω τον οδηγο του tzivas απο εδω για downgrade, αλλα και του gkalen απο το xda.

Μπαινω σε pink screen και αλλαζω το cvm recovery με το stock της GB.

Στην sd card δημιουργω το φακελο dload και βαζω μεσα τα αρχεια UPDATE.APP και UPDATE_g.APP.

Βαζω την sd στο κινητο , κραταω πατημενα τα πληκτρα vol+,vol-, και power και ξεκιναει η διαδικασια update.

To μεγαλο προβλημα ειναι οτι οσο και να περιμενω η οθονη μενει κολλημεη στην αρχη και γραφει τα εξη: Firmware update step 1/2 unpacking εχει μια μπαρα γρι που δεν γεμιζει ποτε , και κατω απο αυτη γραφει: The full update will take approximately 2 minutes.

Do not turn off the device.

 

Καμια ιδεα?

 

Οι παραπανω δοκιμες εγιναν με μια 2gb sdcard.

Πριν λιγο δοκιμασα με μια αλλη 16gb sdcard που εχω και, αντι να ξεκινησει το update,

με την sd στο τηλ, την μπαταρια, και κρατοντας πατημενα τα πληκτρα vol+,vol-, και power μου βγαζει pink screen!!!!!!!!!!!!1

 

αν εχετε καμια ιδεα τι αλλο να κανω , γιατι αρχιζω και θολωνω.......

 

Θα το κανεις χωρις μπαταρια οπωσδηποτε , στον φακελο dload ελπιζω να εχεις βαλει απο την B572 τα αρχεια απο στεπ1 και στεπ 2 οχι από το στεπ3. Αν δεν πιανει ετσι θα περασεις πρωτα το update.app απο το στεπ1 μόνο του και μολις το κανει και σβησει η οθονη πριν αναψει ξανα το βγαζεις απο τη πριζα και βαζεις το update.app απο το στεπ2 μονο του και ξανασυνδεεις στη πριζα πατας το γνωστο συνδυασμο κουμπιων και περιμενεις να ολοκληρωσει το στεπ2 κανει πιο πολλη ωρα απο το στεπ1 να ολοκληρωθει.Ελπιζω να χρησιμοποιεις τα στεπ απο Β572 και οχι Β521 που ειχαν πολλοι προβλημα.

 

Γκαλεν εχω θεμα με τη miui στις κλησεις ειτε οταν με καλουνε ειτε οταν καλω εγω 5 στις 10 κλησεις ενω η συνδεση γινεται δεν με ακουνε και δεν τους ακουω και κανω επανεκινηση το κινητο και συνερχεται αυτο συμβαινει ειτε με handsfree ειτε χωρις. Μερικες φορες στο ασχετο πεταει καρτελακι με μηνυμα που λεει οτι το dsp manager σταμαστησε απροσδοκητα για αυτο και το απεγκατεστησα να δω πως θα παει αλλα αν δω οτι συνεχισει το προβλημα με τις κλησεις που ειναι το πιο σημαντικο στο κινητο θα γυρισω μαλλον σε stallion που δοκιμασμενα ολα δουλευουν κομπλε οσο και αν λυπηθω που θα αφησω τετοια ομορφια σαν τη miui. Περαν αυτου ενα ακομα bug παραμενει το θεμα που ειχα γραψει και πιο πανω sms στελνω αλλα δεν λαμβανω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καπου στις ρυθμισεις του αποθηκευτικου χωρου νομιζω εχει επιλογη για ενημερωση, κατι τετοιο.

Αν ουτε αυτο πιασει κανε format την 2GB SD σου.

Καταρχην ποση ωρα περιμενεις με κολλημενη την οθονη πριν το σταματησεις μονος σου;

Να ξερεις παντως οτι δε χρειαζεται να εισαι σε froyo για να το πας για service. Αρκει και η official GB.

 

ο περισσοτερος χρονος ηταν 20 λεπτα..

Θαυμα, Tupac

Το ξεκινησα μεσα απο την stallion , εκανε το step 1, εβγαλα την μπαταρια , ξεκινησε το step 2 και περιμενω...........!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γκαλεν εχω θεμα με τη miui στις κλησεις ειτε οταν με καλουνε ειτε οταν καλω εγω 5 στις 10 κλησεις ενω η συνδεση γινεται δεν με ακουνε και δεν τους ακουω και κανω επανεκινηση το κινητο και συνερχεται αυτο συμβαινει ειτε με handsfree ειτε χωρις. Μερικες φορες στο ασχετο πεταει καρτελακι με μηνυμα που λεει οτι το dsp manager σταμαστησε απροσδοκητα για αυτο και το απεγκατεστησα να δω πως θα παει αλλα αν δω οτι συνεχισει το προβλημα με τις κλησεις που ειναι το πιο σημαντικο στο κινητο θα γυρισω μαλλον σε stallion που δοκιμασμενα ολα δουλευουν κομπλε οσο και αν λυπηθω που θα αφησω τετοια ομορφια σαν τη miui. Περαν αυτου ενα ακομα bug παραμενει το θεμα που ειχα γραψει και πιο πανω sms στελνω αλλα δεν λαμβανω.

