Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιταω να περασω το smart και σε λέω

 

οχι και με το σμαρτ τα ίδια δεν με βγάζει και δεν ξερω γιατι

 

Μηπως ειναι κατι με τις ρυθμισεις , δεν φταιει το keyboard ...

Δεν ξερω τι να σου πω , δεν κανεις και σβησιμο των δεδομενων της εφαρμογης ( απο ρυθμισεις/διαχειρηση εφαρμογων ) ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Μηπως ειναι κατι με τις ρυθμισεις , δεν φταιει το keyboard ...

Δεν ξερω τι να σου πω , δεν κανεις και σβησιμο των δεδομενων της εφαρμογης ( απο ρυθμισεις/διαχειρηση εφαρμογων ) ...

 

gkalen ευχαριστω για τις συμβουλες το κάνω απο αυριο και σε λεω καληνυχτες απο μενα για αποψε

Link to comment
Share on other sites

gkalen ευχαριστω για τις συμβουλες το κάνω απο αυριο και σε λεω καληνυχτες απο μενα για αποψε

καληνυχτα , θα το δουμε απο αυριο γιατι ειναι λιγο περιεργο αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες εσβησα και το go keyboard απο εφαρμογες αλλα παλι αριθμο γραμματων δεν με βγαζει στελνω και την εικόνα,τώρα αν βρεις πια ρύθμιση το κάνει να απενεργοποιήσεις το να δειχνει τον αριθμο των γραμματων με αυτη τη ρυθμιση θα το κανουμε και να τα δείχνει Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

καλημερες εσβησα και το go keyboard απο εφαρμογες αλλα παλι αριθμο γραμματων δεν με βγαζει στελνω και την εικόνα,τώρα αν βρεις πια ρύθμιση το κάνει να απενεργοποιήσεις το να δειχνει τον αριθμο των γραμματων με αυτη τη ρυθμιση θα το κανουμε και να τα δείχνει

 

Δεν εχω πειραξει καθολου τις ρυθμισεις , πως γινεται αυτο σε σενα δεν μπορω να καταλαβω...

Θα σου στειλω την εφαρμογη mms.apk και επισης εκανα και ενα backup την εφαρμογη με titanium , για να δοκιμασεις ν'αλλαξεις την εφαρμογη η και να κανεις επαναφορα δεδομενων με το titanium ...

Κατεβασε εδω ...

http://www.mediafire.com/download.php?y6mc3vrim9jesr7

Ειναι η εφαρμογη mms.apk και ενας φακελος που εχει 2 αρχεια που μπαινουν στο φακελο titaniun backup στην καρτα σου ...

Αν δεν γινει τιποτα με την αλλαγη της εφαρμογης τοτε δοκιμασε να κανεις και επαναφορα της εφσρμογης η των δεδομενων της , αλλιως δεν ξερω τι αλλο να σου πω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με αντικατασταση του mms.apk και μετα reboot αλλα δεν ειδα καποια αλλαγή τωρα αυτο που ειπες με το titanium backup δεν το δοκιμασα γιατι με μπερδευε πως να το κάνω.Ίσως καποια στιγμη που δεν βαριεμαι τοσο ή να σταματησω να τρεχω γιατι αυτες τις 2 βδομαδες τη προηγουμενη και αυτη που ερχεται τρεχω σαν τον βεγγο μου ειναι πιο ευκολο να κατσω και να ξαναφλασαρω τη ρομ να το τσεκαρω και να σε πω.Εντάξει μην αγχωνεσαι gkalen εξαλλου μονο μιλάω υπερσπάνια χρησιμοποιω τα μηνυματα οποτε χαλλλλαρα απλα ήταν κατι που προσεξα και μπορει να γινεται απο δικο μου φταιξιμο απο τη ρομ σου ειμαι υπερευχαριστημενος και με το παραπανω μπαταρια ξεχναω να το φορτισω πολυ καλη εικονα σε καμερα φωτογραφια και ήχο μολις ερθει και το καλωδιο tv out το δοκιμαζω και πιστευω θα γουσταρω τρελα wifi παει μπομπα gps στο φτερο τελειως απιστευτα γρηγορα κλειδωνει καθε μερα συνηδειτοποιω τι γαματο κινητο εχω στα χερια μου και πως χαρις σε σενα χρησιμοποιω τις δυνατοτητεσ του στο επακρο χωρις καθολου υπερβολη!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Tzivas , σ'ευχαριστω ..... :)

