Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου κι εγω ειμαι με αυτην τη MIUI εδω και 2 μηνες και ειμαι υπερευχαριστημενος. Για 'μενα ειναι η καλυτερη ROM που εχω δοκιμασει. (Βεβαια δεν δοκιμασα την STALLION η οποια πρεπει να ειναι παρα πολυ καλη.) Οταν λυσεις αυτα τα αρχικα προβληματακια θα εισαι πολυ καλα. Ειμαι προθυμος να σε βοηθησω αλλα τωρα τελευταια δεν θα εχω τον χρονο να μπαινω και πολυ εδω μεσα λογο εξεταστικης.

Παντως για να σου φαινοντε τα γραμματα στον root explorer πηγαινε μεσα απο την διαχειριση των εφαρμογων στον root explorer και καπου εχει επιλογη ''compatibility mode'' κατι τετοιο.

Και η μπαταρια ειναι αψογη.

 

Ευχαριστώ πολύ, ήδη ξεκίνησα και διαβάζω κάποια tutorials αλλά αν το έχεις περάσει ξέρεις πως είναι χρονοβόρα διαδικασία. Ψάχνω info για την δομή του zip και τις προϋποθέσεις για να παίξει ένα custom ROM, τι είναι το καθε πράμα, που ειναι τα config αρχεια, πως καθορίζω γλώσσες και προεγκατεστημένες εφαρμογές, πως θα το "κοροϊδέψω" για να με αφήσει να εγκαταστήσω π.χ. το huawei backup με το οποίο πηρα backup πριν βαλω την ROM και θέλω τα πραματα μου πίσω (π.χ. SMS) κλπ

 

Επιπρόσθετα, θέλει χέρι γενικά το πράμα, στην αναζήτηση επαφών ειδικά, μα ποιος μ@κ@κ@ς σκέφτηκε να κάνει αναζήτηση μόνο απο την αρχή της λίστας επαφων; Το κινέζικο calendar; OMG, themes που δεν υποστηρίζουν τονούμενα Ελληνικά και τελικό ς κοκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Μαύρη οθόνη δεν κάνει boot u8800 pro, εχω δοκιμάσει τον συνδιασμό πλήκτρων για το ξεκίνημα, αυτό συνέβει μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια αναβάθμισης, υπάρχει τρόπος επαναφοράς του;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρωμόπαιδα μου ανοίξατε την όρεξη και με βάλατε σε "μπελάδες".

 

Αυτή η MIUI που πρότεινε ο Spyros αν θυμάμαι καλά , είναι σουπερ με μερικά μικροκουσουράκια.

 

- Κινεζιές απο δω κι απο κεί ακόμα και μετά την αλλαγή της γλώσσας

- Firewall κινέζικο (OMG)

- Ελλειψη επιλογής να κρύψεις επαφές από synced accounts (πχ. facebook)

- Κάποιο κουσουράκι με τα ringtones (κάθε ένας που με παίρνει βαράει και με άλλο ringtone)

- Εχει το HUAWEI IME που νομίζω είναι το βολικότερο απ'όσα keyboards δοκίμασα ΑΛΛΑ δεν έχει Ελληνικά

- Αφού την πατήσεις με τις κινεζιές , αντικαθιστάς τα apk στο zip με αγγλικές εκδόσεις και πάει μια χαρά.

- Το default theme έχει πρόβλημα με μερικά fonts και δεν εμφανίζει π.χ. ονοματα folders στο root explorer.

- Στις επαφές δεν κάνει αναζήτηση παρά μόνο αν είσαι στην αρχή της λίστας

- Κάποια μακακία έκανα στο build prop αλλάζοντας την γλώσσα σε αγγλικά και με την εγκατάσταση δεν bootaρε καθόλου

κοκ

 

Ηδη άρχισα να ψάχνομαι για το πώς θα την "χερουκλώσω" , αν υπάρχει κανείς που ασχολείται και έχει την διάθεση να μου γλιτώσει λίγο χρόνο ψαξίματος στο γκουγκλη, προετοιμασία για το build, απαραίτητα tools κλπ κλπ θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα και φυσικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κ εγώ με τη σειρά μου.

 

υπαρχουν τα παντα για να φτιαξεις οπως πρεπει αυτην την Miui εδω μεσα σε αυτο το φορουμ αλλα ειναι 2-3 μηνες πισω,βαλε το search να δουλεψει..!

