Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, Gklalen αν θες βάλε και στο thread τη ρομ με το σωστο kernel να την περάσουμε και οι υπόλοιποι. Thanks

Βαλτε αυτη που εχω στη προηγουμενη σελιδα, με το λινκ απο sendspace ..

Μολις με διαβεβαιωσε ενας φιλος με π.μ. , οτι δεν εχω κανει λαθος upload, η ρομ εχει το #3 κερνελ κανονικα, μαλλον ο φιλος mcrenas κατεβασε την προηγουμενη.

ρε gkalen θα με τρελανεις?! :P

μεσα στα gapps περιλαμβανονται τα playstore & google sync (και πολλα αλλα βεβαια)

ε μην μου πεις οτι η stallion δεν εχει ουτε αυτα! xD

 

εγω επιμενω οτι στην πειραγμενη B572 που χα δεν το παθαινα. Μεχρι να παρω το κινητο πισω δεν θα μαθουμε τωρα.....

 

btw αφου εβαλες τη ρομ στο κινητο με synaptics και δεν εχεις προβλημα με το home button μαλλον οσοι ειχανε προβλημα θα χαν atmel

 

θα μας το επιβεβαιωσει καποιος που χε προβλημα;

 

τα γουστα ειναι γουστα παντως! περιμενω ics/jb theme :)

Βρε συ, εννοω δεν περασα τιποτα gapps στην stallion και στη horse, αλλα ουτε και στην icedroid.

Σε ολες αυτες χρησιμοποιησα τα gapps που ειχαν μεσα απο τη μανα τους.

Μονο σ'αυτη τη CM7, εβαλα τα gapps που χρειαζονται για να μη χρειαστει να φλασαρουν οι χρηστες και gapps.

Το loadfile.bin μονο στην stallion βγαινει και σε καμμια αλλη, και μαλλον ειναι απο αυτο που λες εσυ.

 

Edit

Σχετικα με το cwm backup

Επαναφερει μονο ολοκληρο ρομ και οχι εφαρμογες .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Το titanium backup πρέπει βρω το full η μας κάνει και το free apo google play

 

Εγω to free από το google play χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την νεα ρομ πανω απο stalion αλλα και 15 λεπτα εχει κολλησει στο λογοτυπο με το ρομποτακι,γιατι συμβαινει;

 

επιτελους μετα απο 3 φλασαρισματα μπουταρε.πως προσθετεις λειτουργιες στο κουρτινακι;

Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την νεα ρομ πανω απο stalion αλλα και 15 λεπτα εχει κολλησει στο λογοτυπο με το ρομποτακι,γιατι συμβαινει;

 

Κατι πηγε λαθος προφανως. Ξαναδοκιμασε. Την 1η φορα αργει λιγο στο ρομποτακι αλλα αν κανει πανω απο 5 λεπτα τοτε κατι παει λαθος.

 

Ερωτηση: πως μπορω να δω τι touch εχω; Το *#*#28.. κτλ δεν κανει τπτ στην cm του gkalen.

 

Η ρομ μεχρι στιγμης φυσαει. Καποιες λεπτομεριες που χρηζουν βελτιωση θα συζητηθουν καποια στιγμη! Σουπερ smooth παντως μεχρι τωρα.

 

@gkalen νομιζω οτι το κατεβασα απο το τελευταιο σου link αλλα μπορει να μπερδευτικα :D

Edited by mcrenas
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την νεα ρομ πανω απο stalion αλλα και 15 λεπτα εχει κολλησει στο λογοτυπο με το ρομποτακι,γιατι συμβαινει;

 

επιτελους μετα απο 3 φλασαρισματα μπουταρε.πως προσθετεις λειτουργιες στο κουρτινακι;

 

cyanogenmod sets > διεπαφη > power widget > πληκτρα widget

Link to comment
Share on other sites

Στην cm7 δεν εχει project menu,για νσ δεις το touch.

Επισης στις cm7 γενικα σε ολα τα τηλ.. , το sms υποστηριζει 160 χαρακτηρες μονο στα αγγλικα , τεςπα στα Ελληνικα νομιζω μεχρι 70 σ'αφηνει.

Επισης οποιος εχει προβλημα με τα βιντεο σε desktop view στον browser , να ενημερωσει.

Oσοι δουλευετε τον browser σε mobile view δεν θα το καταλαβετε.