Το ρομ ειναι τζαμι και το πιο πληρες απ'ολα οσα κυκλοφορουν ...

Ειναι βεβαια froyo , αλλα εμενα και σε μερικους αλλους αρεσει να αξιοποιουν ολες τις δυνατοτητες που εχει αυτη η συσκευη , και αφου πετυχε αυτο , τωρα ειμαστε ευχαριστημενοι χρηστες αυτης της συσκευης ...

Thanks ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Tzivas , σ'ευχαριστω ..... :)

Το ρομ ειναι τζαμι και το πιο πληρες απ'ολα οσα κυκλοφορουν ...

Ειναι βεβαια froyo , αλλα εμενα και σε μερικους αλλους αρεσει να αξιοποιουν ολες τις δυνατοτητες που εχει αυτη η συσκευη , και αφου πετυχε αυτο , τωρα ειμαστε ευχαριστημενοι χρηστες αυτης της συσκευης ...

Thanks ..... :)

 

gkalen εμεις ευχαριστουμε για τη μαματη ρομ σου,μολις την φλασαρα παλι χωρις να πειραξω τιποτα και μπηκα στα μηνυματα αλλα απο κατω δεν με γραφει πάλι ποσα γραμματα ακομα απομενουν εισαι σιγουρος δεν πειραζεις καποια ρυθμιση για να στα εμφανιζει?

Link to comment
Share on other sites

gkalen εμεις ευχαριστουμε για τη μαματη ρομ σου,μολις την φλασαρα παλι χωρις να πειραξω τιποτα και μπηκα στα μηνυματα αλλα απο κατω δεν με γραφει πάλι ποσα γραμματα ακομα απομενουν εισαι σιγουρος δεν πειραζεις καποια ρυθμιση για να στα εμφανιζει?

 

Δεν πειραζω τιποτα , απλα τα εμφανιζει , δεν ξερω γιατι γινεται αυτο σε σενα ..

Λες να αφησε κανα καταλοιπο η 2.3 ??

Αν ξερει κανεις κατι ας μας το πει ...

Αυτο με το titanium που σου ελεγα ....

Εχεις ενα φακελο στην sd card που λεγεται , titanium backup

Μεσα σ'αυτον το φακελο θα βαλεις τα δυο αρχεια (οχι το mms.apk , αλλα τα αλλα δυο που ειναι μεσα στο φακελο)

οπως τα βλεπεις εδω, τα δυο πρωτα

[ATTACH]25794[/ATTACH]

Mετα ενεργοποιεις τον εντοπισμο σφαλματων και ανοιγεις το titanium

Επιλεγεις μετα να επαναφερεις τα δεδομενα της mms.apk

Μπορεις αμα θες και να σβησεις την mms,apk και μετα με το titanium να επαναφερεις και την εφαρμογη , και τα δεδομενα της

[ATTACH]25795[/ATTACH]

δοκιμασε το κι αυτο

Αν δεν πετυχει και ετσι δεν εχω αλλη λυση ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζω τιποτα , απλα τα εμφανιζει , δεν ξερω γιατι γινεται αυτο σε σενα ..

Λες να αφησε κανα καταλοιπο η 2.3 ??

Αν ξερει κανεις κατι ας μας το πει ...

Αυτο με το titanium που σου ελεγα ....

