Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ να επιμενεις και να τους κοιταζεις πιο περιεργα απ'οτι αυτοι .....

τωρα για το easybuy , που λες δεν το ξερω , αλλα εσυ απο που θα εχεις εγγυηση δηλαδη ??

απο πουθενα .... δεν το καταλαβα ,, αν σου ειπαν να πας wind τοτε εκει θα πας....

 

Ναι , ναι δεν θελει πολλα πολλα ,, να δειξεις οτι εισαι τελειως ασχετος απο τηλ.... ουτε αναλυσεις , ουτε imei , ουτε τιποτα ,, εσυ ασχετος ,, το ανοιξες και μπλε οθονη ,, γιατι μου το παθε αυτο πασχαλιατικα , και τιποτα παραπανω , να μη φαινεται οτι ξερεις απο τηλ... αναβαθμισεις και τιποτα ,, ουτε που ξερεις τι σημαινει η λεξη αναβαθμιση ,, θες λεξικο για να καταλαβεις την εννοια αναβαθμιση ,,,, το παλαβο τελειως κανε ......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ναι , ναι δεν θελει πολλα πολλα ,, να δειξεις οτι εισαι τελειως ασχετος απο τηλ.... ουτε αναλυσεις , ουτε imei , ουτε τιποτα ,, εσυ ασχετος ,, το ανοιξες και μπλε οθονη ,, γιατι μου το παθε αυτο πασχαλιατικα , και τιποτα παραπανω , να μη φαινεται οτι ξερεις απο τηλ... αναβαθμισεις και τιποτα ,, ουτε που ξερεις τι σημαινει η λεξη αναβαθμιση ,, θες λεξικο για να καταλαβεις την εννοια αναβαθμιση ,,,, το παλαβο τελειως κανε ......

 

Ποια αναβαθμηση ρε παιδια εγω βρηκα ενα φτηνο κιν εκει απο κινεζο να κανω τη δουλεια μου..μου εβγαλε εκει πανω στην ωρα κατι βελακια εεε ειπα και εγω τη ειναι αυτα και ηταν αναβαθμησεις εε αντε λεω να της κανω τη θα παθει εεε να τη επαθα τωρα θα μεινω χωρις κιν πασχαλια και πως θα δουλεψω και πιπες..ελπιζω βεβαια καποιος απο εσας να μην δουλευει στη wind και με δωσει!!χααχχααχ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποια αναβαθμηση ρε παιδια εγω βρηκα ενα φτηνο κιν εκει απο κινεζο να κανω τη δουλεια μου..μου εβγαλε εκει πανω στην ωρα κατι βελακια εεε ειπα και εγω τη ειναι αυτα και ηταν αναβαθμησεις εε αντε λεω να της κανω τη θα παθει εεε να τη επαθα τωρα θα μεινω χωρις κιν πασχαλια και πως θα δουλεψω και πιπες..ελπιζω βεβαια καποιος απο εσας να μην δουλευει στη wind και με δωσει!!χααχχααχ

 

Αααααα..δε μας το'πες αυτο πιο πριν να μη σε δωσουμε! Εγω δουλευω στη Wind και εχω ιδη δρομολογησει το θεμα. Εχω ενημερωσει ολα τα καταστηματα της Ελλαδας και ειδικα της Σαλονίκης οτι απο μερα σε μερα θα εμφανιστει ενας παραμυθας ο οποιος κατεξακολουθηση ξεφτιλιζεται στα φλασαρισματα, τις μόντες και τα ριστόρια οποιας ROM βρεθει μπροστα του. Μαλιστα ειμαι σε ανοιχτη επικοινωνια με τον ιδιο τον Αέρα!!!

 

Κριμα ρε Pica. Επρεπε να παρεις ενα γ@μHμ€νο backup. Ευχομαι να στο επιστεψουν γρηγορα.

Επι τη ευκαιρια πεστους να σου κανουν και κανα καθαρισμο ετσι να γουσταρουμε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααααα..δε μας το'πες αυτο πιο πριν να μη σε δωσουμε! Εγω δουλευω στη Wind και εχω ιδη δρομολογησει το θεμα. Εχω ενημερωσει ολα τα καταστηματα της Ελλαδας και ειδικα της Σαλονίκης οτι απο μερα σε μερα θα εμφανιστει ενας παραμυθας ο οποιος κατεξακολουθηση ξεφτιλιζεται στα φλασαρισματα, τις μόντες και τα ριστόρια οποιας ROM βρεθει μπροστα του. Μαλιστα ειμαι σε ανοιχτη επικοινωνια με τον ιδιο τον Αέρα!!!

 

Κριμα ρε Pica. Επρεπε να παρεις ενα γ@μHμ€νο backup. Ευχομαι να στο επιστεψουνε γρηγορα.

Επι τη ευκαιρια πεστους να σου κανουν και κανα καθαρισμο ετσι να γουσταρουμε.

