Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ολοκληρωνει το search ποτε,ουτε και με την 2.3.9 Μultilang νομιζω εβρισκε.Αλλα δεν επιρεαζει καθολου τους παροχους αυτο,δεν εχω προβλημα με τα δικτυα.Ειναι και μια επιλογη που νομιζω ειναι αχρηστη,αφου επιλεγεις κατευθειαν 2g η 3g..

δεν εχει στις επιλογες το αυτοματο,ισως ....για αυτο

 

το βρηκα και δουλευει μια χαρα

αλλα ειναι διαφορετικο απο το δικο σου,το δικο σου ειναι oem huawei?

https://rsupport.zendesk.com/attachments/token/xahcpme6ofw594c/?name=Google_Android_USB_Driver.zip

και κανεις χειροκινητα το inf file,αλλα ειναι generic drivers

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δεν εχει στις επιλογες το αυτοματο,ισως ....για αυτο

 

το βρηκα και δουλευει μια χαρα

αλλα ειναι διαφορετικο απο το δικο σου,το δικο σου ειναι oem huawei?

https://rsupport.zendesk.com/attachments/token/xahcpme6ofw594c/?name=Google_Android_USB_Driver.zip

και κανεις χειροκινητα το inf file,αλλα ειναι generic drivers

 

δεν θυμαμαι πoιο απο τα 2 ειχα βαλει,οταν φορμαρα και εβαλα windows 8 εβαλαν μονα τους drivers

Link to comment
Share on other sites

@ Για τους φιλους που ρωτησαν ....

ΔΕΝ υπαρχει ρομ σαν το Ηorsemageddon...

Εχω ξενερωσει με τις αηδιες που φλασαρω .

Ειμαι με kalo extreme απο χθες , την εβαλα για να δω το video recording και τις φωτο γιατι με το GB stallion ο ηχος στην εγγραφη βιντεο ειναι χαμηλος και ηθελα να δω τη διαφορα με το ρομ του kalo επειδη πολλοι λεγανε οτι ειναι πολυ ωραιος ο ηχος με kalo.

Λοιπον ο ηχος εγγραφης βιντεο στη horse ειναι 3 φορες δυνατοτερος , ειναι πιο γρηγορη και καλυτερη σε καθε λειτουργια της απ'οτι του kalo ... ( θ'ανεβασω και βιντεο να δειτε οτι η διαφορα ειναι χαοτικη ).

Το μονο που καταφερα να κανω καλυτερο απο το Ηorse στην GB stallion ειναι που εβαλα τα beats audio που δουλευουν τελεια και ετσι μπορεις να φτιαξεις τον ηχο παρα πολυ ομορφο , η καμερα και το βιντεο δουλευουν οπως ακριβως στου kalo ( ψιλοδραμα δηλαδη) .

Συμπερασμα , ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΑΤΕ ΑΠΟ HORSE ( ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΑΚΡΑΝ )

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω ξενερωσει με τις αηδιες που φλασαρω .

εγω γιατι σταματησα;

την αλλη φορα

ναι-ξσους η θα εχουμε υποστηριξη απο την εταιρια

δεν μπορει να αφηνει τοσο καιρο μια unofficial release ics και να κανει την παπια!

 

παλι καλα που βρεθηκαν καποια παιδια και ασχοληθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gkalen μόλις πέρασα τη stallion (πριν είχα kalo) και τη δοκιμάζω αν και με βλέπω να μένω γιατι τη βλέπω πιο γρήγορη, έχει πιο καλά transitions και στο κάτω κάτω την έχει κάνει δικό μας παιδί κι οχι το ιταλάκι!! Το μόνο που δε βρήκα και με είχε βολέψει πολύ στην προηγούμενη είναι το volume rocker. Μπορεί να ενεργοποιηθεί με κάποια εντολή ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο; Αν μπορείς να το συμπεριλάβεις στην επόμενη έκδοση, νομίζω θα ήταν αρκετά χρήσιμο. Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο να φτιάξεις τη rom!! Αν θές κάτι για τεστ, ρώτα με

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

@ Για τους φιλους που ρωτησαν ....

