Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοφο??where are you??

 

Εδω τριγυρω ειμαι. Ηπιε ενα φραπεδακι το κινητο και τωρα το εστειλα στο σερβις γιατι ημουνα εκτος και δεν ειχα την δυνατοτητα. Ελπιζω να το εχω συντομα πισω.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Εδω τριγυρω ειμαι. Ηπιε ενα φραπεδακι το κινητο και τωρα το εστειλα στο σερβις γιατι ημουνα εκτος και δεν ειχα την δυνατοτητα. Ελπιζω να το εχω συντομα πισω.

 

axaxax!!Και στο πηραν??δεν ξυνησαν επειδη επεσε υγρο πανω του?

 

καλησπέρα,

 

έχω την kalo v2.1, διάβασα ότι την θέλετε. αν ισχύει πείτε μου να την ανεβάσω αργότερα

 

Ανεβηκε χτες απο ενα παιδι!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω την kalo v2.1, διάβασα ότι την θέλετε. αν ισχύει πείτε μου να την ανεβάσω αργότερα

 

Ναι,ναι,, ειπαμε οποιος εχει τις version που φλασαρονται κανονικα ,,, ας τις ανεβασει για να τις εχουν αυτοι που δεν θελουν να μπλεξουν με cust και τα σχετικα ..... thanks ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ναι,, ειπαμε οποιος εχει τις version που φλασαρονται κανονικα ,,, ας τις ανεβασει για να τις εχουν αυτοι που δεν θελουν να μπλεξουν με cust και τα σχετικα ..... thanks ...

 

Εγω ειδα παντος στο xda μια b572 ics themed κιολλας..καλα τα σπαει μιλαμε!! :Ρ ΗΟΗΟΗΟ!!παντος εχει πεσει νεκρα...και ο dzo εχει μερες να βγαλει κατι και στα κινεζικα το ιδιο!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αν ανέβηκε ήδη όπως λέει ο pika μην την ανεβάζω και εγώ ξανά. τελοσπάντων αν κάποιος την θέλει μου λέει
Link to comment
Share on other sites

Αντι να φτιαχνουμε τη ρομ απαντουμε στο πως θα μπει με τις λαλακιες του καλο!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ανεβασα χτες την v1.9 του kalo εδω. Με αυτην ειμαι απο τοτε. Το πιο σημαντικο που δεν εχει πιστευω οτι ειναι το πειραγμενο media_profiles.xml που δινει καλυτερη ποιοτητα ηχου στην εγγραφη βιντεο. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ανεβασα χτες την v1.9 του kalo εδω. Με αυτην ειμαι απο τοτε. Το πιο σημαντικο που δεν εχει πιστευω οτι ειναι το πειραγμενο media_profiles.xml που δινει καλυτερη ποιοτητα ηχου στην εγγραφη βιντεο.

 

Κατεβασε την τελευταια ,και βαλε το ,media profiles.xml , και ετοιμος , ,,,,, και εκανες πολυ καλα μου φαινεται , που εμεινες εκει .....

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες και εγω με καλο 3.0.2..Πολυ καλο battery drain και κανενα προβλημα απολυτως μεχρι στιγμης..Ολα λειτουργουν ρολοι..HDR στην καμερα τρελη δουλεια δεν το περιμενα..Οσο για το cust..Εε ειμαι σταθερος στις ρομ που βαζω μετα απο πολυ διαβασμα και ψαξιμο και δεν νομιζω να αλλαξω συντομα..Ηχος πολυ καλος και wifi προβληματα ουτε για πλακα προς το παρον βεβαια μετα απο 32 ωρες χρησης...Απο οσο καταλαβα για να αλλαξω ρομ πρεπει να περασω μια μαμα τις χαβαι(:P) με το κινεζικο 3ο βημα και μετα παλι recovery κλπ?Οπως και να χει..μεσα στο init.d εχει μονο ενα αρχειο fps unlock..Για να μπω στο θεμα...Tweak εχουμε για αυτην ή εχει επιλεξει ο καλο για εμας τα καλυτερα?Antutu εβγαλε στα 1.4 χρονισμενο 3865/276 2d/1142 3d/390 io/432 ram/972 cpu/421 float..Εχει αλλο ζουμι να βγαλει τι λετε?Galen δεν αντεξα αλλο με froyo ρε φιλε..ο πατερας μου με γαλαξια μινι εχει gb και εγω με froyo?ταπεινωτικο δεν ειναι?:P

