Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

E αφου ξερεις δεν τα παω καλα με τα νουμερα!! :Ρ Κατι ασχετο μιας και αυτο βρηκα μεχρι στιγμης μειον...εχουμε καμια λυση για power widget στο notification η μπα?

 

Δυστυχως ,οπως ειπες , αυτο ειναι το μειον ,,, δεν εχω βρει λυση σε αυτο το θεμα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Δυστυχως ,οπως ειπες , αυτο ειναι το μειον ,,, δεν εχω βρει λυση σε αυτο το θεμα ....

 

Κατι θα βρουμε....προς το παρων περιμενω να δω τη θα ψησει η κουζινα!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα βρουμε....προς το παρων περιμενω να δω τη θα ψησει η κουζινα!!!

 

Μακαρι , να βρεθει κατι , αλλα και με τα power widget του go launcher , κανεις δουλεια σου ανετα ....

Και στο ,uot kitchen , βαζεις μονο το ,framework-res.apk .......

Και για διαφανεια τα διαβασες αυτα που εγραψα στη προηγουμενη σελιδα ??

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι , να βρεθει κατι , αλλα και με τα power widget του go launcher , κανεις δουλεια σου ανετα ....

Και στο ,uot kitchen , βαζεις μονο το ,framework-res.apk .......

Και για διαφανεια τα διαβασες αυτα που εγραψα στη προηγουμενη σελιδα ??

 

Παλικαρι εισαι...αν και δεν καιγομαι για το διαφανο αλλα να φερνει σε ics ξες το κολλημα μου!! :Ρ Καπου ειχα δει κατι για widget Οταν του dzo δεν ειχε αλλα δεν ξερω αν θα δουλεψει στην 2.2

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρι εισαι...αν και δεν καιγομαι για το διαφανο αλλα να φερνει σε ics ξες το κολλημα μου!! :Ρ Καπου ειχα δει κατι για widget Οταν του dzo δεν ειχε αλλα δεν ξερω αν θα δουλεψει στην 2.2

 

Μακαρι να βρεις κατι.......

Εν τω μεταξυ , αμα θες σου στελνω και οτι χρειαζεσαι , για να φτιαξεις το δικο σου ρομ στην , cygwin kitchen ,,,, και το φτιαχνεις οπως θες μονος σου ....... επειδη ξερω οτι ασχολεισαι με τα παντα ........

εγω ας πουμε εχω φτιαξει το ατομικο μου ρομ , με ολες τις εφαρμογες που ηθελα και τα λοιπα ..... κανε οτι γουσταρεις μεχρι να αναβαθμισεις και αμα βρεις και καμμια λυση με τα power widget στο notification bar , θα μας τρελανεις παλι.....:lol:

 

Edit

Οπως καταλαβατε παιδια ,,,, Pika is back ...... και οι σελιδες πηραν παλι φωτια .....:lol:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βρεις κατι.......

Εν τω μεταξυ , αμα θες σου στελνω και οτι χρειαζεσαι , για να φτιαξεις το δικο σου ρομ στην , cygwin kitchen ,,,, και το φτιαχνεις οπως θες μονος σου ....... επειδη ξερω οτι ασχολεισαι με τα παντα ........

εγω ας πουμε εχω φτιαξει το ατομικο μου ρομ , με ολες τις εφαρμογες που ηθελα και τα λοιπα ..... κανε οτι γουσταρεις μεχρι να αναβαθμισεις και αμα βρεις και καμμια λυση με τα power widget στο notification bar , θα μας τρελανεις παλι.....:lol:

 

Edit

Οπως καταλαβατε παιδια ,,,, Pika is back ...... και οι σελιδες πηραν παλι φωτια .....:lol:

 

Yeah baby!!! :P Γιατι σας ειδα λιγο πεσατε χωρις τη παρτυ μου!!Το μαγηρεψα μια δεν βγηκε ακριβως οπως το ηθελα αλλα τουλαχιστων τα ψυνει ολα...τωρα κανω τα κλασσικα ρεστορε απο τον τιτανα αλλα με κολλαει σε μερικα μην το σπασω!!Μεχρι το βραδακι θα ειμαι Back and running!!

