Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να γυρισεις στην wind κινητο με αλλαγμενη ρομ??δεν θελει την 2.2.2 την δικια τους?απλα custom δεν θελουν?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αφου εισαι σε 2.3.5 μονο update του step2

Μπορεις να γυρισεις στην wind κινητο με αλλαγμενη ρομ??δεν θελει την 2.2.2 την δικια τους?απλα custom δεν θελουν?

δεν ειναι θεμα wind, αλλα του service ακα Arvato

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γυρισεις στην wind κινητο με αλλαγμενη ρομ??δεν θελει την 2.2.2 την δικια τους?απλα custom δεν θελουν?

 

Εγω το ειχα παει με 2.3.5 και δεν μου ειπανε τιποτα

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Pikatchu ειμαι σχεδον βεβαιος οτι για service δεν υπαρχει προβλημα εαν εχεις καποια official της Huawei.Custom και root να μην εχεις απλα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κατι πολυ ασχετο:

Ενω ειμασταν παντα πισω απο το αλλο forum ([ΕΠΙΣΗΜΟ] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro), 1 Φεβρουαριου ειμασταν στα ιδια post και τωρα ειμαστε double score. Καλο αυτο γιατι ειμαστε οργανωμενοι και υπαρχουν παιδια που ασχολουντε και βοηθανε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι πολυ ασχετο:

Ενω ειμασταν παντα πισω απο το αλλο forum ([ΕΠΙΣΗΜΟ] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro), 1 Φεβρουαριου ειμασταν στα ιδια post και τωρα ειμαστε double score. Καλο αυτο γιατι ειμαστε οργανωμενοι και υπαρχουν παιδια που ασχολουντε και βοηθανε.

 

βλεπω στην υπογραφη σου RAM Manager Pro 2.1.1

κανει δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Pikatchu ειμαι σχεδον βεβαιος οτι για service δεν υπαρχει προβλημα εαν εχεις καποια official της Huawei.Custom και root να μην εχεις απλα.

 

Γυρνάω και στο Pika γιατι βλεπω σας δυσκολεύω λιγο!!χαχαχ!!ΑΑ ενταξη τοτε και εγω κραταω σαν κόρη οφθαλμού το backup απο 2.2.2! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παω για το update αν και ειμαι σιγουρος οτι θα χρειαστω ξανα να βαλω recovery και μετα update γιατι δεν θα κανει σωστο wipe data οπως τις αλλες φορες και θα μου τρωει αποθηκευτικο χωρο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στην υπογραφη σου RAM Manager Pro 2.1.1

κανει δουλεια;

 

ειναι δυνατον ,να μην εχεις ram manager pro...??

μεσα στις εφαρμογες που εχω δωσει παλιοτερα ,θα το βρεις ..

εγκατεστησε το

ανοιξε την εφαρμογη ,,

διαλεξε ,την πρωτη επιλογη (balance)

τικαρε και την επιλογη (non killable launcher)

confirm,,,και ετοιμος

σβησε και task killer (αν εχεις),,,δεν θα τον χρειαστεις

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο χαλια η μπαταρια στν 4 η μου φαινετε?

 

Sent from my U8800pro using Tapatalk

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο χαλια η μπαταρια στν 4 η μου φαινετε?

 

Sent from my U8800pro using Tapatalk

 

ποσο καιρο την εχεις ???

γιατι ,αν την εχεις την ρομ 6 ωρες και ........

θελει 2-3 μερες ,και μια φορτιση ,για να αρχισεις να βλεπεις, πως παει η μπαταρια

 

πριν μιση ,ωρα , μου αναβαθμιστηκε και το μαρκετ ,,

εγινε PLAY STORE πλεον ,,αλλαξε και το εικονιδιο του,,και η version ειναι η 3.4.6

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον ,να μην εχεις ram manager pro...??

μεσα στις εφαρμογες που εχω δωσει παλιοτερα ,θα το βρεις ..