 

Γιατι κατι τετοια κουλα σε κυνηγανε; Δε σε παει η MIUI ρε γ@μωτο και ειναι τοσο ωραια!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κατι τετοια κουλα σε κυνηγανε; Δε σε παει η MIUI ρε γ@μωτο και ειναι τοσο ωραια!

 

Κοιτα με τη miui απο το κινεζικο site που ειχα περασει και πριν περασω εκεινα τα fix και patch ολα δουλευανε καλα αλλα ειναι μονο στα αγγλικα. Αλλά τουλαχιστον δουλευαν ολα. Άρχισε να με κανει τα κουλα της μονο οταν περασα εκεινα τα patch. Δεν ξερω μπορει και να δοκιμασω να ξαναπερασω εκεινη αν δω οτι συνεχιζω να εχω με την ελληνικη προβλημα με τις κλησεις. Τα sms δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα σαν προβλημα αλλα οι κλησεις ειναι σημαντικο. Εσυ σημερα πια φορας?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με τη miui απο το κινεζικο site που ειχα περασει και πριν περασω εκεινα τα fix και patch ολα δουλευανε καλα αλλα ειναι μονο στα αγγλικα. Αλλά τουλαχιστον δουλευαν ολα. Άρχισε να με κανει τα κουλα της μονο οταν περασα εκεινα τα patch. Δεν ξερω μπορει και να δοκιμασω να ξαναπερασω εκεινη αν δω οτι συνεχιζω να εχω με την ελληνικη προβλημα με τις κλησεις. Τα sms δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα σαν προβλημα αλλα οι κλησεις ειναι σημαντικο. Εσυ σημερα πια φορας?

 

Δεν ειδες το review μου πιο πανω; Ή την υπογραφη μου; Εβαλα την καινουρια του gkalen.

Εκανες κομπλε τα wipes; Tα εκανες δυο και τρεις φορες;

 

ο περισσοτερος χρονος ηταν 20 λεπτα..

Θαυμα, Tupac

Το ξεκινησα μεσα απο την stallion , εκανε το step 1, εβγαλα την μπαταρια , ξεκινησε το step 2 και περιμενω...........!!!!!!!!!!!

Πως παει; Αν και δε χρειαζοταν να βγαλεις μπαταρια με αυτην τη μεθοδο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδες το review μου πιο πανω; Ή την υπογραφη μου; Εβαλα την καινουρια του gkalen.

Εκανες κομπλε τα wipes; Tα εκανες δυο και τρεις φορες;

 

εκανα wipes 2 φορες ε 3 φορες δεν νομιζω θα εκανε τη διαφορα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδες το review μου πιο πανω; Ή την υπογραφη μου; Εβαλα την καινουρια του gkalen.

Εκανες κομπλε τα wipes; Tα εκανες δυο και τρεις φορες;

 

 

Πως παει; Αν και δε χρειαζοταν να βγαλεις μπαταρια με αυτην τη μεθοδο.

 

Δεν εβγαλα μπαταρια!!

Ολα τελειωσανε παρα πολυ καλα.:)

Σε ευχαριστω παρα πολυ και εσενα και ολους εδω μεσα για τα φωτα σας!!!

Δυστυχως ουτε με official GB δεν λειτουργει η καμερα οποτε παω κατευθειαν στο service.

 

Σιγουρα δεν θα με πουν τιποτα που ειμαι με GB official και οχι με Froyo official , οπως ηταν το κινητο οταν το αγορασα?

Ξαναρωταω για να ξερω τι θα απαντησω αν μου πουνε κατι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβγαλα μπαταρια!!

Ολα τελειωσανε παρα πολυ καλα.:)

Σε ευχαριστω παρα πολυ και εσενα και ολους εδω μεσα για τα φωτα σας!!!

Δυστυχως ουτε με official GB δεν λειτουργει η καμερα οποτε παω κατευθειαν στο service.

 

Σιγουρα δεν θα με πουν τιποτα που ειμαι με GB official και οχι με Froyo official , οπως ηταν το κινητο οταν το αγορασα?

Ξαναρωταω για να ξερω τι θα απαντησω αν μου πουνε κατι!

 

Να ΄σαι καλα φιλε μου. Παραξενο αυτο με την καμερα. Αφου στο κανει σε ολες τις ROM οπως λες κι εχεις δοκιμασει κι αλλες καμερες (φανταζομαι) τοτε πρεπει να ειναι προβλημα στο hardware. Μηπως σου επεσε τωρα τελευταια;

Παντως δεν μπορουν να σου πουν κατι επειδη εισαι με GB. Και να σου πουν τους λες απλα οτι περασες την επισημη ενημερωση που εδωσε η εταιρια και δεν εχει σημασια οτι το κινητο κυκλοφορισε με froyo.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ΄σαι καλα φιλε μου. Παραξενο αυτο με την καμερα. Αφου στο κανει σε ολες τις ROM οπως λες κι εχεις δοκιμασει κι αλλες καμερες (φανταζομαι) τοτε πρεπει να ειναι προβλημα στο hardware. Μηπως σου επεσε τωρα τελευταια;

Παντως δεν μπορουν να σου πουν κατι επειδη εισαι με GB. Και να σου πουν τους λες απλα οτι περασες την επισημη ενημερωση που εδωσε η εταιρια και δεν εχει σημασια οτι το κινητο κυκλοφορισε με froyo.

