Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SONY ERICSSON MH1WO LIVESOUND HI-FI HEADSET

ξερεις καποιος εαν παιζουν στο κινητο μας??

 

Εγω εδω και ενα χρονο εχω παρει αυτα http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009812

Μετα απο πολλες αποτυχημενες δοκιμες τα συγκεκριμενα λειτουργουν αψογα για το κινητο μας χωρις προβληματα και παραμορφωσεις και με ωραια αποδοση μπασων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ναι αλλα για δες http://www.head-fi.org/t/632892/review-sony-mh1-the-best-kept-secret

και σε αυτη την τιμη δεν παιζονται

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για δες http://www.head-fi.org/t/632892/review-sony-mh1-the-best-kept-secret

και σε αυτη την τιμη δεν παιζονται

 

Σιγουρα ειναι σπασιμο να μπλεκονται τα καλωδια και αυτο το ειδος καλωδιου ειναι ωραια μαγκια αλλα για ακουστικα τοσα λεφτα με κανουν πολλα εγω προσωπικα δεν θα τα εδινα.

Και ενας ακομα λογο οι περισσοτεροι γνωστοι μου που ασχολουνται με ηλεκτρονικα αλλα και εγω δεν εμπιστευομαστε τιποτα ηλεκτρονικο απο μικρο ως μεγαλο που εχει την επωνυμια της sony με εξαιρεση τα sony ericson. Ουτε καν sony vaio για εμενα προσωπικα ειναι κουβαδες και δεν τα συνιστω ποτε σε κανεναν. Σαν τεχνικος υπολογιστων 3 μαρκες ειναι οι πιο συχνες που επισκευαζω turbo x(αν και με αυτα μερικες φορες δεν μπαινω καν στον κοπο), acer και sony vaio. Sorry για το offtopic αν ξεφυγα λιγο.

 

@akalos ξεχασα να σε πω δοκιμασα σημερα το gps.conf σου απο κρηνη-ωραιοκαστρο-λητη-κρηνη εκτος απο ελαχιστες φορες που ετρωγε για δευτερολεπτα καποια σκαλωματα κατα τα αλλα πραγματι πολυ γρηγορο να κλειδωνει και καποιες φορες μαλιστα κλειδωνε μεσα στο σπιτι εκει ειναι που με κουφανε.

 

@Gkalen αν θες θα σε προτεινα να δοκιμασεις και εσυ αυτο το gps.conf

 

edit: Τα βρηκα στο ebay απο καλο πωλητη στα 13ευρω αλλα τα αναφερει σαν sony ericson μπερδευτηκα και εσυ πιο πανω με εγραφες για κατι sony ericson αλλα στο λινκ μετα με λες για καποια σκετα sony τσεκαρε παντως αν θες εδω http://www.ebay.com/itm/Genuine-Official-Sony-Ericsson-MH1-BL-LiveSound-Hi-Fi-Headphones-Headset-Black-/360831700210?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item54033eccf2 στελνει απο αγγλια οποτε μπ μεσα σε 3 με 9 μερες θα σε εχουν ερθει. Ενω αυτος απο αμαζον τα δινει σε διπλασια τιμη και ειναι ακριβως το ιδιο προιον και τα στελνει απο αμερικη.

 

Ενα μικρο ακομα offtopic εγω ποτε δεν αγοραζω απο amazon το βρισκω πολυ πιο ακριβο και λιγοτερη ποικιλια τουλαχιστον για ηλεκτρονικα μικροεξαρτηματα. Εγω παντα απο ebay και λογω χαμηλοτερων τιμων και μεγαλυτερης ποικιλιας. Παντα σαν κριτηριο στους προμηθευτες κοιταω πολλες πωλησεις να εχουν κανει και ποσοστο θετικου feedback να εχουν απο 99% και πανω. Οσες φορες πηρα απο προμηθευτες με ποσοστο 98% και κατω τις περισσοτερες φορες εχασα λεφτα ειτε δεν με στειλαν τα προιοντα και καθυστερουσαν να με απαντησουν και περασε ο χρονος που μπορουσα να τους αναφερω ειτε δεν με αποζημιωναν για ελλατωματικα προιοντα. Αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα με οσους ειχαν απο 99% και πανω.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι σπασιμο να μπλεκονται τα καλωδια και αυτο το ειδος καλωδιου ειναι ωραια μαγκια αλλα για ακουστικα τοσα λεφτα με κανουν πολλα εγω προσωπικα δεν θα τα εδινα.