 

axaxaa!!!Αστα να πανε...για ενα κωλο backup τωρα δες τη τραβαμε!!και εχω 30 backup απο CWM καμια 10αρια απο titanium μεχρι και ενα backup απο το Backup της huawei οταν ειμουν 2.2.2!!!Τεσπα...θα μου καθαρισουν και την οθονη! :Ρ ελπιζω μονο να μην φτασουμε καλοκαιρι!!θα διξει!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τροποποιησα με την βοηθεια του gkalen το framework.jar του kalosv1.6 για πιο δυνατο ηχο σε:

ακουστικο τηλεφωνου(ενταση ηχου εν κληση)

ηχος κλησης (ringtone)

μουσικη

ξυπνητηρι

ειδοποιησεις (notifications)

bluetooth (δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο!handsfree μαλλον εννοει!)

ραδιοφωνο

 

ισως λειτουργει κ σε kalos v1.7!

ξεζιπαρεται,τοποθετειτε το framework.jar στην καρτα μνημης,με root explorer το αντιγραφεται στον φακελο system/framework δινεται αδειες (permisions) rw-r--r-- κ κανετε επανεκινιση.

δεν λεω καλο ηταν κ πριν,αλλα πιστευω ηθελε λιγο τσιμπιμα το volume!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

 

louder kalos 1.6: http://www.mediafire.com/download.php?oxh18t5rlsl3a08

Edited by termagazis
Link to comment
Share on other sites

τροποποιησα με την βοηθεια του gkalen το framework.jar του kalosv1.6 για πιο δυνατο ηχο σε:

ακουστικο τηλεφωνου(ενταση ηχου εν κληση)

ηχος κλησης (ringtone)

μουσικη

ξυπνητηρι

ειδοποιησεις (notifications)

bluetooth (δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο!handsfree μαλλον εννοει!)

ραδιοφωνο

 

ισως λειτουργει κ σε kalos v1.7!

ξεζιπαρεται,τοποθετειτε το framework.jar στην καρτα μνημης,με root explorer το αντιγραφεται στον φακελο system/framework δινεται αδειες (permisions) rw-r--r-- κ κανετε επανεκινιση.

δεν λεω καλο ηταν κ πριν,αλλα πιστευω ηθελε λιγο τσιμπιμα το volume!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

 

louder kalos 1.6: http://www.mediafire.com/download.php?oxh18t5rlsl3a08

 

Εισαι σιγουρος οτι εχεις ποιο δυνατο ηχο?αυτο που εκανες ειναι απλα να εχει περισοτερα κλικ ο ηχος εστι ωστε να μην ανεβενει αποτομα!!δεν κανει τον ηχο ποιο δυνατο....σορρυ που στο χαλασα αλλα το εχω πει πολλες φορες ποιο δυνατο ηχο μονο με το volume+

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι εχεις ποιο δυνατο ηχο?αυτο που εκανες ειναι απλα να εχει περισοτερα κλικ ο ηχος εστι ωστε να μην ανεβενει αποτομα!!δεν κανει τον ηχο ποιο δυνατο....σορρυ που στο χαλασα αλλα το εχω πει πολλες φορες ποιο δυνατο ηχο μονο με το volume+

 

λες?ισως κ να ειναι αυτο που λες αλλα νομιζω πως οντως εχει δυναμωσει ο ηχος.ας το δοκιμασει κ καποιος αλλος να μας πει.

εμενα παντως το volume+ δεν μου εκανε μεγαλη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

λες?ισως κ να ειναι αυτο που λες αλλα νομιζω πως οντως εχει δυναμωσει ο ηχος.ας το δοκιμασει κ καποιος αλλος να μας πει.

εμενα παντως το volume+ δεν μου εκανε μεγαλη διαφορα

 

Για βαλε το volume+ στο 5+ να δεις διαφορα την ωρα που παιζεις μουσικη...σε custom οχι stock na ξες...παντως το οτι το framework απλα απο 15 παει στο 30 την φωνη το λεει και ο dev στο post απλα λεει για να μην δυναμονει γρηγορα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

λες?

αυτο που εγω θελω ειναι ποιοτικοτερο ηχο,οχι πιο δυνατο.

ας το δοκιμασει κ καποιος αλλος να μας πει.

εσυ το δοκιμασες;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

λες?ισως κ να ειναι αυτο που λες αλλα νομιζω πως οντως εχει δυναμωσει ο ηχος.ας το δοκιμασει κ καποιος αλλος να μας πει.

εμενα παντως το volume+ δεν μου εκανε μεγαλη διαφορα

 

Και εγω πιστευω οτι ο ηχος , οντως δυναμωνει και γινεται πολυ καθαρος πλεον και στο τερμα volume .... τωρα αμα θες ξαναβαζεις το default , framework.jar και τσεκαρεις αν εχεις καλυτερο ηχο η οχι ,, δεν ειναι και κατι που θα φοβηθεις μηπως παθει τιποτα το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω

να βαλεις 1.7:P

τωρα που ο Καλο εβαλε το libsqlite.so μεσα,δεν εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα'ρθει και η ωρα μου .......

