Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα ταρζανια.εσβησα τα παντα απο τον φακελο και τωρα εχω μπλε οθονη...:blink:

 

οχι.εχω την μαμα 928 (ics 4) χωρις τιποτα αλλο πειραγμενο

 

edit.τα καταφερα και την εβαλα.

επρεπε να περασω την custom rom στην εσωτερικη μνημη,γιατι με τιποτα δεν εβλεπε την sdcard

περασε αυτο ,το αλλο μονο προβληματα ειχα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19281310

και μετα

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.londatiga.android.anreboot&hl=el

Mετα απο μια μερα με την icedroid ειλικρινα γκαλεν δεν μπορω να καταλαβω γιατι υποβαθμιζεις τοσο την icedroid που ειναι και δικη σου δουλεια!!!! Ο μονος λογος που θα το δικαιολογουσε για μενα οτι εισαι γενικως πολυ δυνατος fan της cm αλλιώς για μενα δεν εξηγειται.

Προσωπικα ο σχεδιασμος της τα κουμπια της με αρεσουν wifi,gps, φωτογραφικη κομπλε, τα προς το παρον με αντοχη μπαταριας δινουν καλα αποτελεσματα αλλα δεν την εχω ακομα τεντωσει με παιχνιδια να δω εκει τις αντοχες της. Όπως και να εχει κατα τα αλλα ειναι πολυ ομορφη και εχει και επιλογη multi select πολυ χρησιμη για εμενα σε διαφορες εργασιες και δεν υπάρχει στην cm7, οι ηχοι κλησης επιλεγονται και αλλαζουν πολυ πιο ευκολα χωρις μετακινησεις αρχειων όπως στην cm7 που δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω πως την εχεις πιο επανω απο την ice και τελευταιο που εχω παρατηρησει στην ice droid μετα απο επανεκκινηση ή ανοιγμα του κινητου φορτωνει πολυ πιο γρηγορα. Και οι ήχοι γενικως εδω αισθητα νιωθεις την αυξηση εντασης σε σχεση με τις αλλες ρομ. Εχω ενα θεμα με τα εικονιδια στο dock αλλα αυτο πιστευω ειναι προβλημα του launcher μπορει να τον αλλαξω ειτε με το next είτε με nova που δεν τον ειχα δοκιμασει ποτέ πριν και ηθελα να δω πως ειναι και αυτο να διορθωσει το προβλημα του dock. Ένα αλλο bug εν μερει και οχι σοβαρο ειναι οταν κανεις κλησεις ωραια το ηθελα ετσι να φαινεται ολοκληρη η φωτογραφια αυτου που καλώ ειτε το αντιστοιχο οταν καποιος με καλει αλλα την ψιλοπαραμορφωνει την φωτογραφια εχω την εντυπωση. Προς το παρον δεν εχω προσεξει κανενα άλλο bug. Θα επανελθω σύντομα και με αλλες εντυπωσεις. Κατι τελευταιο ακομα που με αρεσε στην icedroid ειναι που επανήλθε ο εντονος φωτισμος των 4 πληκτρων κατω απο την οθονη. Λαθος μου ακυρο ο φωτισμος των πληκτρων μαλλον ηταν εντονος μονο οταν ειχα περασει την official rom ics και μετα επεστρεψε στο κλασικο πολυ λιγο φως στα πλήκτρα που δυστυχως αυτο με στεναχωρει με αρεσε το δυνατο φως παλιά των πληκτρων.

 

 

θα το φτιαξει ο μαστορας,μικρο το κακο

κατα τα αλλα μια χαρα την βρισκω και εγω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Gkalen, δε ξέρω αν έχεις δοκιμάσει τη miui του FCS....Εγώ τη φοράω πολύ καιρό, νομίζω πλησιάζει πολύ με τη δική σου και λειτουργούν όλα, χωρίς το πρόβλημα με τα sms, που είναι το σημαντικότερο. Δε ξέρω αν σε βοηθήσει στη λύση του προβλήματος. Πάντως καλές οι cm7 και ics.. αλλά ρε παιδιά εν τάξη οι miui είναι άλλη φάση, και προσωπικά νομίζω ότι το τηλέφωνο (και όλα τα τηλέφωνα) ανεβαίνει ένα επίπεδο. Ελπίζω να λύσεις το πρόβλημα με τη δική σου, γιατί όντως κατά τα άλλα πηγαίνει σφαίρα.