Εχεις ενα φακελο στην sd card που λεγεται , titanium backup

Μεσα σ'αυτον το φακελο θα βαλεις τα δυο αρχεια (οχι το mms.apk , αλλα τα αλλα δυο που ειναι μεσα στο φακελο)

οπως τα βλεπεις εδω, τα δυο πρωτα

[ATTACH]25794[/ATTACH]

Mετα ενεργοποιεις τον εντοπισμο σφαλματων και ανοιγεις το titanium

Επιλεγεις μετα να επαναφερεις τα δεδομενα της mms.apk

Μπορεις αμα θες και να σβησεις την mms,apk και μετα με το titanium να επαναφερεις και την εφαρμογη , και τα δεδομενα της

[ATTACH]25795[/ATTACH]

δοκιμασε το κι αυτο

Αν δεν πετυχει και ετσι δεν εχω αλλη λυση ...

 

 

μολις δοκιμασα και αυτον τον τροπο αλλα δεν τιποτα ισως να ειναι καταλοιπα της 2.3 οταν απο kalo περασα κατευθειαν σε β025 κατι άλλο δεν ξερω να υποθεσω αν κανεις αλλος ξερει τιποτα ας βοηθήσει αλλιως ενταξει δεν τρεχει και τπτ οπως και να εχει το κινητο κατά όλα τα αλλα παει κομπλέ!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα και αυτον τον τροπο αλλα δεν τιποτα ισως να ειναι καταλοιπα της 2.3 οταν απο kalo περασα κατευθειαν σε β025 κατι άλλο δεν ξερω να υποθεσω αν κανεις αλλος ξερει τιποτα ας βοηθήσει αλλιως ενταξει δεν τρεχει και τπτ οπως και να εχει το κινητο κατά όλα τα αλλα παει κομπλέ!!!

 

OK , αν ξερει κανεις τιποτα ας μας πει , γιατι ειναι λιγο περιεργο αυτο ...

πατα μεχρι να ξεπερασεις τα 160 να δεις αν θα σου γραψει τιποτα ( ετσι για χαβαλε )

στην τελικη βαλε αυτη την εφαρμογη που ειχες αμα ζοριζεσαι ...

Link to comment
Share on other sites

OK , αν ξερει κανεις τιποτα ας μας πει , γιατι ειναι λιγο περιεργο αυτο ...

πατα μεχρι να ξεπερασεις τα 160 να δεις αν θα σου γραψει τιποτα ( ετσι για χαβαλε )

στην τελικη βαλε αυτη την εφαρμογη που ειχες αμα ζοριζεσαι ...

 

δοκιμασα οπως ειπες και να πατησω πανω απο 160 αλλα τιποτα οποτε περασα το handcent sms δεν βαριεσαι ετσι και αλλιως οπως σε ειχα πει τα μηνυματα σπανια τα χρησιμοποιω αφου η ρομ σου με καλυπτει σε ολα τα αλλα κλαιν,τώρα στην επομενη που θα φτιαξεις αν μπορεις να κανεις να βγαινει ενας ελικας απο το κινητο μεσα για να χτυπαμε το φραπε στη παραλια καλα θα ήταν :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω:rolleyes:

επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο και προσπαθω να κανω root το pro μου προσπαθωντας να περασω την εξης rom:B876_KALO_v3.2.3.zip

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν bootαρω με power button και vol+ βγαινει μια μπλε οθονη και κανενα μενου για να ακολουθησω τις οδηγιες απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Τι εκανα λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω:rolleyes:

επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο και προσπαθω να κανω root το pro μου προσπαθωντας να περασω την εξης rom:B876_KALO_v3.2.3.zip

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν bootαρω με power button και vol+ βγαινει μια μπλε οθονη και κανενα μενου για να ακολουθησω τις οδηγιες απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Τι εκανα λαθος?