Ερώτηση: Ορισμός της αναβάθμισης;

Απάντηση: Βγάλτε τα παλιά bug,και βάλτε καινούργια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες και εγω με καλο 3.0.2..Πολυ καλο battery drain και κανενα προβλημα απολυτως μεχρι στιγμης..Ολα λειτουργουν ρολοι..HDR στην καμερα τρελη δουλεια δεν το περιμενα..Οσο για το cust..Εε ειμαι σταθερος στις ρομ που βαζω μετα απο πολυ διαβασμα και ψαξιμο και δεν νομιζω να αλλαξω συντομα..Ηχος πολυ καλος και wifi προβληματα ουτε για πλακα προς το παρον βεβαια μετα απο 32 ωρες χρησης...Απο οσο καταλαβα για να αλλαξω ρομ πρεπει να περασω μια μαμα τις χαβαι(:P) με το κινεζικο 3ο βημα και μετα παλι recovery κλπ?Οπως και να χει..μεσα στο init.d εχει μονο ενα αρχειο fps unlock..Για να μπω στο θεμα...Tweak εχουμε για αυτην ή εχει επιλεξει ο καλο για εμας τα καλυτερα?Antutu εβγαλε στα 1.4 χρονισμενο 3865/276 2d/1142 3d/390 io/432 ram/972 cpu/421 float..Εχει αλλο ζουμι να βγαλει τι λετε?Galen δεν αντεξα αλλο με froyo ρε φιλε..ο πατερας μου με γαλαξια μινι εχει gb και εγω με froyo?ταπεινωτικο δεν ειναι?:P

 

χαχαχα ,, πλακα κανεις ,,, λες και ειχαμε συμβαση :lol:

γιατι εμενα μ'αρεσει το froyo , νομιζεται ?? ποτε δεν ειχα froyo σε καμμια συσκευη μου ,, αλλα εδω που πεσαμε ,, νιωθω σιγουρια και ετσι αραζω εδω ,,,, ασε που την εχω βρει κιολας με τα ρομ και φτιαχνω κατι για παρτη μου και μ'αρεσει ...:cool:

και εφοσον οι επιλογες που εχω ειναι , kalo,kalo,kalo η kalo

προτιμησα να αραξω στο gkalen,gkalen η gkalen ... :lol::lol:

αφου ξερεις και ασχολησε ,, καλα εκανες λοιπον ...:):):)

 

ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

ΝΕΟ ΡΟΜ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΕ FROYO (MAMA 2.2.2)

 

ΗΟRSE BLACK GB

Gingerbread ,,, εικονιδια στις εφαρμογες

λιγο theming

αλλος ,, dialer

Launcher pro ,, αντι για ,, go launcher

καποιες αλλαγες στο ,, media profiles.xml

antutu ,, quadrant ,, χωρις overclock ( 480min/1024max ,, performance )

 

[ATTACH]25220[/ATTACH] [ATTACH]25221[/ATTACH]

 

[ATTACH]25222[/ATTACH] [ATTACH]25223[/ATTACH]

 

DOWNLOAD

http://www.mediafire.com/download.php?ps2w979dh4nw814

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ,, με το γνωστο τροπο ,,, δεν χρειαζετε να τα ξαναλεμε ........

