Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν φορτιζει , οντως συμπεριφερεται περιεργα , αλλα ετσι ηταν παντα στη 2.2 ...

αυτο γινεται μονο στην πριζα , οταν εισαι με usb δεν το κανει

το ανεβαζω τωρα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

περα απο αυτα που ειπες πειραξες ή προσθεσες τιποτα αλλο?και δεν με απαντησες τελικα εκανες καινουριο gps.conf εβαλες του καλο ή αυτο που ειχες και στη προηγούμενη εκδοση?α και κατι που θα σε προτεινα για μια επομενη εκδοση μιας και αυτη δεν σε προλαβα βεβαια δεν ξερω αν γινεται ως ασχετος στη ρομ του καλο δεν ειχε την εφαρμογη superuser αλλα ήταν root σε εσενα αν και root πολλες φορες για καποια πραγματα που πας να κανεις ζητα επιβεβαιωση απο το superuser και ελεγα αν μπορουμε να απαλλασομασταν απο αυτο αλλα ισως ειναι θεμα της 2.2 οτι ξεκλειδωνει με διαφορετικο τροπο απο τη 2.3?προτεινω αλλα ρωταω και για να μαθω Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

παρτο και δοκιμασε το , ΗΟRSE ABSOLUTE

http://www.mediafire.com/download.php?rzsby6baagi7qkv

 

με του kalo τo gps.conf

για το superuser , εγω δεν ξερω να το κανω , ουτε εχω ψαχτει πως να το κανω , ουτε θα ψαχτω για να το κανω , μια φορα εμφανιζεται , αν εμφανιζοταν συνεχεια και ηταν ενοχλητικο θα το εψαχνα ....

Link to comment
Share on other sites

μολις την φλασαρα την horse absolute αυριο βραδυ λέω εντυπώσεις δεν εχω δυναμεις αλλο σημερα πεφτω για υπνο

 

η absolute όπως λεει και το ονομα της ειναι τέλεια το gps κλειδωνει και δεν ξεκλειδωνει μέσα σε 20 δευτερολεπτα το wifi ειναι δυνατό γραφικα και ήχος πολυ υπεροχα όπως και όλες οι αλλες σου ρομ, ενα μειονεκτημα στο οποιο όμως μπορει να μην φταιει η ρομ ειναι οταν πας να κανεις search στο root explorer μαυρίζει η οθονη θα με πεις βεβαια και ποσοι χρησιμοποιούν το search.

Όχι για μενα προς το παρόν ειναι ότι καλυτερο σε ρομ εχεις κανει και θα μείνω με αυτην και λεω προς το παρόν γιατι ποτέ δεν παύεις να με εκπλήσεις απλα για οσους ειναι νέοι σε gps καλό θα ειναι να τους ενημερώσεις πριν χρησιμοποιήσουν το sygic να ανοίξουν το sygic downloader για να κατεβάσουν τον χαρτη της ελλάδας αυτα απο εμενα δεν εχω κατι αλλο να πω η ρομ απλα τα σπερνει!!!

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Σου'πα οτι χθες ολη μερα μ'αυτο ημουνα και ειδα οτι πηγαινε απιθανα , οπως ειδες εκανα εφαρμογες συστηματος το setcpu,ram manager pro και music player pro και αφησα τα αλλα που μεταφερονται στην sd card ( χρησιμοποιω το link2sd και μεταφερω ολες τις εφαρμογες στη καρτα, ακομα και αυτες που δεν αφηνει απο τη μανα του να μεταφερεις , οπως ο flash player,screenshot it κ.λ.π.) στο data/app ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία.

 

Το τηλέφωνο φόραγε μια παλιά έκδοση του Kalo (1.6) αλλά μου χάλασε η κάμερα (κάνει κάτι κλικ κλακ όταν bootάρει το κινητό και μετά δεν κάνει focus είναι πάντα θολούρα). Λοιπόν προσπάθησα να γυρίσω σε επίσημη 2.3 (572) για να το πάω στη Wind. Αυτό το έκανα από ένα nandroid που είχα κρατήσει με το clockwork. Φάνηκε να μπήκε αλλά έκανε κολλήματα και χειρότερα από όλα φαίνεται να χάθηκε το mac address και το wifi βγάζει error όταν πάω να το ανοίξω. Υποθέτω και το bluetooth θα έχει πρόβλημα.