 

Κατα καιρους μου επεσε αντε συνολικα 5 φορες, οταν ομως παρουσιασε το προβλημα με την καμερα δεν μου ειχε πεσει,αλλα απο την πρωτη στιγμη του φοραω ελλαστικη θηκη και πιστευω οτι εχει σωθει απο τα χειροτερα.Λογικα με αυτα που μου κανει η καμερα,(δοκιμασα πολλες καμερες) πρεπει κανει να κουνηθηκε απο την ταινια που συνδεει την καμερα με την πλακετα του κινητου.

Για να δουμε τι θα μου πουνε στο service.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβγαλα μπαταρια!!

Ολα τελειωσανε παρα πολυ καλα.:)

Σε ευχαριστω παρα πολυ και εσενα και ολους εδω μεσα για τα φωτα σας!!!

Δυστυχως ουτε με official GB δεν λειτουργει η καμερα οποτε παω κατευθειαν στο service.

 

Σιγουρα δεν θα με πουν τιποτα που ειμαι με GB official και οχι με Froyo official , οπως ηταν το κινητο οταν το αγορασα?

Ξαναρωταω για να ξερω τι θα απαντησω αν μου πουνε κατι!

 

Απο τη στιγμη που φορας official μην ανησυχεις ξερω γιατι και εγω το εχω παει για service ενω οταν το αγορασα ειχε froyo το ειχα παει με official gb και δεν με ειπαν τιποτα.

 

Προβλημα με miui με τα μηνυματα που μολις ανακαλυψα ειναι οτι ενω ειχα κλειστο το κινητο και με περνανε τηλεφωνο οταν το ανοιξα δεν με ηρθαν σε μηνυμα οι αναπαντητες αρα σιγουρα εχω θεμα με τα μηνυματα. Τσεκαρε το και εσυ tupac κλεισε το κινητο κανε αναπαντητη απο αλλο νουμερο και δες οταν ανοιγεις το κινητο αν σε ερχεται σαν μηνημα η αναπαντητη ή οχι

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να το δοκιμάσω επί τούτοις, διαπίστωσα ότι όταν είχα κλειστό το κινητό και με πήρε η σύζυγος, μετά το άνοιγμά του μου ήρθε μήνυμα κανονικά μετά (και στην εφαρμογή της handcent και στην εφαρμογή των μηνυμάτων της miui)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να το δοκιμάσω επί τούτοις, διαπίστωσα ότι όταν είχα κλειστό το κινητό και με πήρε η σύζυγος, μετά το άνοιγμά του μου ήρθε μήνυμα κανονικά μετά (και στην εφαρμογή της handcent και στην εφαρμογή των μηνυμάτων της miui)

 

μαλιστα ισως το θεμα να εχει να κανει με το κινητο μου? τι να πω. nekmaria εσύ ποσες φορες εκανες wipes πριν την περασεις? μηπως ειναι θεμα των wipes δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω περα απο αυτα τα 2 θεματα παντως η ρομ και σε εμενα ολα δουλευουν ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με miui με τα μηνυματα που μολις ανακαλυψα ειναι οτι ενω ειχα κλειστο το κινητο και με περνανε τηλεφωνο οταν το ανοιξα δεν με ηρθαν σε μηνυμα οι αναπαντητες αρα σιγουρα εχω θεμα με τα μηνυματα. Τσεκαρε το και εσυ tupac κλεισε το κινητο κανε αναπαντητη απο αλλο νουμερο και δες οταν ανοιγεις το κινητο αν σε ερχεται σαν μηνημα η αναπαντητη ή οχι

 

Ολα κανονικα, το τσεκαρα.

Δηλαδη μετα τα wipes σου και το φλασαρισμα σου, χωρις να περασεις καμια εφαρμογη, ειχες προβλημα με τις κλησεις και τα μηνυματα;

Φανταζομαι δεν εχεις καποια εφαρμογη που να διαχειριζεται τα permissions; Ρωταω μηπως φταιει αυτη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ισως το θεμα να εχει να κανει με το κινητο μου? τι να πω. nekmaria εσύ ποσες φορες εκανες wipes πριν την περασεις? μηπως ειναι θεμα των wipes δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω περα απο αυτα τα 2 θεματα παντως η ρομ και σε εμενα ολα δουλευουν ρολοι

 

έκανα δύο φορές wipes την πρώτη φορά αλλά κόλησε στο wizard setup (δεν πατιόταν το robotaki του android) και αναγκάστηκα και ξαναέκανα άλλο ένα 2πλο wipe και λειτουργεί ομαλά και φυσιολογικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...