Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο τελικα πρεπει να ειναι το μονο προβλημα αυτου του smartphone μεσα σε ολα αυτα τα χρονια. Τα ευαισθητα hardcore πληκτρα. Κι εμενα (η αδερφη μου πλεον) δεν μου πιανουν καλα το power και το vol+.

 

 

Α, ηθελα να πω επισης πως εχει φαει 5-6 γερα πεσιματα απο το υψος του στηθους και της μεσης σε μαρμαρο, πεζοδρομιο, παρκε, ασφαλτο και δεν εχει παθει τιποτα εκτος των εξωτερικων γρατζουνιων και βαθουλωματων. Οι πιο πολλες πτωσεις ηταν βαρβατες και μετα την προσκρουση με το εδαφος εψαχνα καπακια και μπαταριες. Μια εξ'αυτων ηταν απο την τσεπη της φορμας την ωρα του τρεξιματος γιατι το χερι πιαστηκε στο hands free και το κινητο εξφεδονιστικε προστα και σερνοταν στην ασφαλτο για 4 μετρα.

Η οθονη(το digitizer για την ακριβια), βραχος. Δεν καταλαβαινει τιποτα.

Βρε δουλεύουν κανονικά ....αλλά δε πιάνουν για να μπουταρουν...ίσως είναι και κάτι άλλο...

Ποια rom...να περάσω σε GB??

Έχω χάσει επεισόδια??? Χαχαχαχα!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Βρε δουλεύουν κανονικά ....αλλά δε πιάνουν για να μπουταρουν...ίσως είναι και κάτι άλλο...

Ποια rom...να περάσω σε GB??

Έχω χάσει επεισόδια??? Χαχαχαχα!!!

Να προτεινω MIUI...;;;! Δεν εισαι φαν...

 

Τοτε βαλε καμοια CM7 ή Stallion ή Kalo extreme.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω MIUI...;;;! Δεν εισαι φαν..

Μόνο για κλήσεις το θέλω πια....εισερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

χαιρετισματα στους παλιουρες!Βλεπω το χουμε ολοι ακομα στα αγαπημενα το thread..!Θηριο το x5 ακομα δουλευουν τα παντα..!Το χω παροπλισει με μια kalo και το χρησιμοποιω μονο οταν κανω φλασαρισματα στο αλλο.Και μενα το power σιγα σιγα αρχιζει και εγκαταλειπει αλλα ισως θελει απλα κανα καθαρισμα μεσα και ξανακουμπωμα
Link to comment
Share on other sites

χαιρετισματα στους παλιουρες!Βλεπω το χουμε ολοι ακομα στα αγαπημενα το thread..!Θηριο το x5 ακομα δουλευουν τα παντα..!Το χω παροπλισει με μια kalo και το χρησιμοποιω μονο οταν κανω φλασαρισματα στο αλλο.Και μενα το power σιγα σιγα αρχιζει και εγκαταλειπει αλλα ισως θελει απλα κανα καθαρισμα μεσα και ξανακουμπωμα

Γεια χαρα και σε σενα μαν.

Εννοειται οτι το νημα ειναι στα αγαπημενα και δεν προκειται να βγει ποτε.

Παντως εγω που το ανοιξα και καθαρισα τα κουμπια του ηχου, το power button, το ηχειο, την εισοδο του hands free και τη microUSB θηρα ειδα βελτιωση. Δεν ειναι τιποτα, αρκει να εχεις ενα κατσαβιδακι σχημα "αστερι" (παμφθηνο απο ebay).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλη την παλιοσειρα , εμένα δουλεύουν κανονικά και τα δυο κι ας τα'χω παροπλισμένα , βέβαια τα είχα σε θηκες.

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά , αυτό το νήμα θα μείνει αθάνατο , έπεσε πολύ δουλεια απ'ολα τα παιδιά εδώ μέσα , ο καθένας με τον τροπο του βοήθησε και έγινε το νήμα αθάνατο μαζί του και το Χ5 pro.

Παντα παρακολουθώ και όταν μπορω να βοηθήσω σε κάποιο πρόβλημα , παντα θα το κάνω , γι'αυτο και θα έχω παντα στο pc μου οτι χρειαζεται για να σωθεί ενα Χ5 pro.