Ακομα αν καποιος εβαλε θεμα με διαφανεια αλλα δεν του δουλευει, μολις patchαρα το systemui για διαφανεια, αν το χρειαστητε να μου πειτε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη ρομ η cm7 και πολύ παραμετροποιήσιμη... μέχρι παρεξηγήσεως! Μπράβο στον Gkalen και από μένα. Ένα πράγμα δεν κατάφερα μόνο. Να ρυθμίσω το προφίλ silent να χτυπάει το ξυπνητήρι. Ούτε κλήσεις χτυπάνε (αυτό είναι επιθυμητό), αλλά ούτε το ξυπνητήρι, όποια ρύθμιση και να έκανα. Και σε δικό μου προφίλ που έκανα, δεν βγάζω άκρη τι πρέπει να ρυθμίσω για να είναι ήσυχο το κινητό, εκτός από το ξυπνητήρι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη ρομ η cm7 και πολύ παραμετροποιήσιμη... μέχρι παρεξηγήσεως! Μπράβο στον Gkalen και από μένα. Ένα πράγμα δεν κατάφερα μόνο. Να ρυθμίσω το προφίλ silent να χτυπάει το ξυπνητήρι. Ούτε κλήσεις χτυπάνε (αυτό είναι επιθυμητό), αλλά ούτε το ξυπνητήρι, όποια ρύθμιση και να έκανα. Και σε δικό μου προφίλ που έκανα, δεν βγάζω άκρη τι πρέπει να ρυθμίσω για να είναι ήσυχο το κινητό, εκτός από το ξυπνητήρι.

 

οι ηχοι απο alarm να ναι οι μονοι που χουν ενταση

notifications και media να μην εχουν ενταση

 

λογικα θα δουλεψει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη ρομ η cm7 και πολύ παραμετροποιήσιμη... μέχρι παρεξηγήσεως! Μπράβο στον Gkalen και από μένα. Ένα πράγμα δεν κατάφερα μόνο. Να ρυθμίσω το προφίλ silent να χτυπάει το ξυπνητήρι. Ούτε κλήσεις χτυπάνε (αυτό είναι επιθυμητό), αλλά ούτε το ξυπνητήρι, όποια ρύθμιση και να έκανα. Και σε δικό μου προφίλ που έκανα, δεν βγάζω άκρη τι πρέπει να ρυθμίσω για να είναι ήσυχο το κινητό, εκτός από το ξυπνητήρι.

Ανοιξε την εφαρμογη "ρολοι" , μπες στο ξυπνητηρι, πατα το κουμπι μενου(αριστερα απο το home) , επελεξε ρυθμισεις, και ειναι πρωτο -πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο

για καποιο λογο χαλασε ο ηχος σε σχεση με την πρωτη ics droid

τωρα ποια δεν εχει διαφορα με αλλες rom

αλλαξες κατι στην v1?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο

για καποιο λογο χαλασε ο ηχος σε σχεση με την πρωτη ics droid

τωρα ποια δεν εχει διαφορα με αλλες rom

αλλαξες κατι στην v1?

Οχι δεν πειραξα κατι στον ηχο ...

Αμα δε βαριεσαι, βαλε την cm7, εχει πολυ καλο ηχο κι αυτη .

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειραξα κατι στον ηχο ...

Αμα δε βαριεσαι, βαλε την cm7, εχει πολυ καλο ηχο κι αυτη .

μπα .....δεν γουσταρω cm7

τι στο καλο επαθε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα CM7 γνωστή από άλλα τηλέφωνα, πάει καλά στο pro. Είχα ενα κουλό το οποίο το έφτιαξα. Τα φωτάκια ανάβανε μια φορά και μετά που έσβυναν δεν ξαναάναβαν. Αυτό φτιάχνεται από τις ρυθμίσεις της CM7. Ευτυχως και ήμουν ετοιμος να ξαναφλασάρω.

 

EDIT: Ψιλοάκυρο το ποστ, πάλι το κανει γμτ

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εφαρμογη "ρολοι" , μπες στο ξυπνητηρι, πατα το κουμπι μενου(αριστερα απο το home) , επελεξε ρυθμισεις, και ειναι πρωτο -πρωτο.

Ουπς! :blink: Τόσο απλό ήταν και έβγαλα τα μάτια μου ολο το μεσημέρι; Ευχαριστώ Γιώργο, και πάλι μπράβο για τη δουλειά που έχεις κάνει για το κινητό μας!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα CM7 γνωστή από άλλα τηλέφωνα, πάει καλά στο pro. Είχα ενα κουλό το οποίο το έφτιαξα. Τα φωτάκια ανάβανε μια φορά και μετά που έσβυναν δεν ξαναάναβαν. Αυτό φτιάχνεται από τις ρυθμίσεις της CM7. Ευτυχως και ήμουν ετοιμος να ξαναφλασάρω.

