Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΟΦΟΚΛΑ το χωρισα στα δυο γιατι δεν μου επιτρεπει το mediafire να ανεβασω αρχειο πανω απο 200mb δωρεαν κι ετσι εβαλα 3 αρχεια σε ενα φακελο clockworck.continue ,,

και πρεπει να τα βαλεις και αυτα μεσα στο clockworkmod/backup/2012-02-08....... για να κομπλαρει

το πρωτο εδω

http://www.mediafire.com/?quofd5vqk0jo6e0

και η συνεχεια εδω

http://www.mediafire.com/?vu08pkk3aa14us0

 

αντε να δουμε αλλα δεν δινω και πολλες πιθανοτητες ,,ισως εχει σημασια και η εκδοση ,,,αυτο ειναι Β025 εμεις εχουμε Β041,,,αλλα για να δουμε ,,

προτεινω να το κανεις το restore κανοντας wipe data,,wipe cache ,,advanced και wipe dalvik cache ,,mounts and storage Και format/system ....και μετα κανε το restore.........πιθανως να χρειαστει 4-5 λεπτα για να μπουταρει το τηλ... μετα το restore....

 

 

 

 

 

 

θα τρελαθω δεν το εχω ξανακουσει αυτο το πραγμα...

ΚΑΤΕΒΑΣΕ το busybox installer απο το μαρκετ ,ανοιξε το και εγκατεστησε την version 1.19.3

επανεκινηση και ξαναδοκιμασε

 

Ναι βασικα ειμαι ΤΟΣΟ ατυχος που ουτε το ΒΒ μπορει να εγκατασταθει. Μου λεει πως απετυχε να αντιγραψει του φακελους σε μια διαδρομη.....

 

κατι τρεχει,, δεν ειναι σωστο αυτο

εγω θα εκανα εργοστασιακη επαναφορα απο τις ρυθμισεις του τηλ...και παλι απο την αρχη

ισως κατι δεν παει καλα με το ροοτ,,,δοκιμασε και ξανα το superoneclick

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Μπραβο ρε μαγκες που βοηθατε και ασχοληστε. Σας χρειαζομαστε.

gkalen ολα αυτα τα tweeks και τα apps ειναι για την μαμα 2.2 ε? Με official 2.3.5 B512 δεν θα δουλεψουν ε?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε μαγκες που βοηθατε και ασχοληστε. Σας χρειαζομαστε.

gkalen ολα αυτα τα tweeks και τα apps ειναι για την μαμα 2.2 ε? Με official 2.3.5 B512 δεν θα δουλεψουν ε?

 

ειναι για ολα τα ρομ ,δεν εχεις προβλημα,,,ακομα και custom rom να εχεις το κανεις πολυ καλυτερο

 

 

οποιος θελει διαφανο κουρτινακι (pulldwn background),,,ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ 2.2.2 ειναι αυτο,,κατεβαστε αυτο

http://www.mediafire.com/?dn6hw7t142uc36t

ξεζιπαρουμε

πηγαινουμε στο system/framework

σωζουμε το αρχειο services.jar ,,,καπου στην καρτα μας

και μετα το αντιγραφουμε με το αρχειο Services.jar που κατεβασαμε

δινουμε permissions rw-r--r--

επανεκινηση (θελει 2-3 λεπτα) και ετοιμοι

αμα θελουμε μετα κανουμε theming εδω http://uot.dakra.lt/kitchen/ και βαζουμε και τα δικα μας χρωματα

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται restore με την rom της wind. Αρχικα δεν ανοιγε το κινητο και με αλλαγη του boot.img μετα απο ενα λεπτο κολλαει και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια. Ο μονος τροπος να γυρισει καποιος στην 2.2.2 ειναι η γερμανικη ρομ.

Πολυ ομορφο το boot animation με το πουλι παντως :)

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται restore με την rom της wind. Αρχικα δεν ανοιγε το κινητο και με αλλαγη του boot.img μετα απο ενα λεπτο κολλαει και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια. Ο μονος τροπος να γυρισει καποιος στην 2.2.2 ειναι η γερμανικη ρομ.

Πολυ ομορφο το boot animation με το πουλι παντως :)

 

Αρα τσαμπα εχω κρατημενη με CWM της Wind? :P

 

P.S original Greek Wind 2.2.2(Thanks akalos) =========================

official Greek-Wind rom 2.2.2 for u8800 pro,in case someone wants to downgrade.

http://www.mediafire.com/?myyu6lbtzwpcbmd (Αν σε βοηθήσει απο xda)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρα τσαμπα εχω κρατημενη με CWM της Wind? :P

 

P.S original Greek Wind 2.2.2(Thanks akalos) =========================

official Greek-Wind rom 2.2.2 for u8800 pro,in case someone wants to downgrade.

http://www.mediafire.com/?myyu6lbtzwpcbmd (Αν σε βοηθήσει απο xda)

 

Αυτη δοκιμασα πρωτη. Λογικα ειναι διαφορετικο το baseband της Β025.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτη δοκιμασα πρωτη. Λογικα ειναι διαφορετικο το baseband της Β025.

