Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τις συμβουλες σου απλα καλο ειναι να δοκιμαζεις και ας χαλασεις κατι αλλα θα μαθεις για να μην το ξανακανεις τεχνικος h/y εχω τελειωσει και ασχολουμαι απο τα 13 μου με υπολογιστες ο πρωτος που ειχα ήταν 386sx και τον ειχα κανει αναβαθμιση σε 486dx εννοειται οτι έχω λιώσει στο διάβασμα εδώ μέσα και οτιδηποτε και αν κάνω το μελετάω πολυ πριν συγγνωμη για offtopic για τους moderators.κατι αλλο που θα ήθελα την αποψή σου ή γνώμη σου ποιος για εσένα launcher είναι πιο ελαφρύς για το κινητό μας και δευτερον αν είχες να διαλέξεις αναμεσα σε zeam και 360?

 

Οτι το ψαχνεις το θεμα και διαβαζεις ,φαινεται ,, απλα στα πρωτα σου ποστ σε ειδα λιγο συγχισμενο με τα κερνελ και τις official ,, αλλα θα τα ξεμπλεξεις κι αυτα σιγα σιγα....

ποιο ελαφρυς απ'ολους ειναι ο zeam ,,, αλλα εγω προτιμω , go launcher , launcher pro και adw ..... αυτα ομως ειναι γουστα κι ετσι ,βαλε οποιον σου αρεσει καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

εγω adw με αρεσει ποιο πολυ γιατί είναι πιο παραμετροποιήσιμος και εφετζίδικος (καγκουρας που λεγαμε)απλα ρωτάω και πιος επιβαρυνει λιγότερο τη μπαταρια από αυτην την αποψη το σκεφτομαι,τελοσπαντων θα δείξει,θα προσπαθήσω να μην σε ενοχλησω άλλο γιατι ξέρω και εσυ ετοιμαζεις νέα ρομ θα περιμένω μόνο νέα σου από lockscreen όποτε και αν μπορείς σε ευχαριστώ ομως για όλη τη βοηθειά σου και εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά εδω μέσα είστε πολύ εξυπηρετικοί και με το παραπάνω Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

εγω adw με αρεσει πιο πολυ απλα ρωτάω και πιος επιβαρυνει λιγότερο τη μπαταρια από αυτην την αποψη το σκεφτομαι,τελοσπαντων θα δείξει,θα προσπαθήσω να μην σε ενοχλησω άλλο γιατι ξέρω και εσυ ετοιμαζεις νέα ρομ θα περιμένω μόνο νέα σου από lockscreen όποτε και αν μπορείς σε ευχαριστώ ομως για όλη τη βοηθεία σου και εσένα και τα ύπολοιπα παιδιά εδω μέσα είστε πολύ εξυπηρετικοί με το παραπάνω

Σ'εμενα οποιον και να βαλω, το ιδιο μου φαινεται ,, δεν εχω δει λιγοτερο battery drain , με zeam απ'οτι με go launcher..... βαλε οποιον σου αρεσει ....

To βραδυ αργα θα σου ετοιμασω ενα θεματακι για να δεις το lockscreen .....

Ολα τα παιδια εδω , βοηθανε με τον καλυτερο τροπο..... ας οψεται και η huawei , που παραλιγο να μας κανει και developers , πολλους απο μας εδω μεσα ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εκανα ******* και χρειαζομαι τη βοηθειά σας ηθελα να σβησω απλα το εικονιδιο στο συρταρι εφαρμογης ρυθμισεις και έσβησα το αρχειακι απο το data\cust\ρυθμισεις.apk οχι το ρυθμισεις.provider αλλά τωρα οταν παταω το κουμπακι απο κατω για να επιλεξω ρυθμίσεις δεν μπαινει στις ρυθμίσεις μήπως μπορει κάποιος να με στειλει το αρχειάκι για να μην ξαναπερνάω τη ρομ απο την αρχή?