Τους χαιρετισμούς μου σε ολους , ξανά !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα δουλευε αυτό το εξαιρετικο κινητό αλλά αν το δώσεις σε γυναίκα δεν αντέχει πάνω από μήνα. 2 χρόνια το είχα σε άψογη κατάσταση μέσα σε 1 μήνα διαλυθηκε στα χέρια γυναίκας.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα δουλευε αυτό το εξαιρετικο κινητό αλλά αν το δώσεις σε γυναίκα δεν αντέχει πάνω από μήνα. 2 χρόνια το είχα σε άψογη κατάσταση μέσα σε 1 μήνα διαλυθηκε στα χέρια γυναίκας.

Χα χα χα! Διαλυθηκε εννοεις εξωτερικα στην εμφανιση ή σε θεμα software, κολλαει και τα συναφη;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα! Διαλυθηκε εννοεις εξωτερικα στην εμφανιση ή σε θεμα software, κολλαει και τα συναφη;

Διαλυθηκε της έπεσε από τη μηχανή και πάει. Ατελείωτες ώρες φλασαρισματος μπλε οθονών τερμάτισα πάνω από 50 παιχνίδια σε αυτό το κινητό. Αν το είχα θα το περνούσα Lolipop να το είχα για πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτή ή miui...τριπλά wipes...για να κάτσει...ούτε την sim...δεν έβλεπε....ΧΑΧΑΧΑ... Πλάκα έχει!!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Γιώργο για το in call sound!!!

Δε το περίμενα....

Είχες καιρό να το χρησιμοποιήσεις το τηλ... μου φαίνεται , χαχα ... Thanks !!!!!

Βέβαια εννοείται οτι πρεπει ν'αλλαξεις και τηλ... σε κάποια φαση γιατί θα δεις οτι δεν αντέχει και πολύ , ειδικα αν χρησιμοποιείς FB και εφαρμογές τέτοιου τύπου , που πλεον τρώνε πολύ Ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Είχες καιρό να το χρησιμοποιήσεις το τηλ... μου φαίνεται , χαχα ... Thanks !!!!!

Βέβαια εννοείται οτι πρεπει ν'αλλαξεις και τηλ... σε κάποια φαση γιατί θα δεις οτι δεν αντέχει και πολύ , ειδικα αν χρησιμοποιείς FB και εφαρμογές τέτοιου τύπου , που πλεον τρώνε πολύ Ραμ.

Σωστα τα λες αν και ο akalos εχει ηδη το Nexus 5.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχες καιρό να το χρησιμοποιήσεις το τηλ... μου φαίνεται , χαχα ... Thanks !!!!!

Βέβαια εννοείται οτι πρεπει ν'αλλαξεις και τηλ... σε κάποια φαση γιατί θα δεις οτι δεν αντέχει και πολύ , ειδικα αν χρησιμοποιείς FB και εφαρμογές τέτοιου τύπου , που πλεον τρώνε πολύ Ραμ.

Εχω το Ν5 δε μασαει ολα stock....ειλικρινά τώρα...απλά δε περίμενα τόσο δυνατό in call sound...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναζήτηση ανταλλακτικού.

Καλησπέρα. Πάνω που καμάρωνα ότι έχω την συσκευή 4 χρόνια αγρατζούνιστη, ξαφνικά εξαφανίστηκε ο μεταλλικός δακτύλιος που κρατάει το τζαμάκι της κάμερας. Προτού επέμβω με κόλλες και λοιπές κακαισθησίες, μήπως έχει κάποιο μέλος εδώ μια χαλασμένη πλέον συσκευή, και αν ναι, μήπως θα μπορούσε να μου ταχυδρομήσει τον δακτύλιο αυτό; Λογικά αφαιρείται εύκολα, με την αιχμή ενός μαχαιριού.

Ευχαριστώ

Παραθέτω και φωτογραφία από τη συσκευή μου.

http://s20.postimg.org/4vcd8eyp9/SAM_4562.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση ανταλλακτικού.

Καλησπέρα. Πάνω που καμάρωνα ότι έχω την συσκευή 4 χρόνια αγρατζούνιστη, ξαφνικά εξαφανίστηκε ο μεταλλικός δακτύλιος που κρατάει το τζαμάκι της κάμερας. Προτού επέμβω με κόλλες και λοιπές κακαισθησίες, μήπως έχει κάποιο μέλος εδώ μια χαλασμένη πλέον συσκευή, και αν ναι, μήπως θα μπορούσε να μου ταχυδρομήσει τον δακτύλιο αυτό; Λογικά αφαιρείται εύκολα, με την αιχμή ενός μαχαιριού.