 

EDIT: Ψιλοάκυρο το ποστ, πάλι το κανει γμτ

Τα φωτακια δουλευουν λιγο περιεργα, και αναβουν, αλλα και καποιες φορες ενω εισαι σε μια εφαρμογη μπορει να μην αναψουν, μετα που θα βγεις ξαναναβουν, αυτο ομως εχει να κανει με το κερνελ κι ετσι δεν γινεται τιποτα.

Δεν ειναι ενοχλητικο ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως πατε? Δεν ειχα δωσει βαση αλλα 2 μερες τωρα μου φαινεται οτι ζορίζεται αρκετα με την cm...
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως πατε? Δεν ειχα δωσει βαση αλλα 2 μερες τωρα μου φαινεται οτι ζορίζεται αρκετα με την cm...

Περιμενε λιγο ακομα, κατσε να κλεισει καμμια βδομαδα και να το αφησεις κανα δυο φορες να φορτισει και καμμια ωρα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η cm7,μια χαρα παει.να ρωτησω 2 πραγματακια μπορουμε να ορισουμε το κουμπι search να βγαζει το μενου του power κουμπιου και στις επαφες πως μπορουμε να εχουμε την επιλογη ομαδες στο μενου τους?
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η cm7,μια χαρα παει.να ρωτησω 2 πραγματακια μπορουμε να ορισουμε το κουμπι search να βγαζει το μενου του power κουμπιου και στις επαφες πως μπορουμε να εχουμε την επιλογη ομαδες στο μενου τους?

 

κανε ενα search εδω μεσα για "power στο search button"

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η cm7,μια χαρα παει.να ρωτησω 2 πραγματακια μπορουμε να ορισουμε το κουμπι search να βγαζει το μενου του power κουμπιου και στις επαφες πως μπορουμε να εχουμε την επιλογη ομαδες στο μενου τους?

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις ομάδες επαφών αλλά λύση δεν βρήκα και έβαλα τον exdialer και βλέπω και ομάδες και το σημαντικό ραντεβού σε κάθε επαφή . το θέμα είναι πώς να ενσωματώσω τον exdialer και να βγάλω αυτόν που έχει

Link to comment
Share on other sites

Χθές έχασε ξαφνικά τα APNs και δεν μπορούσα να surfαρω. Ξαναφλάσαρα και τίποτα. Εβαλα τη SIM σε άλλο τηλεφωνο με CM7 και παίζει κανονικά. Τό έχει πάθει κανένας? Τελικά οι gingerbread ROMS δεν με πάνε με τίποτα σε αυτό το τηλέφωνο. Πίσω σε Horse !!! LOL
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις ομάδες επαφών αλλά λύση δεν βρήκα και έβαλα τον exdialer και βλέπω και ομάδες και το σημαντικό ραντεβού σε κάθε επαφή . το θέμα είναι πώς να ενσωματώσω τον exdialer και να βγάλω αυτόν που έχει

 

δεν χρειαζεται να ενσωματωσεις τον xdialer.μια χαρα δουλευει.Το πολυ πολυ αν το χεις αγχος βαλτον απο data/app σε system/app αν και δεν χρειαζεται.Να βγαλεις αυτον που εχει δεν παιζει,δεν θα δουλευει ουτε ο xdialer μετα

Link to comment
Share on other sites

@steliosamos, αλλα και οσοι αλλοι ενδιαφερονται για ..

Πως εμφανιζονται οι επαφες απο gmail στις επαφες ...

Ανοιγουμε τις επαφες, παταμε μενου ( το κουμπι αριστερα απο το home) .

Επιλεγουμε , επιλογες προβολης και βλεπουμε κατω που λεει, επιλογες επαφων προς προβολη , εχει το gmail μας και πατωντας εκει, εμφανιζεται μια λιστα στην οποια ειναι μονο η πρωτη επιλογη (my contacts) τικαρισμενη.

Τικαρουμε λοιπον και την τελευταια επιλογη (ολες οι αλλες επαφες) , και voila οι επαφες απο gmail στη λιστα επαφων.

 

@sv kostas , για ομαδες στις επαφες δεν νομιζω να δουλεψει απο stallion , ριξε μια ματια στα προηγουμενα που λεω ομως γιατι εχει και αλλες κατηγοριες.

Αυτο το τσεκαρατε? ???

Για gmail επαφες, και δημιουργια ομαδων.

Επισης στο xda λεω και για μετακινηση dalvik στην sd-ext.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιω το κινητο,το βαζω στη φορτιση και αντι να αρχιζει να φορτιζει κλειστο,αυτο bootαρει!!Το παθαίνει κανένας?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...