 

εκανα ******* και χρειαζομαι τη βοηθειά σας ηθελα να σβησω απλα το εικονιδιο στο συρταρι εφαρμογης ρυθμισεις και έσβησα το αρχειακι απο το data\cust\ρυθμισεις.apk οχι το ρυθμισεις.provider αλλά τωρα οταν παταω το κουμπακι απο κατω για να επιλεξω ρυθμίσεις δεν μπαινει στις ρυθμίσεις μήπως μπορει κάποιος να με στειλει το αρχειάκι για να μην ξαναπερνάω τη ρομ απο την αρχή?

 

εντάξει συγγνώμη για την βλακεία μου που δεν με έκοψε να ψάξω μεσα στα zipparismena αρχεια της ρομ και να βρω το καταλληλο αρχειακι και να το περασω με permissions για να δουλεψει ολα καλά τωρα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον δεν τον εχει τσεκαρει μεχρι τωρα : Ηolo launcher http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1636393 ειναι ακομα free στις τελευταιες beta αλλα δουλευει τελεια και ειναι ο πιο smooth launcher που εχω χρησιμοποιησει (και τους εχω δοκιμασει ολους!) Τον εβαλα απο περιεργεια πριν 3 βδομαδες και απλα εχω ξεχασει οτι υπαρχουν αλλοι launchers στο τηλ μου!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα μικρο help.Αγορασα σημερα μια microsd 4 gb απο e-shop....Λοιπον την εβαλα στο κινητο αλλα μολις την βαζω μου λεει..

USB storage blank or has unsupported files... Παταω επανω του..μου λεει αν θελω να φορμαρω την sd...παταω ok αλλα μετα κολλαει εκει και μετα απο λιγο μου κανει restart και μενει γ παντα στο εικονιδιο του miui(μεχρι να βγαλο μπαταρια..)..Τι να κανω??????

Link to comment
Share on other sites

χωρις να είμαι και ειδήμων δοκιμασες να τη βγάλεις από το κινητο και να τη κανεις φορματ σε καποιο pc?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα μικρο help.Αγορασα σημερα μια microsd 4 gb απο e-shop....Λοιπον την εβαλα στο κινητο αλλα μολις την βαζω μου λεει..

USB storage blank or has unsupported files... Παταω επανω του..μου λεει αν θελω να φορμαρω την sd...παταω ok αλλα μετα κολλαει εκει και μετα απο λιγο μου κανει restart και μενει γ παντα στο εικονιδιο του miui(μεχρι να βγαλο μπαταρια..)..Τι να κανω??????

 

Δοκιμασε να κανεις και partition την καρτα απο recovery ,,, επελεξε ,,ext 512 και swap 0 ,,

Αλλα να ξερεις οτι θα σβησουν τα παντα απο την καρτα ,,, γι αυτο να εχεις backup των αρχειων της καρτας στο pc σου ....... αλλιως αλλαξε ρομ , να δεις τι παιζει.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις οταν κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα οπως το ndrive μετα με τον root explorer που θα το βρεις εγκατεστημενο για να περασεις χαρτες?εψαξα σε sdcard,σε system,σε data και αλλους και δεν τον βρισκω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις οταν κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα οπως το ndrive μετα με τον root explorer που θα το βρεις εγκατεστημενο για να περασεις χαρτες?εψαξα σε sdcard,σε system,σε data και αλλους και δεν τον βρισκω

 

λογικα πρεπει να ανοιξεις πρωτα αυτο που εγκατεστησες και μετα να δημιουργηθει φακελος στην sd card ,,,, αλλιως δεν ξερω γιατι αμα θελω κατι χρησιμοποιω την εφαρμογη maps και καθαρισα ,, δεν ξερω απο εφαρμογες για gps ...