ΔΕΝ υπαρχει ρομ σαν το Ηorsemageddon...

Εχω ξενερωσει με τις αηδιες που φλασαρω .

Ειμαι με kalo extreme απο χθες , την εβαλα για να δω το video recording και τις φωτο γιατι με το GB stallion ο ηχος στην εγγραφη βιντεο ειναι χαμηλος και ηθελα να δω τη διαφορα με το ρομ του kalo επειδη πολλοι λεγανε οτι ειναι πολυ ωραιος ο ηχος με kalo.

Λοιπον ο ηχος εγγραφης βιντεο στη horse ειναι 3 φορες δυνατοτερος , ειναι πιο γρηγορη και καλυτερη σε καθε λειτουργια της απ'οτι του kalo ... ( θ'ανεβασω και βιντεο να δειτε οτι η διαφορα ειναι χαοτικη ).

Το μονο που καταφερα να κανω καλυτερο απο το Ηorse στην GB stallion ειναι που εβαλα τα beats audio που δουλευουν τελεια και ετσι μπορεις να φτιαξεις τον ηχο παρα πολυ ομορφο , η καμερα και το βιντεο δουλευουν οπως ακριβως στου kalo ( ψιλοδραμα δηλαδη) .

Συμπερασμα , ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΑΤΕ ΑΠΟ HORSE ( ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΑΚΡΑΝ )

 

δεν διαφωνω καθολου μαζι σου gkalen ειμαι ισως απο τους πρωτους τυχερους που χαιρεται τη horse στο κινητο μου μηνες τωρα και μαμει και δερνει αλλα δεν με απαντησες αυτο που εκανες στη gb stallion με τα beats audio και δουλευουν κομπλε βρηκες τροπο να τα μονταρεις και στην horse?

 

α και για οσους ενδιαφερονται για θηκη για το κινητο μας μιλησα με το παλικαρι ποu εχει αυτη http://www.ebay.com/itm/TPU-BLACK-SILICONE-GEL-CASE-COVER-HUAWEI-IDEOS-X5-U8800-Impulse-4G-pro-/221172900690?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D5516827528989434067%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D221172900690%26 μην τρομαζετε δεν ειναι 56 δολλαρια αλλα 5.6 και μεσα στη βδομαδα ειπε θα φερει και αλλες μην ανησυχειται που λεει 1 available

 

Υ.Γ ευχαριστω το sofokla για τη βοηθεια του με τις θηκες και αυτο αφιερωμενο εξαιρετικα

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Αν θές κάτι για τεστ, ρώτα με

Thanks Spyro , μ'ενδιαφερει να ξερω πως παει και αν εχεις θεματα με τις κλησεις μηνυματα , widget , κ.λ.π

Αυριο θ'ανεβασω τη Stallion V2 , based στη Β552 ( Ρωσσια ) , με beats audio κομπλε (τουλαχιστον θα μπορειτε να φτιαξετε τον ηχο σας σε ολα , εκτος του video recording , αυτο θα το δω λιγο αργοτερα )

Απο τη Stallion V3 θ'αρχισει και το theming , θα προσπαθησω να το κανω αγνωριστο κι αυτο ).

 

αλλα δεν με απαντησες αυτο που εκανες στη gb stallion με τα

beats audio και δουλευουν κομπλε βρηκες τροπο να τα μονταρεις και στην horse?

Οχι ακομα , θελει ενα αρχειο lib φτιαξιμο , αλλα δεν βρισκω πως θα τ'αλλαξω , θα δουμε ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οχι , εφτιαξα ενα δικο μου ρομ στα γρηγορα χθες το βραδυ ( GB Stallion ).