 

Κατι ασχετο αλλα αυτη στο xda ειναι 197MB...Το δικο μου Backup (που δεν ηταν καθαρο αλλα μιας μερας σχεδον) ειναι 500+mb!?!?!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται restore με την rom της wind. Αρχικα δεν ανοιγε το κινητο και με αλλαγη του boot.img μετα απο ενα λεπτο κολλαει και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια. Ο μονος τροπος να γυρισει καποιος στην 2.2.2 ειναι η γερμανικη ρομ.

Πολυ ομορφο το boot animation με το πουλι παντως :)

 

 

ενταξει,,,δεν πειραζει ομως ,κατι ειναι κι αυτο ομως,,,το θεμα ειναι οτι το update ειναι καλο και δουλευει καλα,,

το πουλι το ανεβασα προηγουμενως νομιζω,,,,μπορεις να το εχεις στο ρομ σου ,δεν εχεις προβλημα

http://www.mediafire.com/?6y668za57x3xkb8

κατεβασε αυτο και δοκιμασε τα ολα ,,αλλα και μενα αυτο με το πουλι μου αρεσε πολυ

το βαζουμε στο system/media

αν εχει αλλο bootanimation.zip μεσα ,,καντο αντικατασταση

και το καινουργιο boot animation που θα βαλεις θα το μετονομασεις σε bootanimation.zip,,δινουμε permissions rw-r--r-- και επανεκινηση για να το δειτε

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο αλλα αυτη στο xda ειναι 197MB...Το δικο μου Backup (που δεν ηταν καθαρο αλλα μιας μερας σχεδον) ειναι 500+mb!?!?!

 

ειναι ζιπαρισμενο.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ειναι ζιπαρισμενο.

 

Ναι χαζομαρα μου αλλα και παλι ειναι 200Mb ποιο μεγαλο το δικο μου!!τεσπα αν θες παντος να το ανεβασω αν και ειναι λιγο μεγαλο μπας και μπορεσεις να κανεις με αυτο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τα boot animation μπαινουν σε ολα τα ρομ,,

κατεβαστε

http://www.mediafire.com/?6y668za57x3xkb8

 

τα boot animation μπαινουν σε ολα τα ρομ,,

κατεβαστε

http://www.mediafire.com/?6y668za57x3xkb8

 

Ναι χαζομαρα μου αλλα και παλι ειναι 200Mb ποιο μεγαλο το δικο μου!!τεσπα αν θες παντος να το ανεβασω αν και ειναι λιγο μεγαλο μπας και μπορεσεις να κανεις με αυτο!

 

δεν θα γινει ,,αλλα δεν τρεχει τιποτα που ειναι γερμανικο,,,το θεμα ειναι οτι δουλευει καλα και μπορουμε να πηγαινουμε απο 2.3 σε 2.2 και αντιστροφα ,,,τα αλλα με τη γλωσσα και τα πληκτρολογια τα φτιαχνεις

παντως σκεφτομαι να παω στο service της wind να τους ζητησω τo update app γιατι θα τους πω οτι εβαλα την 2.3 και δεν μου αρεσε ,,,μηπως καταφερω τιποτα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ναι χαζομαρα μου αλλα και παλι ειναι 200Mb ποιο μεγαλο το δικο μου!!τεσπα αν θες παντος να το ανεβασω αν και ειναι λιγο μεγαλο μπας και μπορεσεις να κανεις με αυτο!

 

Είναι πιο μεγάλο επειδή περιλαμβάνει και το διαμέρισμα data. Σε αυτό εγκαθίστανται όλες οι εφαρμογές. Προφανώς από το άλλο έχει αφαιρεθεί το αντίστοιχο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

τα boot animation μπαινουν σε ολα τα ρομ,,

κατεβαστε

http://www.mediafire.com/?6y668za57x3xkb8

 

Και με την εφαρμογη rom toolbox μπορεις να βρεις πολλα και εχει και προεπισκοπηση.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Και με την εφαρμογη rom toolbox μπορεις να βρεις πολλα και εχει και προεπισκοπηση.

 

θα το δω,, δεν την ξερω την εφαρμογη,,,θα την τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

θα το δω,, δεν την ξερω την εφαρμογη,,,θα την τσεκαρω

 

Ειναι εκπληκτικη εχει τα παντα!!

 

Ξερουμε τπτ καλο σοφοκλα για το app αυτο??βλεπω εχει τρελλα tweak μεσα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα.. :Ρ Κατι εκανα με τα θεμματα και κρασαρει το statusbar και το settingsui!! :P Δεν ανοιγει καν το statusbar!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα.. :Ρ Κατι εκανα με τα θεμματα και κρασαρει το statusbar και το settingsui!! :P Δεν ανοιγει καν το statusbar!