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα ειχες δικιο και ενω το εχω κανει τοσες φορες δεν ξερω πως σκαλωσα να'σαι καλα gkalen για μια ακομα πολλοστη φορα
Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να ανοιξεις πρωτα αυτο που εγκατεστησες και μετα να δημιουργηθει φακελος στην sd card ,,,, αλλιως δεν ξερω γιατι αμα θελω κατι χρησιμοποιω την εφαρμογη maps και καθαρισα ,, δεν ξερω απο εφαρμογες για gps ...

 

το maps της google χρησιμοποιεις?Αυτο μονο με 3g δουλευει η μπορεις να το χρησιμοποιησεις offline η με wifi?

Link to comment
Share on other sites

το maps της google χρησιμοποιεις?Αυτο μονο με 3g δουλευει η μπορεις να το χρησιμοποιησεις offline η με wifi?

Ναι ,το google maps ....

Και με 3g και με wifi ,δουλευει ....... offline δεν δουλευει ,,,, το τηλ.. μας νομιζω υποστηριζει a-gps ,, το οποιο θελει αναγκαστικα συνδεση 3g η wifi για να δουλεψει ...... αλλα παρ'ολα αυτα νομιζω οτι μπορεις να βρεις καποια εφαρμογη(προγραμμα ) ,, που μπορει να δουλεψει και offline ,αλλα δεν εχω ψαχτει σε προγραμματα gps ,και δεν ξερω κατι περισσοτερο ,,, εγκυκλοπαιδικα μονο , απο κατι αναζητησεις που εχω κανει ,, νομιζω οτι αν αποθηκευσεις(κατεβασεις) χαρτες ,,, μετα μπορεις να λειτουργεις offline ,, αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν....

παντως τα παιδια που ξερουν απο gps , θα μπορουν να μας ενημερωσουν καλυτερα πανω στο θεμα .......

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα υπαρχουν και offline χαρτες αλλα χωρις gps ανοιχτό δε σου δίνει στιγμα εγώ εχω κατεβασει ndrive και igo με χαρτες και τα δουλευω με gps με το κινητο μας και αναλογως την περιοχη που είσαι κανει 5 με 10 λεπτα να κλειδωσει δορυφορους και μετα ολα κομπλε αν θελετε πειτε με να ανεβασω τα προγραμματα και τους χαρτες αργοτερα οσοι θελετε και να σας πω και τροπο εγκαταστασης.εγώ τα χρησιμοποιω με gps χωρις wifi και με έχουν βοηθήσει πολλάκις
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε , το gps , πρεπει να ειναι ανοιχτο .... το θεμα ειναι οτι δουλευει χωρις wifi η 3g ...

Πολυ καλο αυτο , tzivas , οποιος θελει θα μπορεις να τον ενημερωσεις για το θεμα .....

Και να σας πω οτι επισης ,δοκιμαζω καποια ,, faster gps fix ,, που κλειδωνουν δορυφορους σε απιστευτους χρονους ,,,, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι και ακριβης..... στο τελευταιο μου ρομ , το εχω βαλει αυτο το gps fix ........ αμα θες tzivas , το βραδυ θα στο στειλω να το δοκιμασεις για να μας πεις αν δουλευει γρηγορα και σωστα ??

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα εγω εχω τη ρομ του kalo αν δουλεψει αυτο σε μενα βεβαιως να το δοκιμασω και να σε πω αν και νομιζω και ο kalo υποτιθετε εβαλε κατι τετοιο αλλα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα βεβαια μπορει να παιζει ρολο οτι ειμαι στα γιαννενα αυτες τις μερες στη κοπελα μου και απο εβδομαδα που γυρναω θεσσαλονικη να δω καλυτερα αποτελεσματα,βεβαιως αν θελετε αργοτερα να σας στειλω και συνημμενα τα αρχεια που ειπα και πριν
Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα εγω εχω τη ρομ του kalo αν δουλεψει αυτο σε μενα βεβαιως να το δοκιμασω και να σε πω αν και νομιζω και ο kalo υποτιθετε εβαλε κατι τετοιο αλλα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα βεβαια μπορει να παιζει ρολο οτι ειμαι στα γιαννενα αυτες τις μερες στη κοπελα μου και απο εβδομαδα που γυρναω θεσσαλονικη να δω καλυτερα αποτελεσματα,βεβαιως αν θελετε αργοτερα να σας στειλω και συνημμενα τα αρχεια που ειπα και πριν

