Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα το εκλεισα αλλες δυο φορες και ξαναδοκιμασα αλλα και παλι δεν προχωραει η διαδικασια.. τωρα τι κανουμε???

Δοκιμασε με το στοκ recovery.img ...

Και μετα απο τα τρια στεπ της ics, συνεχιζεις και το 4 στεπ, που ειναι για να ξεκλειδωσει η ροζ οθονη.

Και καθε στεπ το κανουμε κρατωντας πατημενα τα τρια κουμπια (vol+ , vol-, power) , μεχρι την δονηση.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

βασικα το εκλεισα αλλες δυο φορες και ξαναδοκιμασα αλλα και παλι δεν προχωραει η διαδικασια.. τωρα τι κανουμε???

 

βγαλε την μπαταρια και καντα ολα μονο με το ρευμα και το vol+ και vol- για να ξεκινανε τα updates.Μολις τελειωνει το καθε update και παει να μπουταρει βγαζεις το καλωδιο και το σταματας,φορμαρεις καρτα βαζεις το επομενο update και συνεχιζεις με τον ιδιο τροπο.Οταν κανει και το 3ο update το αφηνεις να μπουταρει κανονικα οσες φορες θελει (2-3) .Το 4ο update ειναι εκτος διαδικασιας,το κανεις οποτε θες και το αφηνεις να μπουταρει οταν τελειωσει

Link to comment
Share on other sites

επιασε τελικα αυτο χωρις μπαταρια, ευχαριστω παιδια, παω να βαλω και την icedroid τωρα και ειμαστε κομπλε

 

το 99% των προβληματων κατα το ιnstallation των official ειναι λογω της μπαταριας,παρολαυτα κανεις δεν διορθωνει τις οδηγιες του και εχουμε καθε φορα τις ιδιες ερωτοαπαντησεις εδω μεσα..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

το 99% των προβληματων κατα το ιnstallation των official ειναι λογω της μπαταριας,παρολαυτα κανεις δεν διορθωνει τις οδηγιες του και εχουμε καθε φορα τις ιδιες ερωτοαπαντησεις εδω μεσα..

Αμαν με αυτες τις παραξενιες! Αν ειναι δυνατον, να πρεπει να βρουμε μοντες για να κανουμε μια αναβαθμιση! Δεν λεω οτι ειναι κατι περιπλοκο και δυσκολο ή χρονοβορο αλλα βαζει τρικλοποδιες σε καινουρια παιδια που πανε να κανουν την αναβάθμισή τους συμφωνα με τις οδηγειες.

Και δεν ειναι σε ολους!

Προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις αναβαθμισεις και τις υποβαθμισεις. Αλλα οπως θυμομαστε εδω και 1,5 χρονο, πανω απο τα μισα παιδια χρειαστηκε να βγαλουν την μπαταρια.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το 99% των προβληματων κατα το ιnstallation των official ειναι λογω της μπαταριας,παρολαυτα κανεις δεν διορθωνει τις οδηγιες του και εχουμε καθε φορα τις ιδιες ερωτοαπαντησεις εδω μεσα..

 

Αμαν με αυτες τις παραξενιες. Αν ειναι δυνατον, να πρεπει να βρουμε μοντες για να κανουμε μια αναβαθμιση! Και δεν ειναι σε ολους!

Προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις αναβαθμισεις και τις υποβαθμισεις.

Αλλα οπως θυμομαστε εδω και 1,5 χρονο, πανω απο τα μισα παιδια χρειαστηκε να βγαλουν την μπαταρια.

 

Ωραια ωραια το αλλαξα στον οδηγο και τους επισημαινω να βγαζουν μπαταρια και να συνδεουν usb αλλα εχετε υποψιν οτι πολλοι "παρτακηδες" δεν διαβαζουν καν και λενε οτι δεν καταλαβαν για να μην διαβασουν και να τους δωσουμε ετοιμη τροφη στο πιατο!Εχει αρχισει και γινεται συχνο φαινομενο το τελευταιο καιρο και θα αρχισω να τα παιρνω ασχημα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ωραια το αλλαξα στον οδηγο και τους επισημαινω να βγαζουν μπαταρια και να συνδεουν usb

Ωραιος ο παιχτης.