Link to comment
Share on other sites

"Υποβάθμισα" το pro μου από ICSdroid σε Horsemageddon ΝΕW και πετάει και πάλι !!! Εγώ σε αντίθεση με όλους πάω ανάποδα !!! Το έχω on demand 1,5 GHz-245 MHz και η μπαταρία δεν λέει να κατέβει καθόλου. Φωτιές και σπίθες βγάζει!!! GKalen πάω κόντρα στο κατεστημένο !!! Καλοκαιράκι με froyo !!!:cold:
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

"Υποβάθμισα" το pro μου από ICSdroid σε Horsemageddon ΝΕW και πετάει και πάλι !!! Εγώ σε αντίθεση με όλους πάω ανάποδα !!! Το έχω on demand 1,5 GHz-245 MHz και η μπαταρία δεν λέει να κατέβει καθόλου. Φωτιές και σπίθες βγάζει!!! GKalen πάω κόντρα στο κατεστημένο !!! Καλοκαιράκι με froyo !!!:cold:

Μαλλον "αναβαθμιστηκες" , θες να πεις για τη συσκευη, χαχα...

Τεραστιο kernel, οσες εφαρμογες και να βαλεις, χωρις να χρειαστεις ποτε reboot, ας περασει και μηνας χωρις reboot, το τηλ.. δεν θα κρεμασει ποτε ...

Τουλαχιστον, υπαρχουν ρομ, και διαλεγει ο καθενας οτι του ταιριαζει.

 

Σε ics ακομα θελω δουλεια ... ασε που εμπλεξα με την cm7 τωρα και μεχρι τωρα σφυραει ... βλεπω και καλη διαχειρηση ραμ, μεχρι τωρα.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος τωρα, εχω αλλαξει παρα πολλα πραγματα.

Ελπιζω να κραταει καλα και σε βαθος χρονου ...

Ειδωμεν λοιπον ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ένα ευχαριστώ στον δημιουργό του ICE, gkanelis. Πέρασα σήμερα από την (μη)επίσημη Β928. Απορώ πως άντεξα τόσους μήνες. Είναι σαν να πήρα καινούριο κινητό!

Πολύ smouth μέχρι στιγμής. Η μπαταρία με το λιώσιμο που του έκανα φαίνεται να έχει ορατά καλύτερη απόδοση, και φυσικά δεν χάνω 10% από κάθε ρεμπουτ που του βάραγε να κάνει από μόνο του. Έφαγε μόνο 2% μπαταρία στις 8 ώρες ύπνου με ανοιχτό WiFi !!!!

 

Μόνο μια ερώτηση, το πανεπιστήμιό μου έχει microsoft exchange και mail εικονίδιο δεν βλέπω για να ρυθμίσω. Πως μπορώ να το επαναφέρω?

 

(Bonus ερώτηση, τόσες επαναφορές που κάνετε, εισάγετε κάθε φορά τους λογαριασμούς με το χέρι ή δουλεύετε με πολλές συσκευες ταυτόχρονα?)

 

Ευχαριστώ

Edited by georgioscity
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ένα ευχαριστώ στον δημιουργό του ICE, gkanelis. Πέρασα σήμερα από την (μη)επίσημη Β928. Απορώ πως άντεξα τόσους μήνες. Είναι σαν να πήρα καινούριο κινητό!

Πολύ smouth μέχρι στιγμής. Η μπαταρία με το λιώσιμο που του έκανα φαίνεται να έχει ορατά καλύτερη απόδοση, και φυσικά δεν χάνω 10% από κάθε ρεμπουτ που του βάραγε να κάνει από μόνο του.

 

Μόνο μια ερώτηση, το πανεπιστήμιό μου έχει microsoft exchange και mail εικονίδιο δεν βλέπω για να ρυθμίσω. Πως μπορώ να το επαναφέρω?

 

(Bonus ερώτηση, τόσες επαναφορές που κάνετε, εισάγετε κάθε φορά τους λογαριασμούς με το χέρι ή δουλεύετε με πολλές συσκευες ταυτόχρονα?)

 

Ευχαριστώ

Thanks, φιλε ...

Εσυ που δεν ειχες βαλει custom rom, σου φαινεται η icedroid οτι πεταει και σ καταλαβαινω απολυτα.