εγκατεστησε το

ανοιξε την εφαρμογη ,,

διαλεξε ,την πρωτη επιλογη (balance)

τικαρε και την επιλογη (non killable launcher)

confirm,,,και ετοιμος

σβησε και task killer (αν εχεις),,,δεν θα τον χρειαστεις

τι να την εκανα αφου καθε 5" λεπτα κανω wipe?

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον ,να μην εχεις ram manager pro...??

μεσα στις εφαρμογες που εχω δωσει παλιοτερα ,θα το βρεις ..

εγκατεστησε το

ανοιξε την εφαρμογη ,,

διαλεξε ,την πρωτη επιλογη (balance)

τικαρε και την επιλογη (non killable launcher)

confirm,,,και ετοιμος

σβησε και task killer (αν εχεις),,,δεν θα τον χρειαστεις

 

Φιλε gkalen και akale δεν ειδα καποια συμαντηκη βοηθεια απο την εφαρμογη αυτη. Απ'οτι καταλαβα οταν λιγοστευει ο χωρος της RAM αρχιζει να διαχειριζεται και να κλεινει καποιες εφαρμογες. Προσωπικα σπανια πεφτω χαμηλα. Ο Advanced Task Killer, μου αρεσει πολυ γιατι οποτε θελω κλεινω οποιες εφαρμογες θελω.

Ρε μαγκες μεσο ορο ελευθερης RAM ποσο εχετε. Εγω ειμαι 120ΜΒ free.

Το Elixir2 το εχετε δει? Φαινεται πολυ καλο προγραμματακι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gkalen και akale δεν ειδα καποια συμαντηκη βοηθεια απο την εφαρμογη αυτη. Απ'οτι καταλαβα οταν λιγοστευει ο χωρος της RAM αρχιζει να διαχειριζεται και να κλεινει καποιες εφαρμογες. Προσωπικα σπανια πεφτω χαμηλα. Ο Advanced Task Killer, μου αρεσει πολυ γιατι οποτε θελω κλεινω οποιες εφαρμογες θελω.

Ρε μαγκες μεσο ορο ελευθερης RAM ποσο εχετε. Εγω ειμαι 120ΜΒ free.

Το Elixir2 το εχετε δει? Φαινεται πολυ καλο προγραμματακι.

 

 

αμα δεις στο xda ,αυτο και το v6supercharger ειναι οτι πιο κορυφαιο ,,σε ram management μπορει να υπαρχει ,,,οι task killer για μενα ειναι απαρχαιωμενοι πλεον ,, εγω με 15 εφαρμογες ανοιχτες δεν πεφτει κατω απο 130 και στο νορμαλ 160 και οταν ανοιγω το τηλ 183 και αμα τις κλεισω χειροκινητα 205 ,,,, και ειμαι και με στοκ 2.2.2 ρομ.....

καλυτερα ομως ,σε τετοια πραγματα ,ας κανει ο καθενας οτι γνωριζει καλυτερα

αν ξερεις να δουλευεις με τον task killer ,,και εισαι και με cm7 ,,τοτε καντο οπως ξερεις και εισαι μια χαρα ,,αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο ,που μπορει να κανει καποιος....

ειναι το παλιο ρητο,,,που λεει ο πιο γρηγορος δρομος ειναι αυτος που ξερεις,,και ας κανεις τον κυκλο ενω μπορεις να πας ευθεια,,οποτε καλυτερα τον κυκλο και να φτασεις παρα την ευθεια και να χαθεις..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Oλα οκ με την 572 ευχαριστω guys. Μια διαφορα που ειδα ειναι οτι εχει 2η εφαρμογη "Μουσικη", περαν της original που ειχε πρωτιστως.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσεις το gapps τι χρειάζεται?πως το φλασσάρεις?χρειάζεται να κάνεις κανένα wipe πρώτα?το εγκατέστησα στην εξωτερική sd και στη διαδικασία μου λέει installation aborted
Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσεις το gapps τι χρειάζεται?πως το φλασσάρεις?χρειάζεται να κάνεις κανένα wipe πρώτα?το εγκατέστησα στην εξωτερική sd και στη διαδικασία μου λέει installation aborted

 

ποιο gapps ,,αυτο???

http://www.mediafire.com/?020y2oobmwazdtr

δεν χρειαζεται τιποτα ,απλα φλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

ναι το συγκεκριμένο

 

περιεργο,, :wacko::wacko:

μονο installation aborted σου γραφει ???