Θελω ν'αρχισω να δοκιμαζω μοντες αλλα την πατησα με τα power widget στο κουρτινακι.

Το ρομ δουλευει τζαμι για αρχη , αλλα ειναι ψιλοαδειο ακομα απο μοντες .

 

 

@ akalos

Μμμμμμμ , λες να φταιει αυτο ?

θα δοκιμασω να περασω ενα στεπ3 και αμα δεν γινει τιποτα θα ξανακανω απ'την αρχη update με την b572 ( εβαλα την αλλη για να μη δω κινεζικα , αλλα δεν βλεπω να το αποφευγω , χαχα ).

 

 

 

 

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΑ UPDATE APP , BY GKA-(NGNAM)-LEN STYLE.

Λοιπον , δοκιμαστε τον τροπο μου για το πως θα κανετε upgrade και λογικα και downgrade χωρις κανενα λαθος.

1. Απενεργοποιουμε το fast boot , απο ρυθμισεις/εφαρμογες.

2. Ετοιμαζουμε το card reader και μπαινουμε ροζ οθονη και βαζουμε το στοκ recovery.img

3. Φτιαχνουμε φακελο "dload" και βαζουμε μεσα το στεπ1 ( UPDATE.APP ) , και το στεπ 2 μετονομασμενο σε ( UPDATE_g.APP )

4. Bαζουμε την καρτα με τον "dload" φακελο με τα δυο στεπ μεσα και βαζουμε μπαταρια.

5. Κραταμε πατημενα τα πληκτρα , vol+ vol- και το power on μεχρι που θα νιωσουμε το τηλ.. να δονειται και τ'αφηνουμε , ( θα κανει το πρωτο στεπ και θα τελειωσει σε λιγα δλπτα).

6. Αφου τελειωσε το πρωτο στεπ , βγαζουμε τη μπαταρια και μετα απο λιγα δλπτα την ξαναβαζουμε .

7. Παταμε τωρα ΜΟΝΟ ΤΟ power on μεχρι να κανει τη δονηση και τ'αφηνουμε ... σε 3 δλπτα θα ξεκινησει το στεπ 2 και θα παρει λιγα λεπτα μεχρι να τελειωσει.

8. Βγαζουμε παλι τη μπαταρια μολις τελειωσει και το δευτερο στεπ , βγαζουμε και την sd card .

9. Βαζουμε την sd card στο card reader και σβηνουμε τα περιεχομενα του φακελου "dload" , και βαζουμε το στεπ 3 ( UPDATE.APP ) , βαζουμε παλι την καρτα και την μπαταρια .

10. Παταμε τωρα παλι τα 3 πληκτρα ( vol+ vol- και power on ) , μεχρι να νιωσουμε τη δονηση.

11. Μολις τελειωσει κι αυτο ,βγαζουμε παλι μπαταρια και sd card , σβηνουμε το φακελο "dload" απ'την sd και τη βαζουμε παλι τη καρτα και τη μπαταρια και ειμαστε ετοιμοι.

12. Πατηστε power on μεχρι να κανει τη δονηση και περιμενετε κανα 5λεπτο να ανοιξει το τηλ..

 

Ειμαι σιγουρος οτι θα γινουν ολα τζαμι , χωρις λαθη και προβληματα.

Βασικο ειναι να εχετε τις ονομασιες για τα 2 πρωτα στεπ , οπως ακριβως λεω ( UPDATE.APP και UPDATE_g.APP ).

Το εκανα χθες 4 φορες χωρις κανενα προβλημα.

Προβλημα ειχε μονο αν δεν ειχα το στοκ recovery ....

Enjoy ...

 

Edit

Αυριο ισως εχω ετοιμο το πρωτο δοκιμαστικο ρομ based σε 2.3

 

Κατεβασα την 521 και εχει μεσα μονο ενα update στο φακελο download θα εχω καποιο προβλημα γιατι εσυ μιλας για 3 steps ?