Αφου εισαι ευχαριστημενος, χαιρομαι κι εγω λοιπον για σενα.

 

Για exchange λογαριασμο, θα σου στειλω το application σε λιγο.

Ξερεις απο root explorer? ?? Για να βαλεις το application? ??

Επισης, καθε φορα που βαζουμε ρομ, κανουμε την διαδικασια απο την αρχη, η μπορουμε να επαναφερουμε τα παντα με titanium.

Εμενα προσωπικα μου παιρνει κανα μισαωρο να ξαναστησω το τηλ.. απ'την αρχη .

Link to comment
Share on other sites

Thanks, φιλε ...

Εσυ που δεν ειχες βαλει custom rom, σου φαινεται η icedroid οτι πεταει και σ καταλαβαινω απολυτα.

Αφου εισαι ευχαριστημενος, χαιρομαι κι εγω λοιπον για σενα.

 

Για exchange λογαριασμο, θα σου στειλω το application σε λιγο.

Ξερεις απο root explorer? ?? Για να βαλεις το application? ??

Επισης, καθε φορα που βαζουμε ρομ, κανουμε την διαδικασια απο την αρχη, η μπορουμε να επαναφερουμε τα παντα με titanium.

Εμενα προσωπικα μου παιρνει κανα μισαωρο να ξαναστησω το τηλ.. απ'την αρχη .

 

Δούλεψα λίγο root explorer γιατί έψαχνα τρόπο να περάσω το recoverivan, είχα κλειδωμένη ροζ... Aν μπορείς να δώσεις τα φώτα σου :rolleyes: . Kάπου πήρε το μάτι μου ότι τα application είναι στο φάκελο data?

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα λίγο root explorer γιατί έψαχνα τρόπο να περάσω το recoverivan, είχα κλειδωμένη ροζ... Aν μπορείς να δώσεις τα φώτα σου :rolleyes: . Kάπου πήρε το μάτι μου ότι τα application είναι στο φάκελο data?

Ανεβαζω την εφαρμογη, και την κατεβαζεις κατευθειαν απο το τηλ..

Μετα, ανοιγεις root explorer ...

Η εφαρμογη θα παει λογικα στο , sd card/download ...

Κρατας πατημενο το δαχτυλο στην εφαρμογη και ανοιγει ενα popup ..

Διαλεγεις, copy ..

Μετα πας πισω στην αρχικη σελιδα του root explorer και πας στο, system/app και κανεις, paste την εφαρμογη.

Κρατας παλι πατημενο το δαχτυλο στην εφαρμογη και επιλεγεις, permissions ..

Φτιαχνεις ενα Γαμα κεφαλαιο (Γ) και πατας οκ...( μπορεις πρωτα να δεις, πως ειναι τα permissions σε ενα οποιοδηποτε αλλο .apk και θα τικαρεις τα ιδια κουτια).

Μετα, κανε reboot το τηλ.. και θα εχεις και exchange στους λογαριασμους σου.

Σε λιγα λεπτα, ανεβαζω την εφαρμογη.

Ριξε εσυ μια ματια εντωμεταξυ στον root explorer, και πηγαινε στο system/app και δες τι permissions εχουν και οι αλλες εφαρμογες για να το καταλαβεις.

Στο data/app, πανε οι εφαρμογες που θα κανεις εγκατασταση απο'δω και περα, οι αλλες ειναι εφαρμογες συστηματος

 

Email.apk , και , Exchange.apk ..

τωρα , δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι αυτη που θες , ισως χρειαζονται και οι δυο .

τεςπα , εσυ ξερεις ποια χρειαζεσαι , βαλε οποια θες η και τις δυο.

κατεβασμα Email.apk ,εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?ckn99f793bbdnpl

κατεβασμα , Exchange.apk , εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?t8vhqmn6ekf6q8c

 

εγκατασταση , οπως ειπαμε προηγουμενως ( με root explorer ).

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω την εφαρμογη, και την κατεβαζεις κατευθειαν απο το τηλ..

Μετα, ανοιγεις root explorer ...

Η εφαρμογη θα παει λογικα στο , sd card/download ...

Κρατας πατημενο το δαχτυλο στην εφαρμογη και ανοιγει ενα popup ..

Διαλεγεις, copy ..

