Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια rom εχεις;

 

την official κινέζικη 2.3 V100R001C00B572G001

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Thnx akalos ακολούθησα της οδηγίες για το root από το #131 αλλά δεν βλέπω superuser κ ο RootExplorer μου λέει πως το κινητό δεν είναι root. Καμιά ιδέα?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Thnx akalos ακολούθησα της οδηγίες για το root από το #131 αλλά δεν βλέπω superuser κ ο RootExplorer μου λέει πως το κινητό δεν είναι root. Καμιά ιδέα?

θα το κανεις root με

τρεξε το αρχειο runme

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=doomlord_v4_root-zergrush-busybox-su&source=web&cd=1&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D841876%26d%3D1325678726&ei=73RrT9eaNsahOrnozfEF&usg=AFQjCNHx11CHHTV06osQFOlYa7nSSRRCYw&cad=rja

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Λοιπον προσπαθω εδω και ωρα να περασω αυτην εδω την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 . Λοιπον ολα καλα μεχρι που φτανω στο 6 βημα. Παταω mount USB storage ομως απο κατω μου βγει οτι " E:Unable to write to ums 1unfile (no such file or directory)" τι σημβαινει και πως γινεται να το διορθωσω????
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις 1.03 απο καλο??θελει και τα 3 wipes?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις 1.03 απο καλο??θελει και τα 3 wipes?

 

ναι θελει πληρες καθαρισμα και κατευθειαν την 1.3.Αν και εγω θα περιμενω 2-3 γιατι κανει καθε μερα update

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ξερω τι ειναι ,, απλα προλαβα και την κατεβασα πριν εξαφανιστει .....

και οποιος θελει δοκιμαζει ,,και μας λεει ,τι παιζει ..

 

Οχι καμερα. WiFi δουλευει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι θελει πληρες καθαρισμα και κατευθειαν την 1.3.Αν και εγω θα περιμενω 2-3 γιατι κανει καθε μερα update

 

Αυτο σκεφτομαι και εγω καλα ειναι για την ωρα δεν βλεπω και καμια τρελη αλλαγη και αυτα που εβαλε στο build.prop τα εχουμε καιρο εμεις!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Λοιπον προσπαθω εδω και ωρα να περασω αυτην εδω την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 . Λοιπον ολα καλα μεχρι που φτανω στο 6 βημα. Παταω mount USB storage ομως απο κατω μου βγει οτι " E:Unable to write to ums 1unfile (no such file or directory)" τι σημβαινει και πως γινεται να το διορθωσω????

 

Βαλε το ζιπ στην sd μεσα πριν μπεις στο recovery εγω παντα ετσι κανω ασε τα mount usb...

 

Οχι καμερα. WiFi δουλευει.

 

Τουλαχιστων ειναι 4.0.3!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας να με βοηθησει με το παραπανω θεμα μου?

βρες την advanced >επιλογη boot recovery και εισαι ok

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια τα εχω κλασει . Λοιπον εκανα ολα τα wipe που μου ζητησε περασα πιο πριν το zip στιν εξωτερικη μνημη αλλα οταν παω στο install zip from sdcard και παταω apply στο update της sdcard μου λεει οτι δεν βρηκε τπτ pleaseee τι να κανω???? Κατεστρεπσα το κινητο?????????
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομαι και εγω καλα ειναι για την ωρα δεν βλεπω και καμια τρελη αλλαγη και αυτα που εβαλε στο build.prop τα εχουμε καιρο εμεις!!

 

Και ημουν ετοιμος να παω απο 1.1 σε 1.3 αλλα κλαιν! Ετσι και αλλιως εχω περασει τα tweaks του gkalen!! Ας τη φτιαξει πρωτα ακομα λιγο! Τα 4way reboot ειναι απαραιτητο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια τα εχω κλασει . Λοιπον εκανα ολα τα wipe που μου ζητησε περασα πιο πριν το zip στιν εξωτερικη μνημη αλλα οταν παω στο install zip from sdcard και παταω apply στο update της sdcard μου λεει οτι δεν βρηκε τπτ pleaseee τι να κανω???? Κατεστρεπσα το κινητο?????????

 

Ηρεμισε καταρχας...πανε advanced και reboot recovery...γιαυτο τα βαζουμε στην εσωτερικη για να μην εχουμε προβληματα τετειου ειδους!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμισε καταρχας...πανε advanced και reboot recovery...γιαυτο τα βαζουμε στην εσωτερικη για να μην εχουμε προβληματα τετειου ειδους!!

 

Κανω ρεβοοτ αλλα οταν παω να το κανω παλι τα ιδια εχω.......

 

Παντως εχω κρατησει το backup μεσα στην εσωτερικη του κινητου απο CWM....

