Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε παίχτη gkalen.Περιμένω απο καιρό μια gb rom δικιά σου με πλήρη υποστήριξη tv out και στα παιχνίδια και να έχει όλα τα καλά απο όλες τις άλλες rom να μην χρειαστεί να αλλάξω ποτέ ξανά rom.Μπράβο και πάλι φίλε μου.Περιμένω αν δουλεύει 100% το tv out στην gb να αγοράσω καλώδιο καλό να λιώνουμε στα games στην 42άρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Πρωτα πρεπει να γυρισουμε σε μια official gingerbread (b572 η b512)

Mετα ξεζιπαρουμε το , how to get back to froyo.zip

1 μετα παιρνουμε μια sd card απο 512mb ως 2gb , OXI μεγαλυτερη , και φτιαχνουμε ενα φακελο, dload μεσα σ'αυτη τη καρτα και βαζουμε μεσα στον , dload , το μικρο update app (1.11mb)

2 σβηνουμε το τηλ.. (αν δεν ειναι ηδη σβηστο) και κραταμε πατημενα τα , vol+ , vol- , power on , και ξεκιναει το step1 του downgrade .

3 μολις τελειωσει , το τηλ.. θα κανει reboot , τοτε βγαζουμε μπαταρια ,βγαζουμε sd card και βαζουμε στο φακελο , dload , το μεγαλο update app (255mb) αφου εχουμε σβησει το μικρο update app(1.11mb)...... (το μεγαλο αυτο update app ειναι η Β025)

4 ξανακανουμε οτι καναμε με το step1 , κραταμε , vol+ , vol- , power on και ξεκιναει το step2.

5 μολις τελειωσει κι αυτο θα γινουν καποια reboot και το τηλ.. θα ανοιξει στην official froyo b025 ...

6 ομως το cust δεν εχει αλλαξει και ετσι οπως ειμαστε και εχουμε στη καρτα μας στο φακελο dload , το στεπ 2 ...

7 παμε , ρυθμισεις/καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος και κατω κατω κανουμε , software upgrade ..

8 μολις τελειωσει και αυτο τοτε το cust εχει αλλαξει και ....

9 μπαινουμε ροζ οθονη και βαζουμε recovery.img

10 μπαινουμε μετα cwm recovery , κανουμε τα wipes και φλασαρουμε το Horse rom

 

Αν εχω καπου λαθος , ο τερμαγκαζις ας με διορθωσει

Αυτα πρεπει να γινουν για επιστροφη σε froyo με το cust κομπλε για tvout ...

 

Στην ουσια η διαδικασια ειναι παρομοια με το upgrade σε gingerbread ...

@moihack

Δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο , δηλαδη να καθαρισεις με ροζ οθονη και αλλαγη του image folder ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα ξεζιπαρουμε το , how to get back to froyo.zip

1 μετα παιρνουμε μια sd card απο 512mb ως 2gb , OXI μεγαλυτερη , και φτιαχνουμε ενα φακελο, dload μεσα σ'αυτη τη καρτα και βαζουμε μεσα στον , dload , το μικρο update app (1.11mb)

2 σβηνουμε το τηλ.. (αν δεν ειναι ηδη σβηστο) και κραταμε πατημενα τα , vol+ , vol- , power on , και ξεκιναει το step1 του downgrade .

3 μολις τελειωσει , το τηλ.. θα κανει reboot , τοτε βγαζουμε μπαταρια ,βγαζουμε sd card και βαζουμε στο φακελο , dload , το μεγαλο update app (255mb) αφου εχουμε σβησει το μικρο update app(1.11mb)...... (το μεγαλο αυτο update app ειναι η Β025)

4 ξανακανουμε οτι καναμε με το step1 , κραταμε , vol+ , vol- , power on και ξεκιναει το step2.

5 μολις τελειωσει κι αυτο θα γινουν καποια reboot και το τηλ.. θα ανοιξει στην officisl froyo b025 ...