 

Συμφωνώ έχοντας δοκιμάσει όλες τις ρομ του gkalen η miui του αν δεν είχε το θέμα με τα sms και αν κάποτε βρεθεί τρόπος να μπει και ράδιο είναι η 1η με τεράστια διάφορα με ολες τις άλλες.

Με icedroid δεύτερη μέρα όλα καλά εκτός από παιχνίδια όπως extreme road trip 2 και real racing 3 αν παίξω πάνω από τέταρτο κολλάει άσχημα το κινητό και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας και ξανά τοποθέτηση μπορώ να κάνω επανεκκίνηση. Θα δοκιμασω να την ξαναφλασαρω μπας και νιωσει και βλεπουμε αναλογως πως θα τα παει θα πραξουμε. Αν γυρισω πάντως σε gb μαλλον στη stalllion ics look θα γυρισω ειχε μηδαμινα κολληματα σε σχεση με ολες τις αλλες.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ έχοντας δοκιμάσει όλες τις ρομ του gkalen η miui του αν δεν είχε το θέμα με τα sms και αν κάποτε βρεθεί τρόπος να μπει και ράδιο είναι η 1η με τεράστια διάφορα με ολες τις άλλες.

Με icedroid δεύτερη μέρα όλα καλά εκτός από παιχνίδια όπως extreme road trip 2 και real racing 3 αν παίξω πάνω από τέταρτο κολλάει άσχημα το κινητό και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας και ξανά τοποθέτηση μπορώ να κάνω επανεκκίνηση. Θα δοκιμασω να την ξαναφλασαρω μπας και νιωσει και βλεπουμε αναλογως πως θα τα παει θα πραξουμε. Αν γυρισω πάντως σε gb μαλλον στη stalllion ics look θα γυρισω ειχε μηδαμινα κολληματα σε σχεση με ολες τις αλλες.

 

Ράδιο πλέον με το spiritFM από titanium backup έχω βρει την υγειά μου. Δουλεύει σε όλες τις ρομ. Οπότε miui FCS και ραδιάκι...και προς το παρόν νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Απλά κάθε μέρα αλλάζουμε θεματάκι ...έτσι για να μη βαριέται το μάτι..:)

 

Για το ράδιο δοκίμασε αυτό στο ποστ του parthabhatta..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38788168

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ράδιο πλέον με το spiritFM από titanium backup έχω βρει την υγειά μου. Δουλεύει σε όλες τις ρομ. Οπότε miui FCS και ραδιάκι...και προς το παρόν νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Απλά κάθε μέρα αλλάζουμε θεματάκι ...έτσι για να μη βαριέται το μάτι..:)

 

Για το ράδιο δοκίμασε αυτό στο ποστ του parthabhatta..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38788168

 

Μιλαω παντα για ραδιο χωρις internet αλλιως ξερω και εγω το spirit fm

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω παντα για ραδιο χωρις internet αλλιως ξερω και εγω το spirit fm

 

To internet τώρα που κολλάει??..Καμιά σχέση.. Είναι ραδιόφωνο από το δέκτη του κινητού.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

To internet τώρα που κολλάει??..Καμιά σχέση.. Είναι ραδιόφωνο από το δέκτη του κινητού.

Νομιζα οτι το spirit fm χρειαζεται δεδομενα απο ιντερνετ για να δουλεψει.

Να σε πω στη miui που φορας εχεις περασμενα και τιποτα viber ή what's up messenger και sms δουλεουν κομπλέ? Παιχνιδια βαριά παιζουν ανετα? κανενα λινκ για να δουμε για τη miui που λες?

 

Δυστυχως γκαλεν icedroid την εκανα αλλα 2 φλασαρισματα μια με recovery ivan και μια και με 5.0.27 και τις 2 φορες με 2πλα wipes αλλα παλι τα παιχνιδια εχουν θεμα στο τεταρτο κολλανε το κινητο οποτε παω για αλλαγη τωρα σε τι ακομα δεν ξερω ειμαι υπο σκεψη.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι το spirit fm χρειαζεται δεδομενα απο ιντερνετ για να δουλεψει.