 

τι ακριβως εκανες δηλαδη???,,,,και ελπιζω οτι ειχες κανει backup προηγουμενως

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως εκανες δηλαδη,,,,και ελπιζω οτι ειχες κανει backup προηγουμενως

 

χαχ!!Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω κατι τρελο οποτε δεν ειδα την επιλογη backup..Τπτ ιδιαιτερο απλα εβαλα ενα ICS θεμα εκανε ρεσταρτ το κινητο και κρασαρε το στατους...backup το θεμα ομως το κρατησα το κανω restore αλλα τσιφος...ξεκινησα να κραταω backup! :P

 

Καποιος??Αν ειναι να παμε για restore μην μας παρει ξημέρωμα!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος??Αν ειναι να παμε για restore μην μας παρει ξημέρωμα!!

 

νομιζα οτι το ειχες κανει ηδη,,,,πας για restore δεν το σωζεις αλλιως

το τηλ.. ανοιγει??

τι θεμα ηταν αυτο?? απο εφαρμογη???απο φλασαρισμα??

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι το ειχες κανει ηδη,,,,πας για restore δεν το σωζεις αλλιως

το τηλ.. ανοιγει??

τι θεμα ηταν αυτο?? απο εφαρμογη???απο φλασαρισμα??

 

Απο το app που εδωσε ο sofoklas...Εβαλα ενα θεματακι ωραιο ICS και τα επαιξε..Τελικα εκανα απλα στο CMW wipe τα παντα...ανοιξα το κιν καινουργιο δεν νομιζω να θελει παλι Update from sd και τετεια??τωρα ειναι λες και μολις εβαλα το rom ε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο το app που εδωσε ο sofoklas...Εβαλα ενα θεματακι ωραιο ICS και τα επαιξε..Τελικα εκανα απλα στο CMW wipe τα παντα...ανοιξα το κιν καινουργιο δεν νομιζω να θελει παλι Update from sd και τετεια??τωρα ειναι λες και μολις εβαλα το rom ε?

 

ακριβως

παντα να εχεις backup προσφατο για να μη χρειαζεται να ξεκινας παλι απο την αρχη...

εγω εχω το τηλ 35 μερες και εχω παντα το πιο προσφατο στην καρτα μου και 18 προηγουμενα,στο pc μου

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αν και δεν περιμενα να με κανει τετεια ζημεια τωρα ενα θεμα...τεσπα...το ειδες μηπως το προγραμματακι??εχει κατι σχετικα που με ενδιαφέρει ανεβαζεις το cache απο την sd κανει δουλεια αυτο??οπως επισης μιας και σε βρηκα...1)μπορω να βαλω ελληνικα στο ρομ που εχω τωρα 2.3.5geno4v στο ηδη υπάρχων πληκτρολογιο να μην βαλω δλδ καποιο απο το μαρκετ και αν εχεις την cpu σου o/c μεχρι ποσο βαρας?thx!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω ανοιξει αυτο το ρομ στο Cygwin ,,(ειναι το προγραμμα για να φτιαχνεις ρομ),,,,,ξερω πολυ καλα τα χαρακτηριστικα του,,ειναι περιπου ιδια με το δικο μου (2.2.2),,,,,και μπορεις να το κανεις αγνωριστο αμα θες..

μεχρι 1600 ειναι σταθερο ,,,παραπανω κρασαρει,,,,,,,αλλα εγω το εχω σταθερα στα 1400 (set on boot).,,επισης πολυ καλα παει και στα 1200 και εχει και καλυτερη διαρκεια μπαταριας.....αλλα εμεις με 2.2.2 εχουμε μονο ενα o/c kernel (.32),,,,,εσεις με 2.3.5 εχετε κι αλλα kernel (.35) για να δειτε πιο σας κανει καλυτερα

μεσα στις εφαρμογες που εχω δωσει (πιστευω τις εχεις κατεβασει) ,,εχει και το smart keyboard pro ,,εκπληκτικο πληκτρολογιο

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες λιγο στο τελος με τα kernel αλλα ελεγα να μεινω καπου στα 1400 να δω πως παει και μπαταρια..15 ωρες ειναι αυτες μαμα..αγνωριστο λες ε?μαρεσει...βασικα δεν μπορω να βλεπω κολληματα και Laggarisma τρελενομαι δεν με ενδιαφερουν boot animation και τετεια απο θεμα performance θελω μονο να μου πεις τι και πως...και αν ξερεις με το θεμα των Ελληνικών στο μαμα πληκτρολογιο!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες λιγο στο τελος με τα kernel αλλα ελεγα να μεινω καπου στα 1400 να δω πως παει και μπαταρια..15 ωρες ειναι αυτες μαμα..αγνωριστο λες ε?μαρεσει...βασικα δεν μπορω να βλεπω κολληματα και Laggarisma τρελενομαι δεν με ενδιαφερουν boot animation και τετεια απο θεμα performance θελω μονο να μου πεις τι και πως...και αν ξερεις με το θεμα των Ελληνικών στο μαμα πληκτρολογιο!!

 

θελω μονο να μου πεις μεχρι που το εχεις εσυ το τηλ.. τι του εχεις ηδη ετοιμα...

δηλαδη... fps??? tweaks?? task manager?? build.prop??? τιποτα αλλο???

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...