Και ενας ακομα λογο οι περισσοτεροι γνωστοι μου που ασχολουνται με ηλεκτρονικα αλλα και εγω δεν εμπιστευομαστε τιποτα ηλεκτρονικο απο μικρο ως μεγαλο που εχει την επωνυμια της sony με εξαιρεση τα sony ericson. Ουτε καν sony vaio για εμενα προσωπικα ειναι κουβαδες και δεν τα συνιστω ποτε σε κανεναν. Σαν τεχνικος υπολογιστων 3 μαρκες ειναι οι πιο συχνες που επισκευαζω turbo x(αν και με αυτα μερικες φορες δεν μπαινω καν στον κοπο), acer και sony vaio. Sorry για το offtopic αν ξεφυγα λιγο.

 

@akalos ξεχασα να σε πω δοκιμασα σημερα το gps.conf σου απο κρηνη-ωραιοκαστρο-λητη-κρηνη εκτος απο ελαχιστες φορες που ετρωγε για δευτερολεπτα καποια σκαλωματα κατα τα αλλα πραγματι πολυ γρηγορο να κλειδωνει και καποιες φορες μαλιστα κλειδωνε μεσα στο σπιτι εκει ειναι που με κουφανε.

 

@Gkalen αν θες θα σε προτεινα να δοκιμασεις και εσυ αυτο το gps.conf

 

edit: Τα βρηκα στο ebay απο καλο πωλητη στα 13ευρω αλλα τα αναφερει σαν sony ericson μπερδευτηκα και εσυ πιο πανω με εγραφες για κατι sony ericson αλλα στο λινκ μετα με λες για καποια σκετα sony τσεκαρε παντως αν θες εδω http://www.ebay.com/itm/Genuine-Official-Sony-Ericsson-MH1-BL-LiveSound-Hi-Fi-Headphones-Headset-Black-/360831700210?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item54033eccf2 στελνει απο αγγλια οποτε μπορει και μεσα σε εβδομαδα να σε εχει ερθει.

 

Ενα μικρο ακομα offtopic εγω ποτε δεν αγοραζω απο amazon το βρισκω πολυ πιο ακριβο και λιγοτερη ποικιλια τουλαχιστον για ηλεκτρονικα μικροεξαρτηματα. Εγω παντα απο ebay και λογω χαμηλοτερων τιμων και μεγαλυτερης ποικιλιας. Παντα σαν κριτηριο στους προμηθευτες κοιταω πολλες πωλησεις να εχουν κανει και ποσοστο θετικου feedback να εχουν απο 99% και πανω. Οσες φορες πηρα απο προμηθευτες με ποσοστο 98% και κατω τις περισσοτερες φορες εχασα λεφτα ειτε δεν με στειλαν τα προιοντα και καθυστερουσαν να με απαντησουν και περασε ο χρονος που μπορουσα να τους αναφερω ειτε δεν με αποζημιωναν για ελλατωματικα προιοντα. Αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα με οσους ειχαν απο 99% και πανω.

 

για τα ακουστικα,τα παραγγειλα,για να δουμε,sony vaio εχω εδω και τρια χρονια,αψογο!

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009665&sid=1

στα διαλα,σχοινακι θα τα κανω αμα δεν παιζουν

 

gps:σε κουφανε ε?ετσι!το ιδιο και μενα,απιστευτο,τα thanks στον kalo!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για τα ακουστικα,τα παραγγειλα,για να δουμε,sony vaio εχω εδω και τρια χρονια,αψογο!

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009665&sid=1

στα διαλα,σχοινακι θα τα κανω αμα δεν παιζουν

 

gps:σε κουφανε ε?ετσι!το ιδιο και μενα,απιστευτο,τα thanks στον kalo!!

 

Φορουσα παλια kalo στα νιατα μου πριν περιπου 2 χρονια αααχ τι με θυμισες νιατααα.....:lol::lol::lol:

Για το λαπτοπ σου τι να σε πω εισαι ισως απο τους τυχερους και σε ευχομαι να συνεχισεις να εισαι. Εγω παντα μιλαω συμφωνα με τα στατιστικα απο τα λαπτοπ που επισκευαζω εδω και 5 χρονια περιπου τα vaio ειναι τα 3 πιο ζημιαρικα laptop αυτα που βλεπω λεω δεν εχω κανενα κερδος να κατηγορησω καποια εταιρεια.

Για τα ακουστικα σου με γειες σου καλοφορετα και καλοριζικα.

Αν ειναι για σχοινακι κραταω εγω τη μια ακρη την αλλη εσυ και βαζουμε στη μεση gkalen και tupac να πανε για διπλο :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Φορουσα παλια kalo στα νιατα μου πριν περιπου 2 χρονια αααχ τι με θυμισες νιατααα.....:lol::lol::lol:

Για το λαπτοπ σου τι να σε πω εισαι ισως απο τους τυχερους και σε ευχομαι να συνεχισεις να εισαι. Εγω παντα μιλαω συμφωνα με τα στατιστικα απο τα λαπτοπ που επισκευαζω εδω και 5 χρονια περιπου τα vaio ειναι τα 3 πιο ζημιαρικα laptop αυτα που βλεπω λεω δεν εχω κανενα κερδος να κατηγορησω καποια εταιρεια.