Να σε πω στη miui που φορας εχεις περασμενα και τιποτα viber ή what's up messenger sms δουλεουν κομπλέ? κανενα λινκ για να δουμε για τη miui που λες?

 

Ναι λειτουργούν όλα κανονικά...

http://bbs.anzhi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6218131

ή κατευθείαν

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=173873&uk=235217733

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Galen, δε ξέρω αν έχεις δοκιμάσει τη miui του FCS....Εγώ τη φοράω πολύ καιρό, νομίζω πλησιάζει πολύ με τη δική σου και λειτουργούν όλα, χωρίς το πρόβλημα με τα sms, που είναι το σημαντικότερο. Δε ξέρω αν σε βοηθήσει στη λύση του προβλήματος. Πάντως καλές οι cm7 και ics.. αλλά ρε παιδιά εν τάξη οι miui είναι άλλη φάση, και προσωπικά νομίζω ότι το τηλέφωνο (και όλα τα τηλέφωνα) ανεβαίνει ένα επίπεδο. Ελπίζω να λύσεις το πρόβλημα με τη δική σου, γιατί όντως κατά τα άλλα πηγαίνει σφαίρα.

 

Την έχω εδώ και πολύ καιρό και έχω βρει την ησυχία μου. Με αυτη την miui σταμάτησα τα φλασαρίσματα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

εγω θα δοκιμασω και την cm7 του gkalen και αμα δεν θα ξαναβαλω την geno v4 (που ειμαι σιγουρος οτι την εχετε ξεχασει ολοι!) Βασικα δεν θυμαμαι να ειχε κανενα προβλημα,την ειχα αλλαξει μονο για να δοκιμασω του kalo την πρωτη και μετα με τα συνεχομενα update που εκανε ξεχαστηκε η v4..Kalo marketing o Kalo..!
Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργούν όλα κανονικά...

http://bbs.anzhi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6218131

ή κατευθείαν

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=173873&uk=235217733

 

 

Μια ερωτηση για τον spirit fm διαβασα απο xda τι λεει ο τυπας αλλα επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ουτε και της μεταφρασης του google με λιγα λογια λεει να κατεβασουμε τον spirit ενω ειμαστε σε αλλη ρομ να τον κανουμε backup με titanium και μετα οταν περασουμε την miui να τον κανουμε restore?

 

Την έχω εδώ και πολύ καιρό και έχω βρει την ησυχία μου. Με αυτη την miui σταμάτησα τα φλασαρίσματα.

 

3 βασικες ερωτησεις η miui FCs τι baseband θελει gb ή ics? Kαι απο γλωσσες ειναι multilingual ή μονο αγγλικα και κινεζικα?gapps έχει ενσωματωμενα ή πρεπει να περασουμε?

Eπειδη και εγω εχω κουραστει απο φλασαρισματα και με αρεσει πολυ η miui το σκεφτομαι σοβαρα να δοκιμασω αυτη που λετε

 

Βασικα νομιζω εκανα χαζη ερωτηση αφου ειναι 2.3.7 λογικα απο κατω θελει 2.3

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τον spirit fm διαβασα απο xda τι λεει ο τυπας αλλα επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ουτε και της μεταφρασης του google με λιγα λογια λεει να κατεβασουμε τον spirit ενω ειμαστε σε αλλη ρομ να τον κανουμε backup με titanium και μετα οταν περασουμε την miui να τον κανουμε restore?

 

 

 

3 βασικες ερωτησεις η miui FCs τι baseband θελει gb ή ics? Kαι απο γλωσσες ειναι multilingual ή μονο αγγλικα και κινεζικα?gapps έχει ενσωματωμενα ή πρεπει να περασουμε?