 

@Gkalen χαχαχχα...ουτε 2 ωρες δεν περασαν.....βρηκα λυση στο προβλημα σου!!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2 χαχαχαχαχα

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες ........

Θα τα δω το βραδυ , γιατι ειμαι στη δουλεια τωρα ....

Παντως , τραβηξα ενα βιντεακι και το ανεβασα ,κατευθειαν απο το κινητο,,

Τερμαγκαζι, για δες το βιντεακι να μου πεις ..... εμενα μου φαινεται ενταξει παντως ....

 

Εγινε μεγαλο , come back , απο pika , παντως ...... μπραβο πικα ...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες ........

Θα τα δω το βραδυ , γιατι ειμαι στη δουλεια τωρα ....

Παντως , τραβηξα ενα βιντεακι και το ανεβασα ,κατευθειαν απο το κινητο,,

Τερμαγκαζι, για δες το βιντεακι να μου πεις ..... εμενα μου φαινεται ενταξει παντως ....

 

Εγινε μεγαλο , come back , απο pika , παντως ...... μπραβο πικα ...:clap:

 

Δουλευει αψογα αλλα ειναι λιγο tricky στην αρχη να καταλαβεις πως μπαινουν στο Notification...αλλα τα καταφερα...ειναι και ομορφουλικα...οκ παει και αυτο...εμεινε τωρα να ψησω ενα καλο θεματακι και ειμαστε gg παντως η εγω θυμαμε λαθος η τραβαει σχετικα κατι ψηλαlag οπως και η 2.3 αλλα δεν εχω περασει τπτ απο tweaks ακομα μονο αυτα που εχεις εσυ..τωρα παω για kickass και supercharged!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει αψογα αλλα ειναι λιγο tricky στην αρχη να καταλαβεις πως μπαινουν στο Notification...αλλα τα καταφερα...ειναι και ομορφουλικα...οκ παει και αυτο...εμεινε τωρα να ψησω ενα καλο θεματακι και ειμαστε gg παντως η εγω θυμαμε λαθος η τραβαει σχετικα κατι ψηλαlag οπως και η 2.3 αλλα δεν εχω περασει τπτ απο tweaks ακομα μονο αυτα που εχεις εσυ..τωρα παω για kickass και supercharged!!

 

Ναι,ναι , βαλε και ram manager και kickasskernel ,, και θα δεις ....

Πηγαινε και στις , advanced (για προχωρημενους) ρυθμισεις του , go launcher ,και ξετικαρε το ,, αποτροπη αναγκαστικου κλεισιματος ....

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι!!Ηρθε το μωρο μου...ΥΕAH!!!!!!11111oneoneone!! :P

 

ποτε,που,πως,γιατι;;;

προσεχουμε για να εχουμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

ποτε,που,πως,γιατι;;;

προσεχουμε για να εχουμε τωρα

 

Το πρωτο που εκανα ηταν root και imei backup μετα προπαθησα να αντεξω την 2.2 αλλα gkalen συγνωμη προσπαθησα δεν αντεχετε!!!χαχα!τωρα θυμηστε μου πως περναω 2.3 εχω προχηρη την 572 dload rename το step2 και οπως θυμαμε???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που εκανα ηταν root και imei backup μετα προπαθησα να αντεξω την 2.2 αλλα gkalen συγνωμη προσπαθησα δεν αντεχετε!!!χαχα!τωρα θυμηστε μου πως περναω 2.3 εχω προχηρη την 572 dload rename το step2 και οπως θυμαμε???

τραγκικ!

δεν σου λεω!!:P

δυο τα θελει παντως

Link to comment
Share on other sites

τραγκικ!

δεν σου λεω!!:P

δυο τα θελει παντως

 

Προσπαθησα ρε παιδια τη να κανω!!!ναι στεπ2 ρεναμε μαζι κε στεπ1 ελα θα θυμηθω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα ρε παιδια τη να κανω!!!ναι στεπ2 ρεναμε μαζι κε στεπ1 ελα θα θυμηθω

στεπ2 >rename >

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που εκανα ηταν root και imei backup μετα προπαθησα να αντεξω την 2.2 αλλα gkalen συγνωμη προσπαθησα δεν αντεχετε!!!χαχα!τωρα θυμηστε μου πως περναω 2.3 εχω προχηρη την 572 dload rename το step2 και οπως θυμαμε???

