Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

αυτο ειναι το επισημο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αν πατησω αναβαθμιση μεσω wifi γιατι δε τη κανει απο κει?

γιατι δεν λειτουργει το OTA προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά .

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό , μία ερώτηση μιας και από διαφορές στις εκδόσεις δεν σκαμπάζω . Αξίζει να γίνει η αναβάθμισή ή τζάμπα η ταλαιπωρία ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά .

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό , μία ερώτηση μιας και από διαφορές στις εκδόσεις δεν σκαμπάζω . Αξίζει να γίνει η αναβάθμισή ή τζάμπα η ταλαιπωρία ;

αξιζει με το παραπανω αλλα εχουν αναφερθει καποια θεματακια,που δεν με ενοχλουν διοτι λυνονται με αλλα apps αλλα μπορει να θελεις root,που και αυτο γινεται.

διαβασε εδω και μετα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317280&page=37

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά .

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό , μία ερώτηση μιας και από διαφορές στις εκδόσεις δεν σκαμπάζω . Αξίζει να γίνει η αναβάθμισή ή τζάμπα η ταλαιπωρία ;

 

αν εισαι προσεκτικος και ακολουθησεις βημα-βημα τις οδηγιες στα πρωτα ποστ,θα αποζημιωθεις με το παραπανω ;)

τωρα για ενα ελληνικο πληκτρολογιο,δεν χαλασε ο κοσμος!

τοσα εχει το μαρκετ :)

Link to comment
Share on other sites

 

δεν εβγαλα ακρη με τις οδηγιες στο Pdf

μπορει κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εβγαλα ακρη με τις οδηγιες στο Pdf

μπορει κανεις να βοηθησει?

με 2.2 εισαι;

Link to comment
Share on other sites

2.2.2 λεει!

τι ακρη ρε Kωστα δεν εβγαλες;

στα Αγγλικα ειναι αυτη την φορα.

την ξεζιπαρες;

 

φτιαξε ενα φακελο στην εξωτερικη sd με το ονομα dload

βαλε μεσα τα αρχεια απο step 1 και απο step 2 αφου το rename σε UPDATE_g.APP

(dload \ UPDATE.APP(step 1) and dload \ UPDATE_g.APP)(step 2) χυμα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

α καλα.εγω εβαλα το αρχειο απο το στεπ 1 πρωτα,εκανα αναβαθμιση,και μετα εβαλα το αρχειο απο το στεπ 2 :P
Link to comment
Share on other sites

το 2 εχει την rom μεσα,επρεπε να το καταλαβεις συνονοματε

μην με κανεις ρεζιλι:)

και τα δυο μαζι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το update , μια βοήθεια μόνο στο ποιο keyboard να βάλω για τα Ελληνικά. Edited by skarlis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το update , μια βοήθεια μόνο στο ποιο beyboard να βάλω για τα Ελληνικά.

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στην 2.2 βαλτην!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω όμως κάτι :

Κάνω copy το αρχείο από Step1\UPDATE.APP και το βάζω στο dload\

ΟΚ έως εδώ

Μετά που θα βρω το UPDATE_g.APP για να το κάνω copy στο dload\, αφού δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο μέσα στο step1 και σε κανένα άλλο step2 και step3.

Τέλος στις οδηγίες δεν λέει να κάνουμε κάτι με το αρχείο στο step3, και αναρωτιέμαι γιατί υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Το λεει, μετονομαζεις το αρχειο του step2 σε UPDATE_g.APP

 

To step3 ειναι προαιρετικο, εγω δεν το εχω βαλει.

 

Aπ'οτι ειδα το pdf τους με τις οδηγιες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, φουλ στα λαθη και στις αοριστιες. Το κιζενικο με μεταφραση google πιο πολυ νοημα εβγαζε :p

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στο pdf λέει :

2.1.2 Make a “dload” directory on SD card root directory , Copy the “Step 1\

dload\UPDATE.APP” and “Step 1\ dload\UPDATE_g.APP” to SD card

“dload\UPDATE_g.APP”.

Και μετά αφού τελείωσει το βήμα αυτό λέει :

After accomplish , pull out the SD card.

2.1.4 Delete the formal upgrade fileUPDATE.APP UPDATE_g.APPin the directory

dload , and copy “step 2/dload/UPDATE.APP” to SD card ““dload\UPDATE.APP”. then

repeat step 2.1.3 , upgrade sign package for china area .

2.1.5 After upgrade success , Restart the handsetAccomplish all of the upgrade of

version Android 2.3.5 .