 

Τώρα έβγαλα την clockwork και έβαλα πάλι την recovery που είχα πάρει backup όταν είχα περάσει επίσημη 2.3. Εγκατέστησα έτσι κανονικά την 2.3 572 (step 1+2). Ευτυχώς έτσι έστρωσε το wifi.

 

Τέσπα ξεκίνησα το μήνυμα να το γράφω για να ρωτήσω πως θα σώσω το wifi αλλά στην πορεία το κατάφερα, τώρα το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα υπάρχει πρόβλημα στη Wind που το τηλέφωνο είναι σε 2.3 (έστω και επίσημη). Επίσης κάτω από την οθόνη έχουν μαζευτεί κάτι σκουπιδάκια, να τους πω να τα καθαρίσουν μιας και θα το ανοίξουν για την κάμερα ή δεν παίζει;

 

Ευχαριστώ.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος αυτοι ακομα με 2.2 τα πουλανε και οταν το πηρες εσυ φανταζομαι ειχε την 2.2 θα φανει και απο την ημερομηνια που το αγορασες ίσως τοτε δεν είχε ακομα βγει καν 2.3 οfficial.θα σε συμβουλευα να παρεις και να περασεις τη b025 που ειναι 2.2 από εδώ http://www.mediafire.com/?qr2a66qwmhvqqun και να τη περασεις με το κλασικο τροπο με το φακελο dload για να μην το γραφω αν ήδη το ξερεις καλως αλλιώς ρώτα δεν ειναι κατι δυσκολο ειναι πανευκολη διαδικασια αρκεί να διαβασεις καλά τις οδηγίες και εγω στην αρχη φοβομουνα αλλα δεν ειναι τιποτα στα λεω αυτα για να γλυτωσεις απο λαλακιες που μπορει και να σε πουν στα καταστηματα 1 φορα ολη και ολη πετυχα σε διαβασμενο ατομο σε πωλητη στα τοσα χρονια που πήγαινα στα καταστηματα σχεδον ολοι ασχετοι του κερατα που ξερουν μονο προγραμματα συμβολαιων για να σε πασσαρουν.

Παντως αν εχεις όρεξη να ασχοληθείς διάβασε όλη αυτη τη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358 για πολύ ωραιες ρομ με tvout φτιαγμενες απο έλληνα σε 2.2

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος αυτοι ακομα με 2.2 τα πουλανε και οταν το πηρες εσυ φανταζομαι ειχε την 2.2 θα φανει και απο την ημερομηνια που το αγορασες ίσως τοτε δεν είχε ακομα βγει καν 2.3 οfficial.θα σε συμβουλευα να παρεις και να περασεις τη b025 που ειναι 2.2 από εδώ http://www.mediafire.com/?qr2a66qwmhvqqun και να τη περασεις με το κλασικο τροπο με το φακελο dload για να μην το γραφω αν ήδη το ξερεις καλως αλλιώς ρώτα δεν ειναι κατι δυσκολο ειναι πανευκολη διαδικασια αρκεί να διαβασεις καλά τις οδηγίες και εγω στην αρχη φοβομουνα αλλα δεν ειναι τιποτα στα λεω αυτα για να γλυτωσεις απο λαλακιες που μπορει και να σε πουν στα καταστηματα 1 φορα ολη και ολη πετυχα σε διαβασμενο ατομο σε πωλητη στα τοσα χρονια που πήγαινα στα καταστηματα σχεδον ολοι ασχετοι του κερατα που ξερουν μονο προγραμματα συμβολαιων για να σε πασσαρουν.