 

Χαχαχα,,,,,,,, σιγα μην αντεχες .... ειναι για αλλα γουστα η 2.2 ..... :lol:

Εμπρος λοιπον ,,, βαρα τωρα που ξαναπηρες φορα .....

Link to comment
Share on other sites

Τερμαγκαζι, για δες το βιντεακι να μου πεις ..... εμενα μου φαινεται ενταξει παντως ....

 

να σου πω την αληθεια δεν μπορω να καταλαβω γιατι κ στην 2.3.5 αυτος που τραβαει βιντεο κ μιλαει επειδη ειναι κοντα στο τηλ ακουγεται.αλλα απο εκει κ περα οι υπολλοιποι ηχοι του περιβαλοντος ειναι μαυρο χαλι.δες αυτο πχ που εχω τραβηξει

βεβαια μολις τωρα ειδα οτι ο kalo εκανε κατι μετατροπες κ λεει οτι βελτιωσε την ποιοτητα κατα πολυ.θα το δοκιμασω αυριο που θα ειμαι εξω κ θα δειξει...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει μια φίλη μου το pro και προσπαθούμε να κάνουμε root. Είναι σε froyo 2.2.2.

Έχουμε δοκιμάσει την λύση :

 

Ηow to root u8800 pro
1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)
2, ensure that ADB drivers are correctly installed
3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications
4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options.
5 , on the PC run runme.bat
6, wait for the complete restart.
7, OK Congratulations root complete!
δουλεψε και για το pro
DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip

 

αλλά δεν μπορούμε να βρούμε πως απενεργοποιούμε το fast boot. Δεν υπάρχει στις Ρυθμίσεις.

Οπότε έχω συνεχίσει κανονικά τα υπόλοιπα βήματα μου κάνει reboot αλλά το κινητό δεν είναι root ΚΑΙ ΑΥΤΌ το βλέπω γιατί όταν πάω να ανοίξω το titanium back up λέει ότι δεν είναι.

Κάποια βοήθεια;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει μια φίλη μου το pro και προσπαθούμε να κάνουμε root. Είναι σε froyo 2.2.2.

Έχουμε δοκιμάσει την λύση :

 

Ηow to root u8800 pro
1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)
2, ensure that ADB drivers are correctly installed
3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications
4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options.
5 , on the PC run runme.bat
6, wait for the complete restart.
7, OK Congratulations root complete!
δουλεψε και για το pro
DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip

 

αλλά δεν μπορούμε να βρούμε πως απενεργοποιούμε το fast boot. Δεν υπάρχει στις Ρυθμίσεις.

Οπότε έχω συνεχίσει κανονικά τα υπόλοιπα βήματα μου κάνει reboot αλλά το κινητό δεν είναι root ΚΑΙ ΑΥΤΌ το βλέπω γιατί όταν πάω να ανοίξω το titanium back up λέει ότι δεν είναι.

Κάποια βοήθεια;

στο ρυθμισεις/εφαρμογες δεν γραφει καπου "γρηγορη εκκινηση"?(καπως ετσι)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει μια φίλη μου το pro και προσπαθούμε να κάνουμε root. Είναι σε froyo 2.2.2.

Έχουμε δοκιμάσει την λύση :

 

Ηow to root u8800 pro
1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)
2, ensure that ADB drivers are correctly installed
3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications
4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options.
5 , on the PC run runme.bat
6, wait for the complete restart.
7, OK Congratulations root complete!
δουλεψε και για το pro
DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip

 

αλλά δεν μπορούμε να βρούμε πως απενεργοποιούμε το fast boot. Δεν υπάρχει στις Ρυθμίσεις.

Οπότε έχω συνεχίσει κανονικά τα υπόλοιπα βήματα μου κάνει reboot αλλά το κινητό δεν είναι root ΚΑΙ ΑΥΤΌ το βλέπω γιατί όταν πάω να ανοίξω το titanium back up λέει ότι δεν είναι.

Κάποια βοήθεια;

 

Πριν 2-3-4 ωρες το εκανα...το superoneclick θελει!!!τπτ παραπανω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το superoneclick v2.3.3 και κολλάει δεν προχωράει η διαδικασία.