Eπειδη και εγω εχω κουραστει απο φλασαρισματα και με αρεσει πολυ η miui το σκεφτομαι σοβαρα να δοκιμασω αυτη που λετε

 

Βασικα νομιζω εκανα χαζη ερωτηση αφου ειναι 2.3.7 λογικα απο κατω θελει 2.3

 

Για το baseband το απάντησες μόνος σου..Από γλώσσες έχει αγγλικά και κινέζικα και gapps δεν έχει ενσωματωμένα..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Για το baseband το απάντησες μόνος σου..Από γλώσσες έχει αγγλικά και κινέζικα και gapps δεν έχει ενσωματωμένα..

 

Ενταξει για spirit fm εβγαλα ακρη και οκ με αγγλικα για γλωσσα θα την παλεψουμε μπορει να δοκιμασω το app morelocale μπας και τα γυρισει στα ελληνικα καλα. Ενα λινκ για τα καταλληλα gapps του να φλασαρω? Ευχαριστω για τη γρηγορη ανταποκριση και δεν θα ξαναενοχλησω μεχρι να τη φλασαρω και να πω εντυπωσεις. Για επιστροφη απο ics σε gb μονο το δευτερο στεπ αρκει ή θελω και τιποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει για spirit fm εβγαλα ακρη και οκ με αγγλικα για γλωσσα θα την παλεψουμε μπορει να δοκιμασω το app morelocale μπας και τα γυρισει στα ελληνικα καλα. Ενα λινκ για τα καταλληλα gapps του να φλασαρω? Ευχαριστω για τη γρηγορη ανταποκριση και δεν θα ξαναενοχλησω μεχρι να τη φλασαρω και να πω εντυπωσεις. Για επιστροφη απο ics σε gb μονο το δευτερο στεπ αρκει ή θελω και τιποτα άλλο?

 

Ναι το δεύτερο στεπ και μετά ροζ οθόνη και πέρασμα regovery image..

 

Για gapps δες εδώ:

http://dl.dbank.com/c0kbayexag

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δεύτερο στεπ και μετά ροζ οθόνη και πέρασμα regovery image..

 

Για gapps δες εδώ:

http://dl.dbank.com/c0kbayexag

 

Χιλλια συγγνωμη 2 πραγματα και τελος. Απο wipes τα κλασικα απο μια φορα wipe data, wipe cache, davlik cache και format system ή θελει διπλά? Kαι με το spirit fm κατεβασα απο το 2 λινκ που δινει εκεινος στο xda τα 3 αρχεια και τα πεταξα μεσα στο φακελο toy titanium μπηκα titanium εκανα τον spirit restore αλλα ακουω μόνο χιονια εκτος απο τη τοπικη ζωνη που εβαλα ελλαδα θελει και τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Χιλλια συγγνωμη 2 πραγματα και τελος. Απο wipes τα κλασικα απο μια φορα wipe data, wipe cache, davlik cache και format system ή θελει διπλά? Kαι με το spirit fm κατεβασα απο το 2 λινκ που δινει εκεινος στο xda τα 3 αρχεια και τα πεταξα μεσα στο φακελο toy titanium μπηκα titanium εκανα τον spirit restore αλλα ακουω μόνο χιονια εκτος απο τη τοπικη ζωνη που εβαλα ελλαδα θελει και τιποτα αλλο?

 

Ναι τα κλασσικά wipes...εγω με μονά δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα το spirit, μάλλον καταλαβαίνει καλύτερα από εμάς που βρισκόμαστε...:p Οπότε, άσε το προεπιλεγμένο India..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κλασσικά wipes...εγω με μονά δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα το spirit, μάλλον καταλαβαίνει καλύτερα από εμάς που βρισκόμαστε...:p Οπότε, άσε το προεπιλεγμένο India..

 

Ναι το ειχα αφησει και india αλλα δεν επαιζε τιποτα κανενας ήχος

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα αφησει και india αλλα δεν επαιζε τιποτα κανενας ήχος

 

Απ ότι διάβασα παραπάνω κατάλαβες λάθος τη διαδικασία...Δε κάνουμε εμείς backup , απλά restore (εφαρμογή + δεδομένα) το ήδη ρυθμισμένο backup που έχουμε αποσυμπιέσει στη κάρτα. Αυτό έχει τις ρυθμίσεις του spirit αποθηκευμένες και δε χρειάζεται περαιτέρω ρύθμιση..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα παραπάνω κατάλαβες λάθος τη διαδικασία...Δε κάνουμε εμείς backup , απλά restore (εφαρμογή + δεδομένα) το ήδη ρυθμισμένο backup που έχουμε αποσυμπιέσει στη κάρτα. Αυτό έχει τις ρυθμίσεις του spirit αποθηκευμένες και δε χρειάζεται περαιτέρω ρύθμιση..