αλλα εχετε υποψιν οτι πολλοι "παρτακηδες" δεν διαβαζουν καν και λενε οτι δεν καταλαβαν για να μην διαβασουν και να τους δωσουμε ετοιμη τροφη στο πιατο!Εχει αρχισει και γινεται συχνο φαινομενο το τελευταιο καιρο και θα αρχισω να τα παιρνω ασχημα

Οντως ειναι σπαστικο αλλα κυριως απογοητευτικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ωραια το αλλαξα στον οδηγο και τους επισημαινω να βγαζουν μπαταρια και να συνδεουν usb αλλα εχετε υποψιν οτι πολλοι "παρτακηδες" δεν διαβαζουν καν και λενε οτι δεν καταλαβαν για να μην διαβασουν και να τους δωσουμε ετοιμη τροφη στο πιατο!Εχει αρχισει και γινεται συχνο φαινομενο το τελευταιο καιρο και θα αρχισω να τα παιρνω ασχημα

 

κλασικα δεν διαβαζει κανεις ουτε την προηγουμενη σελιδα απο αυτη που ειμαστε..!αντε ενας στους 10

 

to recovery μολις περασω την ics πρεπει να το ξαναπερασω?

 

Aμα θες να περασεις custom ναι,βαλε το 5.0.2.7

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

κλασικα δεν διαβαζει κανεις ουτε την προηγουμενη σελιδα απο αυτη που ειμαστε..!αντε ενας στους 10

Μου θυμισες τρελο ξενυχτι, την προηγουμενη μερα απο την αγορα του κινητου, που διαβαζα 9 ωρες συνεχομενα ολο αυτο το thread αλλα και το [Επισημο]. (Βεβαια τοτε ηταν σχεδον τα μισα).

 

Τουλαχιστον, οπως λες, να ριχνουν μια ματια στις 3-4 τελευταιες σελιδες και στην πρωτη,δευτερη,τριτη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισες τρελο ξενυχτι, την προηγουμενη μερα απο την αγορα του κινητου, που διαβαζα 9 ωρες συνεχομενα ολο αυτο το thread αλλα και το [Επισημο]. (Βεβαια τοτε ηταν σχεδον τα μισα).

 

Τουλαχιστον, οπως λες, να ριχνουν μια ματια στις 3-4 τελευταιες σελιδες και στην πρωτη,δευτερη,τριτη.

 

εγω ειχα διαβασει τις τοτε 100 μονο σελιδες πριν παρω το τηλεφωνο..!Πραγμα το οποιο πιστευω οτι μου γλυτωσε πολυ ιδρωτα αγωνιας και τηλεφωνα που δεν μπουταρουν!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα διαβασει τις τοτε 100 μονο σελιδες πριν παρω το τηλεφωνο..!Πραγμα το οποιο πιστευω οτι μου γλυτωσε πολυ ιδρωτα αγωνιας και τηλεφωνα που δεν μπουταρουν!

 

Ετσι ακριβώς!Πριν παρουμε καν το τηλεφωνο διαβαζαμε,προσωπικα κι εγω δηλαδη..Φανταζομαι οτι αυτο ειναι στη νοοτροπια τους καθενος..Το ιδιο κανω ι 2 μερες τωρα με το nexus 7 που σκεφτομαι να χτυπησω.Φανταζομαι πολυ ευκολα θα μπορουσα να ρωταω τα αυτονοητα τα οποια τα εχουν αναπτυξει σε 200 σελιδες,αλλα δεν ειμαστε ολοι ετσι..Χωρια που εκει μπορει να μην εχουν και τοσο προθυμους gkalens,azuliδες και tzives για να με βοηθησουν..Οποτε μελετη...