 

Αν κανω reboot system το κατεστρεπσα???

Edited by Michalisx5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια please δωστε βοηθεια...

I m so lost....

 

Δεν βλεπει την sd πατας Install zip from sd card και σου λεει Not found?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπει την sd πατας Install zip from sd card και σου λεει Not found?

 

Οχι. Παταω εκει και μου βγαζει 5 επιλογες... Οι δυο πρωτες αναφεροντε στην εσωτερικη μνημη αλλα δεν λεει πουθενα γ install απο εξωτερικη....

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Παταω εκει και μου βγαζει 5 επιλογες... Οι δυο πρωτες αναφεροντε στην εσωτερικη μνημη αλλα δεν λεει πουθενα γ install απο εξωτερικη....

 

Install zip from sd card oxi internal!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Install zip from sd card oxi internal!!

 

Λοιπον οι επιλογες ειναι :

-choose zip from sdcard ( μπαινω αλλα με βγαζει στην εσωτερικη)

-apply/sdcard/update.zip (το κανω αλλα μου λεει "Ε: can't open /sdcard/update.zip

-toggle singature verification ( δεν ξερω τι ειναι..)

-toogle script asserts ( //)

-choose zip from internal sdcard (αυτο με παει παλι στιν εσωτερικη)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι επιλογες ειναι :

-choose zip from sdcard ( μπαινω αλλα με βγαζει στην εσωτερικη)

-apply/sdcard/update.zip (το κανω αλλα μου λεει "Ε: can't open /sdcard/update.zip

-toggle singature verification ( δεν ξερω τι ειναι..)

-toogle script asserts ( //)

-choose zip from internal sdcard (αυτο με παει παλι στιν εσωτερικη)

 

Ευτιχως που τα εγραψες γιατι παω μηχανικα και δεν θυμαμε ακριβως τη γραφουν...την πρωτη θες για να δεις την sd card αλλα αν σε παει εσωτερικη θα πας advanced και θα πατησεις reboot recovery θα ξαναμπει στο CWM και θα πατησεις την πρωτη παλι...ειναι bug της gingerbread το παθαινει συχνα γιαυτω να τα βαζεται στην εσωτερικη για να μην εχετε τετεια προβληματα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευτιχως που τα εγραψες γιατι παω μηχανικα και δεν θυμαμε ακριβως τη γραφουν...την πρωτη θες για να δεις την sd card αλλα αν σε παει εσωτερικη θα πας advanced και θα πατησεις reboot recovery θα ξαναμπει στο CWM και θα πατησεις την πρωτη παλι...ειναι bug της gingerbread το παθαινει συχνα γιαυτω να τα βαζεται στην εσωτερικη για να μην εχετε τετεια προβληματα!

 

Λοιπον εκανα δυο φορες reboot αλλα με βγαζει μεσα στην 1.5 gb καρτα που εχει το κινητο...Αν κανω reboot το κινητο και περασω το update στην εσωτερικη υπαρχει προβλημα η δεν μπορω να κανω τπτ αφου εκανα τα wipe?

 

Επιπλεον εαν κανω mount / sd-ext απο το Mounts and storage menu υπαρχει περιπτωσει να την διαβασει?

Edited by Michalisx5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα δυο φορες reboot αλλα με βγαζει μεσα στην 1.5 gb καρτα που εχει το κινητο...Αν κανω reboot το κινητο και περασω το update στην εσωτερικη υπαρχει προβλημα η δεν μπορω να κανω τπτ αφου εκανα τα wipe?

 

Η καρτα σου δουλευει για αρχη?για δες μηπως κουνηθικε οταν εβγαλες το καπακι για να βγαλεις τη μπαταρια...οχι αφου δεν τραβηξες format system εχεις λειτουργικο καθαρο χωρις τπτ..μπες και βαλε το zip στην εσωτερικη...καλυτερα αλλα τσεκαρε την sd σου αν ειναι καλα μεσα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα σου δουλευει για αρχη?για δες μηπως κουνηθικε οταν εβγαλες το καπακι για να βγαλεις τη μπαταρια...οχι αφου δεν τραβηξες format system εχεις λειτουργικο καθαρο χωρις τπτ..μπες και βαλε το zip στην εσωτερικη...καλυτερα αλλα τσεκαρε την sd σου αν ειναι καλα μεσα!

 

Λοιπον ανοιξα ξανα το κινητο και περασα το zip μεσα στην ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ μας εχει φαει αυτοπ το εσωτερικη-εξωτερικη . Θα το φορτισω λιγο γτ επεσε στο 42 της εκατο και θα το ξανακανω!! Ευχαριστω πολυ γ την βοηθεια !!!!

 

Θα ενημερωσω γ την εξεληξη της....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...