Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα και εγώ την Kalo. Δίκιο έχετε, πιο καλό touch. Πάω τώρα να περάσω αυτό το volume rocker wake που σου έδωσε akalos. Στα notification το μακρινάρι "Cosmote Mobile Telecommunications" μπορούμε να το αλλάξουμε σε κάτι πιο κοντό ή να το βγάλουμε τελείως;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

σε περασα!

Smurfed_Out και Performance

 

τι ειναι παλι το Tweaks build v2:blink:

 

axaxax!!Τα smurfed ειναι τα ιδια με st@mati...tweaks,build.prop,v2smart η performance ηταν ολοκληρη η ερωτηση! :Ρ

 

3272 με v2smart!!Τεσπα καλα ειναι!!!144 2d αλλα τεσπα..δεν θα το κοιταω! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

axaxax!!Τα smurfed ειναι τα ιδια με st@mati...tweaks,build.prop,v2smart η performance ηταν ολοκληρη η ερωτηση! :Ρ

 

3272 με v2smart!!Τεσπα καλα ειναι!!!144 2d αλλα τεσπα..δεν θα το κοιταω! :Ρ

http://pikachukaki.googlecode.com/files/Fixed_Notification_widgets_land_KaloV2.zip

αυτο τι ειναι;

για την δικια σου η του καλο;

γραψε κατι καθε φορα που μας δινεις ενα zip μην ερθω εκει περα και......:rocket::rocket::p

 

144 2d αλλα τεσπα..δεν θα το κοιταω! :Ρ

σε κανω με τα κρεμυδακια :P

276 σταθερα,δεν σου δουλευουν

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

http://pikachukaki.googlecode.com/files/Fixed_Notification_widgets_land_KaloV2.zip

αυτο τι ειναι;

για την δικια σου η του καλο;

γραψε κατι καθε φορα που μας δινεις ενα zip μην ερθω εκει περα και......:rocket::rocket::p

 

Αφου βαζω pic απο κατω βρε.,..του καλο εχει τετεια εικονιδια? ¨:Ρ για τη δικια μου ειναι!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Επειδή έχω χάσει κάποια "επεισόδια" , για πείτε ποια ρομ παίζει τώρα ??

Τώρα έχω την MIUI 2.3.9!!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Επειδή έχω χάσει κάποια "επεισόδια" , για πείτε ποια ρομ παίζει τώρα ??

Τώρα έχω την MIUI 2.3.9!!

 

 

http://code.google.com/p/kalo/downloads/list

Link to comment
Share on other sites

 

Κανε promosion τη δικιά μου βρε τη σε έχω!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανε promosion τη δικιά μου βρε τη σε έχω!!!

 

φτιαξε τα 2D και εδω ειμαστε,μην την πειραζεις πολυ γιατι στη rom του Kalo παει σφαιρα το UI, εκτος και φταιει ο launcher

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδες αλλα θελω μια βοηθεια. κατα περιεργο τροπο οταν παω να εκγαταστησω το Titanium μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος και να απελευθερωσω πραγμα που δεν ισχυει. το κανει μονο στο Titanium τι κουλο ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση:οι φωτογραφιες με την 2.2.2 ειναι λιγο χαλια σε σχεση με την 2.3.5 η η ιδεα μου ειναι?

 

Το build.prop , το αλλαξες ,ετσι ??

Εν τω μεταξυ , πως σου φαινεται , τωρα σε σχεση με την ρομ του kalo ,που ειχες πριν ??

τα εβαλες ολα , απο τον ,mod folder ??

ram manager pro , εβαλες ??

Με τις φωτο , μην περιμενεις και σπουδαια πραγματα (κινεζικη καμερα )....

το θεμα ειναι πως πηγαινει το τηλ... σου τωρα ,σε σχεση με πριν .....

Και το αλλο για ρομ που μου ειπες , εννοειτε οτι δεν υπαρχει κανενα ρομ , βασισμενο σε 2.2 ...

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε τα 2D και εδω ειμαστε,μην την πειραζεις πολυ γιατι στη rom του Kalo παει σφαιρα το UI, εκτος και φταιει ο launcher

 

Τα 2d να στα τουμπανιασω αλλά μην γκρινιαζεις μετά για το lag στο scroll :p τα ιδία stat με καλό βγάζει βρε μονό θέμα την έβαλα και τα tweak του st@mati!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδες αλλα θελω μια βοηθεια. κατα περιεργο τροπο οταν παω να εκγαταστησω το Titanium μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος και να απελευθερωσω πραγμα που δεν ισχυει. το κανει μονο στο Titanium τι κουλο ειναι αυτο;

 

Πηγαινε recovery ,κανε wipe cache και wipe dalvik cache ,, περιμενε λιγο παραπανω να ανοιξει παλι το τηλ... και ξαναδοκιμασε....

Link to comment
Share on other sites

Το build.prop , το αλλαξες ,ετσι ??

Εν τω μεταξυ , πως σου φαινεται , τωρα σε σχεση με την ρομ του kalo ,που ειχες πριν ??

τα εβαλες ολα , απο τον ,mod folder ??

ram manager pro , εβαλες ??

Με τις φωτο , μην περιμενεις και σπουδαια πραγματα (κινεζικη καμερα )....

το θεμα ειναι πως πηγαινει το τηλ... σου τωρα ,σε σχεση με πριν .....

Και το αλλο για ρομ που μου ειπες , εννοειτε οτι δεν υπαρχει κανενα ρομ , βασισμενο σε 2.2 ...