 

εγω εχω 8gb sdcard θα δουλέψει?οπότε απο το thread σου στο xda κατεβαζουμε τη πρώτη επιλογη για downgrade(οποτε στο thread σου θα σβήσεις την δευτερη επιλογη?και θα ξαναγραψεις τον οδηγο για downgrade στη πρώτη σελιδα?ρωτάω απλα για να κατευθυνω και αλλους γνωστους μου με το ίδιο κινητό που να δουνε και τι να διαβασουν κλασσικοι τεμπέληδες δυστηχως βαριουνται να τα διαβασουν όλα) και επειδή στο thread σου εχεις πολλες ρομ εγώ θέλω εκεινη που ειχες κάνει fast gps και γρήγορο ιντερνετ καποιες βελτιστοποιήσεις που ειχες κανει για καλυτερη διάρκεια μπαταρίας και το tvout πλήρες λειτουργικό ποια από όλες τις ρομ σου να κατεβάσω ή να περιμένω κάτι που έλεγες χθες ότι απόψε θα ανεβάσεις τη τη τελικη horse gb final europe?

και μια χαζή απορία για εγκυκλοαπαιδικες γνώσεις αφου εσύ και οι ρομ σου δουλεύουν σε froyo το GB στην ονομασία της ρομ σου τι σημαίνει αφου λογικα δεν σημαίνει gingerbeard

 

α και κατι πολύ λιγότερης ζωτκής σημασίας απλά απο θέμα αισθητικής στην οθόνη οταν παιρνεις ή σε καλουνε εχεις ελπίζω πιο ανδρικα χρώματα απο του καλο?(χωρις παρεξηγηση κιολας) το εχω πει και στον καλο οτι το θεμα του στις συγκεκριμενες οθόνες ειναι κοριτσιστικο απο αποψη χρωματων,αυτο δεν σημαίνει οτι δεν εκτιμώ ολη τη δουλεια και αυτο το λειτουργικο που μας προσφερε και αυτος και ο gkalen και ο πικα και ισως αλλοι που δεν τους ξερω απλα εκφραζω την δικια μου αποψη και τα γραφω αυτα για να προλαβω να αποφυγω παρεξηγησεις

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Θελει οπωςδηποτε μικροτερη καρτα , οχι πανω απο 2gb , αλλιως θα κολλησει το downgrade και δεν θα μπορει να ολοκληρωθει....

Το GB , σημαινει gingerbread , δηλαδη εχω φτιαξει τα εικονιδια των εφαρμογων οπως στο gingerbread ...

Οποιο horse rom και να βαλεις , το tvout θα δουλευει κανονικα ..

και καλυτερα την τελευταια version , που την εχω δωσει ηδη στον dingila και θα την ανεβασω κι εδω αυριο που ρεπαρω ...

Επισης για το στεπ 2 , μπορειτε να χρησιμοποιησετε το αλλο λινκ που εχει μεσα την B026 , οπου και βασιζεται το horse rom ....

Και το θεματακι μου το θεωρω αντρικο ....:lol:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Θελει οπωςδηποτε μικροτερη καρτα , οχι πανω απο 2gb , αλλιως θα κολλησει το downgrade και δεν θα μπορει να ολοκληρωθει....

Το GB , σημαινει gingerbread , δηλαδη εχω φτιαξει τα εικονιδια των εφαρμογων οπως στο gingerbread ...

Οποιο horse rom και να βαλεις , το tvout θα δουλευει κανονικα ..

και καλυτερα την τελευταια version , που την εχω δωσει ηδη στον dingila και θα την ανεβασω κι εδω αυριο που ρεπαρω ...

Επισης για το στεπ 2 , μπορειτε να χρησιμοποιησετε το αλλο λινκ που εχει μεσα την B026 , οπου και βασιζεται το horse rom ....

Και το θεματακι μου το θεωρω αντρικο ....:lol:

 

μαλιστα οκ τοτε θα περιμενω μεθαυριο για να βάλω την τελική σου γιατι αυριο θα ειμαι ολη τη μερα στους δρομους βρήκα τώρα μια ξεχασμένη sd card αλλα ειναι 256mb αυτή λες να με είναι πολύ μικρή?