Για τα ακουστικα σου με γειες σου καλοφορετα και καλοριζικα.

Αν ειναι για σχοινακι κραταω εγω τη μια ακρη την αλλη εσυ και βαζουμε στη μεση gkalen και tupac να πανε για διπλο :p:p:p

thanks :)

λογικα θα παιζουν,σου βρηκα και ενα δικο σου παλιο post σχετικο,αλλα το θεμα ειναι να ξεκλειδωνουν και αυτα που υποσχονται,οχι μονο σαν HEADSET

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=608 :lol:

 

σχετικα με τα vaio,πουλανε ομως και περισοτερο απο αλλα,τεσπα,εγω το ειχα παρει προσφορα απο το παλιο καλο getitnow!

edit:και τον azouli μας

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κανω προσθηκη στο προηγουμενο feedback για τη CM11. Την εχω απο Παρασκευη νομιζω. Eχω 30 εφαρμογες εγκατεστημενες και μια SD 16GB 10 class. Min cpu 112MHz και Max 1GHz με ondemand.

Οπως ειπαμε ειναι ομορφη, αλαγκαριστη και γρηγορη χωρις να πειραξω κατι.

Ειναι aosp based οποτε δουλευει απροβληματιστα το gravity box με το xposed framework που για μενα ειναι απο τις μεγαλυτερες εφευρεσεις στο χωρο του Android.

Το wifi ειναι γρηγορο και το gps μια χαρα, απο το λιγο που τεσταρα.

Bluetouth ok.

Παιχνιδια ok.

Ηχος απο ηχειο καλος με το ωραιοτερο μπασο που εχω ακουσει, αν και καποιες φορες μπουκωνει (το παράκανε μαλλον).

Οι εφαρμογες κρατιουνται εκει που τις αφησες αν και υπαρχει λιγη ελευθερη RAM (παραξενο και εντιπωσιακο).

Αλλα......

Ο incall sound ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Μηδεν ποιοτητα και μηδεν ενταση.

Το wifi tethering δε δουλευει (μονο με 3rd party application).

Η ελευθερη μνημη RAM ειναι στο boot 170MB, μετα απο λιγο πεφτει στα 140MB και στη συνεχεια εχεις συνηθως 100MB ή και λιγοτερα. Αμα κλισεις χειροκινητα μια μια εφαρμογη που τρεχει συν αυτες στο παρασκηνιο τοτε εχεις 140MB ελευθερα. Εντυπωση ομως μου κανει, οπως ειπα και παραπανω, οτι μπορει να εισαι στα 35-45MB ελευθερα και να μην εχεις καταλαβει τιποτα. Ολα κοιλανε smooth και γρηγορα. Εγω συνηθως παιζω στα 60-80MB.

Μου εκανε ενα κολλημα και καπακι reboot.

Καμερα δεν δοκιμασα πολυ (το ξεχασα) αλλα απο γρηγορη ματια δε μου αρεσε.

Ηχο με ακουστικα δε δοκιμασα. Μπαταρια, δεν εχω βγαλει συμπερασμα καθως εκανα μια περιεργη χρηση. Αμα ηταν καποια μεγαλη διαφορα θα το καταλαβαινα οποτε πρεπει να παιζει λιγο κατω απο MIUI.

Ξεχασα κατι;

Εν κατακληδει,

Ωραια και γρηγορη ROM με τον αερα της KitKat που αν ειχε καλο ηχο συνομιλιας θα την κρατουσα. Κριμα.

 

ΥΓ 1. Για το σκοινακι που λετε φτιαχνουμε δυνατη πενταδα. Παμε για 5x5.

ΥΓ 2. Tziva σκεψου οτι αμα πωλουντε πιο πολλα turbo x, vaio και acer λογικο ειναι να φτανουν στα χερια σου και πιο πολλα χαλασμενα τετοια. (Δεν εχω κανενα απο αυτα)

YΓ 3. Σορρυ για τα ορθογραφικα, δεν ειμαι αγραμματος. Ειμαι των θετικων επιστημων εγω και ποτε δεν ειχα καλη σχεση με την ορθογραφια. Για μενα ειναι ανουσια αλλα ξερω οτι σε καποιους χτυπαει πολυ ασχημα. Προσπαθω....

