Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν μπαινει σε recovery και εχει τα εξης αρχεια EMMCBOOT.MBN BOOT RECOVERY

https://www.dropbox.com/s/kjdcw5znnypivgf/recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img?dl=0

 

Μετονομασε το σε recovery.img και με αυτο αντικατεστησε αυτο που εχεις μεσω ροζ οθονης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Φιλε μου το εκανα οπως μου ειπες και παταω Power kai to + και αντι να μπει σε recovery μου βγαζει μια μπλε οθονη.. Edited by Aouua
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανα οπως μου ειπες και παταω Power kai to + και αντι να μπει σε recovery μου βγαζει μια μπλε οθονη..

Αρα προβλημα με το boot. Κανε μια αναζητηση εδω μεσα να βρεις καποιον image folder καποιου παιδιου να αντικαταστησεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανα οπως μου ειπες και παταω Power kai to + και αντι να μπει σε recovery μου βγαζει μια μπλε οθονη..

@ Tupac rip

Οπώς παντα είσαι παντού , χαιρετω !!!!!

 

@ Αouua

Ολα καλά , δεν θα'χεις πρόβλημα , κατέβασε εδώ .. http://www.mediafire.com/?b3qkwulqemswxfq

Θα βρεις μέσα στο ζιπ , τους image φακέλους για Froyo και για GB .

Εσύ θα χρειαστείς τον φάκελο για Froyo.

Μπες σε ροζ οθονη και βαλε όλα τ'αρχεια του Froyo image folder που σου λείπουν και θα'σαι οκ.

To recovery αν το εχεις αλλάξει δεν χρειαζεται να το αλλαξεις , θ'αφησεις αυτό που εχεις που μάλλον είναι 5,21mb.

Οτάν βάλεις τ'αρχεια που λείπουν δοκίμασε πρωτα να bootαρεις κανονικά το τηλ.. , αν δεν ανοίγει και μένει σε bootloop , τοτε φλασαρε το Horsemageddon όπως σου είπα στο προηγούμενο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε gkalen τελικα τα αρχεια του 2.2.3 μου εκαναν και ειναι ολα κομπλε ευχαριστω..

Να'σαι καλά , επίσης !!!!

Απλα ήθελα όλες τις πληροφορίες για να καταλάβω τι ακριβως ειχες πάθει.

Είσαι οκ τώρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον. Χαιρομαι που λυθηκε το προβλημα σου.

 

 

@gkalen

Αν εγω ειμαι παντου, εσυ τοτε πού εισαι ρε Γιωργο;!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα .....

Σας έχω το νου μου βρεεεε ... Χαχαχα..

Τώρα ετοιμαστειτε , θα μας βάλουν χερι για chating ...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα .....

Σας έχω το νου μου βρεεεε ... Χαχαχα..

Τώρα ετοιμαστειτε , θα μας βάλουν χερι για chating ...

Λεγοντας "...τοτε που εισαι εσυ;" εννοω οτι αν εγω ειμαι παντου τοτε εσυ εισαι πιο πανω κι απο το παντου.

 

Τελος off topic.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gkalen προβλημα παω να ανοιξω το wifi και μου βγαζει σφαλμα το ιδιο και στο bluetooth..

Μάλλον πρεπει να δοκιμασεις να φλασαρεις απο την αρχή το Ρομ με όλα τα wipes.

Υπάρχει και μια περιπτωση να εβαλες λάθος αρχεία στον image φάκελο.

Αν εβαλες τα αρχεία για GB 2.3 τοτε γι'αυτο εχεις αυτό το πρόβλημα , πρεπει να βάλεις τ'αρχεια για Froyo 2.2.2 για να γίνει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρεπει να δοκιμασεις να φλασαρεις απο την αρχή το Ρομ με όλα τα wipes.

Υπάρχει και μια περιπτωση να εβαλες λάθος αρχεία στον image φάκελο.

Αν εβαλες τα αρχεία για GB 2.3 τοτε γι'αυτο εχεις αυτό το πρόβλημα , πρεπει να βάλεις τ'αρχεια για Froyo 2.2.2 για να γίνει σωστα.

 

Λοιπον οταν εβαλα τα αρχεια 2.2.2 δεν ανοιγε ουτε στο recovery εμπαινε ετσι εβαλα τα αρχεια της 2.3 μπηκα στο recovery και το ξαναεκανα απο την αρχη..

Wipe Data /Factory Reset

Wipe Cache Partition

Wipe Dalvik Cache

Install zip from SD Card..

Αν μετα το ροοτ δεν εχω την sd μεσα πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οταν εβαλα τα αρχεια 2.2.2 δεν ανοιγε ουτε στο recovery εμπαινε ετσι εβαλα τα αρχεια της 2.3 μπηκα στο recovery και το ξαναεκανα απο την αρχη..

Wipe Data /Factory Reset

Wipe Cache Partition

Wipe Dalvik Cache

Install zip from SD Card..

Αν μετα το ροοτ δεν εχω την sd μεσα πειραζει?

Δοκίμασε να βάλεις όλα τ'αρχεια απο τον froyo 2.2.2 φάκελο , εκτός απο το recovery και ξανακανε τη διαδικασια.