 

α και για σενα και οποιον αλλον θελει για gps προγραμμα sygic aura!!! Έσβησα και ndrive και igo ακόμα και το gps test αφου με αυτο μεχρι να κλειδώσει δορυφόρους σε δείχνει κάτω από το χαρτη τις μπάρες ωραια γραφικα γρήγορη απόκριση και έχει και ευκολη αλλαγη για χαρτες απο οχημα σε πεζό το δουλευω ποσες μέρες όλα κομπλε στην αρχη ζοριζεσαι λιγο οπως με καθε καινουριο προγραμμα να βρεις τα κόλπα του. Επειδή δεν θυμάμαι αν έχω ανεβάσει πιο πίσω το ξεκλειδωμένο αρχείο εφαρμογής του οποιος θελει το αρχείο ή περισσοτερες πληροφορίες ας με πει

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλυτερη θα ειναι μια 512mb , ισως η 256mb να μην το χωρεσει το αρχειο οριακα ...

Το sygic το κατεβασα ηδη , thanks και στον lesvos1 για το λινκ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούμε!!αχαχχαχα!!Εσυ τη λες βρε να το κρατήσουμε κρυφο??Μην ανχωνεστε καθε μερα στα κινέζικα την περνάω....μολις μαθω κατι εχει βγει εδω με τη μια!

 

χαχαχ:)¨οκ τοτε!:D

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρεπει να γυρισουμε σε μια official gingerbread (b572 η b512)

Mετα ξεζιπαρουμε το , how to get back to froyo.zip

1 μετα παιρνουμε μια sd card απο 512mb ως 2gb , OXI μεγαλυτερη , και φτιαχνουμε ενα φακελο, dload μεσα σ'αυτη τη καρτα και βαζουμε μεσα στον , dload , το μικρο update app (1.11mb)

2 σβηνουμε το τηλ.. (αν δεν ειναι ηδη σβηστο) και κραταμε πατημενα τα , vol+ , vol- , power on , και ξεκιναει το step1 του downgrade .

3 μολις τελειωσει , το τηλ.. θα κανει reboot , τοτε βγαζουμε μπαταρια ,βγαζουμε sd card και βαζουμε στο φακελο , dload , το μεγαλο update app (255mb) αφου εχουμε σβησει το μικρο update app(1.11mb)...... (το μεγαλο αυτο update app ειναι η Β025)

4 ξανακανουμε οτι καναμε με το step1 , κραταμε , vol+ , vol- , power on και ξεκιναει το step2.

5 μολις τελειωσει κι αυτο θα γινουν καποια reboot και το τηλ.. θα ανοιξει στην official froyo b025 ...

6 ομως το cust δεν εχει αλλαξει και ετσι οπως ειμαστε και εχουμε στη καρτα μας στο φακελο dload , το στεπ 2 ...

7 παμε , ρυθμισεις/καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος και κατω κατω κανουμε , software upgrade ..

8 μολις τελειωσει και αυτο τοτε το cust εχει αλλαξει και ....

9 μπαινουμε ροζ οθονη και βαζουμε recovery.img

10 μπαινουμε μετα cwm recovery , κανουμε τα wipes και φλασαρουμε το Horse rom

 

Αν εχω καπου λαθος , ο τερμαγκαζις ας με διορθωσει

Αυτα πρεπει να γινουν για επιστροφη σε froyo με το cust κομπλε για tvout ...

 

Στην ουσια η διαδικασια ειναι παρομοια με το upgrade σε gingerbread ...

@moihack

Δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο , δηλαδη να καθαρισεις με ροζ οθονη και αλλαγη του image folder ....