Παντως αν εχεις όρεξη να ασχοληθείς διάβασε όλη αυτη τη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358 για πολύ ωραιες ρομ με tvout φτιαγμενες απο έλληνα σε 2.2

 

Δυστυχώς όμως αυτά είναι για Λιθουανικές 2.2 κτλ, όχι της Wind. Με το baseband τι γίνεται; Νομίζω χειρότερα θα είναι να πάω σε τέτοια 2.2, μπορεί να πουν που βρήκες την Λιθουανική rom; Ενώ τη 2.3 λέω απλά ότι πήγα στο site της εταιρίας και την κατέβασα. Καλή η rom του gkalenis αλλά επίσης δεν είναι based στην greek wind 2.2, είναι και rooted άσε θα μου το φέρουν στο κεφάλι το κινητό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα ξεκίνησα το μήνυμα να το γράφω για να ρωτήσω πως θα σώσω το wifi αλλά στην πορεία το κατάφερα, τώρα το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα υπάρχει πρόβλημα στη Wind που το τηλέφωνο είναι σε 2.3 (έστω και επίσημη). Επίσης κάτω από την οθόνη έχουν μαζευτεί κάτι σκουπιδάκια, να τους πω να τα καθαρίσουν μιας και θα το ανοίξουν για την κάμερα ή δεν παίζει;

 

Ευχαριστώ.

 

Το έχω στείλει δύο φορές με την 2.3.5 και δεν μου είπαν τίποτα, να ξέρεις πάντως ότι θα το πάρεις πίσω με την 2.2.2 Β041.

Για την οθόνη δεν έχεις τίποτα να χάσεις αν ζητήσεις να την καθαρίσουν.

Επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μόλις το πάρεις στα χέρια σου ελέγξε επιτόπου την κάμερα, το φλας και το ηχείο αν λειτουργούν σωστά.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς δεν σε ειπα να περασεις ρομ του gkalenis και να πας το κινητο στο καταστημα το τι λεει ο τιτλος δεν εχει καμμια σημασια μεσα στο κινητο θα λεει 2.2 και οταν την περασεις εχει και ελληνικη γλώσσα να επιλεξεις.και η 572 επειδη την ειχα και εγώ οταν την περνας στα κινεζικα σε βγαζει και μετα εσύ το αλλάζεις ασε που αυτοι το μονο που κοιτανε ειναι αν ειναι 2.2 και 2.3 επειδη δουλευα στη wind και εχω γνωρισει φρουτα και φρουτα και ξερω ποσα ξερουν και ποσα σκεφτονται στην ιδια σελιδα με τις ρομ του gkalenis από εκει πήρα την b025 και την b026 θα τα βρεις στη σελιδα που σε εστειλα σχεδόν στη μεση εκει που λεει για downgrade σε froyo οσο για τις ρομ του gkalenis για να μην σνομπαρεις και εγω kalo ειχα αλλα μετα είδα οτι στις ρομ του gkalenis βγαζεις tv out απο το κινητο και καποια άλλα καλούδια και συνεννοουμαστε καλυτερα επειδη μιλαμε την ιίδια γλωσσα τεσπα και οι 2 βο25 και β026

εγώ πιστεύω θα σε βοηθήσουν με τους πωλητές

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς δεν σε ειπα να περασεις ρομ του gkalenis και να πας το κινητο στο καταστημα το τι λεει ο τιτλος δεν εχει καμμια σημασια μεσα στο κινητο θα λεει 2.2 και οταν την περασεις εχει και ελληνικη γλώσσα να επιλεξεις.και η 572 επειδη την ειχα και εγώ οταν την περνας στα κινεζικα σε βγαζει και μετα εσύ το αλλάζεις ασε που αυτοι το μονο που κοιτανε ειναι αν ειναι 2.2 και 2.3 επειδη δουλευα στη wind και εχω γνωρισει φρουτα και φρουτα και ξερω ποσα ξερουν και ποσα σκεφτονται στην ιδια σελιδα με τις ρομ του gkalenis από εκει πήρα την b025 και την b026 θα τα βρεις στη σελιδα που σε εστειλα σχεδόν στη μεση εκει που λεει για downgrade σε froyo οσο για τις ρομ του gkalenis για να μην σνομπαρεις και εγω kalo ειχα αλλα μετα είδα οτι στις ρομ του gkalenis βγαζεις tv out απο το κινητο και καποια άλλα καλούδια και συνεννοουμαστε καλυτερα επειδη μιλαμε την ιίδια γλωσσα τεσπα και οι 2 βο25 και β026