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι aosp based οποτε δουλευει απροβληματιστα το gravity box με το xposed installer που για μενα ειναι απο τις μεγαλυτερες

Ο incall sound ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Μηδεν ποιοτητα και μηδεν ενταση.

τι ειναι ο xposed installer οεο?

αμα ειναι μονο το incall sound λεω οτι θα φτιαχτει

gkalen ΔΕΝ θα σε ενοχλησω σημερα τιτανα μου :p αλλα καλου κακου θα κανω μια αποβαση στον πειραια

 

το βρηκα

edit:http://www.addictivetips.com/android/what-is-xposed-framework-for-android-how-to-install-it-guide/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44034334#post44034334

Εγω εδω και ενα χρονο εχω παρει αυτα http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009812

Μετα απο πολλες αποτυχημενες δοκιμες τα συγκεκριμενα λειτουργουν αψογα για το κινητο μας χωρις προβληματα και παραμορφωσεις και με ωραια αποδοση μπασων.

εδω ειναι πολυ φθηνοτερα για μενα

http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27962&category_id=196

θα δω τωρα,εαν παιζουν τα πρωτα απο e-shop θα τα κρατησω,αλλοιως παω διπλα ειναι ο armaos και θα παρω τα αλλα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κανω προσθηκη στο προηγουμενο feedback για τη CM11. Την εχω απο Παρασκευη νομιζω. Eχω 30 εφαρμογες εγκατεστημενες και μια SD 16GB 10 class. Min cpu 112MHz και Max 1GHz με ondemand.

Οπως ειπαμε ειναι ομορφη, αλαγκαριστη και γρηγορη χωρις να πειραξω κατι.

Ειναι aosp based οποτε δουλευει απροβληματιστα το gravity box με το xposed installer που για μενα ειναι απο τις μεγαλυτερες εφευρεσεις στο χωρο του Android.

Το wifi ειναι γρηγορο και το gps μια χαρα, απο το λιγο που τεσταρα.

Bluetouth ok.

Παιχνιδια ok.

Ηχος απο ηχειο καλος με το ωραιοτερο μπασο που εχω ακουσει, αν και καποιες φορες μπουκωνει (το παράκανε μαλλον).

Οι εφαρμογες κρατιουνται εκει που τις αφησες αν και υπαρχει λιγη ελευθερη RAM (παραξενο και εντιπωσιακο).

Αλλα......

Ο incall sound ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Μηδεν ποιοτητα και μηδεν ενταση.

Το wifi tethering δε δουλευει (μονο με 3rd party application).

Η ελευθερη μνημη RAM ειναι στο boot 170MB, μετα απο λιγο πεφτει στα 140MB και στη συνεχεια εχεις συνηθως 100MB ή και λιγοτερα. Αμα κλισεις χειροκινητα μια μια εφαρμογη που τρεχει συν αυτες στο παρασκηνιο τοτε εχεις 140MB ελευθερα. Εντυπωση ομως μου κανει, οπως ειπα και παραπανω, οτι μπορει να εισαι στα 35-45MB ελευθερα και να μην εχεις καταλαβει τιποτα. Ολα κοιλανε smooth και γρηγορα. Εγω συνηθως παιζω στα 60-80MB.

Μου εκανε ενα κολλημα και καπακι reboot.

Καμερα δεν δοκιμασα πολυ (το ξεχασα) αλλα απο γρηγορη ματια δε μου αρεσε.

Ηχο με ακουστικα δε δοκιμασα. Μπαταρια, δεν εχω βγαλει συμπερασμα καθως εκανα μια περιεργη χρηση. Αμα ηταν καποια μεγαλη διαφορα θα το καταλαβαινα οποτε πρεπει να παιζει λιγο κατω απο MIUI.

Ξεχασα κατι;

Εν κατακληδει,

Ωραια και γρηγορη ROM με τον αερα της KitKat που αν ειχε καλο ηχο συνομιλιας θα την κρατουσα. Κριμα.

 

ΥΓ 1. Για το σκοινακι που λετε φτιαχνουμε δυνατη πενταδα. Παμε για 5x5.

ΥΓ 2. Tziva σκεψου οτι αμα πωλουντε πιο πολλα turbo x, vaio και acer λογικο ειναι να φτανουν στα χερια σου και πιο πολλα χαλασμενα τετοια. (Δεν εχω κανενα απο αυτα)

YΓ 3. Σορρυ για τα ορθογραφικα, δεν ειμαι αγραμματος. Ειμαι των θετικων επιστημων εγω και ποτε δεν ειχα καλη σχεση με την ορθογραφια. Για μενα ειναι ανουσια αλλα ξερω οτι σε καποιους χτυπαει πολυ ασχημα. Προσπαθω....

