Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου ειναι μπαχαλομπαχαλο η ρομ,τι ρωτας;

το κινητο ειναι αστερι

android=ανωριμο =πολυ δουλεια ακομα=δεν φτανε οι συσκευες.

ics και jelly και μπουρδες,σκετη αποτυχια της google

 

Θα σου πω σε καμια 10αρια μερες που θα τσιμπισω nexus 4 τη φταιει!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Θα σου πω σε καμια 10αρια μερες που θα τσιμπισω nexus 4 τη φταιει!! :Ρ

μετα απο εξι μηνες που θα κρατησεις την ιδια ρομ θα το δεχτω:p

δεν προκειται,αρα δεν θα το δεχτω

 

δυο καλες ρομ εχουμε,και οι δυο βασισμενες σε εργοστασιακα μοντελα και ρομ και τροποποιημενες απο gkalen 2.2 και kalo 2.3

αρα χωρις καλη εργοστασαικη rom ολες οι αλλες ειναι πατατες,cm,miui.

αυτη ειναι η αληθεια προς το παρον.

αραγε γιατι δεν παιρνει καποιος την beta 928 και να την φτιαξει;

που ειναι η τελικη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε καμια 10αρια μερες που θα τσιμπισω nexus 4 τη φταιει!! :Ρ

 

πικα και πολυ καλα θα κανεις

 

 

Και εγω θα το χτυπήσω το Ν4 Χριστούγεννα απο Γερμανια! Προσωπικά απογοητευτικά αρκετα με την Huawei γενικά! Θα πάρουνε το μπουλο και τα τρια κινητά (ενα Χ5 προ και δυο Χ3) κ ας πανε στην ευχή του Θεου σαν εταιρία!

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω τoν adw ex v1.3.3.7 που βλεπω αν ειναι ομως και build 45?

Δεν το βλεπεις πουθενα αυτο .

Το ειδα που το εγραφε στο μαρκετ και εκανα αναζητηση για "adw launcher ex apk v1.3.3.7 build45" ...

Αμα θες θα σου στειλω τον δικο μου , να μου πεις αν εχει διαφορα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ideos μου τραβαει ζορια, εγινε αργο γενικα και ειδικα στο browsing. Εκανα factory reset αλλα τα ιδια. Πηγα σημερα στη wind και μου ειπαν οτι θα του κανουν απλη αναβαθμιση και οτι θα μου το επιστρεψουν σε 3 εβδομαδες....το πήρα πισω κι εφυγα. Φοραει την 2.2.2, ποια είναι η νεότερη επίσημη έκδοση που μπορω να του βαλω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ideos μου τραβαει ζορια, εγινε αργο γενικα και ειδικα στο browsing. Εκανα factory reset αλλα τα ιδια. Πηγα σημερα στη wind και μου ειπαν οτι θα του κανουν απλη αναβαθμιση και οτι θα μου το επιστρεψουν σε 3 εβδομαδες....το πήρα πισω κι εφυγα. Φοραει την 2.2.2, ποια είναι η νεότερη επίσημη έκδοση που μπορω να του βαλω ?

Οτι επισημο και να βαλεις , παλι θα σερνεται.

Καλυτερα δωστο να σου κανουν upgrade απο την wind , τα προβληματα σου δεν θα λυθουν , αλλα θα εχεις κανει upgrade ανετα , χωρις φοβο .

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εξι μηνες που θα κρατησεις την ιδια ρομ θα το δεχτω:p

δεν προκειται,αρα δεν θα το δεχτω

 

δυο καλες ρομ εχουμε,και οι δυο βασισμενες σε εργοστασιακα μοντελα και ρομ και τροποποιημενες απο gkalen 2.2 και kalo 2.3

αρα χωρις καλη εργοστασαικη rom ολες οι αλλες ειναι πατατες,cm,miui.

αυτη ειναι η αληθεια προς το παρον.