 

Δεν νομιζω να εχει σημασια αν εισαιμε το ρομ του kalo , δοκιμασε το ,,,, κατεβασε το ρομ που ανεβασα προχτες (2-3 σελιδες πισω) ,, και παρε απο μεσα ,στο φακελο ,, system/etc ,, ενα αρχειο που λεγεται ,, gps.conf ,,,,,, αντικατασταση με αυτο που εχεις ηδη και permissions (rw-r--r--) .... reboot και πες μας τι παιζει .....

Αν εχει προβλημα ,, ξαναβαλε αυτο που ειχες ......

Link to comment
Share on other sites

οκ gkalen θα το δοκιμασω και θα σε πω αποτελεσματα ομως απο τριτη που θα ειμαι θεσσαλονικη γιατι λογω μικροτραυματισμου στο ποδι μου ειμαι κλεισμενος στο σπιτι και το gps οπως ξερετε δουλευει καλα εξω και οχι μεσα στο σπιτι και gkalen οποτε ευκαιρισεις περιμενω νεα σου απο ενα θεμα με lock screens η' lock sliders και θελω να με πεις αν σε ετοιμο boot animation μπορω να προσθεσω ηχο σε συγκεκριμενο σημειο και αν ακομα χρησιμοποιεις και δουλευεις οπως λες στο ποστ σου 2054 σελιδα 137
Link to comment
Share on other sites

οκ gkalen θα το δοκιμασω και θα σε πω αποτελεσματα ομως απο τριτη που θα ειμαι θεσσαλονικη γιατι λογω μικροτραυματισμου στο ποδι μου ειμαι κλεισμενος στο σπιτι και το gps οπως ξερετε δουλευει καλα εξω και οχι μεσα στο σπιτι και gkalen οποτε ευκαιρισεις περιμενω νεα σου απο ενα θεμα με lock screens η' lock sliders και θελω να με πεις αν σε ετοιμο boot animation μπορω να προσθεσω ηχο σε συγκεκριμενο σημειο και αν ακομα χρησιμοποιεις και δουλευεις οπως λες στο ποστ σου 2054 σελιδα 137

 

Το ξεχασα χθες , θα κοιταξω σημερα για τα lockscreen....

Και αυτο που λεω στο , ποστ 2051 , μπορεις να κανεις .....

Link to comment
Share on other sites

gkalen στο 2051 δεν καταλαβα τι εχεις κανει και που χρησιμευει εγω σε ρωτησα για το ποστ 2045 που κανεις κατι για τη μπαταρια αν το κανεις και σημερα και στο ποστ 2051 λες για οσους εχουν 2.3.5 μπορει να κολλησει και να μην δουλευει το κινητο και κωλύομαι να το δοκιμασω μην φαω καμμια πατατα αφου εγω ειμαι με 2.3.6 του kalo και στο λινκ που δοκιμασα λεει deleted or invalid file.πάντως χωρις wifi βλεπω η ρομ του kalo η μπαταρια για 5 με 6 ωρες δεν πεφτει ουτε 1% αλλα μολις ανοιξεις wifi μεσα στην ωρα 3 με 4% περιπου αρχιζουν και πεφτουν.και θελω να ρωτησω ξανα στο bootanimation που με βρηκε ο picachukaki του knight rider αν μπορω να προσθεσω ηχο συγκεκριμενα την στιγμη που ανοιγουν τα equalizer οπως στη σειρα (του 1982 οχι του 2009) αν μπορει να ακουγεται με ήχο η φωνη του κιττ που παρουσιαζεται το ειδα σε καποια videakia youtube αλλα αυτοι που τα ανεβασαν δεν απαντανε ουτε γραφουν οδηγιες πως το κανουν αν μπορει καποιος να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος.και για να μην ξεχασω προτεινω 2 εφαρμογες απο μαρκετ για internet browser το maxthon και για οσους πριν λεγαμε για gps προτεινω το gps test πολυ καλο και αξιολογο σε δειχνει ποσους δορυφορους εχεις εκει που βρισκεσαι και ποτε κλειδωνουν κανει ηχο και τα 2 ειναι free
Link to comment
Share on other sites