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 προσπαθειες , εκανα ενα νεο πορτ της cm7 απο geno .

Μεχρι τωρα παει τζαμι , αλλαξα και καμερα και καταφερα να ενεργοποιησω και hdr επιτελους στην cm7.

Εχω ακομα καποια πραγματα να φτιαξω και θα ειναι ετοιμο πολυ πιο γρηγορα απ'οτι νομιζα χθες που ξεκινησα (γιατι ειχα 4 αποτυχημενες προσπαθειες μεχρι να καταφερω να το κανω να bootαρει).

Το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι ενα διαφορετικο cm7 rom ,απ'αυτα που ξερατε.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 προσπαθειες , εκανα ενα νεο πορτ της cm7 απο geno .

Μεχρι τωρα παει τζαμι , αλλαξα και καμερα και καταφερα να ενεργοποιησω και hdr επιτελους στην cm7.

Εχω ακομα καποια πραγματα να φτιαξω και θα ειναι ετοιμο πολυ πιο γρηγορα απ'οτι νομιζα χθες που ξεκινησα (γιατι ειχα 4 αποτυχημενες προσπαθειες μεχρι να καταφερω να το κανω να bootαρει).

Το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι ενα διαφορετικο cm7 rom ,απ'αυτα που ξερατε.

 

Ωραιος!Μετα απο μερικες μερες με την Stallion την τελευταια βλεπω οτι εχει καποια θεματα που ειχε και η προηγουμενη,το σημαντικο για μενα ειναι οτι μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας δεσμευει resources που κανει apps με απαιτησεις να χρειαζονται να κανεις reboot στο τηλεφωνο για να τρεξουν χωρις lag.Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει,αν οχι κατεβασε το agent dash πχ που ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ και τρεξτο μετα απο reboot,θα τρεξει μια χαρα,χρησιμοποιησε το τηλ κανονικα μιση μερα πχ χωρις reboot και δοκιμασε να το ξανατρεξεις,θα εχει lag.Γενικα η rom ειναι μια χαρα,δουλευουν ολα,μονο αυτο ειναι το θεμα που με χαλαει.Βεβαια για καποιον που δεν τρεχει βαριες εφαρμογες αυτο δεν θα του ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισες τρελο ξενυχτι, την προηγουμενη μερα απο την αγορα του κινητου, που διαβαζα 9 ωρες συνεχομενα ολο αυτο το thread αλλα και το [Επισημο]. (Βεβαια τοτε ηταν σχεδον τα μισα).

 

Τουλαχιστον, οπως λες, να ριχνουν μια ματια στις 3-4 τελευταιες σελιδες και στην πρωτη,δευτερη,τριτη.

 

Εγώ αν και το κινητο το ειχα παρει απο το δεκεμβριο του 2011 για το myphone εμαθα κατα τυχη καθως googlara το μαϊο του 2012 τοτε το thread εδω ήταν στις 309 σελιδες και αφου μεσα σε 2 μερες ελιωσα λεμε να τις διαβασω ολες όμως μια προς μια στις 29 μαιου εκανα δειλα δειλα την πρωτη ερωτηση μου αλλα αφου ειχα πρωτα διαβασει 309 σελιδες!!! Και οκ δεν ζηταω απο τους νεους να κάνουν αυτο δεν ειμαστε ολοι τοσο καμμενοι για το κινητο μας αλλα μια σελιδα ειναι ο οδηγος με οσο πιο απλα λογια για να γλιτωσουν απο πολλα κολληματα και να μην γινονται συνεχως οι ιδιες ερωτησεις!!! Σκεφτομαι να κανω ενα thread που να βαλω σαν λινκ τον οδηγό γιατι οι moderators οταν ειχα κανει τον οδηγο σαν thread μεσα στα θεματα της huawei με το μεταφερανε στους οδηγους που σπανια παει εκει μεσα να ψαξει κανεις, Λεω να προσθεσω και βασικες αρχες για να καταλαβαινουν οταν λεμε froyo εννοουμε 2.3 και ουτω καθεξης. Περιμενω προτασεις για ονομασια του thread απο εσας παιδια τους παλιους ετσι ωστε να μην μεταφερθει στους οδηγους αλλα να ειναι εδω μεσα στο threa της huawei και περιμενω να ριξετε μια ματια στον οδηγο και ειτε για τον οδηγο ειτε για το thread να προτεινετε τι να προσθεσω ή να αφαιρεσω