 

ετσι ακριβως ειναι η διαδικασια.για επαναφορα του cust νομιζω οτι μπορεις να φλασαρεις κ το στεπ 3 της gingerbread(δεν ειμαι σιγουρος ομως)

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι η διαδικασια.για επαναφορα του cust νομιζω οτι μπορεις να φλασαρεις κ το στεπ 3 της gingerbread(δεν ειμαι σιγουρος ομως)

 

Thanks termagazis ...

Αυτο με το step 3 , της gingerbread δεν το ξερω ...

Link to comment
Share on other sites

gkalen να σε πω αν απο την αρχη που ξεκινήσουμε όλη τη διαδικασία εχουμε οπως εγώ ήδη τη cwm recovery πρώτα θα πρεπει να γυρισουμε στη στοκ recovery και αν ναι πώς?Μετά να κανουμε όλα τα βήματα και οταν φτάσουμε να φλασαρουμε τη δικιά σου ρομ τοτε να περάσουμε τη cwm?
Link to comment
Share on other sites

gkalen να σε πω αν απο την αρχη που ξεκινήσουμε όλη τη διαδικασία εχουμε οπως εγώ ήδη τη cwm recovery πρώτα θα πρεπει να γυρισουμε στη στοκ recovery και αν ναι πώς?Μετά να κανουμε όλα τα βήματα και οταν φτάσουμε να φλασαρουμε τη δικιά σου ρομ τοτε να περάσουμε τη cwm?

 

το cwm recovery δεν θα το χρειαστεις ξανα μεχρι την ωρα που θα φτασεις για να φλασαρεις rom.

λοιπον το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανετε ειναι να γυρισετε σε official B572 , αυτο δεν γινεται απο cwm recovery , αλλα με φακελο "dload" και με τα vol+ , vol- και power on ...

τι γνωριζεις εσυ αυτη τη διαδικασια ??

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με τα στεπ και το φακελο dload το γνωριζω οταν θα το κανω αυτο λες θα ξαναγυρισει και η στοκ recovery αυτόματα και θα σβηστεί η cwm που έχω περασμένη τώρα?
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με τα στεπ και το φακελο dload το γνωριζω οταν θα το κανω αυτο λες θα ξαναγυρισει και η στοκ recovery αυτόματα και θα σβηστεί η cwm που έχω περασμένη τώρα?

 

ναι λογικα θα σβηστει , αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα τι χρειαστεις , τι σ'ενδιαφερει αν εχεις η δεν εχεις cwm recovery

ειδες τo τελευταιo ποστ του dingila , που λεει αμα κρασαρει το στεπ 2 σε πεταει στη στοκ recovery και εκει κανεις wipe data και cache και ξανακανεις το στεπ 2 ...

γι αυτο λεω δεν θελω να μπλεκω με downgrade , οσοι αγοραζουν το κινητο ειναι με froyo και ετσι ειναι πανευκολο να το κανουν σε μιση ωριτσα ενω εσεις που εχετε αναβαθμισει θελει δουλεια ... :(

ο dingila ας πουμε το κανει πλεον χαβαλε , αλλαζει απο froyo σε gingerbread σε χρονο μηδεν

Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα θα σβηστει , αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα τι χρειαστεις , τι σ'ενδιαφερει αν εχεις η δεν εχεις cwm recovery

ειδες τo τελευταιo ποστ του dingila , που λεει αμα κρασαρει το στεπ 2 σε πεταει στη στοκ recovery και εκει κανεις wipe data και cache και ξανακανεις το στεπ 2 ...

γι αυτο λεω δεν θελω να μπλεκω με downgrade , οσοι αγοραζουν το κινητο ειναι με froyo και ετσι ειναι πανευκολο να το κανουν σε μιση ωριτσα ενω εσεις που εχετε αναβαθμισει θελει δουλεια ... :(

ο dingila ας πουμε το κανει πλεον χαβαλε , αλλαζει απο froyo σε gingerbread σε χρονο μηδεν

 