 

 

Συμφωνώ απόλυτα..Πολύ δυνατή ρομ. Ανεξάρτητα με την ελεύθερη μνήμη, μοιάζει αναίσθητη και δε κολλάει πουθενά. Το μόνο πρόβλημα ..Incall Sound, πολύ χαμηλός. Αν διορθωθεί, (και κανά spirit ραδιάκι), θα είναι πραγματικά φοβερή. Προς το παρόν το πρόβλημα του ήχου το παρακάμπτω με τα hands free, αλλά πρέπει να λυθεί.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα..Πολύ δυνατή ρομ. Ανεξάρτητα με την ελεύθερη μνήμη, μοιάζει αναίσθητη και δε κολλάει πουθενά. Το μόνο πρόβλημα ..Incall Sound, πολύ χαμηλός. Αν διορθωθεί, (και κανά spirit ραδιάκι), θα είναι πραγματικά φοβερή. Προς το παρόν το πρόβλημα του ήχου το παρακάμπτω με τα hands free, αλλά πρέπει να λυθεί.

μπορει να την δεσμευει απλα και να την αφηνει ελευθερη οταν χρειαστει,αφου δεν κολαει οπως λες

μολις φτιαξουν το Incall Sound θα την δοκιμασω και εγω

αντε να το αναστησουμε λιγο και να μπορουμε πλεον να κατεβασουμε καποια apps η updates αυτων

απο UI ΕΓΩ ειμαι κομπλε με την Χ αλλα ειπαμε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ο xposed installer οεο?

αμα ειναι μονο το incall sound λεω οτι θα φτιαχτει

 

xposed framework ηθελα να πω. Ειναι δυσκολο να στο εξηγησω. Πρεπει να το ψαξεις οποσδηποτε. Ειναι μια εφαρμογη που λειτουργει σαν βαση καποιων αλλων εφαρμογων (modules) που σου επιτρεπει να τροποποιησεις το κινητο σε επιπεδο συστηματος. Υπαρχουν δηλαδη απειρα tweeks που λειτουργουν με ενα "τικ" μονο και μεταμορφωνουν τη ROM. Απο αλλαγη κουμπιων μεχρι διαφανεια της notification bar. Σκεψου τις επιλογες και την παραμετροποιηση της CMX. E, μιλαμε για πολυ πιο πολλες και πιο βαθιες. Καθε custom ROM εχει τις δικιες τις ιδιαιτερες ρυθμισεις. Με το xposed framework μπορεις να φερεις τη ROM που εχεις ακριβως στα μετρα τα δικα σου χωρις να χριαστει να αλλαξεις ROM για να χρισημοποιησεις τα δικα της tweeks ακομα κι αν εισαι με stock και ετσι ειναι σα να εχεις CM μαζι με MIUI μαζι με CMX μαζι με ParanoidAndroid μαζι με AOKP.......

Δεν ειναι υπεροχο;

 

Εδω ειναι το xposed framework

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

κι εδω τα modules μαζεμενα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541 (διαβασε μερικα να παρεις μια ιδεα τί μπορουν να κανουν)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[/color]

τι ειναι ο xposed installer οεο?[/url]

 

 

Δες και δω για το Xposed:

 

http://www.olafree.net/2014/03/xposed-android.html

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κανω προσθηκη στο προηγουμενο feedback για τη CM11. Την εχω απο Παρασκευη νομιζω. Eχω 30 εφαρμογες εγκατεστημενες και μια SD 16GB 10 class. Min cpu 112MHz και Max 1GHz με ondemand.

Οπως ειπαμε ειναι ομορφη, αλαγκαριστη και γρηγορη χωρις να πειραξω κατι.

Ειναι aosp based οποτε δουλευει απροβληματιστα το gravity box με το xposed framework που για μενα ειναι απο τις μεγαλυτερες εφευρεσεις στο χωρο του Android.

Το wifi ειναι γρηγορο και το gps μια χαρα, απο το λιγο που τεσταρα.

Bluetouth ok.

Παιχνιδια ok.

Ηχος απο ηχειο καλος με το ωραιοτερο μπασο που εχω ακουσει, αν και καποιες φορες μπουκωνει (το παράκανε μαλλον).

Οι εφαρμογες κρατιουνται εκει που τις αφησες αν και υπαρχει λιγη ελευθερη RAM (παραξενο και εντιπωσιακο).

Αλλα......

Ο incall sound ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Μηδεν ποιοτητα και μηδεν ενταση.

Το wifi tethering δε δουλευει (μονο με 3rd party application).