Μολις σχολασα ,,, παω σπιτι ,, και τα λεμε .....

θα σου στειλω μονο του το gps fix , να το δοκιμασεις ,, κι ας εισαι στα Ιωαννινα ....

Θα σου φτιαξω και το lockscreen να δοκιμασεις ...

Και για τον ηχο στο bootanimation ,,, καπως γινεται αλλα δεν το'χω ψαξει πολυ ,,, αν κανεις αναζητηση στο google , κατι θα βρεις ...... θα το δω κι εγω ομως ...

κατσε να δω και το ποστ που λες γιατι μαλλον θα μπερδευτηκα....

Ενταξει ,το ειδα ,, μπορεις να κανεις και αυτον τον τροπο , αλλα δεν χρειαζεται να σβησεις τα battery stats με root explorer ,αλλα καντο απο recovery ......... παντως λογικα παει η μπαταρια σου ...... και μενα οσο ειναι σβηστη η οθονη δεν χανει ουτε 1% ,,, μολις ανοιξεις τα wifi μετα αρχιζει και ρουφαει και σταθεροποιειται σιγα σιγα ..... αστο οπως ειναι και κανε battery calibration ,με τον αλλο τροπο σε κανα δυο βδομαδες ...... δεν βλεπω καποιο προβλημα σ'αυτα που λες .....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω αλλα μεσα απο το σπιτι gkalen οποτε τιποτα σιγουρο δεν μπορω να σε πω ειδα στην ιδια ρομ λες και κατι για τη μπαταρια εχεις προσθεσει απο filatov λες να το δοκιμασω και αυτο?ή δεν κανει για τη ρομ του kalo?και για οσους θελουν link για το προγραμμα και χαρτη ελλαδας http://isohunt.com/torrent_details/334233433/ndrive+greek?tab=summary η εγκατασταση ειναι ευκολη παιρνετε το apk. αρχειο πρωτα το εκτελειται.Αυτο κανει ενα εικονιδιο ndrive μεσα στο συρταρι με τις εφαρμογες σας, το τρεχετε αυτο το εικονιδιο μην σας τρομαξουν οι πρωτες οδηγιες που αντι για γραμματα εχουν κατι τετραγωνα εσεις επιλεγετε σε ολα την αριστερη επιλογη κατεβαζει αυτο κατι mb και μετα θα δειτε θα σας ανοιξει menu και θα σας ρωτησει τη γλωσσα θελετε επιλεγετε και μετα κλεινετε το προγραμμα,περνετε το αλλο αρχειο με καταληξη .map ψαχνετε και βρισκετε μεσα στην sdcard ενα φακελο ndrive και μεσα του εναν υποφακελο maps μπαινετε μεσα του και πετατε το αρχειο .map.ανοιγετε μετα gps και (προαιρετικα αν εχετε το προγραμμα gps test για να δειτε οτι κλειδωσαν οι δορυφοροι) το ndrive και μολις κλειδωσουν οι δορυφοροι χωρις wifi χωρις 3g και βασικό για σημερα χωρις χρεώσεις εχετε στιγμα που ειστε και που μετακινήστε και....καλα ταξίδια.ενημερωτικα ο χαρτης ειναι 7/2010 κατι ποιο καινουριο δεν εχω βρει εμενα παντως θεσσαλονικη με εχει βολεψει και βοηθήσει αν καποιος εχει να προτεινει κατι πιο καινουριο να δοκιμασουμε δεν θα διαφωνουσα.ΠΡΟΣΟΧΗ: Όταν το χρησιμοποιειται πεζοι το προγραμμα και όχι με αυτοκινητο να βαζετε και την καταλληλη επιλογη για να γλυτωσετε κύκλους που με αυτοκινητο ειναι υποχρεωτικοι!!μιλάω εκ πειρας την εχω πατήσει ετσι!!! και το λινκ για το igo http://isohunt.com/torrent_details/379366193/igo?tab=comments και διαβαστε τις οδηγιες απο το 2ο comment καποιου που το κατεβασε και πως ξεκλειδωσε το rar αρχειο και το εγκατεστησε.αν ακομα εχετε απορια ρωτηστε με ευχαριστως να σας βοηθησω εγω σαν ψωναρα εχω στο κινητο και τα 2 και χρησιμοποιω Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Το ρομ του kalo ,το εχει το battery fix ,, δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο ....