 

Για να περάσεις τη ρομ του καλο, πρέπει πρώτα να έχεις ήδη κάποια 2.3.ΧΧ, μετά να περάσεις το CWM Recovery 5.0.2.7 μέσω ρόζ οθόνης (vol -, vol +, power) και τελευταία να βάλεις τη ρόμ ή μετά όποια άλλη θέλεις. Εγώ είμαι εξίσου καινούριος με android, αλλά για να περάσω την 3.2.1 ακολούθησα τις οδηγίες του όπως τίς έχει στη σελίδα και η δουλειά έγινε σε 5'-10' κομπλέ και χωρίς "εκπλήξεις".

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω:rolleyes:

επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο και προσπαθω να κανω root το pro μου προσπαθωντας να περασω την εξης rom:B876_KALO_v3.2.3.zip

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν bootαρω με power button και vol+ βγαινει μια μπλε οθονη και κανενα μενου για να ακολουθησω τις οδηγιες απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Τι εκανα λαθος?

Μαλλον καθως περνουσες το CWM Recovery 5.0.2.7 εσβησες καταλαθος τον φακελο image. Ελεγξε το ανοιγοντας το κινητο πατωντας ταυτοχρονα το ''+'' και το ''-'' του ηχου και το κουμπι ενεργοποιησης μεχρι να μπεις στην ροζ οθονη. Μετα συνεδεσε με το usb το κινητο με τον υπολογιστη και δες απο τον Η/Υ αν εχεις τον φακελο image και τι περιεχει.

Σιγουρεψου οτι το recovery ειναι ''recovery.img'' κι οχι ''recovery.img.img''.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειχα την 2.3.5

περασα την CWM συμφωνα με τις οδηγιες μεσω ροζ οθονης.

στο επομενο boot με powerbutton και vol+ βγαινει μια μπλε οθονη αλλα κανενα μενου για να συνεχισω.

Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο δουλευει κανονικα μετα απο restart.

ο φακελος image υπαρχει κανονικα και με ολα τα αρχεια μεσα.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

ειχα την 2.3.5

περασα την CWM συμφωνα με τις οδηγιες μεσω ροζ οθονης.

στο επομενο boot με powerbutton και vol+ βγαινει μια μπλε οθονη αλλα κανενα μενου για να συνεχισω.

Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο δουλευει κανονικα μετα απο restart.

Αρα μαλλον δεν περασες σωστα το recovery.img και τωρα δεν εχεις recovery. Στα windows σου τα αρχεια εχεις επιλεξει να εμφανιζουν την καταληξη του τυπου τους στο ονομα τους; Ας πουμε οι φωτογραφιες σου εχουν την καταληξη .jpg; ή τα εγραφα .doc;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα μαλλον δεν περασες σωστα το recovery.img και τωρα δεν εχεις recovery. Στα windows σου τα αρχεια εχεις επιλεξει να εμφανιζουν την καταληξη του τυπου τους στο ονομα τους;

ισως εχεις δικιο:O

θα δοκιμασω αργοτερα και θα επανελθω.

αν αφαιρεσω τελειως την recovery.bak καπου στ pc μου για εφεδρια θα εχω καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ισως εχεις δικιο:O

θα δοκιμασω αργοτερα και θα επανελθω.

αν αφαιρεσω τελειως την recovery.bak καπου στ pc μου για εφεδρια θα εχω καποιο προβλημα?

Το recovery.bak κρατα το καπου στον Η/Υ σου. Σαν ''recovery.bak'' ειναι αχρηστο στο κινητο.

Καταλαβες τι σου λεω με τις καταληξεις;

Ας πουμε οι φωτογραφιες σου εχουν την καταληξη .jpg; ή τα εγραφα .doc;
Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα με τις καταληξεις.

θα επανελθω αργοτερα.....

ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Το απολυτο ρομ ειναι ετοιμο , με ολες τις αλλαγες (νεος dialer )

Το μοναδικο με TV OUT

Μονο για μαμα 2.2.2 ρομ

 

Ευχαριστω πολυ , τον tzivas31 για την ιδεα του και τον lesvos1 για το λινκ του sygic , επισης τον tupac rip που εδωσε πρωτος το λινκ για μια παλιοτερη version του sygic ...