Όχι οχι δεν με νοιαζει αν θα την εχω ή όχι, απλά είπα μηπως πρέπει να κανουμε κατι εμείς για να τη σβήσουμε και μετα να τη περάσουμε.Κοιτάω από ολες τις μεριές και πιθανες εκδοχές για αποφυγή λάθων.Ανυπονώ αύριο μεσάνυχτα που θα γυρίσω να κάνω το downgrade και έχοντας καλώς των πραγμάτων να εχεις ανεβάσει για να πάρουμε τη καινούρια σου ρομ να τη περάσω και αφού τσεκάρω τα πάντα σαββατο πάω σε φίλο που έχει το καλώδιο που θέλω οχι από το nokia n95 αλλά να δω αν κανει δουλεια με εκείνο που έχει.

Αλλιως θα το κανω παραγγελια απο εδώ http://www.ebay.com.au/itm/Audio-Video-AV-TV-Out-Cable-CA-75U-Nokia-N82-N900-N95-/270697072860?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3f06cd88dc#ht_3340wt_947 που το βρήκα φτηνό και θα θα σκασω μέχρι να ερθει από έξω.Αν καποιος ξέρει εντος ελλάδος μπορούμε καπου να το βρούμε αν οχι φτηνότερο απο το λινκ αλλα έστω φθηνότερο απο 10 ευρώ ας ενημερώσει.Ζητώ συγγνώμη για τη ματζιρια μου αλλά ειμαι 3 χρόνια άνεργος και κοιτάω οτι μπορώ να γλιτώσω

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγηση γιατι θα τρελαθω πως γινεται 2.3 και ics να τρεχουν στον ιδιο κερνελ...αλλα η ICS να μην δουλευει με αλλο κερνελ περα απο του geno?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι οχι δεν με νοιαζει αν θα την εχω ή όχι, απλά είπα μηπως πρέπει να κανουμε κατι εμείς για να τη σβήσουμε και μετα να τη περάσουμε.Κοιτάω από ολες τις μεριές και πιθανες εκδοχές για αποφυγή λάθων.Ανυπονώ αύριο μεσάνυχτα που θα γυρίσω να κάνω το downgrade και έχοντας καλώς των πραγμάτων να εχεις ανεβάσει για να πάρουμε τη καινούρια σου ρομ να τη περάσω και αφού τσεκάρω τα πάντα σαββατο πάω σε φίλο που έχει το καλώδιο που θέλω οχι από το nokia n95 αλλά να δω αν κανει δουλεια με εκείνο που έχει.

Αλλιως θα το κανω παραγγελια απο εδώ http://www.ebay.com.au/itm/Audio-Video-AV-TV-Out-Cable-CA-75U-Nokia-N82-N900-N95-/270697072860?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3f06cd88dc#ht_3340wt_947 που το βρήκα φτηνό και θα θα σκασω μέχρι να ερθει από έξω.Αν καποιος ξέρει εντος ελλάδος μπορούμε καπου να το βρούμε αν οχι φτηνότερο απο το λινκ αλλα έστω φθηνότερο απο 10 ευρώ ας ενημερώσει.Ζητώ συγγνώμη για τη ματζιρια μου αλλά ειμαι 3 χρόνια άνεργος και κοιτάω οτι μπορώ να γλιτώσω

 

για το cwm recovery , δεν το πειραζεις , ξεκινας τα update app με dload φακελο και δεν θα σ'απασχολησει το recovery ...

οσο για τα αλλα , αστα να πανε , δραμα η κατασταση

και για το καλωδιο , εχω διαβασει αυτο το ποστ στο xda και πιστευω ισως και αυτο να κανει καλη δουλεια αλλα ειναι ακριβο ...

 

My Galaxy S has the exact same feature. It's much better plugging the phone into a TV to show pics and vids, rather than have 10 people peeking over my shoulder to get a glimpse.

 

I have a feeling the Galaxy S audio jack has an extra pin that allows this feature though, I'm not sure the X5 has it.