 

Μετα απο 5 προσπαθειες , εκανα ενα νεο πορτ της cm7 απο geno .

Μεχρι τωρα παει τζαμι , αλλαξα και καμερα και καταφερα να ενεργοποιησω και hdr επιτελους στην cm7.

Εχω ακομα καποια πραγματα να φτιαξω και θα ειναι ετοιμο πολυ πιο γρηγορα απ'οτι νομιζα χθες που ξεκινησα (γιατι ειχα 4 αποτυχημενες προσπαθειες μεχρι να καταφερω να το κανω να bootαρει).

Το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι ενα διαφορετικο cm7 rom ,απ'αυτα που ξερατε.

 

Μαλιστα ακομα δεν προλαβαμε να περασουμε τη τελευταια stallion και μας προετοιμαζεις για cm7 ανασα δεν μας αφηνεις να παρουμε βρε!

Να σε πω hdr τι σημαινει? Αντε περιμενουμε λοιπον τα νεα σου καλουδια. Τρελανε μας με τις ρομ σου :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα πριν από πολλές σελίδες.

Αν κάποιος έχει βάλει όλα τα rom (cm7-miu-B876_KALO-Horsemageddon-STALLION_ics-κτλ) που κυκλοφορούν εδώ να μου πει ποιο έχει την καλύτερη αυτονομία μπαταριάς με υπερβολική χρήση (Τώρα είμαι με STALLION_ics)

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα πριν από πολλές σελίδες.

Αν κάποιος έχει βάλει όλα τα rom (cm7-miu-B876_KALO-Horsemageddon-STALLION_ics-κτλ) που κυκλοφορούν εδώ να μου πει ποιο έχει την καλύτερη αυτονομία μπαταριάς με υπερβολική χρήση (Τώρα είμαι με STALLION_ics)

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

 

Κοιταξε για το θεμα μπαταριας οι αποψεις διιστανται αναμεσα σε stallion και kalo για 2.3 και horsemageddon για 2.2 οι miui χωρις να εχω δοκιμασει προσωπικα εχω απλως διαβασει απο κοσμο πολυ οτι ρουφανε τη μπαταρια γιατι εχουν πολλη δουλεια σε γραφικα εικονες σχεδιασμος systemui και τα σχετικα για cm7 αν διαβασες και πιο πάνω σε λιγο καιρο ετοιμαζει να μας δωσει φρεσκια ο gkalen για ics το μονο που ακουω προς το παρον ειναι οτι ειναι προβληματικες. Η επιλογη δικια σου

Link to comment
Share on other sites

Tzivas31 Ευχαριστώ για την απάντηση

Το θέμα είναι ότι πλέον δεν βρίσκω επιλογή με τα τόσα που διαβάζω

Τέλος περιμένω την νέα cm7 με τα διάφορα σχόλια και βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα πριν από πολλές σελίδες.