Η ελευθερη μνημη RAM ειναι στο boot 170MB, μετα απο λιγο πεφτει στα 140MB και στη συνεχεια εχεις συνηθως 100MB ή και λιγοτερα. Αμα κλισεις χειροκινητα μια μια εφαρμογη που τρεχει συν αυτες στο παρασκηνιο τοτε εχεις 140MB ελευθερα. Εντυπωση ομως μου κανει, οπως ειπα και παραπανω, οτι μπορει να εισαι στα 35-45MB ελευθερα και να μην εχεις καταλαβει τιποτα. Ολα κοιλανε smooth και γρηγορα. Εγω συνηθως παιζω στα 60-80MB.

Μου εκανε ενα κολλημα και καπακι reboot.

Καμερα δεν δοκιμασα πολυ (το ξεχασα) αλλα απο γρηγορη ματια δε μου αρεσε.

Ηχο με ακουστικα δε δοκιμασα. Μπαταρια, δεν εχω βγαλει συμπερασμα καθως εκανα μια περιεργη χρηση. Αμα ηταν καποια μεγαλη διαφορα θα το καταλαβαινα οποτε πρεπει να παιζει λιγο κατω απο MIUI.

Ξεχασα κατι;

Εν κατακληδει,

Ωραια και γρηγορη ROM με τον αερα της KitKat που αν ειχε καλο ηχο συνομιλιας θα την κρατουσα. Κριμα.

 

ΥΓ 1. Για το σκοινακι που λετε φτιαχνουμε δυνατη πενταδα. Παμε για 5x5.

ΥΓ 2. Tziva σκεψου οτι αμα πωλουντε πιο πολλα turbo x, vaio και acer λογικο ειναι να φτανουν στα χερια σου και πιο πολλα χαλασμενα τετοια. (Δεν εχω κανενα απο αυτα)

YΓ 3. Σορρυ για τα ορθογραφικα, δεν ειμαι αγραμματος. Ειμαι των θετικων επιστημων εγω και ποτε δεν ειχα καλη σχεση με την ορθογραφια. Για μενα ειναι ανουσια αλλα ξερω οτι σε καποιους χτυπαει πολυ ασχημα. Προσπαθω....

 

thanks tupac για το αναλυτικο feedback αν ειναι περιμενουμε να δουμε αν διορθωθει το θεμα με τον incall ήχο, αν και λενε οτι στη ρομ που ανεβασανε στις 18 φεβρουαριου το φτιαξανε. Βεβαια εγω παρολαυτα εκανα ερωτηση και στο xda αν θα το φτιαξουν αλλα με γραψανε τελειως ενω σε αλλους απαντανε βλεπω πιο κατω κανονικα τι να πω ειδωμεν. Για την καμερα δεν με καιει τοσο και αν δεν δουλευει καλα σπανια ττη χρησιμοποιω. Αν wifi gps και ηχος ειναι καλα και αν και χωρις ραμ πολυ δουλευει χωρις σκαλωματα με βλεπω συντομα να ανεβαινω και εγω για δοκιμες.

 

Υ.Γ 2 Για τα λαπτοπ αυτη ειναι η αποψη μου αλλα σημερα εγινε κατι που με εκανε μεγαλη εντυπωση πηγα σε ενα σπιτι και ειχε προβλημα ενα toshiba sattellite ενω ενα turbo x που ειχαν για δευτερο δουλευε απροβληματιστα τι να πω ολα ειναι πιθανα.

 

@Gkalen σαν καλος σου ατζεντης σε βρηκα βιντεο για να προμοταρουμε ολες σου τις Horse τσεκαρε το τελος και θα καταλαβεις

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

...

Δεν ειναι υπεροχο;

καλο ειναι αλλα πρεπει να εισαι με τι κινητο στο χερι

ξεχασα να ρωτησω,ποιο recovery εβαλες?ειχες καποιο προβλημα?

edit:πηρα απαντηση οτι δουλευουν τα ακουστικα στο κινητο μας κανονικα ολα τα κουμπακια,αρα δεν εχουν αλλαξει σε CTIA

περισοτερα στο http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/104242-The-incredible-Sony-MH1-MH1c!

αλλοιως περιμενετε να παραλαβω,μαλλον αυριο

μιλαμε για τα SONY ERICSSON MH1WO LIVESOUND HI-FI HEADSET WHITE/ORANGE

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι αλλα πρεπει να εισαι με τι κινητο στο χερι

ξεχασα να ρωτησω,ποιο recovery εβαλες?ειχες καποιο προβλημα?

edit:πηρα απαντηση οτι δουλευουν τα ακουστικα στο κινητο μας κανονικα ολα τα κουμπακια,αρα δεν εχουν αλλαξει σε CTIA

περισοτερα στο http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/104242-The-incredible-Sony-MH1-MH1c!