Μετα πας πισω στην αρχικη σελιδα του root explorer και πας στο, system/app και κανεις, paste την εφαρμογη.

Κρατας παλι πατημενο το δαχτυλο στην εφαρμογη και επιλεγεις, permissions ..

Φτιαχνεις ενα Γαμα κεφαλαιο (Γ) και πατας οκ...( μπορεις πρωτα να δεις, πως ειναι τα permissions σε ενα οποιοδηποτε αλλο .apk και θα τικαρεις τα ιδια κουτια).

Μετα, κανε reboot το τηλ.. και θα εχεις και exchange στους λογαριασμους σου.

Σε λιγα λεπτα, ανεβαζω την εφαρμογη.

Ριξε εσυ μια ματια εντωμεταξυ στον root explorer, και πηγαινε στο system/app και δες τι permissions εχουν και οι αλλες εφαρμογες για να το καταλαβεις.

Στο data/app, πανε οι εφαρμογες που θα κανεις εγκατασταση απο'δω και περα, οι αλλες ειναι εφαρμογες συστηματος

 

Email.apk , και , Exchange.apk ..

τωρα , δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι αυτη που θες , ισως χρειαζονται και οι δυο .

τεςπα , εσυ ξερεις ποια χρειαζεσαι , βαλε οποια θες η και τις δυο.

κατεβασμα Email.apk ,εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?ckn99f793bbdnpl

κατεβασμα , Exchange.apk , εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?t8vhqmn6ekf6q8c

 

εγκατασταση , οπως ειπαμε προηγουμενως ( με root explorer ).

 

Ίσως παίζει και με μόνο το email.apk αλλά σίγουρα παίζει και με τα 2. Μόλις έκανα sync και ημερολόγιο και email.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, καλό βράδυ :thanks: :thanks:

Edited by georgioscity
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, καλό βράδυ :thanks: :thanks:

να'σαι καλα , καληνυχτα. :)

 

Μαύρη οθόνη δεν κάνει boot u8800 pro, εχω δοκιμάσει τον συνδιασμό πλήκτρων για το ξεκίνημα, αυτό συνέβει μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια αναβάθμισης, υπάρχει τρόπος επαναφοράς του;

βεβαια υπαρχει , εφοσον εχεις ροζ οθονη .

δεν μας λες κατι παραπανω ομως.

εχεις ροζ οθονη??

τι ακριβως εκανες ???

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα σημερα όπως θα δείτε ενα νέο thread μεσα στο thread της huawei για να μπορεσουμε να αποφύγουμε τις ιδιες ερωτήσεις ξανά και ξανά και προσθεσα και στον οδηγο update για ics οι παλιοί αν θέλουν ας τα ρίξουν μια ματιά και αν θελουν ας προτεινουν αν ειναι να προσθεσω κάτι ή οχι. Ευχαριστώ Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Κατι που με προβληματιζει απο τοτε που αναβάθμισα σε 2.3 stallion .το ανοιγμα μεγαλων και βαριων εφαρμογών καθυστερεί (παίρνει πανω απο 5 sec και σίγουρα πιο αργα από τις horse roms) και τις περισσότερες φορές θα κρασαρει. Το καλο ειναι οτι πατώντας αναμονη αποκρισης, στο 99% των περιπτώσεων η εφαρμογη ανοίγει και τρέχει κανονικά. Ουσιαστικά δηλαδη ειναι κάτι πιο πολυ σπαστικο αυτο που γίνεται (σαν να χρειάζεται δηλ. να περιμένεις λιγο παραπανω και να κάνεις ενα κλικ περισσότερο)παρα θέμα μη λειτουργιας των εφαρμογών. Καμια ιδεα για πιο λόγο συμβαίνει; Σημειωτέον το εχω παρατηρησει σε ολες τις εκδοσεις σταλλιον που εχω φλασαρει.
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτά πάθαινα κ εγω. Συνεβαινε με τον browser, το facebook, το yahoo mail. Νομίζω οτι ειναι θεμα μνημης. Μια λυση ειναι να μην κανεις τις εγκαταστάσεις και updates του play store με τις τελευταιες και πιο βαριες version και να ψαξεις σε μαγαζακια να βρεις περσινες κ πιο ελαφρυες. Π.χ. το f/b το εχει ξεφτιλισει, 35ΜΒ ειναι πια ουτε office να ηταν. Παλιά ηταν στα 10 περιπου.