αραγε γιατι δεν παιρνει καποιος την beta 928 και να την φτιαξει;

που ειναι η τελικη εκδοση;

 

Δεν θα κρατησω πανω απο 6 μερες οχι μηνες την ιδια ρομ γιατι με ξερεις χαχαχα σκεψου οτι η cm10 δεν εχει τπτ βασισμενο πανω στην μαμα ics ειναι με aurora και cyanogen sources απλα οπως ειπα και πριν δουλευουν τα aurora και τον _surf που δεν τον υποστηρίζει πλεον η cyanogen..τεσπα και μονο που σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις οτι γουσταρεις εγω το γουσταρω περισσοτερο απο τo iOS η b928 που λες με βγαλμενο το hardware acceleration στην τελευταια pika μου μια χαρα πηγαινε αλλα ειναι γνωστο οτι η 4.0.3 ειναι κατα πολυ χειροτερη της 4.0.4 και αυτο το update εγω προσωπικά δεν μπορω να το κανω εκανα οτι μπορουσα και μετα πηγα στην Cm10!!

 

Anyway εγω σε καμια βδομαδουλα τσιμπαω 300Ε το nexaki μου απο γαλλια και ειμαι κιουριλε φτηνος ο κινεζος αλλα απο rom development ειναι ******τα γιατι αλλιως θα τσιμπαγα το P1S που το γουσταρα καργα η κανα Honor 2

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος δοκιμασει την kalo με τον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1913433

να μας πει εντυπωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνω χαζή ερώτηση, αλλά μιας κ μαθαίνω ακόμα... άλλο πράγμα η ρομ κ άλλο η kernel; Υπάρχει κάποιο λινκ που να τα εξηγεί με απλά λόγια (όχι τα πολύ εξεζητημένα που ελάχιστοι καταλαβαίνουν) :confused:
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνω χαζή ερώτηση, αλλά μιας κ μαθαίνω ακόμα... άλλο πράγμα η ρομ κ άλλο η kernel; Υπάρχει κάποιο λινκ που να τα εξηγεί με απλά λόγια (όχι τα πολύ εξεζητημένα που ελάχιστοι καταλαβαίνουν) :confused:

 

Rom είναι το εκάστοτε λειτουργικό που φοράει το κινητό (έκδοση λειτουργικού). Kernel είναι ο πυρήνας (η καρδιά) του λειτουργικού. Στο android χρησιμοποιείται linux kernel.Ψάξε στο google, έχει άπειρες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος δοκιμασει την kalo με τον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1913433

να μας πει εντυπωσεις;

 

το ψαχνα και γω οταν ειχε βγει αλλα απο comments που διαβασα τραβηχτηκα λιγο..!Παντως απο το changelog δεν βρηκα κατι σημαντικο για να κανω την αλλαγη,συν του οτι πιστευω οτι για performance το σετακι geno kernel κλασικο και kalo rom ειναι αξεπεραστο..

Link to comment
Share on other sites

Οτι επισημο και να βαλεις , παλι θα σερνεται.

Καλυτερα δωστο να σου κανουν upgrade απο την wind , τα προβληματα σου δεν θα λυθουν , αλλα θα εχεις κανει upgrade ανετα , χωρις φοβο .

Γιατι αυτο ? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ? Αφου 1 χρονο τωρα με την 2.2.2. με ικανοποιουσε σε ταχυτητα, δεν γινεται να ξαναγινει οπως ηταν οταν το αγορασα δηλαδη ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο ? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ? Αφου 1 χρονο τωρα με την 2.2.2. με ικανοποιουσε σε ταχυτητα, δεν γινεται να ξαναγινει οπως ηταν οταν το αγορασα δηλαδη ?