Ευχαριστώ

Παραθέτω και φωτογραφία από τη συσκευή μου.

http://s20.postimg.org/4vcd8eyp9/SAM_4562.jpg

Το δικο μου φιλε ειναι ακομα εν ζωη στα χερια της αδερφης μου οπότε δε θα μπορεσω να σε βοηθησω.

 

Πως εφυγε ο δακτυλιος; Πτωση ή δεν πηρες χαμπαρι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου φιλε ειναι ακομα εν ζωη στα χερια της αδερφης μου οπότε δε θα μπορεσω να σε βοηθησω.

 

Πως εφυγε ο δακτυλιος; Πτωση ή δεν πηρες χαμπαρι;

 

Δεν το κατάλαβα όταν έγινε, προφανώς από πτώση σε πάτωμα. Το τζαμάκι (με μικρότερη διάμετρο) έχει μείνει καθώς είναι κολλημένο με κάποιου είδους ταινία (δακτύλιο) διπλής όψης, αλλά κουνιέται και άμα φύγει και αυτό θα μείνει το τσίπ της κάμερας γυμνό.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξες στο ebay?Εγώ το έχω πάρει ως ανταλλακτικό. Όλο το πίσω κομμάτι με το πλαστικό. Δυστυχώς το χω δώσει το κινητό πριν κάνα 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ερημωσε το νημα μας!!!!

Γι αυτο και γω θα ρωτησω?

Εχω κατα 90% hardware προβλημα με το GPS.

Φοραω final miui gkalen, εχω περασει προσεκτικα 3 φορες τη rom αλλα το GPS μουλαρωσε!!

Καμια ιδεα??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερημωσε το νημα μας!!!!

Γι αυτο και γω θα ρωτησω?

Εχω κατα 90% hardware προβλημα με το GPS.

Φοραω final miui gkalen, εχω περασει προσεκτικα 3 φορες τη rom αλλα το GPS μουλαρωσε!!

Καμια ιδεα??

 

Ευχαριστω

Ερημωσε το καημενο. Τι να κανει;;

 

Εγκαταστησε το fasterGPS και διαλεξε την περιοχη μας για να σου τροποποιησει το αρχειο gps.conf μηπως και φταιει αυτο. Αν παλι τα ιδια δοκιμασε καμια αλλη ROM. Αν συνεχιζεις να μην βλεπεις ουτε εναν δορυφορο τοτε για προβλημα hardware ακουγεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερημωσε το καημενο. Τι να κανει;;

 

Εγκαταστησε το fasterGPS και διαλεξε την περιοχη μας για να σου τροποποιησει το αρχειο gps.conf μηπως και φταιει αυτο. Αν παλι τα ιδια δοκιμασε καμια αλλη ROM. Αν συνεχιζεις να μην βλεπεις ουτε εναν δορυφορο τοτε για προβλημα hardware ακουγεται.

 

Καλημερα!!

Το δοκιμασα και ουτε μισο δορυφορο:(:(:(

Στεναχωρεθηκα τωρα πολυ!!

Κριμα που ειμαι στην πλευρα του hardware προβληματος.

Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Το δοκιμασα και ουτε μισο δορυφορο:(:(:(

Στεναχωρεθηκα τωρα πολυ!!

Κριμα που ειμαι στην πλευρα του hardware προβληματος.

Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια!!

Περασες αλλη ROM;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Το δοκιμασα και ουτε μισο δορυφορο:(:(:(

Στεναχωρεθηκα τωρα πολυ!!

Κριμα που ειμαι στην πλευρα του hardware προβληματος.

Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια!!

 

περνα την εργοστασιακη οχι zip

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδια το κινητο εμφανισε ενα θεμα. Οταν ειναι η μπαταρια μεσα στη συσκευη δε φορτίζει. Αν ομως συνδεσω το φορτιστη και αφου εχω μεσα μπαταρια ανοιγει κανονικα. Επισης ανοιγει συνδεοντας το φορτιστη αλλα χωρις μπαταρια. Τι λετε να φταίει; Μηπως χρειαζεται καινουργια μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...