αλλοιως περιμενετε να παραλαβω,μαλλον αυριο

μιλαμε για τα SONY ERICSSON MH1WO LIVESOUND HI-FI HEADSET WHITE/ORANGE

 

Παιδια τα Sony Ericsson MH1-BL ειναι συμβατα με το κινητο μας ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα Sony Ericsson MH1-BL ειναι συμβατα με το κινητο μας ?

αυτο δεν λεω παραπανω!BL=BLACK WO=WHITE/ORANGE

τα οποια ειναι σε προσφορα απο το e-shop

Link to comment
Share on other sites

ok, http://www.e-shop.gr/sort_search.phtml?stuff=SONY+ERICSSON+MH1&x=19&y=22

τα MH1c ειναι λιγο διαφορετικα αλλα δεν υπαρχουν Ελλαδα και ειναι και πανακριβα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για gps.conf, μου καθεται καλυτερα αυτο που εχω στη Miui .

 

Για το βιντεο με τ'αλογα, μεσα ειμαι αλλα θα θελει να κανουμε update στα ρομ και να παρουμε και τα κοριτσια στο βιντεο για promotion .. :p

 

Προτιμω 5x5 αντι για σχοινακι .. :p

 

Akalos αποβαση πειραια .. mission completed ... :p

Link to comment
Share on other sites

5 μερες με CM11, cpu min 0,1GHz, max 1GHz, ondemand, 115 εφαρμογες(system+user), CMW 6.0.4.4(το μόνο που μπορεσα να παρω nandroid backup).

 

Γρηγορη, ομορφη, kitkat, τελειο internet browsing. Αποκριση οθονης αρκετα ευαισθητη που για μενα ειναι λιγο αρνητικο.

Ηχος κλησης χαλια, μου εχει κανει ενα reboot και σημερα κολλησε με σβηστη οθονη και χριαστηκε βγαλσιμο μπαταριας. Καμερα κακη και δεν τραβαει σε 720p. Οταν μιλας ακουγεται το κλασικο συρσιμο των δαχτυλων στο πισω μερος της συσκευης.

 

Τα παρακατω ειναι με σχεδον ολη την ωρα tapatalk, browsing, youtube και πλοηγηση στις ρυθμισεις της ROM. Χωρις SIM και με αυτοματη φωτεινοτητα. Αρα δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικες.

[ATTACH]41956[/ATTACH]

[ATTACH]41958[/ATTACH][ATTACH]41959[/ATTACH][ATTACH]41960[/ATTACH]

 

Ολη την ωρα που κανω αυτα ειμαι με 75ΜΒ free RAM.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για gps.conf, μου καθεται καλυτερα αυτο που εχω στη Miui .

 

Για το βιντεο με τ'αλογα, μεσα ειμαι αλλα θα θελει να κανουμε update στα ρομ και να παρουμε και τα κοριτσια στο βιντεο για promotion .. :p

 

Προτιμω 5x5 αντι για σχοινακι .. :p

 

Akalos αποβαση πειραια .. mission completed ... :p

οτι σου καθεται καλυτερα:p

αντε να ασχοληθης λιγο με kikkat,το ξερω οτι θα το κανεις:) απλα ειμαι ανυπομονος:love:

περιμενω και τα sony εαν δουλευουν και ΟΛΑ τα κουμπακια που μου ειπαν.......στο διαλα το nexus.....

 

@ TUPAC_RIP ευχαριστουμε θερμα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα τα πραγματα δυστυχως με την CM11.

 

Το incall sound ισχυριζονται οτι το εφτιαξαν αρα περιμενουμε release. Για μενα το μεγαλυτερο θεμα ειναι με την καμερα που δεν το κοβω να φτιαχνεται το 720p video record (αφηστε και που το 480p μεχρι να ξεκινησει κανε καμια 5 sec).

 

Εγω μεχρι τωρα δεν καταφερα κατι παντως με αυτο το θεμα και ουτε προκειται απ'οτι φαινεται. Ισως προτιμησω να κανω compile με τον νεο κερνελ καμια cm10.1/2 μπας και πηγαινει λιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

5 μερες με CM11, cpu min 0,1GHz, max 1GHz, ondemand, 115 εφαρμογες(system+user), CMW 6.0.4.4(το μόνο που μπορεσα να παρω nandroid backup).

 

Γρηγορη, ομορφη, kitkat, τελειο internet browsing. Αποκριση οθονης αρκετα ευαισθητη που για μενα ειναι λιγο αρνητικο.

Ηχος κλησης χαλια, μου εχει κανει ενα reboot και σημερα κολλησε με σβηστη οθονη και χριαστηκε βγαλσιμο μπαταριας. Καμερα κακη και δεν τραβαει σε 720p.