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@Gkalen ερωτηση ξανα!!για θεμα ξερεις πλεον!! :Ρ τα τρεια κουμπια κατω στο dialer και τα υπολοιπα 6 μετα..σωσε με δεν μπορω να τα βρω και με τρελενει..εσυ πως καταλαβενεις ποιο Png παει που??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα X5 Pro όλα μαμά unroot με 2.3.6, έχω μοτίβο για ξεκλείδωμα αλλά δυστυχώς έπεσε στα χέρια ενός μπόμπιρα ο οποίος ένας θεός ξέρει πόσες φορές έβαλε λανθασμένο μοτίβο....επίσης δεν έχω βγάλει άκρη με την ανάκτηση κωδικού απ' την google γιατί δεν θυμάμαι όλα αυτά που ρωτάει στην ανάκτηση...Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@Gkalen ερωτηση ξανα!!για θεμα ξερεις πλεον!! :Ρ τα τρεια κουμπια κατω στο dialer και τα υπολοιπα 6 μετα..σωσε με δεν μπορω να τα βρω και με τρελενει..εσυ πως καταλαβενεις ποιο Png παει που??

Αυτα ειναι στο , phone.apk ,,,,,,, και εγω ψαχνοντας το παω ,, και μετα απο καποια λαθη ,, το πετυχαινω . ... να μην αλλαζεις πολλα .png μαζι για να καταλαβαινεις , πιο ειναι το καθενα

 

Καλησπέρα έχω ένα X5 Pro όλα μαμά unroot με 2.3.6, έχω μοτίβο για ξεκλείδωμα αλλά δυστυχώς έπεσε στα χέρια ενός μπόμπιρα ο οποίος ένας θεός ξέρει πόσες φορές έβαλε λανθασμένο μοτίβο....επίσης δεν έχω βγάλει άκρη με την ανάκτηση κωδικού απ' την google γιατί δεν θυμάμαι όλα αυτά που ρωτάει στην ανάκτηση...Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ενας φιλος μου που ειχε παθει το ιδιο ,,, το πηγε αντιπροσωπεια για ξεκλειδωμα ,,, και το πηρε μετα απο 2 βδομαδες ..... δεν ξερω αλλη λυση για αυτο το θεμα ,,,, αυτα που σε ρωταει για ανακτηση ,θελουν ιντερνετ , και πως θα συνδεθεις εφοσον δεν μπορεις ,, ουτε να το ανοιξεις .......

Εκτος αν εχεις κανενα backup ....

Αν επαναφερεις το ,backup , τοτε ολα θα ειναι gg ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα X5 Pro όλα μαμά unroot με 2.3.6, έχω μοτίβο για ξεκλείδωμα αλλά δυστυχώς έπεσε στα χέρια ενός μπόμπιρα ο οποίος ένας θεός ξέρει πόσες φορές έβαλε λανθασμένο μοτίβο....επίσης δεν έχω βγάλει άκρη με την ανάκτηση κωδικού απ' την google γιατί δεν θυμάμαι όλα αυτά που ρωτάει στην ανάκτηση...Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

recovery-data wipe,wipe cache αλλα θα χασεις οτι εχεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το boot image που εχει στον οδηγο για ροοτ μετα την αναβθμιση στο sticky δεν λειτουργει? εχει καποιος σας καποιο λειτουργικο linκ? θα με σωνατε :-/ Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

παιδια το boot image που εχει στον οδηγο για ροοτ μετα την αναβθμιση στο sticky δεν λειτουργει? εχει καποιος σας καποιο λειτουργικο linκ? θα με σωνατε :-/

 

Για ποια ρομ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε μια φιλη να της κανω ροοτ το ideosx5pro. της ειχα κανει το official update πριν κανα μηνα και τωρα θελει custom rom οποτε πρεπει πρωτα να γινει ροοτ και μετα cwm σωστα? ακολουθω λοιπον τον οδηγο για ροοτ που εχει στικι στην 1η σελιδα και το λινκ δεν λειτουργει για το boot image που λεει πως χρειαζομαι.. :-/
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε μια φιλη να της κανω ροοτ το ideosx5pro. της ειχα κανει το official update πριν κανα μηνα και τωρα θελει custom rom οποτε πρεπει πρωτα να γινει ροοτ και μετα cwm σωστα? ακολουθω λοιπον τον οδηγο για ροοτ που εχει στικι στην 1η σελιδα και το λινκ δεν λειτουργει για το boot image που λεει πως χρειαζομαι.. :-/

 