 

οχι ενταξει το καταλαβα μετα και το εκανα με τα αρχεια που δινει το παλλικαρι στο xda τα πεταξα στο φακελο του titanium και το εκανα restore και με data και χωρις αλλα δεν ειδα να δινει ήχο βεβαια το εκανα αυτο οσο είμουν σε icedroid τωρα μολις περασα την 2.3 και αλλαξα recovery και ειμαι πανω στα wipes μολις την περασω την miui θα το ξανατσεκαρω απλα διαβαζα οτι αυτος τα πηρε τα αρχεια απο ενα αλλο thread που ειχε γραψει ο pika και λεει οτι πρεπει να κανουμε καποιες αλλαγες στις ρυθμισεις εσυ δηλαδη το εχεις αφησει ινδια και παιζει κανονικα ελληνικους σταθμους?

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει το καταλαβα μετα και το εκανα με τα αρχεια που δινει το παλλικαρι στο xda τα πεταξα στο φακελο του titanium και το εκανα restore και με data και χωρις αλλα δεν ειδα να δινει ήχο βεβαια το εκανα αυτο οσο είμουν σε icedroid τωρα μολις περασα την 2.3 και αλλαξα recovery και ειμαι πανω στα wipes μολις την περασω την miui θα το ξανατσεκαρω απλα διαβαζα οτι αυτος τα πηρε τα αρχεια απο ενα αλλο thread που ειχε γραψει ο pika και λεει οτι πρεπει να κανουμε καποιες αλλαγες στις ρυθμισεις εσυ δηλαδη το εχεις αφησει ινδια και παιζει κανονικα ελληνικους σταθμους?

 

Ναι εμένα παίζει κανονικότατα χωρίς να πειράξω τίποτα, εκτός από να συντονίζω το σταθμό..Και τόχω περάσει σε 2-3 ρομ, χωρίς πρόβλημα.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα παίζει κανονικότατα χωρίς να πειράξω τίποτα, εκτός από να συντονίζω το σταθμό..Και τόχω περάσει σε 2-3 ρομ, χωρίς πρόβλημα.

 

Mόλις περσα ρομς και gapps και τρομαξα λιγο στην αρχη γιατι με τα εβγαλε ολα κινεζικα και ζοριστηκα μεχρι να βρω τα αγγλικα. Αλλα ακομα και σε αγγλικα βλεπω εχει εδω και εκει κινεζικα σύμβολα μακάρι ο γκαλεν να φτιαξει τη δικια του miui με αρεσει σχεδιαστικα περισσοτερο με το που ειχα μπει και βασικοτερο ειναι στα ελληνικα ολα. Καλως λοιπον ξεκιναω να περναω εφαρμογες να δω πως θα με κατσει αυτη η ρομ

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα εβαλες την χειροτερη rom που υπαρχει εκει μεσα..πριν φλασαρουμε διαβαζουμε και 5-6 σελιδες απο το thread,θα σου γλυτωσει ολες τις ωρες που θα περιμενεις εδω μεσα να σε βοηθησει καποιος..

no worries.. εσυ δεν διαβασες πως δεν βρηκα γνωστα προβληματα γιαυτο κ ρωτησα. οπως κ να εχει τη δοκιμασα,δεν μου εκανε,την αλλαξα κ ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φλασαρα τη ρομ και τα gapps αλλα δεν βλεπω πουθενα το playstore βλεπω google maps,latitude,google search box,places,navigation. Που ειναι το playstore? Ανοιγω και τον root explorer και τα εχει ολα στα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φλασαρα τη ρομ και τα gapps αλλα δεν βλεπω πουθενα το playstore βλεπω google maps,latitude,google search box,places,navigation. Που ειναι το playstore? Ανοιγω και τον root explorer και τα εχει ολα στα κινεζικα

 

Κι εγω τη φλασαρα ...