 

Τα παρακατω ειναι με σχεδον ολη την ωρα tapatalk, browsing, youtube και πλοηγηση στις ρυθμισεις της ROM. Χωρις SIM και με αυτοματη φωτεινοτητα. Αρα δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικες.

[ATTACH]41956[/ATTACH]

[ATTACH]41958[/ATTACH][ATTACH]41959[/ATTACH][ATTACH]41960[/ATTACH]

 

Ολη την ωρα που κανω αυτα ειμαι με 75ΜΒ free RAM.

 

To θεμα με κανα reboot και την χαμηλη ποιοτητα καμερας παλευονται και τα συνηθιζεις αλλα το θεμα με τον ηχο κλησης ελπιζω κατι να γινει. Τωρα μολις τους εγραψα ξανα επειδη την πρωτη φορα δεν με απαντησαν μπας και βγαλουν κανενα νεο release με φτιαξιμο του ηχου κλησης και της καμερας αν και τους ειπα οτι για τη καμερα δεν με καιει τοσο αλλα ο ηχος κλησης πρεπει. Παντως ειδα στο xda γραφει και ενας takis the greek και δεν αναφερει θεμα με τον ήχο κλησης. Μακαρι συντομα να δουμε φως

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

@ akalos

Το sony sound enhancement μπορω να το βαλω σε καθε ρομ τωρα πια, δεν δουλευε γιατι επρεπε να το βαλω στο updater script, μολις το'βαλα στο updater script επαιξε οπως επρεπε.

 

Για kitkat

Θα συμφωνησω με moihack.

Δεν ανεβηκα ακομα σε ics, αλλα θελω να δοκιμασω το κερνελ σε cm10 port η αν δουλευει για miuiV4 port.

Αυτα βεβαια θελουν το χρονο τους, ψιλοαραξα και με miui τωρα και το σκεφτομαι.

Τεςπα θ'ανεβω μολις βρω χρονο, να παιξω λιγο με το νεο κερνελ μηπως και βγει κανα καλο πορτ ( μαλλον για miuiV4 θα παω για αρχη και αν δεν δουλεψει θα παω για cm10 ) ...παντως κατι ψιλο reboot τραβαει απ'οτι διαβαζω στα feedback, θα δουμε που θα καταληξουμε τελικα.

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ... :p

 

LAST OF MIUI

Changelog

Αλλαγες στο φακελο framework ( ολα τα jar ) , και στα libs cameras και audio policy.

Ενεργοποιημενη Ζram = on

 

Το'βαλα για οποιον θελει να δοκιμασει και κατι αλλο , με ενεργη Ζram.

 

Download, Last of Miui

http://www.mediafire.com/download/r2hostzjdrv97yo/Last_Miui.zip

 

Οποιος παιζει παιχνιδια η θελει να δοκιμασει το ρομ με Ζram=on, αν τρεχει καλυτερα σε multitasking και παιχνιδια, εμπρος ... :p

Θ'ανεβασω κι ενα ενναλακτικο media profiles.xml για στερεοφωνικο ηχο εγγραφης βιντεο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@ akalos

Το sony sound enhancement μπορω να το βαλω σε καθε ρομ τωρα πια, δεν δουλευε γιατι επρεπε να το βαλω στο updater script, μολις το'βαλα στο updater script επαιξε οπως επρεπε.

 

Για kitkat

Θα συμφωνησω με moihack.

Δεν ανεβηκα ακομα σε ics, αλλα θελω να δοκιμασω το κερνελ σε cm10 port η αν δουλευει για miuiV4 port.

Αυτα βεβαια θελουν το χρονο τους, ψιλοαραξα και με miui τωρα και το σκεφτομαι.

Τεςπα θ'ανεβω μολις βρω χρονο, να παιξω λιγο με το νεο κερνελ μηπως και βγει κανα καλο πορτ ( μαλλον για miuiV4 θα παω για αρχη και αν δεν δουλεψει θα παω για cm10 ) ...παντως κατι ψιλο reboot τραβαει απ'οτι διαβαζω στα feedback, θα δουμε που θα καταληξουμε τελικα.

 

Αντε ωραια νεες δοκιμες γιατι να πω την αληθεια για λιγο καιρο που καθομαι με miui ενω ολα δουλευουν παραπανω απο αψογα ε ηθελα αλλαγη καινουριες περιπετειες νεες συζητησεις και τα τοιαυτα. Ειχαμε ηρεμησει για λιγο καιρο και βαριομουν :)

 

edit δεν προλαβα να μιλησω και ο ατιμος ανεβασε νεα miui αντε σαλπαρουμε για αλλες πολιτειες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...