Αλλα ρε σεις καταντησα γραφικος με το , libsqlite.so , εδω και ενα μηνα ......

Αλλα ευτυχως το τσεκαρε κι ο kalo , οτι κανει δουλεια και το βαλε ο ανθρωπος,,, μπραβο του.....

Βεβαια δεν ηταν σιγουρο οτι δουλευει σε ολα τα ρομ , αλλα ευτυχως σ'αυτο δουλεψε....

Link to comment
Share on other sites

Θα'ρθει και η ωρα μου .......

Αλλα ρε σεις καταντησα γραφικος με το , libsqlite.so , εδω και ενα μηνα ......

Αλλα ευτυχως το τσεκαρε κι ο kalo , οτι κανει δουλεια και το βαλε ο ανθρωπος,,, μπραβο του.....

Βεβαια δεν ηταν σιγουρο οτι δουλευει σε ολα τα ρομ , αλλα ευτυχως σ'αυτο δουλεψε....

ειναι φοβερος ο τυπος και καλο παιδι,το βλεπεις και απο τον τροπο που γραφει και βοηθαει τον καθενα χωριστα

πολλα respect!!

τωρα RL στα 33s

αξιζει το donation,πραγματικα

======================================================================

http://bbs.anzhi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=5041491&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D4886%26typeid%3D4886

kernel 3.0 ;;;;;;;;;;;;;

γ@@@ την google και την μεταφραση της!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταμε,, οτι ειναι και γ@μ@ τα παιδια,, κορυφαιος...

Ευτυχως που βρεθηκε ο ανθρωπος γιατι οι κινεζοι ,καλα που μας γραψανε , αλλα δεν τελειοποιουν και τιποτα........ πανε απο δω και απο κει , και στο τελος μισοδουλειες ....

Αντε τωρα που ειδαμε φως , μηπως μπουνε κι αλλοι ευρωπαιοι devs στο παιχνιδι και κανουμε και μεις παρτυ ... επιτελους

Link to comment
Share on other sites

μιας που ειναι και επικαιρο θα ηταν καλο να γραψει καποιος που ξερει με ποιον τροπο κανουμε backup το imei σε περιπτωση σεισμου..!
Link to comment
Share on other sites

μιας που ειναι και επικαιρο θα ηταν καλο να γραψει καποιος που ξερει με ποιον τροπο κανουμε backup το imei σε περιπτωση σεισμου..!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323485

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

nice!

 

το εχει κανεις το apk να το ανεβασει καπου γιατι το link ειναι νεκρο και στο google βρισκεις μονο το κινεζικο με κινεζικο menu

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

nice!

 

το εχει κανεις το apk να το ανεβασει καπου γιατι το link ειναι νεκρο και στο google βρισκεις μονο το κινεζικο με κινεζικο menu

 

Παρ'το, δικό σου!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τη διάφορα έχει το libsqlite.so πού είχε ο κάλο στην 1.6 με αυτό πού έχει στην 1.7? Αν αξίζει να το αλλάξω ας μου το στείλει κάποιος για να μην μπαίνω στην διαδικασία να φλασαρω από την αρχή!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τη διάφορα έχει το libsqlite.so πού είχε ο κάλο στην 1.6 με αυτό πού έχει στην 1.7? Αν αξίζει να το αλλάξω ας μου το στείλει κάποιος για να μην μπαίνω στην διαδικασία να φλασαρω από την αρχή!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705&page=58

post #580

Link to comment
Share on other sites

themed, settings.apk ( kalo v1.6 kai 1.7)

http://www.mediafire.com/?7lkzal5skit8hvl

 

libsqlite.so ( kalo v1.6 , h v1.7 to exei mesa )

http://www.mediafire.com/?7i3tjuvlgtayzrx

 

sorry gia ta greeklish ,, alla tora eima se laptop , pou den exei ellinika .. :O:

Link to comment
Share on other sites

themed, settings.apk ( kalo v1.6 kai 1.7)

http://www.mediafire.com/?7lkzal5skit8hvl

 

το ιδιο ειναι με το παλιο που ειχες δωσει;

Link to comment
Share on other sites

To sqlite ειναι ιδιο για ολες τις 2.2.2 και ολες τις 2.3.Χ Ενα για ολες τις ρομ custom official...τελικα εφαγα τονγκα σημερα...αργησα βεβαια μλκ μου...δεν μπορουν να το παρουν στη wind γιατι εχω απλη αποδηξη αγορας πρεπει να εχει το IMEI Πανω..ηθελα να τους πω μα το ΙΜΕΙ μου ειναι 0 αλλα συγκρατηθηκα...μου πουλησε και λιγο τρελα το παλικαρι εκει αλλα τεσπα...φλορος ηταν!! :Ρ αυριο το παω easybuy και ας κανουν οτι θελουν αυτοι!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...