Εχει δικιο ο gkalen ο οποιος εχει κανει μια ROM βασισμενη στην 2.2 η οποια οπως ξερουμε ειναι ταχυτατη και εντελως απροβληματιστη και θα σου προτεινα να την περασεις. Το κινητο αυτο εχει δυνατοτητες και ειναι κριμα να μην τις εκμεταλευομαστε λογω των μετριων επισημων ROMs. Σχεδον ολοι εδω μεσα φορανε custom ROMs.

Βεβαια για να γινει αυτο θελει καποια βηματα πρωτα αλλα ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε. Απλως σου λεω μια εναλακτικη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο ? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ? Αφου 1 χρονο τωρα με την 2.2.2. με ικανοποιουσε σε ταχυτητα, δεν γινεται να ξαναγινει οπως ηταν οταν το αγορασα δηλαδη ?

Το αλλο με τον τοτο το ξερεις ? :lol::lol:

Περα απ'τη πλακα , αμα θες να δεις πως πρεπει να πηγαινει το τηλ... σου, θα σου προτεινα να βαλεις "Horsemageddon" και σε μιση ωρα θα εχεις "αλλο" τηλ...

Kαι σε μιση ωριτσα μπορεις να το ξαναφερεις σε εγγυηση χωρις να εχεις το παραμικρο προβλημα .

Εδω ειναι το "modding" και μιλαμε για custom roms ως επι το πλειστον , για οποιοδηποτε baseband ( froyo,gb,ics ).

Αμα θες official , σωνει και καλα , τοτε καλυτερα να πας να τη βαλεις στη wind , παρα να βαλεις καποια απο τις αλλες που κυκλοφορουν.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι για performance το σετακι geno kernel κλασικο και kalo rom ειναι αξεπεραστο..

 

απλα απαιχτο

κλινεχ!τελος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο ? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ? Αφου 1 χρονο τωρα με την 2.2.2. με ικανοποιουσε σε ταχυτητα, δεν γινεται να ξαναγινει οπως ηταν οταν το αγορασα δηλαδη ?

 

Κοίτα, κ γώ έτσι ήμουν. Μέχρι που έβαλα τη ρομ που σου είπε ο gkalen. Αυτό έγινε πριν από περίπου 20 μέρες. Ε, εδώ κ 20 μέρες είναι που πραγματικά είδα ότι έχω κινητό που είναι σε θέση να κάνει πράγματα! Με το πρώτο που άνοιξα το κινητό κ έκανα το πρωτο φλικ στις οθονες ήταν λες κ είχα εντελώς άλλο κινητό! Σαν να συνέκρινα μέρα με νύχτα!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

NEO ΘΕΜΑ ΓΙΑ HorseMageddon

 

Eπιτελους , παροχος και ημερομηνια εμφανης

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ , Black&Blue_theme.zip

http://www.mediafire.com/download.php?86qjy0q4uoxv59v

 

Εγκατασταση

σβηνουμε το τηλ..

μπαινουμε recovery

επιλεγουμε ,Install zip from sd card

μετα ,Choose zip from sd card

διαλεγουμε το , Black&Blue_theme.zip

και οταν τελειωσει , Reboot system now

Done

 

Screenshots

 

[ATTACH]28107[/ATTACH] [ATTACH]28108[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η .MIUI 2.9.3 multilaguage που αναφερει η dingila στο XDA.;

ok,την εστειλε

https://dl.dropbox.com/u/103911643/MIUI_2.3.9_multilang.zip

πληροφοριες εχουμε για αυτην αραγε;

την περασα...θα την τεσταρω για κανενα μηνα εκτος απροοπτου και βλεπουμε.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