 

Ποια recovery χρησιμοποιησες του ivan ή 5.0.2.7 ?

Edited by da77
Link to comment
Share on other sites

Για κλήσεις δε μπορώ να σου πώ γιατι είμαι εξωτερικό και δεν κάνω, τα μηνύματα είναι μια χαρα, widgets εγκατέστησα 2-3 και δουλεύουν ρολόι, τα μενού ρολάρουν πολά ωραία, o launcher κάνει παππάδες, οπότε τώρα μένει να δώ τι κάνει απο μπαταρία και πόσο κρατάει, γιατί απο σήμερα το πρωί που το πέρασα ασχολούμαι συνέχεια οπότε θα είναι καλή ένδειξη. Το μόνο που παραμένει ειναι το θέμα με το volume rocker, το οποίο αν και είδα οτι το έχεις "wake" sto keylayout, εξακολουθεί να μη δουλεύει - αν έχεις να προτείνεις καμια λύση ευπρόσδεκτη.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 521 και εχει μεσα μονο ενα update στο φακελο download θα εχω καποιο προβλημα γιατι εσυ μιλας για 3 steps ?

 

Ποια recovery χρησιμοποιησες του ivan ή 5.0.2.7 ?

ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΚ recovery δεν θα'χετε κανενα προβλημα με τα updates .

O οδηγος αυτος ειναι must , δεν θα'χετε ποτε κολλημα , απλα ακολουθηστε τον ευλαβικα..

Η β521 δεν εμφανιζει τα power widgets στο κουρτινακι ..

Το στεπ 1 και το στεπ 3 , ειναι το ιδιο για ολες τις version ,μονο το στεπ 2 αλλαζει γι'αυτο η β521 εχει μονο το στεπ2 μεσα , τ'αλλα στεπ ειναι ιδια με της β572 , βαλε καλυτερα αλλη ( β572 ) και καντο οπως ακριβως λεω στον οδηγο..

Αν δενεχεις το στοκ recovery , μη κανεις τιποτα , θα το ανεβασω αργοτερα το βραδυ..

Αν εισαι με froyo , θα πρεπει να βαλεις στοκ recovery απο froyo ..

Για κλήσεις δε μπορώ να σου πώ γιατι είμαι εξωτερικό και δεν κάνω, τα μηνύματα είναι μια χαρα, widgets εγκατέστησα 2-3 και δουλεύουν ρολόι, τα μενού ρολάρουν πολά ωραία, o launcher κάνει παππάδες, οπότε τώρα μένει να δώ τι κάνει απο μπαταρία και πόσο κρατάει, γιατί απο σήμερα το πρωί που το πέρασα ασχολούμαι συνέχεια οπότε θα είναι καλή ένδειξη. Το μόνο που παραμένει ειναι το θέμα με το volume rocker, το οποίο αν και είδα οτι το έχεις "wake" sto keylayout, εξακολουθεί να μη δουλεύει - αν έχεις να προτείνεις καμια λύση ευπρόσδεκτη.

Πολυ ωραιος , η V2 ειναι πολυ καλυτερη , αργα το βραδυ θα την ανεβασω...

Για το wake locker , δεν εχω ασχοληθει ακομα , θα κοιταξω να δω πως αλλαζει , αν ξερει καποιος ας βοηθησει να μην ψαχνω ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

δες αυτο,δεν θυμαμαι,θαρρω πως ειναι απο official,με προσοχη ομως

http://www.mediafire.com/?84nogsui4bt3ug5

Edited by akalos
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΚ recovery δεν θα'χετε κανενα προβλημα με τα updates .

O οδηγος αυτος ειναι must , δεν θα'χετε ποτε κολλημα , απλα ακολουθηστε τον ευλαβικα..

Η β521 δεν εμφανιζει τα power widgets στο κουρτινακι ..