Αν κάποιος έχει βάλει όλα τα rom (cm7-miu-B876_KALO-Horsemageddon-STALLION_ics-κτλ) που κυκλοφορούν εδώ να μου πει ποιο έχει την καλύτερη αυτονομία μπαταριάς με υπερβολική χρήση (Τώρα είμαι με STALLION_ics)

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

 

μιλωντας ΜΟΝΟ για μπαταρια,η miui του ry09iu.Αν εισαι καινουργιος ομως δεν θα στην προτεινα γιατι δεν ειναι out of the box rom.Δηλαδη θα πρεπει να κανεις πραγματα με το που την βαλεις.Αν θες κατι πιο συμβατικο πηγαινε kalo η μπαταρια του ειναι πολυ καλη.Για stallion δεν ξερω γιατι δεν το εχω παρατηρησει καθολου το θεμα της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε , αυτο ειναι το περιεργο ...

 

κατεβασε το θεμα που ειπαμε ... http://www.mediafire.com/download.php?baaalchb82lt43d

φλασαρισμα απο recovery , κατευθειαν install zip ...

 

failed λεει οταν παω να το φλασαρω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρωμόπαιδα μου ανοίξατε την όρεξη και με βάλατε σε "μπελάδες".

 

Αυτή η MIUI που πρότεινε ο Spyros αν θυμάμαι καλά , είναι σουπερ με μερικά μικροκουσουράκια.

 

- Κινεζιές απο δω κι απο κεί ακόμα και μετά την αλλαγή της γλώσσας

- Firewall κινέζικο (OMG)

- Ελλειψη επιλογής να κρύψεις επαφές από synced accounts (πχ. facebook)

- Κάποιο κουσουράκι με τα ringtones (κάθε ένας που με παίρνει βαράει και με άλλο ringtone)

- Εχει το HUAWEI IME που νομίζω είναι το βολικότερο απ'όσα keyboards δοκίμασα ΑΛΛΑ δεν έχει Ελληνικά

- Αφού την πατήσεις με τις κινεζιές , αντικαθιστάς τα apk στο zip με αγγλικές εκδόσεις και πάει μια χαρά.

- Το default theme έχει πρόβλημα με μερικά fonts και δεν εμφανίζει π.χ. ονοματα folders στο root explorer.

- Στις επαφές δεν κάνει αναζήτηση παρά μόνο αν είσαι στην αρχή της λίστας

- Κάποια μακακία έκανα στο build prop αλλάζοντας την γλώσσα σε αγγλικά και με την εγκατάσταση δεν bootaρε καθόλου

κοκ

 

Ηδη άρχισα να ψάχνομαι για το πώς θα την "χερουκλώσω" , αν υπάρχει κανείς που ασχολείται και έχει την διάθεση να μου γλιτώσει λίγο χρόνο ψαξίματος στο γκουγκλη, προετοιμασία για το build, απαραίτητα tools κλπ κλπ θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα και φυσικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κ εγώ με τη σειρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ακομα δεν προλαβαμε να περασουμε τη τελευταια stallion και μας προετοιμαζεις για cm7 ανασα δεν μας αφηνεις να παρουμε βρε!

Να σε πω hdr τι σημαινει? Αντε περιμενουμε λοιπον τα νεα σου καλουδια. Τρελανε μας με τις ρομ σου :lol::p

Θα σε τρελανω , χαχα ...

Δες μονος σου τι ειναι το hdr , τραβα μια φωτο και μετα τραβα την ιδια με hdr ενεργο και κοιτα τες , θα καταλαβεις τη διαφορα.

παντως ολα καλα μεχρι τωρα..

 

Τέλος περιμένω την νέα cm7 με τα διάφορα σχόλια και βλέπω

θα δω , σκεφτομαι να την ανεβασω απο βδομαδα.

 

failed λεει οταν παω να το φλασαρω...

Περιεργο κι αυτο ...

Αμα δε βαριεσαι , κανε extract το ζιπ και βαλε οτι βλεπεις μεσα , με root explorer .