Link to comment
Share on other sites

@gkalen σε ειδα λες για supercharger εγω ειμαι ακομα πιστος στο tweaksv5 γιατι με αποπροσανατολίζεις? :Ρ και το Kickasskernelizer δεν δουλευει στην 4 :(
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@gkalen σε ειδα λες για supercharger εγω ειμαι ακομα πιστος στο tweaksv5 γιατι με αποπροσανατολίζεις? :Ρ και το Kickasskernelizer δεν δουλευει στην 4 :(

 

οχι,,ελεγα σε ενα φιλο ,για τα ram management scripts που κυκλοφορουν,,

δηλαδη ,οτι τα καλυτερα ειναι το ram manager pro και το v6supercharger,,

κι εγω το ram manager pro χρησιμοποιω ,αλλα δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι κορυφαιο και το v6supercharger.....

ειχαμε συζητησει το θεμα και σου ειχα πει ,οτι προτιμω για την συσκευη μας το ram manager pro,,

αλλα τρεχω και kickasskernel ..(τα ειχαμε πει αυτα)

εσυ ποιο v4 εχεις ???, γιατι δεν σε προλαβαινω στις αλλαγες ρομ

ποιa busybox version εχεις ???

κι εγω επισης εχω τα tweakszv5 ( φοβερη δουλεια ,κι εγω πιστος ημουνα παντα ),,,,,απλα οχι ολα ,,5-6 απ'αυτα δεν μας χρειαζονται

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οχι,,ελεγα σε ενα φιλο ,για τα ram management scripts που κυκλοφορουν,,

δηλαδη ,οτι τα καλυτερα ειναι το ram manager pro και το v6supercharger,,

κι εγω το ram manager pro χρησιμοποιω ,αλλα δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι κορυφαιο και το v6supercharger.....

ειχαμε συζητησει το θεμα και σου ειχα πει ,οτι προτιμω για την συσκευη μας το ram manager pro,,

αλλα τρεχω και kickasskernel ..(τα ειχαμε πει αυτα)

εσυ ποιο v4 εχεις ???, γιατι δεν σε προλαβαινω στις αλλαγες ρομ

ποιa busybox version εχεις ???

κι εγω επισης εχω τα tweakszv5 ( φοβερη δουλεια ,κι εγω πιστος ημουνα παντα ),,,,,απλα οχι ολα ,,5-6 απ'αυτα δεν μας χρειαζονται

 

Οχι v4 την 4 Ics δλδ για να καταλαβω εχεις supercharger tweaksv5 και ram manager??εγω γιατι ειμαι μονο με το tweaks και ram manager (Παντα)!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οχι v4 την 4 Ics δλδ για να καταλαβω εχεις supercharger tweaksv5 και ram manager??εγω γιατι ειμαι μονο με το tweaks και ram manager (Παντα)!! :Ρ

 

το v6supercharger script ,, δεν ειναι μονο για διαχειρηση ραμ ,αλλα εχει 3 scripts ακομα που μπορεις να χρησιμοποιησεις,,

εγω χρησιμοποιω ram manager pro (balance 1 και σπανιως balance 2 οταν θελω να τρεξω πολλες εφαρμογες)

tweakszv5 ( στον init.d φακελο )

και kickasskernel και die hard battery calibrator ,απο zeppelinrox (v6supercharger)

και θα σου ξαναθυμησω,,ολα ειναι γραμμενα στο ποστ 1545 σελ 103

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...