Το στεπ 1 και το στεπ 3 , ειναι το ιδιο για ολες τις version ,μονο το στεπ 2 αλλαζει γι'αυτο η β521 εχει μονο το στεπ2 μεσα , τ'αλλα στεπ ειναι ιδια με της β572 , βαλε καλυτερα αλλη ( β572 ) και καντο οπως ακριβως λεω στον οδηγο..

Αν δενεχεις το στοκ recovery , μη κανεις τιποτα , θα το ανεβασω αργοτερα το βραδυ..

Αν εισαι με froyo , θα πρεπει να βαλεις στοκ recovery απο froyo ..

 

Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα !!

 

τι εννοεισ stock recovery ?

 

Ειχα Horsemageddon 2.2.2

 

Περναω κανονικα την 572 και μετονομαζω το recovery που εχει σε recovery_bk και περναω το CWM 5.0.2.7 σαν recovery προτου περασω GB stallion σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΚ recovery δεν θα'χετε κανενα προβλημα με τα updates .

Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα !!

τι εννοεισ stock recovery ?

Ειχα Horsemageddon 2.2.2

 

Περναω κανονικα την 572 και μετονομαζω το recovery που εχει σε recovery_bk και περναω το CWM 5.0.2.7 σαν recovery προτου περασω GB stallion σωστα ?

Στοκ recovery να χρησιμοποιησεις για να κανεις το update , αυτο εννοω..

Για να φλαααρεις τη ρομ σωστα το λες , πρεπει να βαλεις recovery 5.0.2.7 και να μετονομασεις το στοκ recovery σε recovery.bak

 

Εβαλα screenshots απο dspmanager στο xda .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στοκ recovery να χρησιμοποιησεις για να κανεις το update , αυτο εννοω..

Για να φλαααρεις τη ρομ σωστα το λες , πρεπει να βαλεις recovery 5.0.2.7 και να μετονομασεις το στοκ recovery σε recovery.bak

 

Εβαλα screenshots απο dspmanager στο xda .

 

 

Αρα για να κανω update απλα βαζω το παλιο recovery και μετονομαζω το cwm recovery σωστα ?

 

Παρεπιπτοντος πολυ ωραια η GB stallion μπραβο περιμενουμε πολλα ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αρα για να κανω update απλα βαζω το παλιο recovery και μετονομαζω το cwm recovery σωστα ?

 

Οπως εισαι τωρα με Horse , θα μπεις σε ροζ οθονη ..

Θα σβησεις το recovery.img ( 5.0.7.2 ) , και θα ξανα μετονομασεις το στοκ recovery , απο recovery.bak η οπως το'χεις τεςπα , σε "recovery.img" ,και μετα θα ακολουθησεις πιστα τον οδηγο που εχω δυο-τρεις σελιδες πισω .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος , η V2 ειναι πολυ καλυτερη , αργα το βραδυ θα την ανεβασω...

Για το wake locker , δεν εχω ασχοληθει ακομα , θα κοιταξω να δω πως αλλαζει , αν ξερει καποιος ας βοηθησει να μην ψαχνω ...

 

Βρήκα αυτό εδώ για το volume rocker, έψαξα στο αντίστοιχο αρχείο στη δική σου ρομ και είναι σωστά, αλλά παρ'όλ'αυτα δε δουλεύει..δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου. Πάντως η μπαταρία φαίνεται να κρατάει μια χαρά, όπως και με του κάλο που είχα πριν.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ ΡΟΜ , ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2.3 ΒASEBAND

 

GB STALLION V2gr ( βασισμενο στη B552 )

Changellog

αλλαγες σε scripts και tweaks ( init.d και build.prop )

προστεθηκε , dsp manager και beats audio

wakeup volume rocker ( ενεργο )... :cool:

πολυ καλυτερο απο το πρωτο (V1 ) παιδια , μπορει να μην εχει theming ακομα αλλα αξιζει τον κοπο να το δοκιμασετε.