Υπαρχει κ η αλλη λυση της horsemageddon που προσωπικα προτιμησα.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΕΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ, ΕΙΜΑΙ ΜΕ STOKE 2,3,5 Κ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΔΕΝ ΛΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΗ ΣΙΜΑ, Ι ΠΙΑΝΗ ΣΙΜΑ Κ ΧΑΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ :(
Link to comment
Share on other sites

Αυτά πάθαινα κ εγω. Συνεβαινε με τον browser, το facebook, το yahoo mail. Νομίζω οτι ειναι θεμα μνημης. Μια λυση ειναι να μην κανεις τις εγκαταστάσεις και updates του play store με τις τελευταιες και πιο βαριες version και να ψαξεις σε μαγαζακια να βρεις περσινες κ πιο ελαφρυες. Π.χ. το f/b το εχει ξεφτιλισει, 35ΜΒ ειναι πια ουτε office να ηταν. Παλιά ηταν στα 10 περιπου.

Υπαρχει κ η αλλη λυση της horsemageddon που προσωπικα προτιμησα.

 

Πιστεύεις δηλαδη οτι ειναι θεμα διαχειρησης μνημης ε?Αν δεν εχεις απολυτο δικιο,σιγουρα εχεις εν μερει και θα φταιει κι αυτο που λες(ειδικα οι famous εφαρμογες όντως το εχουν ξεφτυλισει,και κυριως σε αυτες τραβαει το κινητο το εν λογω κολλημα).Απλα δε θυμαμαι να το παθαινα σχεδον καθολου με 2.2 horsemaggedon ρομ,και δεν ειναι πολυς καιρος που εχω κανει το upgrade(το πολυ 2 μηνες).Εχω μειωσει πολυ τις εφαρμογες(στις Horse,μαζι με αυτες του συστηματος ειχα 120,τωρα γυρω στις 90).Προσπαθω και με ρυθμισεις στο ram manager και το setcpu να βρω ενα καλο στησιμο αλλα ακομα το ψαχνω.Παιχνιδια δε παιζω αλλα τις περισσοτερες εφαρμογες τις χρησιμοποιω συχνα,δεν τις εχω να πιανουν χωρο μονο.Επαναλαμβανω,δεν ειναι κατι που κανει προβληματικη τη ρομ,σε μερικα θεματα τη θεωρω πιο καλη και πιο γρηγορη απο τις 2.2,απλα καμια φορα με κουραζει.(Μου χει περασει και μενα η ιδεα επιστροφης στις horse,αλλα αντιστεκομαι σθεναρα!)

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα , καληνυχτα. :)

 

 

βεβαια υπαρχει , εφοσον εχεις ροζ οθονη .

δεν μας λες κατι παραπανω ομως.

εχεις ροζ οθονη??

τι ακριβως εκανες ???

Προσπάθησα να περάσω την 2.3,V100R001C00B521,Overse a Normal είχα την 2.2 μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες στο step 2 μου έβγαζε σφάλμα, έκανα το λάθος να έχω την μπαταρία μέσα κατά την αναβάθμιση . προσπαθώ να το ανοίξω με vol. Up και on δεν κάνει τίποτα ούτε ροζ οθόνη σαν να είναι νεκρο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω την 2.3,V100R001C00B521,Overse a Normal είχα την 2.2 μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες στο step 2 μου έβγαζε σφάλμα, έκανα το λάθος να έχω την μπαταρία μέσα κατά την αναβάθμιση . προσπαθώ να το ανοίξω με vol. Up και on δεν κάνει τίποτα ούτε ροζ οθόνη σαν να είναι νεκρο.

 

Πρεπει να μας πεις τι ακριβως απο την αρχη εκανες σε ποια ρομ βρισκεσαι αν ανοιγει το κινητο σου ή αν σκαλωνει που σκαλωνει και τι θες εσυ να κανεις για να τα παρουμε απο την αρχη. Για να δεις αν σε βγαζει ροζ οθονη δοκιμασε βγαλε τελειως την sdcard απο το κινητο σου κρατα πατημενα και τα vol+ vol- και το power button ειτε με τη μπαταρια ειτε με το usb συνδεδεμενο για τη recovery δεν χρειαζεσαι απαραιτητα να εισαι χωρις μπαταρια. Τωρα για μελλοντικη συμβουλη αν θες να πας σε 2.3 προτιμησε την Β512 ή Β572 λινκς δινω στον οδηγο μου απλως σε καποια κινητα η Β521 κανει θεματα. Αλλα απο οθονες ή ροζ ή μπλε θα σε βγαλει μαυρη απλα σημαινει δεν ανοιγει και μπλε βεβαια να ελπιζεις μην σε βγαλει γιατι σκουρα τα πραγματα.