Αν δε δουλέψει ξαναβαλε τον image φάκελο όπως τον είχες , φλασαρε το Ρομ και μετα πρεπει να το αναβαθμίσεις σε GB αν παλι δε δουλεύει το wifi.

Αναβάθμιση σε GB δες οδηγίες εδώ ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712

Καλυτερα να κανεις την αναβάθμιση μέσω των ρυθμίσεων του τηλ.. και όχι με το usb ( για πιο σίγουρα ) , αυτό γίνεται διαβάζοντας το δεύτερο σκέλος απο το λινκ του tzivas31 ( εκεί που λέω αναβάθμιση απο gb σε ics , αλλά εσύ θα κανείς αναβάθμιση απο froyo σε gb ).

Η official GB είναι εδώ ... http://www.mediafire.com/?7dyy01dzy68ns94

Link to comment
Share on other sites

Hand's free που παίζουν σίγουρα στο αθάνατο τηλ...μας

Καλημερα στη παρέα!!

Φθηνά ε!!!!

 

Νομίζω είχες πάρει και εσύ τότε τα sony mh1, σε προσφορά από το eshop;

βλέπω τα έχει ακόμη.

http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh1wo-livesound-hi-fi-headset-white-orange-p-TEL.009665

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχες πάρει και εσύ τότε τα sony mh1, σε προσφορά από το eshop;

βλέπω τα έχει ακόμη.

http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh1wo-livesound-hi-fi-headset-white-orange-p-TEL.009665

Τα δωρισα γιατί δε παιζανε στο N5...

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανανεωσει το link με την λυση απο το παιδι που ειχε το προβλημα με τον image folder;;; εχω ακριβως το ιδιο προβλημα (δεν κρατησα backup το image folder) και τωρα δεν κανει boot ουτε το recovery που κατεβασα για να το αντικαταστησω!

Huawei ideos x5 pro 2.3.5 ειχα custom rom stallion

Αν καποιος εχει ενα spare backup με τα αναλογα με σωζει!

 

amss.mbn

boot.img

EMMCBOOT.MBN

recovery.img

(Νομιζω και εναν folder META-INF)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανανεωσει το link με την λυση απο το παιδι που ειχε το προβλημα με τον image folder;;; εχω ακριβως το ιδιο προβλημα (δεν κρατησα backup το image folder) και τωρα δεν κανει boot ουτε το recovery που κατεβασα για να το αντικαταστησω!

Huawei ideos x5 pro 2.3.5 ειχα custom rom stallion

Αν καποιος εχει ενα spare backup με τα αναλογα με σωζει!

 

amss.mbn

boot.img

EMMCBOOT.MBN

recovery.img

(Νομιζω και εναν folder META-INF)

 

αυτό δεν ανοίγει;

http://www.mediafire.com/download/b3qkwulqemswxfq/Froyo_GB_image_folders.zip

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Φίλε με εσωσες!!

Νασαι καλά! θα το κρατήσω και εγώ backup να ενημερώνω! (αυτη την φορα backup και την σκια μου ;p)

Edited by aiava
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λειτουργεί!

Λες να πιασει;;; ειμαι gingerbread! και αυτο 2.2 froyo

 

μου φαίνεται έχει και τα 2 μέσα σε άλλο φάκελο

Αν δεν έχει,

έχω μπακαπ αλλά θα αργήσει να το ανεβάσω κάπου

edit

είναι και τα 2 μέσα θα παρεις το 2.3

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες που θά βρω την back to ice να κατεβω σε gb?

Βρε , βρε , χαιρετιζω τη παλιοσειρα ....

Εδώ είναι ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240898

Αν δε δουλεύει το λινκ της Back to Ice , κατέβασε την Ice Droid , την ίδια δουλεια κανει στο downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Χεχε!!!

Ευχαριστώ Γιώργο!!!

Δε μου δουλευουν τα κουμπάκια να μπουταρω σε dload,έχω ξεμεινει με μια του crysis...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δε μου δουλευουν τα κουμπάκια να μπουταρω σε dload,έχω ξεμεινει με μια του crysis...

Αυτο τελικα πρεπει να ειναι το μονο προβλημα αυτου του smartphone μεσα σε ολα αυτα τα χρονια. Τα ευαισθητα hardcore πληκτρα. Κι εμενα (η αδερφη μου πλεον) δεν μου πιανουν καλα το power και το vol+.

 

 

Α, ηθελα να πω επισης πως εχει φαει 5-6 γερα πεσιματα απο το υψος του στηθους και της μεσης σε μαρμαρο, πεζοδρομιο, παρκε, ασφαλτο και δεν εχει παθει τιποτα εκτος των εξωτερικων γρατζουνιων και βαθουλωματων. Οι πιο πολλες πτωσεις ηταν βαρβατες και μετα την προσκρουση με το εδαφος εψαχνα καπακια και μπαταριες. Μια εξ'αυτων ηταν απο την τσεπη της φορμας την ωρα του τρεξιματος γιατι το χερι πιαστηκε στο hands free και το κινητο εξφεδονιστικε προστα και σερνοταν στην ασφαλτο για 4 μετρα.

Η οθονη(το digitizer για την ακριβια), βραχος. Δεν καταλαβαινει τιποτα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...