εγώ πιστεύω θα σε βοηθήσουν με τους πωλητές

 

Θα το σκεφτώ ίσως περάσω κάποια επίσημη 2.2. Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν από επίσημη 2.3.5 572 τώρα πάω σε 2.2; Baseband, radios κάτι τέτοιο; Ή τα φτιάχνει μόνη της η επίσημη 2.2 όταν περνιέται;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως αυτά είναι για Λιθουανικές 2.2 κτλ, όχι της Wind. Με το baseband τι γίνεται; Νομίζω χειρότερα θα είναι να πάω σε τέτοια 2.2, μπορεί να πουν που βρήκες την Λιθουανική rom; Ενώ τη 2.3 λέω απλά ότι πήγα στο site της εταιρίας και την κατέβασα. Καλή η rom του gkalenis αλλά επίσης δεν είναι based στην greek wind 2.2, είναι και rooted άσε θα μου το φέρουν στο κεφάλι το κινητό... :lol:

 

κανενα προβλημα αμα το πας με 2.3.5 το χω παει 2 φορες,μη μπλεξεις με downgrade

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα αμα το πας με 2.3.5 το χω παει 2 φορες,μη μπλεξεις με downgrade

 

ετσι ακριβως mindtrapper, βαλε μια official 2.3.5 , και ετοιμος ....

πολυ πιθανον μετα να το παρεις με 2.2 , δεν χρειαζεται να κανεις downgrade , καλυτερα να κανεις οτι ξερεις καλυτερα...

παρ'ολα αυτα μπορω να κανω και εκδοση που να φαινεται οτι ειναι η B041 , αλλα δεν χρειαζεσαι κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Η αν δεν τα καταφερεις τραβατα ολα ενα format...και στο τελος σβησε και τα παντα απο την ροζ οθονη και πανε πουλα τρελα οτι αναβει μια μπλε οθονη!!εγω ετσι εκανα!!χααχαχα!! :Ρ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η αν δεν τα καταφερεις τραβατα ολα ενα format...και στο τελος σβησε και τα παντα απο την ροζ οθονη και πανε πουλα τρελα οτι αναβει μια μπλε οθονη!!εγω ετσι εκανα!!χααχαχα!! :Ρ

 

;) format boot απο recovery και μπλεδιζει ο τοπος!

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

παρτο και δοκιμασε το , ΗΟRSE ABSOLUTE

http://www.mediafire.com/download.php?rzsby6baagi7qkv

 

με του kalo τo gps.conf

για το superuser , εγω δεν ξερω να το κανω , ουτε εχω ψαχτει πως να το κανω , ουτε θα ψαχτω για να το κανω , μια φορα εμφανιζεται , αν εμφανιζοταν συνεχεια και ηταν ενοχλητικο θα το εψαχνα ....

 

Φίλε gkalen, θέλω να εγκαταστήσω το music player pro απο τη ρομ σου - άνοιξα το zip και πήρα το αρχείο "com.tbig.playerpro-2.apk" στο φάκελο system/app και το "com.tbig.playerpro.soundpack-2.apk" στο data/app. Θέλω να το εγκαταστήσω με το HiSuite, αλλά δεν ξέρω ποιο apk πρέπει να κάνω drop για να το εγκαταστήσω. Καμιά βοήθεια;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