παιδια την γνωμη σας θελω? εχω και εγω το pro και ειχα περασει το καλοκαιρι την 4.0.3 με οδηγιες απο εδω γιατι δεν ειμαι και παρα πολυ γνωστης στο συγκεκριμενο θεμα! λετε να κανω καμια προσπαθεια για καμια custom rom? πια υπαρχει καλυτερη? θα τα καταφερω νομιζετε? θα εχει μεγαλη διαφορα το τηλ? βαλτε με σε ενα δρομο να δω αν θα ξεκινησω την προσπαθεια!!! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γεια χαρά. Θα ήθελα να μου πείτε από θέμα λήψης τηλεφώνου και ποιότητας ομιλίας ποια θεωρείτε την καλύτερη ROM. Εχω μια ICE PICA και μερικές φορές όταν παίρνω ή με παίρνουν τηλέφωνο αντί για φωνή ακούω περιεργούς διαστημικούς θορύβους που με την KALO δεν θυμαμαι να είχα. Το πήρα απόφαση θα βάλω μια ROM που είναι γρήγορη, καλή λήψη και ποιότητα ήχου (φυσικά θέλω και unlocked fps και να μπορώ να κάνω overclock). Υποψήφια και πάλι η Horsemaggedon (αλλά μια version που να μην παίζει πολύ λευκό μενού). Να πώ επίσης ότι έχω atmel touchscreen για τα θέματα της κάμερας...ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γεια χαρά. Θα ήθελα να μου πείτε από θέμα λήψης τηλεφώνου και ποιότητας ομιλίας ποια θεωρείτε την καλύτερη ROM. Εχω μια ICE PICA και μερικές φορές όταν παίρνω ή με παίρνουν τηλέφωνο αντί για φωνή ακούω περιεργούς διαστημικούς θορύβους που με την KALO δεν θυμαμαι να είχα. Το πήρα απόφαση θα βάλω μια ROM που είναι γρήγορη, καλή λήψη και ποιότητα ήχου (φυσικά θέλω και unlocked fps και να μπορώ να κάνω overclock). Υποψήφια και πάλι η Horsemaggedon (αλλά μια version που να μην παίζει πολύ λευκό μενού). Να πώ επίσης ότι έχω atmel touchscreen για τα θέματα της κάμερας...ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

 

Κοίτα στην official ics (rooted με unlocked fps) δεν εντοπίζω πρόβλημα (εγώ τουλάχιστον..δεν ξέρω οι άλλοι). Από εκεί και πέρα η Horse του galen είναι μακράν η καλύτερη επιλογή που μπορεί να βάλει κάποιος (και του Kalo πολύ καλή είναι αλλά θέλει λίγο συμμάζεμα γιατί είναι κάπως κίτς :P ) . Το πρόβλημα είναι ότι για να βάλεις τη Horsemagedon πρέπει πρώτα να γυρίσεις σε froyo και αυτό είναι μια διαδικασία που εγκυμονεί κινδύνους. Αν ήταν κάτι απλό χωρίς ρίσκο ή αν είχα ήδη froyo κι εγώ αυτή θα έβαζα αλλά δεν το ρισκάρω να βγεί πάλι off το κινητό και να πάω για αλλαγή πλακέτας...

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

για μονιμες kalo και gkalen.Για εμπειριες..ενα σορο!

θαρρω πως απο εδω και περα πρεπει να προσθεσουμε και την miui 2.9.3,τουλαχιστον για δοκιμη αξιζει τον κοπο,ιδιαιτερα εαν ειστε φαν των miui

σταθεροτατη και γρηγορη,δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα προς το παρον αλλα θα δειξει, αλλα οπως παντα πρεπει να την θεμιασεις

εβαλα αυτο για να φυγει η ασπριλα

http://199.91.154.78/f159yb1emdyg/m0ojxy49kqvaonk/MeeUI-+2.0+Dark.mtz

δεν ξερω εαν μπορουμε να κανουμε update,κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, χθες έβαλα την Horsemageddon. Θα ήθελα να κάνω το "πλήκτρο" search ,πατώντας το στιγμιαία, να τρέχει το google search που βοηθάει να βρίσκεις ονόματα από καταλογο, εφαρμογές κλπ. Ξέρετε κανένα τρόπο με keymapper ή script? ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...