Την εκανες Update την 2.2 η πηγες σε 2.3 αν εισαι σε 2.3 θες το SuperOneClick αν εισαι σε 2.2 περιμενε το gkalen!!αν θες ετοιμο boot.img rootarismeno για 2.3 πες μου το cwm ομως ειναι απλα για να αλλαξεις ρομ δεν εχει σχεση με το root!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την εκανες Update την 2.2 η πηγες σε 2.3 αν εισαι σε 2.3 θες το SuperOneClick αν εισαι σε 2.2 περιμενε το gkalen!!αν θες ετοιμο boot.img rootarismeno για 2.3 πες μου το cwm ομως ειναι απλα για να αλλαξεις ρομ δεν εχει σχεση με το root!

 

της εβαλα την οφισιαλ gingerbread! θελω να της βαλω μια κοστουμ ρομ οποια ναναι καθως μου λεει οτι σερνεται αυτη οπως ειναι τωρα και η μπαταρια φευγει απιστευτα γρηγορα!

 

εχεις μηπως καποιο λινκ για το superoneclick που χρειαζεται!?

ξερω οτι το cwm ειναι για αλλαγη ρομ αλλα νομιζω πως πρεπει να σαι ροοτ για να βαλεις cwm ωστε να αλλαξεις ρομ σωστα? η γινεται και πιο ευκολα? :-P

 

edit αν ακαολουθησω τα βηματα a) b) c)..κτλ απο εδω ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 θα μαι οκ? η χρειαζεται πρωτα ροοτ η κατι αλλο?

 

edit2: εκανα αυτο και ολα ΟΚ εχω recovery :-) τωρα θα περασω καποια ρομ. μαλλον την miui multilang. θα την ενθουσιασει πιστευω!

Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

της εβαλα την οφισιαλ gingerbread! θελω να της βαλω μια κοστουμ ρομ οποια ναναι καθως μου λεει οτι σερνεται αυτη οπως ειναι τωρα και η μπαταρια φευγει απιστευτα γρηγορα!

 

εχεις μηπως καποιο λινκ για το superoneclick που χρειαζεται!?

ξερω οτι το cwm ειναι για αλλαγη ρομ αλλα νομιζω πως πρεπει να σαι ροοτ για να βαλεις cwm ωστε να αλλαξεις ρομ σωστα? η γινεται και πιο ευκολα? :-P

 

edit αν ακαολουθησω τα βηματα a) b) c)..κτλ απο εδω ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 θα μαι οκ? η χρειαζεται πρωτα ροοτ η κατι αλλο?

 

Και αυτη μαμα ρομ ειναι...δεν σερνεται το κιν με τις μαμαδες ρομ..απλα οπως σε ολα τα κιν θελουν τα tweaks τους!!Εγω σου προτεινω να μεινεις οπως εισαι...η αν θες να βαλεις οπως και διποτε αλλη ρομ μην διαλεγεις του καλο γιατι μετα θα θες τα ιδια και περισοτερα για να βαλεις αλλη ρομ!!βαλε tweakzV6 στου st@mati απο xda και το kickasskernelizer παλι απο xda...τωρα για rootarismeno boot.img για B572 (τσεκαρε στα settings) κατεβασε εδω! http://www.mediafire.com/?g6063j0qkw18isu

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αρχικα θα της βαλω την Μιui :-)

αν εχω παραπονα και με αυτη θα παω σε μια απ'αυτες που λες :-P

 

Θα εχεις! ;)

 

@Gkalen τα καταφερα!!!mouhahahahaahha!!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

recovery-data wipe,wipe cache αλλα θα χασεις οτι εχεις.

 

Πώς κάνω Recovery-data wipe ,wipe cache σε unroot συσκευή χωρίς CWM?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω Recovery-data wipe ,wipe cache σε unroot συσκευή χωρίς CWM?

 

Αν θυμαμε καλα και το μαμα recovery εχει wipe/factory reset!!τωρα κατα ποσο κανει δουλεια δεν ξερω αλλα μεσα απο τα settings καπου εχει επιλογη επαναφορα εργοστασιακων και το ερωτημα ειναι γιατι εισαι χωρις CWM?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...