@gkalen

φιλε μου μπορεις να μου κανεις μια μεγαλη χαρη; θελω να περασεις στο κινητο σου το stock boot.img της 2.2 και οχι αυτο με τον 32 κερνελ του geno και να μου πεις αν ακομα υπαρχει το tv-out σαν option και αν δουλευει μετα απο αυτο φυσικα. Αν δεν εχεις το boot.img πες μου να στο στειλω αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gkalen, θέλω να εγκαταστήσω το music player pro απο τη ρομ σου - άνοιξα το zip και πήρα το αρχείο "com.tbig.playerpro-2.apk" στο φάκελο system/app και το "com.tbig.playerpro.soundpack-2.apk" στο data/app. Θέλω να το εγκαταστήσω με το HiSuite, αλλά δεν ξέρω ποιο apk πρέπει να κάνω drop για να το εγκαταστήσω. Καμιά βοήθεια;

Τις εφαρμογες που λες , απλα κανε εγκατασταση και εισαι ετοιμος , δεν χρειαζεται hi suite η κατι αλλο...

Και επισης , κανε εγκατασταση το mobilism και απο'κει κατεβαζεις οποια εφαρμογη θελεις .

@gkalen

φιλε μου μπορεις να μου κανεις μια μεγαλη χαρη; θελω να περασεις στο κινητο σου το stock boot.img της 2.2 και οχι αυτο με τον 32 κερνελ του geno και να μου πεις αν ακομα υπαρχει το tv-out σαν option και αν δουλευει μετα απο αυτο φυσικα. Αν δεν εχεις το boot.img πες μου να στο στειλω αν ειναι.

 

Μπορω να το κανω , αλλα αργα το βραδυ ...

Να ξερεις ομως οτι παλι θα υπαρχει , γιατι το Ο/C kernel του geno ειναι το στοκ kernel που το ξεκλειδωσε ο geno και εκανε και κατι αλλαγες ακομα , αφου ουτε την ονομασια δεν αλλαξε , την αφησε οπως στο στοκ .....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

gkalen που είδες στη στοκ εφαρμογη sms οτι υποστηριζει 160 χαρακτηρας αφου δεν βγαζει καν ενα μετρητη ποσα ακόμα γραμματα μπορεις να γραψεις

ψαχνω και δεν μπορω να βρω τροπο να το τσεκαρω για να ειμαι σίγουρος και αν δεν χρειαζεται να γλυτώνω κοπο να περναω το handcent sms κατα τα αλλα η ρομ σπερνει τα σπαει οτι και να πω λίγο ειναι η μπαταρια χαλλλαρα το gps 30 δευτερολεπτα κανει μεσα στο σπιτι για να κλειδωσει δορυφορους εξω πάνω απο 15 δευτερολεπτα δεν περνει αφου καθομαι σε λεω και το μετραω με το στομα και εχω μεινει λαλακας!!!μας εφτιαξες μεγάλε!!!!

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι γραφεις ενα μηνυμα και κατω απο το κουμπι "αποστολη" , θα δεις που γραφει 160 .

Ναι , το ρομ ειναι δυναμη , και ακομα δεν το'βαλα στο xda , αυριο θα το βαλω γιατι αλλαξα κατι πραγματακια στον dialer ( θα στο στειλω αργα το βραδυ) .... κατα τ'αλλα οντως δουλευει τζαμι .....

Επισης το search , στον root explorer δουλευει κανονικα αλλα κι εγω δεν το χρησιμοποιω ποτε...

Και για τη μπαταρια που λες , ειναι πολυ δυσκολο να την πιασει καποιο απο τα 2.3 ρομς που κυκλοφορουν , ειναι σαφως καλυτερη απο οποιοδηποτε αλλο ρομ ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι γραφεις ενα μηνυμα και κατω απο το κουμπι "αποστολη" , θα δεις που γραφει 160 .

Ναι , το ρομ ειναι δυναμη , και ακομα δεν το'βαλα στο xda , αυριο θα το βαλω γιατι αλλαξα κατι πραγματακια στον dialer ( θα στο στειλω αργα το βραδυ) .... κατα τ'αλλα οντως δουλευει τζαμι .....

Επισης το search , στον root explorer δουλευει κανονικα αλλα κι εγω δεν το χρησιμοποιω ποτε...

Και για τη μπαταρια που λες , ειναι πολυ δυσκολο να την πιασει καποιο απο τα 2.3 ρομς που κυκλοφορουν , ειναι σαφως καλυτερη απο οποιοδηποτε αλλο ρομ ...