 

Διαγραφηκαν , google maps, google quick search, stock browser,music and calculator ...

Προσθετηκαν , sygic navigator, dolphin hd , real calc , player pro,screenshot it , mx video player, tube god,xda app , smart keyboard , setcpu,ram manager pro ..

Μεταφερθηκαν στο system/app , το setcpu,ram manager pro και player pro .

 

Κατεβασμα , HORSE ABSOLUTE ( το προηγουμενο λινκ διαγραφηκε)

http://www.mediafire.com/download.php?epjz6rsruk19c3j

 

Μονο για τον tzivas , με παρατεταμενο πατημα στο home button , βγαινει ο ελικας για να φτιαχνει καφε στην παραλια ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το recovery.bak κρατα το καπου στον Η/Υ σου. Σαν ''recovery.bak'' ειναι αχρηστο στο κινητο.

Καταλαβες τι σου λεω με τις καταληξεις;

οκ το κανα :D

ολα κινεζικα τωρα :blink:

ειναι φυσιολογικο?

Υ.Γ.ολα οκ σφαιρα παει.

αντε παλι defender 2 μεχρι το 280.........

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Το απολυτο ρομ ειναι ετοιμο , με ολες τις αλλαγες (νεος dialer )

Το μοναδικο με TV OUT

Μονο για μαμα 2.2.2 ρομ

 

Ευχαριστω πολυ , τον tzivas31 για την ιδεα του και τον lesvos1 για το λινκ του sygic , επισης τον tupac rip που εδωσε πρωτος το λινκ για μια παλιοτερη version του sygic ...

 

Διαγραφηκαν , google maps, google quick search, stock browser,music and calculator ...

Προσθετηκαν , sygic navigator, dolphin hd , real calc , player pro,screenshot it , mx video player, tube god,xda app , smart keyboard , setcpu,ram manager pro ..

Μεταφερθηκαν στο system/app , το setcpu,ram manager pro και player pro .

 

Κατεβασμα , HORSE ABSOLUTE ( το προηγουμενο λινκ διαγραφηκε)

http://www.mediafire.com/download.php?epjz6rsruk19c3j

 

Μονο για τον tzivas , με παρατεταμενο πατημα στο home button , βγαινει ο ελικας για να φτιαχνει καφε στην παραλια ..... :lol:

 

χαχαχαχαχα ενταξει αφου πλεον χτυπαει και φραπε κλεισαμε αμα δειτε καποιον να χτυπαει το φραπε με το κινητο του στη παραλια στις ειδήσεις ξερετε ποιος θα ειναι :p:p:p

 

Υ.Γ. κατεβαστε ανεπιφυλακτα τη ρομ του gkalen και μεινετε λαλακες,η ρομ αυτη απλα τα σπαει!!!Άλλα επιπεδα σε λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την miuiv4 geno και θέλω να περάσω την Horse Absolute, θέλει downgrade ? ή κατευθείαν από CWM με wipes και format μπορώ?

 

δεν ειμαι και ο πιο ειδήμων και δεν ξερω τη miuiv4 αλλά αν πριν την περασεις ειχες κανει αναβάθμιση σε 2.3 οπως εγώ που ειχα του kalo τοτε θα πρεπει πρωτα να ξαναγυρισεις στην official 2.3 πρώτα μετα downgrade στη 2.2 και μετα περνας την absolute αν απλα τη περασεις κατευθειαν ειναι πολυ πιθανον να εχεις προβλήματα.Πιστεψε με όμως ειχα 2 εβδόμαδες την horse final europe και εδω και μια εβδομαδα την absolute στα πειραματικα της και τωρα τη τελικη absolute και πετάει λίγα λεμε το κινητο αξιζει ολα τα euro να κανεις τα βήματα του downgrade αν δεις το ανάλογο link στο xda λεει βήμα βήμα πως να το κανεις και ολα πανε ρολόι μετα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...