ναι ολα τα εβαλα εκτος απο τα scripts.to framework δεν μου εκανε τιποτα.οτι ειναι πιο γρηγορη απο του kalos ειναι σιγουρο.οσο για τις φωτο ενοω οτι με την 2.3.5 νομιζω οτι εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο.εν το μεταξυ μαλλον apo to build.prop στο μαρκετ το βλεπει το τηλ μου σαν HTC Desire HD.πως να το αλλαξω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ελα κυριλλε ειναι!Supercharger kickass και άγιος ο θεός!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε recovery ,κανε wipe cache και wipe dalvik cache ,, περιμενε λιγο παραπανω να ανοιξει παλι το τηλ... και ξαναδοκιμασε....

 

τα εκανα αλλα τιποτα Γιωργο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2d να στα τουμπανιασω αλλά μην γκρινιαζεις μετά για το lag στο scroll :p τα ιδία stat με καλό βγάζει βρε μονό θέμα την έβαλα και τα tweak του st@mati!

Ελα κυριλλε ειναι!Supercharger kickass και άγιος ο θεός!

 

ολοι μαζι ρε παιδια........

αφου ειπες οτι εχεις 2d στα 144,τωρα ανεβηκες λιγο αλλα δεν εισαι 276

ψαχτο λιγο

ασχετο παιδες αλλα θελω μια βοηθεια. κατα περιεργο τροπο οταν παω να εκγαταστησω το Titanium μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος και να απελευθερωσω πραγμα που δεν ισχυει. το κανει μονο στο Titanium τι κουλο ειναι αυτο;

 

αλλαξε εκδοση,ισως λυθει το προβλημα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το beats audio μπορεις να το κανεις disable καπως οταν ειναι εγκατεστημενο?Εννοω εχει καποιο interface η τρεχει συνεχεια στο background?Ρωταω γιατι σκεφτομουν να βαλω και το volume+ μαζι
Link to comment
Share on other sites

ναι ολα τα εβαλα εκτος απο τα scripts.to framework δεν μου εκανε τιποτα.οτι ειναι πιο γρηγορη απο του kalos ειναι σιγουρο.οσο για τις φωτο ενοω οτι με την 2.3.5 νομιζω οτι εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο.εν το μεταξυ μαλλον apo to build.prop στο μαρκετ το βλεπει το τηλ μου σαν HTC Desire HD.πως να το αλλαξω αυτο?

 

Το framework.jar ,ειναι για το scrolling και τον ηχο.....

Το desire hd , το βλεπει ετσι για να μπορεις να παιξεις και ,hd games,, αμα θες θα στο φτιαξω και θα στο στειλω πιο αργα ,, αλλα δεν θα μπορεις να παιξεις παιχνιδια της gameloft μετα ....

Τωρα με τις φωτο θα δω τι μπορω να κανω , στο build.prop , αλλα μην περιμενεις και σπουδαια πραγματα ...

Οι επιλογες σου παντως ηταν αυτες ,, η το ρομ του kalo , η αυτο που εχεις τωρα,,, για καλυτερο δεν θα βρεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρομ B876_KALO_v1.6, B876_PIKA_v1.6_V1.03 και B876_PIKA_v1.6... είναι ίδιες ?
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρομ B876_KALO_v1.6, B876_PIKA_v1.6_V1.03 και B876_PIKA_v1.6... είναι ίδιες ?

 

Όχι η ποιο τελευταία είναι στο ποστ!1.03!

 

Akalos τα πάντα παίζουν το +/-50 δεν με λέει κάτι όταν είναι κάτω από τα 500!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα εκδοση αλλα τιποτα. παλι τα ιδια και εβαλα αυτην που ειχα πριν.

 

τελικα υποβαθμιση γινεται κανονικα με την 2.2.2 που ανεβηκε; ειναι αγγλικη ελληνικη τι ειναι; αν μπορει καποιος ας πει τα βηματα με απλα Ελληνικα.

σκεφτομαι να παω σε 2.3 αλλα φοβαμαι μηπως και αλλαξω γνωμη και θελω να επιστρεψω.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα εκδοση αλλα τιποτα. παλι τα ιδια και εβαλα αυτην που ειχα πριν.

 

τελικα υποβαθμιση γινεται κανονικα με την 2.2.2 που ανεβηκε; ειναι αγγλικη ελληνικη τι ειναι; αν μπορει καποιος ας πει τα βηματα με απλα Ελληνικα.

σκεφτομαι να παω σε 2.3 αλλα φοβαμαι μηπως και αλλαξω γνωμη και θελω να επιστρεψω.

 

Διαβασε το τελευταιο ποστ , του τερμαγκαζι ,, ο οποιος ηταν στου kalo το ρομ , και τωρα γυρισε σε 2.2 ξανα , και αποφασισε μονος σου αν αξιζει να φυγεις απο 2.2.2...

Απλα δεν θα γυρισεις στο ρομ της wind ,, αλλα σε αλλο ευρωπαικο ρομ 2.2.2.

Νομιζω οτι ακομα δεν χρειαζεται να κουνηθουμε απο'δω που ειμαστε, , ειναι πολυ πισω ακομα το ρομ του kalo ,απο το δικο μας....

Αμα θες βεβαια , τωρα που υπαρχει τροπος να γυρισεις , το κανεις, αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να το κανεις......

Αποφασιζεις μονος σου .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...