 

καλησπερα.μπορω να περασω την ρομ σου ενω ειμαι σε 2.3(kalo 2.3.5) χωρις να κανω downgrade?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορω να περασω την ρομ σου ενω ειμαι σε 2.3(kalo 2.3.5) χωρις να κανω downgrade?ευχαριστω

 

μπορεις και ολα θα δουλευουν φυσιολογικα(ακομα και το tv-out).ολα εκτος απο την καμερα.αν μπεις στην καμερα το κινητο θα φαει force shutdown/reboot λιγη ωρα αφοτου βγεις απο την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το κανω , αλλα αργα το βραδυ ...

Να ξερεις ομως οτι παλι θα υπαρχει , γιατι το Ο/C kernel του geno ειναι το στοκ kernel που το ξεκλειδωσε ο geno και εκανε και κατι αλλαγες ακομα , αφου ουτε την ονομασια δεν αλλαξε , την αφησε οπως στο στοκ .....

 

δοκιμασε να το κανεις σε παρακαλω φιλε μου,γιατι νομιζω οτι το tv-out δεν ειναι ενεργοποιημενο στο kernel config για τον 2.6.32 και επειδη και στον 2.6.35 δεν ειναι ενεργοποιημενο σκεφτηκα οτι ισως αυτο φταιει.Δυστυχως δεν μπορω να κανω build για να δοκιμασω ομως :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω και γω το Ideos X5 Pro.. Σήμερα με ένα φίλο μου δοκιμάσαμε να βάλουμε την official έκδοση του Gingerbread.. Μέχρι εκει πήγαν ολα καλα , δοκιμάσαμε να του κάνουμε root αλλα κάτι δεν μας πήγε καλά!! Προφανώς κάτι κάναμε λάθος.. Τα δοκιμάσαμε ολα απο την αρχή μέχρι που το κινητό άνοιγε και μετα απο λιγα δεύτερα έκλεινε.. Δοκιμάσαμε να μπούμε σε recovery mode το μονο που μας εμφάνιζε ήταν pink screen απο κει και περα δεν μπορω να του κανω τίποτα... Μήπως εχει συμβεί σε κάποιον αλλο το ίδιο να μου απαντήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω και γω το Ideos X5 Pro.. Σήμερα με ένα φίλο μου δοκιμάσαμε να βάλουμε την official έκδοση του Gingerbread.. Μέχρι εκει πήγαν ολα καλα , δοκιμάσαμε να του κάνουμε root αλλα κάτι δεν μας πήγε καλά!! Προφανώς κάτι κάναμε λάθος.. Τα δοκιμάσαμε ολα απο την αρχή μέχρι που το κινητό άνοιγε και μετα απο λιγα δεύτερα έκλεινε.. Δοκιμάσαμε να μπούμε σε recovery mode το μονο που μας εμφάνιζε ήταν pink screen απο κει και περα δεν μπορω να του κανω τίποτα... Μήπως εχει συμβεί σε κάποιον αλλο το ίδιο να μου απαντήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω??

 

Recovery = volume up + power

Pink screen = volume up + volume down + power

Σιγουρα πατας το συνδιασμο για recovery;

Αφου δεν ανοιγει, αν υπαρχει εξωτερικη sd ξαναβαλε το φακελο dload για το update της 2.3 εκει και ξανακανε ολη την διαδικασια.Για να κανεις root πρεπει να χεις νομιζω B512G(για να δεις ποια εχεις,πας ρυθμισεις και πληροφοριες τηλεφωνου κατω κατω θα χει την εκδοση λογισμικου η οποια αποτελειται απο κατι αλλαμπουρνεζικα που περιλαμβανουν 1 Β5χχG) γιατι στις υπολοιπες η huawei κλειδωσε τον bootloader.Εγω χρησιμοποιω το superoneclick για να κανω root.Ειναι πολυ απλο προγραμματακι και το χρησιμοποιεις μεσα απο τα windows. Αν υπαρχει παλι προβλημα εδω ειμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...