 

This is all you need http://m.samsung.com/us/mobile/cell-...ECC1TX1BBEGSTA

 

Picked mine up from Ebay along with all sorts of goodies in a pack that cost less than AU$20

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει παρει μια φιλη μου το Χ5 Pro (εκδοση 2.2.2) και επειδη κολλαει αρκετα, αναβοσβηνει οποτε του ερθει θα ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι μεχρι στιγμης η πιο σταθερη εκδοση για να του περασουμε και να του κανουμε αναβαθμιση. Δηλαδη να υποστηριζει ελληνικα στα sms και στο menu, να εχει ραδιοφωνο και γενικα ολες τις βασικες λειτουργιες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

για το cwm recovery , δεν το πειραζεις , ξεκινας τα update app με dload φακελο και δεν θα σ'απασχολησει το recovery ...

οσο για τα αλλα , αστα να πανε , δραμα η κατασταση

και για το καλωδιο , εχω διαβασει αυτο το ποστ στο xda και πιστευω ισως και αυτο να κανει καλη δουλεια αλλα ειναι ακριβο ...

 

My Galaxy S has the exact same feature. It's much better plugging the phone into a TV to show pics and vids, rather than have 10 people peeking over my shoulder to get a glimpse.

 

I have a feeling the Galaxy S audio jack has an extra pin that allows this feature though, I'm not sure the X5 has it.

 

This is all you need http://m.samsung.com/us/mobile/cell-...ECC1TX1BBEGSTA

 

Picked mine up from Ebay along with all sorts of goodies in a pack that cost less than AU$20

 

τι εννοεις οσο για τα αλλα αστα να πανε δραμα?σε τι αναφερεσαι ακριβώς?και γιατι με λες για το καλώδιο του samsung galaxy δοκιμασες του νοκια και δεν εκανε?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οσο για τα αλλα αστα να πανε δραμα?σε τι αναφερεσαι ακριβώς?και γιατι με λες για το καλώδιο του samsung galaxy δοκιμασες του νοκια και δεν εκανε?

Για τα αλλα λεω δραμα η ανεργια και τα οικονομικα που ελεγες...

καλωδιο δεν εχω παρει ακομα , απλα λεω γι αυτο το καλωδιο οτι πρεπει να ειναι καλο αλλα δεν ειναι δοκιμασμενο στο τηλ.. μας

Παντως δεν ξερω αν χρειαζεται τελικα να μπεις στη διαδικασια downgrade ...

Καλες περιπτωσεις για να βαλουν Horse rom , ειναι σαν αυτη που λεει τωρα ο φιλος , εχει το τηλ.. με 2.2 , αν ηξερε οτι ειχε και αυτη την ευκολη λυση σε μιση ωριτσα θα ειχε καθαρισει..

Αλλα δεν μπορει και να το ξερει καθως οι πιο πολλοι που μπαινουν να διαβασουν , κοιτανε την πρωτη και την τελευταια σελιδα και το μονο που νομιζουν οτι μπορει να κανουν ειναι αναβαθμιση και ετσι 9 στους 10 αναβαθμιζει

Link to comment
Share on other sites

edit

βρηκα κι αυτο ... http://telefone.gr/default.aspx?Index=9&Id=12&CategoryId=2170&LangId=1&ItemId=1077

αλλα δεν ξερω , ειδα απο αυτο μεχρι και με 33 ευρω , τωρα τι διαφορα εχει το καθενα , δεν ξερω

 

λαθοοοοοοος παραθεση

Link to comment
Share on other sites

Για τα αλλα λεω δραμα η ανεργια και τα οικονομικα που ελεγες...

καλωδιο δεν εχω παρει ακομα , απλα λεω γι αυτο το καλωδιο οτι πρεπει να ειναι καλο αλλα δεν ειναι δοκιμασμενο στο τηλ.. μας

Παντως δεν ξερω αν χρειαζεται τελικα να μπεις στη διαδικασια downgrade ...

Καλες περιπτωσεις για να βαλουν Horse rom , ειναι σαν αυτη που λεει τωρα ο φιλος , εχει το τηλ.. με 2.2 , αν ηξερε οτι ειχε και αυτη την ευκολη λυση σε μιση ωριτσα θα ειχε καθαρισει..