Βαλτα πρωτα στο system και δωσε permissions και μετα πηγαινε τα application στο app (system/app) , και το framework-res.apk στο framework (system/framework) , reboot και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!Μετα απο μερικες μερες με την Stallion την τελευταια βλεπω οτι εχει καποια θεματα που ειχε και η προηγουμενη,το σημαντικο για μενα ειναι οτι μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας δεσμευει resources που κανει apps με απαιτησεις να χρειαζονται να κανεις reboot στο τηλεφωνο για να τρεξουν χωρις lag.Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει,αν οχι κατεβασε το agent dash πχ που ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ και τρεξτο μετα απο reboot,θα τρεξει μια χαρα,χρησιμοποιησε το τηλ κανονικα μιση μερα πχ χωρις reboot και δοκιμασε να το ξανατρεξεις,θα εχει lag.Γενικα η rom ειναι μια χαρα,δουλευουν ολα,μονο αυτο ειναι το θεμα που με χαλαει.Βεβαια για καποιον που δεν τρεχει βαριες εφαρμογες αυτο δεν θα του ειναι προβλημα.

 

 

αυτό το φαινόμενο το εχω παρατήρηση και εγώ ειδικά μετά από μια εβδομάδα μπορεί να σου κολλήσει εκεί που δεν το περιμένεις , κάνα 2 φόρες το βρήκα να μου ζητά pin οποτε έκανε reboot μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρωμόπαιδα μου ανοίξατε την όρεξη και με βάλατε σε "μπελάδες".

 

Αυτή η MIUI που πρότεινε ο Spyros αν θυμάμαι καλά , είναι σουπερ με μερικά μικροκουσουράκια.

 

- Κινεζιές απο δω κι απο κεί ακόμα και μετά την αλλαγή της γλώσσας

- Firewall κινέζικο (OMG)

- Ελλειψη επιλογής να κρύψεις επαφές από synced accounts (πχ. facebook)

- Κάποιο κουσουράκι με τα ringtones (κάθε ένας που με παίρνει βαράει και με άλλο ringtone)

- Εχει το HUAWEI IME που νομίζω είναι το βολικότερο απ'όσα keyboards δοκίμασα ΑΛΛΑ δεν έχει Ελληνικά

- Αφού την πατήσεις με τις κινεζιές , αντικαθιστάς τα apk στο zip με αγγλικές εκδόσεις και πάει μια χαρά.

- Το default theme έχει πρόβλημα με μερικά fonts και δεν εμφανίζει π.χ. ονοματα folders στο root explorer.

- Στις επαφές δεν κάνει αναζήτηση παρά μόνο αν είσαι στην αρχή της λίστας

- Κάποια μακακία έκανα στο build prop αλλάζοντας την γλώσσα σε αγγλικά και με την εγκατάσταση δεν bootaρε καθόλου

κοκ

 

Ηδη άρχισα να ψάχνομαι για το πώς θα την "χερουκλώσω" , αν υπάρχει κανείς που ασχολείται και έχει την διάθεση να μου γλιτώσει λίγο χρόνο ψαξίματος στο γκουγκλη, προετοιμασία για το build, απαραίτητα tools κλπ κλπ θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα και φυσικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω κ εγώ με τη σειρά μου.

 

Φιλε μου κι εγω ειμαι με αυτην τη MIUI εδω και 2 μηνες και ειμαι υπερευχαριστημενος. Για 'μενα ειναι η καλυτερη ROM που εχω δοκιμασει. (Βεβαια δεν δοκιμασα την STALLION η οποια πρεπει να ειναι παρα πολυ καλη.) Οταν λυσεις αυτα τα αρχικα προβληματακια θα εισαι πολυ καλα. Ειμαι προθυμος να σε βοηθησω αλλα τωρα τελευταια δεν θα εχω τον χρονο να μπαινω και πολυ εδω μεσα λογο εξεταστικης.

Παντως για να σου φαινοντε τα γραμματα στον root explorer πηγαινε μεσα απο την διαχειριση των εφαρμογων στον root explorer και καπου εχει επιλογη ''compatibility mode'' κατι τετοιο.

Και η μπαταρια ειναι αψογη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...