Ηχος δραματικα χαμηλος, βιντεο δεν τραβαει η καμερα μονο φωτο βγαζει.

Με το που εβαλα γλωσσες και εβαλα ελληνικα, τερμα bootloop.

Αρα τα προβληματα ειναι στη μεταφραση.

Θα δοκιμασω σε λιγο να τη στησω κομπλε, και με μεταφραση και με gapps για να δω αν τα προβληματα παραμενουν.

Πολυ φοβαμαι οτι αυτη η miui δουλευει μονο στα κινεζικα η στ'αγγλικα .

Αμα βαλουμε κι αλλες γλωσσες, αρχιζουν τα προβληματα με viber και sms και bootloop μετα απο αλλαγη γλωσσας .

Προσωπικα, παρ'οτι μ'αρεσει παρα πολυ η miui, η ρομ του Fcs η και η δικια μου ακομα, αν την αφησω στα κινεζικα και αγγλικα δεν θα'χει αυτα τα προβληματα.

Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιησω ρομ που δεν εχει ελληνικα, ας ειναι και η καλυτερη miui.

 

Για οσους την θελουν στ'αγγλικα, μπορω να σας την φτιαξω με 3 φορες καλυτερο ηχο και δυνατο και με τα fixes στην καμερα .

Αυτα.....

Θα δοκιμασω σε λιγο και τις αλλαγες που ειπα πιο πριν , πανω στην miui του fcs και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα.

 

Για το νεο jb rom του herna.

Ακομα ουτε κι εγω ( που μου στειλανε μηνυμα να μπω στην taurus team) δεν το'χω δοκιμασει.

Με ρωτανε συνεχεια γι; καποια πραγματα αλλα ακομα λινκ δεν μου εχουνε δωσει.

Το μονο που τους εφτιαξα εγω σ'αυτη τη ρομ ειναι το settings.apk.

Ετσι για να ξερετε οτι δεν εχω κανει και πολλα σ'αυτη τη νεα jb.

Στην ουσια περιμενω κι εγω να τη τεσταρω και να δω αν μπορω να κανω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το playstore εμφανιστηκε ως δια μαγειας αλλα εχω αλλα θεματα τωρα το what's up messenger κολλησε δεν με δειχνει τις επαφες μου που εχουν what's up messenger και με λεει και sms verification failed ενω με ειχατε πει οτι δεν ειχε θεμα με αυτο. Και το spirit fm που κατεβασα απο τον αλλο στο xda προς το παρον δεν δουλευει. Και στο root explorer με τα βγαζει ολα στα κινεζικα ενω εχω γλωσσα αγγλικα.

 

Μακαρι γκαλεν να βαλεις τα χερακια σου γκαλεν και να βγει μια τελεια miui και μετα εχω αραξει απο φλασαρισματα

 

Τελικα εστρωσα καποια πραγματα το what's up με πιο δυνατο σημα wifi εστρωσε(πήγα κολλησα διπλα στο router) και με explorer εσβησα τον δικο της και περασα εναν αλλο και ολα κομπλε. Τωρα μενει να δω με ραδιο τι θα γινει και μετα αρχιζω να περναω τις εφαρμογες μου και να την τεσταρω αναλυτικα. Και το android pro widget-people για τις αγαπημενες μου επαφες δουλευει σε αυτη τη miui.

 

Επιτελους miui με ραδιο μετα απο πολλες φορες σβησιμο και ξανα restore app+data o spirit fm δουλευει. Μενει να βάλει τα χερακια του o gkalen να δυναμωσει αρκετα τον ηχο γιατι ειναι χαμηλος και λιγο να καλυτερεψει τις φωτογραφικες και ας ειναι και στα αγγλικα εμενα δεν με πειραζει

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Αμάν με τόσα σχόλια που δύο διαβάζω για την μιουι με ψήνει καμία δοκιμή. Είναι γρήγορη σαν σιεμ7 ή να μην καν στον κόπο;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...