Αν σε βγαλει ροζ οθονη καρφωνεις στο κινητο το usb και αλλαξε σε στοκ recovery B025 και δοκιμασε μετα με τα κλασσικα βηματα με dload φακελο και περασε τη B025 η οποια ειναι 2.2 αν δουλεψει και ανοιξει το κινητο μετα δοκιμασε για αναβαθμιση με Β572 εγω αυτην προτιμω προσωπικά. Όλα αυτα με προσωπικη σου ευθυνη πάντα αλλά αν δεν αναβει το κινητο κατι χειροτερο δεν θα γινει.

Ελπιζω να βοήθησα κάπως

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μας πεις τι ακριβως απο την αρχη εκανες σε ποια ρομ βρισκεσαι αν ανοιγει το κινητο σου ή αν σκαλωνει που σκαλωνει και τι θες εσυ να κανεις για να τα παρουμε απο την αρχη. Για να δεις αν σε βγαζει ροζ οθονη δοκιμασε βγαλε τελειως την sdcard απο το κινητο σου κρατα πατημενα και τα vol+ vol- και το power button ειτε με τη μπαταρια ειτε με το usb συνδεδεμενο για τη recovery δεν χρειαζεσαι απαραιτητα να εισαι χωρις μπαταρια. Τωρα για μελλοντικη συμβουλη αν θες να πας σε 2.3 προτιμησε την Β512 ή Β572 λινκς δινω στον οδηγο μου απλως σε καποια κινητα η Β521 κανει θεματα. Αλλα απο οθονες ή ροζ ή μπλε θα σε βγαλει μαυρη απλα σημαινει δεν ανοιγει και μπλε βεβαια να ελπιζεις μην σε βγαλει γιατι σκουρα τα πραγματα.

Αν σε βγαλει ροζ οθονη καρφωνεις στο κινητο το usb και αλλαξε σε στοκ recovery B025 και δοκιμασε μετα με τα κλασσικα βηματα με dload φακελο και περασε τη B025 η οποια ειναι 2.2 αν δουλεψει και ανοιξει το κινητο μετα δοκιμασε για αναβαθμιση με Β572 εγω αυτην προτιμω προσωπικά. Όλα αυτα με προσωπικη σου ευθυνη πάντα αλλά αν δεν αναβει το κινητο κατι χειροτερο δεν θα γινει.

Ελπιζω να βοήθησα κάπως

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά νομίζω ότι καταστράφηκε το τηλ. Και με vol+ vol- μαζί με το power button τίποτα νεκρό

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά νομίζω ότι καταστράφηκε το τηλ. Και με vol+ vol- μαζί με το power button τίποτα νεκρό

 

Δοκιμασε χωρις μπαταρια με usb συνδεμενο μηπως εχει θεμα η μπαταρια και δεν κανει καλη επαφη.

Αν οχι παλι και εχεις λιγοτερο απο 2 χρονια που το πηρες εισαι μεσα στη εγγυηση απλα πήγαινε στην wind να το στειλουν για service σε 15 μερες θα το εχεις πισω και μπορεις να δοκιμασεις οτιδηποτε αφου πρωτα διαβασεις προσεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε χωρις μπαταρια με usb συνδεμενο μηπως εχει θεμα η μπαταρια και δεν κανει καλη επαφη.

Αν οχι παλι και εχεις λιγοτερο απο 2 χρονια που το πηρες εισαι μεσα στη εγγυηση απλα πήγαινε στην wind να το στειλουν για service σε 15 μερες θα το εχεις πισω και μπορεις να δοκιμασεις οτιδηποτε αφου πρωτα διαβασεις προσεκτικα.

Αυτό που λες θα κάνω , σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,για downgrade σε froyo,ποια official να βαλω?Β25 ή Β26?Παιζει καποιο ρολο?Δε θυμαμαι και ποια ειχα εγω ρε ****το..
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...