Εσείς έχετε άλλες οδηγίες, ή εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά ότι πρέπει να κάνω rename το UPDATE.APP του step2 σε UPDATE_g.APP στο 1ο βήμα. Εγώ έχω καταλάβει ότι το UPDATE.APP του step2 το χρησιμοποιώ στο 2ο βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο pdf λέει :

2.1.2 Make a “dload” directory on SD card root directory , Copy the “Step 1\

dload\UPDATE.APP” and “Step 1\ dload\UPDATE_g.APP” to SD card

“dload\UPDATE_g.APP”.

Και μετά αφού τελείωσει το βήμα αυτό λέει :

After accomplish , pull out the SD card.

2.1.4 Delete the formal upgrade file UPDATE.APP UPDATE_g.APP in the directory

dload , and copy “step 2/dload/UPDATE.APP” to SD card ““dload\UPDATE.APP”. then

repeat step 2.1.3 , upgrade sign package for china area .

2.1.5 After upgrade success , Restart the handset Accomplish all of the upgrade of

version Android 2.3.5 .

Εσείς έχετε άλλες οδηγίες, ή εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι. Το UPDATE.APP του step2 καταλαβαίνων ότι το χρησιμοποιώ στο 2ο βήμα.

 

Αυτο σου λεω, ειναι απαραδεκτες οι οδηγιες. Μπερδευουν καταρχην τα step1 και 2 σαν βηματα της αναβαθμισης, με τα step 1,2,3 των φακελων.Οτι να'ναι. Για να ισχυσουν κανονικα, θα επρεπε το zip να ειχε μεσα ΔΥΟ φακελους και οχι τρεις. step1(με 2 αρχεια) και step2 και μαλιστα να το ειχαν ηδη μετονομασει το αρχειο σε update_g.app, ελεος δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι? Μπερδευουν τον κοσμο ετσι οι πανηλιθιοι.

 

Εσυ κανε αυτο που σου ειπα. Ο φακελος dload θα εχει μεσα 2 αρχεια.Το update.app απο τον φακελο step1 και το ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΜΕΝΟ update_g.app απο τον φακελο step2.

 

Το step 3 δεν χρειαζεται.Αν παρ'ολα αυτα θελεις να το κανεις, αφου γινει το παραπανω βημα, σβησε τα 2 αρχεια και βαλε μεσα το update.app απο το step 3 .

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ σ' ευχαριστώ.

Εάν κανείς τρέξει και το step3 ας κάνει post, να μας πει τι γίνεται...

Τελικά έχουν δίκιο όσοι λένε ότι η γλώσσα του μέλλοντος είναι τα κινέζικα. Ευτυχώς που υπάρχει στο μεταξύ και η μετάφραση του google!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση

Αφού τελείωσω με το βήμα 1 δηλ. τα δύο αρχεία UPDATE.APP (step1) και το renamed UPADATE_g.APP από step2, όταν κάνω το update θα χρειαστεί να ξαναβάλω το αρχείο UPDATE.APP (step2) και να ξανακάνω reboot ?

Η αφού το έχω βάλει ως renamed Upadate_g.App στο βήμα 1 δεν χρειάζεται να κάνω το βήμα 2των απαράδεκτων οδηγιών?

 

το στεπ 3 τι υποτιθεται κανει?

 

ϊσως να το λένε οι κινέζικες οδηγίες....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

απλα και κατανοητα!

αγνοησε τις οδηγιες του pdf,

φτιαξε ενα φακελο με ονομα dload στην sd,

μετονομασε το αρχειο update.app του στεπ 2 σε update_g.app,

αφου το μετονομασεις το περνεις μαζι με το update.app του step1 kai το βαζεις στο φακελο dload sthn sd card.

μετα πας στο τηλεφωνο-> ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος->(τερμα κατω πατας:αναβαθμιση λογισμικου) και περιμενεις μεχρι να κανει επανεκινιση.

αφου ανοιξει,βγαζεις την sd ,σβηνεις τα 2 αρχεια που ειχες βαλει στο φακελο dload,kai αντιγραφεις το update.app απο το step3.

πας παλι ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος-αναβαθμιση λογισμικου και περιμενεις να κανει επανεκινηση.

και εισαι οκ!:)

το στεπ 3 το εχω περασει ,προφανως αλλαζει το λογοτυπο της εκινισης και τιποτε αλλο.

παρατηρησετο πριν περασεις το στεπ3,θα δεις οτι εχει αλλο λογοτυπο στην εκινηση,

ετσι θελω να πιστευω!

akale διορθωσεμε!

Edited by gp_r5gt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...