Κατα τ'αλλα , πολυ χρησιμα αυτα που λες για το gps .....

Link to comment
Share on other sites

επειδη πριν κρισης ταξιδευα σχετικα λιγο με το αυτοκινητο και ειχα παρει gps κανονικη συσκευη και τη χρειαζόμουνα οταν πηρα αυτο το κινητο και ειδα οτι εχει αυτη τη δυνατοτητα ψαχτηκα λιγο και μολις βρω δουλεια θα ξαναχρησιμοποιω το αυτοκινητο ειπα καλα θα ειναι να εχω μια τετοια βοήθεια και ας ειναι αχρειαστη ελπίζω να βοηθησει αυτο το ποστ μου οσους το χρειαζονται και να μην πληρωνουν χρήματα για 3g χωρις να το χρειαζονται η αδερφη μου το χρησιμοποιουσε με me 3g πριν να της το μαθω και εφευγαν πολλα λεφτα χωρις λογο κριμας ειναι...:(
Link to comment
Share on other sites

επειδη πριν κρισης ταξιδευα σχετικα λιγο με το αυτοκινητο και ειχα παρει gps κανονικη συσκευη και τη χρειαζόμουνα οταν πηρα αυτο το κινητο και ειδα οτι εχει αυτη τη δυνατοτητα ψαχτηκα λιγο και μολις βρω δουλεια θα ξαναχρησιμοποιω το αυτοκινητο ειπα καλα θα ειναι να εχω μια τετοια βοήθεια και ας ειναι αχρειαστη ελπίζω να βοηθησει αυτο το ποστ μου οσους το χρειαζονται και να μην πληρωνουν χρήματα για 3g χωρις να το χρειαζονται η αδερφη μου το χρησιμοποιουσε με me 3g πριν να της το μαθω και εφευγαν πολλα λεφτα χωρις λογο κριμας ειναι...:(

 

πολυ σωατα τα λες,,, ετσι ειναι ,,,, κι εγω για κατι τετοιο εκανα αναζητησεις αλλα ηθελε πολυ χωρο για να να αποθηκευσεις χαρτες και αφου δεν το χρησιμοποιω και πολυ , τα παρατησα και αρκεστηκα στο google maps .... και τους χρησιμοποιω μονο οπου εχω ιντερνετ ....

 

οποιος θελει να δοκιμασει το gps fix ,, εδω ....

[ATTACH]25455[/ATTACH]

 

το βαζουμε στο system/etc ,, το αντικαθιστουμε με το υπαρχον ,, δινουμε permissions (rw-r--r-- ) ,,, reboot ,, done

δοκιμαστε το κιολας ,, μονο με wifi η 3g ανναμενο και το gps ,, δηλαδη xωρις να ενεργοποιησετε και την χρηση ασυρματων δικτυων ( ακομα κι ετσι θα κλειδωσει πολυ γρηγορα )

στην περιπτωση που δεν δουλευει ,, βαλτε παλι το ,, gps.conf ,, που ειχατε πριν .. :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...