Εχει όπως προανέφερα το pro με 2.2.2froyo.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το superoneclick v2.3.3 και κολλάει δεν προχωράει η διαδικασία.

Εχει όπως προανέφερα το pro με 2.2.2froyo.

 

απλα θελει να ενεργοποιησεις το usb debugging(εντοπισμος σφαλματων) και να απενεργοποιησεις το fast boot

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το superoneclick v2.3.3 και κολλάει δεν προχωράει η διαδικασία.

Εχει όπως προανέφερα το pro με 2.2.2froyo.

 

Αφου θες ροοτ και δεν θες ακομα ν'αναβαθμισεις ,, , τοτε γιατι δεν βαζεις ,recovery.img , μεσω ροζ οθονης , μετα θα κανεις ενα backup απο recovery , και μετα να φλασαρεις καποια , version απο το , Horse Rom .....

Πιο ευκολο και πιο γρηγορο ,,, και θα γινει αλλο τηλεφωνο .......

Δεν χρειαζεται πλεον να το κανεις ροοτ , εφοσον υπαρχει το , Horse Rom ,,,,,

Αλλα αν θες να δυσκολευτεις περισσοτερο ,, εχω οτι χρειαζεσαι για να ροοταρεις μονο ...... αλλα επιμενω οτι δεν ειναι αναγκη να μπλεξεις με το ροοτ , εφοσον υπαρχει η ευκολη λυση για τη 2.2.2 πλεον , και ειναι αυτα που προανεφερα ...... βλεπω επισης οτι εχεις το u8800 , και εισαι με τη miui ( την εχω φλασαρει σε δυο φιλους με u8800 ),, αρα γνωριζεις πραγματα ,, και με το u8800 προ ,, δεν ειναι οπως στο δικο σου που με το Ζ4root , καθαρισες , γι αυτο σου λεω την ευκολη λυση ...... ( το δικο σου το τηλεφωνο , δωστο μου μαμα , να εχω και μια καλη συνδεση wifi , και ουτε pc θελω ουτε τιποτα για να το κανω ροοτ και οτι γουσταρεις )

Κι εγω 2.2.2 ειμαι , και ξερω καλα τι σου λεω ......

Δωσε σημα , και σου εξηγω οτι θες ...... εμεις ΔΕΝ εχουμε fast boot ..... και αυτη η διαδικασια που περιγραφεις δεν νομιζω οτι ειναι για 2.2.2 , αλλα για 2.3.5...... εγω αλλιως το εκανα .....

 

edit

λοιπον , σημα δεν βλεπω ,και σου λεω οτι πρεπει και αποφασισε μονος σου , αν θα πας μονο για ροοτ , η στην ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ , του , Horse rom ...

πηγαινε σελιδα 56 , ποστ 834 , και δες τις οδηγιες

εχω επισης δυο thread στο xda , και απο κει θα βρεις τα λινκ και οτι αλλο χρειαστεις ....

το πρωτο thread , ειναι το τι καναμε , προ horse εποχης , και ειναι εδω ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

 

και το δευτερο thread , ειναι το , μετα horse εποχης , και ειναι εδω ....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

 

αυτες ειναι οι λυσεις που εχεις για τη 2.2.2 , διαλεξε τι θες να κανεις και εδω ειμαστε .....,

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα το μνμ σου. Δεν ήξερα για την horse rom και εννοείται ότι ενδιαφέρομαι. Για πες μόνο γιατί έχω καιρο να το κάνω. Ποιο image να βάλω και πως, τα υπόλοιπά τα ξέρω. Λογικά με το νέο image θα χω recovery mode και έτσι θα φλασαρω την rom.

Σ ευχαριστώ για την βοήθειά σου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα το μνμ σου. Δεν ήξερα για την horse rom και εννοείται ότι ενδιαφέρομαι. Για πες μόνο γιατί έχω καιρο να το κάνω. Ποιο image να βάλω και πως, τα υπόλοιπά τα ξέρω. Λογικά με το νέο image θα χω recovery mode και έτσι θα φλασαρω την rom.

Σ ευχαριστώ για την βοήθειά σου.

 

Θα σ'ενημερωσω σε λιγο ,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...