καμμια σχεση με τη Stallion V1.

 

theming απο την αλλη Version

 

DOWNLOAD , GB STALLION V2gr

http://www.mediafire.com/download.php?6jc22sl69j315fa

 

screenshots , για τωρα μονο απο to DSPmanager

[ATTACH]30028[/ATTACH] [ATTACH]30029[/ATTACH]

 

[ATTACH]30030[/ATTACH] [ATTACH]30031[/ATTACH]

 

Εγκατασταση με το γνωστο τροπο ( μη τα λεμε συνεχεια )... :p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια τρομερη δωρεαν εφαρμογη λεγεται disk usage για οποιον δεν την εχει τσεκαρει (εγω δεν την ηξερα) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5kaXNrdXNhZ2UiXQ..

 

σου δειχνει γραφικα τι ακριβως υπαρχει παντου μεσα στο τηλεφωνο και ποσο χωρο πιανει,δοκιμαστε και δεν προκειται να την κανετε uninstall!Βρηκα μεχρι και το οτι μεσα στο /cust υπηρχαν system εφαρμογες της Huawei,wallpapers αχρηστα και widgets που δεν ηταν καν installed απο το φλασαρισμα..

Δεν ειναι modding το post αλλα οπως ξερουμε στο ''επισημο'' δεν μπαινουν ουτε οι καθαριστριες εδω και καιρο..

 

Βonus ενα εξαιρετικα χρησιμο post για καθαρισμα του τηλεφωνου και εξοικονομηση μπαταριας: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20245857#post20245857

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Φίλε gkalen μετα απο 2 μέρες με τη ρομ είμαι πολύ ευχαριστημένος και δε βλέπω ν'αλλάζω τώρα κοντά!! Εχω 2-3 προτάσεις μόνο που έχουν να κάνουν με μικρά ζητήματα εμφάνισης - αν μπορεί να εμφανίζεται το νούμερο (προφανώς οχι και το 100) μέσα στη μπαταρία θα ήταν βολικό. Επίσης, αν μπορείς να βάλεις το quickpic που θεωρώ οτι ήταν λίγο καλύτερο απο το gallery. Το στοκ messaging δεν ξερω αν έχει το γνωστό θέμα με τους 160 χαρακτήρες στα ελληνικα γιατί δε γράφω ελληνικά, αλλά πριν ειχα το go sms που ήξερα οτι δεν είχε πρόβλημα. Κατα τα άλλα, μάλλον θα περιμένω να περάσω την 3, γιατι μέχρι να στήσω ξανα το τηλ μου παίρνει καμια ώρα και τώρα δεν προλαβαίνω!!:grin:

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

volume rocker

δοκιμασες αυτο που εδωσα πιο πανω;

@ gkalen

δεν ξερω εαν σε βοηθαει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1476162

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια τρομερη δωρεαν εφαρμογη λεγεται disk usage για οποιον δεν την εχει τσεκαρει (εγω δεν την ηξερα) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5kaXNrdXNhZ2UiXQ..

 

σου δειχνει γραφικα τι ακριβως υπαρχει παντου μεσα στο τηλεφωνο και ποσο χωρο πιανει,δοκιμαστε και δεν προκειται να την κανετε uninstall!Βρηκα μεχρι και το οτι μεσα στο /cust υπηρχαν system εφαρμογες της Huawei,wallpapers αχρηστα και widgets που δεν ηταν καν installed απο το φλασαρισμα..

Δεν ειναι modding το post αλλα οπως ξερουμε στο ''επισημο'' δεν μπαινουν ουτε οι καθαριστριες εδω και καιρο..

 

Βonus ενα εξαιρετικα χρησιμο post για καθαρισμα του τηλεφωνου και εξοικονομηση μπαταριας: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20245857#post20245857

 

Οντως, πολυ καλη και ομορφη εφαρμογη azuli.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...