Αλλα δεν μπορει και να το ξερει καθως οι πιο πολλοι που μπαινουν να διαβασουν , κοιτανε την πρωτη και την τελευταια σελιδα και το μονο που νομιζουν οτι μπορει να κανουν ειναι αναβαθμιση και ετσι 9 στους 10 αναβαθμιζει

 

μεγάλε gkalen μολις γυρισα και έλεγα να κανω το downgrade για να βάλω τη ρομ σου και διαβασα το ποστ σου τελικα θέλει ή οχι να κανω downgrade?;εχω ήδη κατεβάσει όσα χρειαζονται και τη ρομ σου και βρηκα και καρτουλα 2gb!περιμένω τη συμβουλή σου λοιπόν και ευχαριστω για την εμπάθεια της καταστασης μου απλα οταν εγραψες δράμα τρομαξα για λιγο μην τρεχει κάτι με τη ρομ σου

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

βρε συ δεν υπαρχει προβλημα , απλα επειδη δεν το'χω κανει δεν μπορω και να σε καθοδηγησω οπως πρεπει , γι αυτο κωλυομαι ... εγω οτι μπορω να σου πω ειναι αφου γυρισεις σε 2.2. και μετα ...
Link to comment
Share on other sites

σορρυ κιολας για μια πολυ χαζη ερωτηση αλλα οταν στελνω μεσω bluetooth ενα αρχειο απο ενα αλλο κινητο στο ideos το δικο μας σε πιο φακελο το βρισκω?παλια το ειχα βρει αλλα τωρα δεν και που το googlara απαντηση δεν βρισκω ολοι μονο για εφαρμογες λενε που ξερω τις βρισκω μεσα απο ρυθμισεις-εφαρμογες αλλα ενα απλο αρχειακι?

 

ακυρο βλακεια μου εχει ξεκαθαρα στην sd card φακελο bluetooth μα πόση γκαβωμάρα απόψε?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με flash,gmail,youtube που εδω και μια βδομαδα δεν μπορουν να αναβαθμηστουν γιατι ειναι για ics?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μόλις ξεκινησα το downgrade ευχηθείτε μου καλή τυχη και αποψε να έχω περάσει τη ρομ του glalen και αφού το κανω και τη χρησιμποιήσω εννοείται οτι θα πω τις εντυπώσεις μου και οτιδήποτε απροσδόκητο συμβει θα σας ενημερωσω(ευχομαι να μην σύμβει κατι) και που είσαι gkalen οταν δεν εχεις να κάνεις τιποτα αν θες να με κανεις τις νεκροκεφάλες για τη ρομ σου και μήπως στη δικιά σου ρομ μπορούμε να τις μεγαλώσουμε λίγο αλλιώς εντάξει καλές ειναι

 

 

λοιπον έχω πρώτο θεμα σκάλωμα και θελω τα φώτα σας για να φυγω απο τη ρομ του καλο και να γυρισω στην β572 κανω ενα φάκελο dload βάζω μεσα αρχειακια update.app kai update.g_app σωστα ?και παταω την επιλογη αναβάθμιση απο sd card?γιατι το εκανα αυτο με μια 2gb κάρτα και στο firmware update step 2/2 εβγαλε μήνυμα update failed και κόλλησε εκει το εσβησα λοιπον και το ξαναανοιξα και μετα απο 2 συνεχομενες επανεκκινήσεις που το εκανα ξαναανοιξε και στα στοιχεια τηλεφώνου λεει οτι εχω τη ρομ του καλο?εκανα κάτι λάθος μήπως?

 

τώρα σκεφτομαι μηπως φταιει που δεν εκανα πρωτα τα wipes τα κανω τώρα και σας ξαναλέω

 

παιδια έχω θεμα αναβοσβήνει στo boot animation και εκτος του να βγάλω τη μπαταρία δεν ξερω τι να κάνω!!!!!!!

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...