Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ρε πεδια πιγα να περασο το 2,3,54 τιν 512 και στιν ψμ7 δεν εχι update from cd card .. τι κανουμε τορα ???

 

Η πρωτη ειναι MIUI η δευτερη official και η τριτη Cyanogenmod και οι 3 μπαινουν απο το recovery εσυ γιατι ψαχνεις το update from sd card?

 

@gkalen 2 ερωτησεις...πως αλλαζω σε official rom την μπαταρια πανω στο statusbar εχει μια βλακεια η ρομ και αν μπορω να αλλαξω με καποιο app τα widgets που φαινονται στο Notification!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε ,να ερθει πρωτα,,γιατι μπορει να σου αλλαξουν μονο το τζαμι,, ,,

μπορει ,,να μην μπορεις να περασεις την geno v4 πανω απο αυτην αλλα μονο πανω απο την 512....

Και με τα permissions ,οταν το ξαναετοιμασεις ,να τα βαλεις σωστα (9 κουτια τσεκ... και οχι τα special permissions)

 

εννοουσα αυτο που ειχες γραψει:

 

''θα παρεις απο μεσα το αρχειο framework.jar και θα το αντικαταστησεις με το υπαρχον framework.jar

του δινεις permissions rw- ,r - - ,r - -

reboot (θελει λιγο παραπανω χρονο να ανοιξει την πρωτη φορα) και ετοιμος''

 

το ιδιο ειναι με το να τσεκαρω τα 9 κουτακια?

για την αντικατασταση τους ειπα πολυ απλα οτι δεν θελω επισκευη γιατι το κινητο το ειχα 12 μερες.Ελπιζω να μην εχουμε μαχες σωμα με σωμα μεσα στην WIND..!

 

τσου!απο miui:p

 

 

Pikachukaki

ετοιμη η σφυρα

πρωτη!

http://www.ito-germany.gr/gallery/Hydraulikhammer-Soosahn-T30/1-soosahn%20Hammer-T-30-images.jpg.JPG

 

 

γινεται, αλλα να βαλεις V3

δεν υπαρχει λογος να βαλεις stock

 

Τελικα η v3 τι διαφορες εχει απο την v4?Χαλαει τιποτα που δουλευε στην v4 εκτος απο τα ελληνικα?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εννοουσα αυτο που ειχες γραψει:

 

''θα παρεις απο μεσα το αρχειο framework.jar και θα το αντικαταστησεις με το υπαρχον framework.jar

του δινεις permissions rw- ,r - - ,r - -

reboot (θελει λιγο παραπανω χρονο να ανοιξει την πρωτη φορα) και ετοιμος''

 

το ιδιο ειναι με το να τσεκαρω τα 9 κουτακια?

για την αντικατασταση τους ειπα πολυ απλα οτι δεν θελω επισκευη γιατι το κινητο το ειχα 12 μερες.Ελπιζω να μην εχουμε μαχες σωμα με σωμα μεσα στην WIND..!

 

Μονο στα αρχεια του init.d ,,9 κουτακια ,τα αλλα οπως λεω ,, ,, μπορεις να δεις τι permissions ειχαν προηγουμενως και να βαλεις τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η v3 τι διαφορες εχει απο την v4?Χαλαει τιποτα που δουλευε στην v4 εκτος απο τα ελληνικα?

δεν ξερω την v4

στην v3 δουλευουν ολα,καλυτερα να τις δεις μονο σου και να αποφασισεις.

και για να μην μπερδευομαστε

1.U8860官方2.3ROM(B865)

αυτη που εχω τωρα ειναι V3:http://bbs.anzhi.com/thread-4806697-1-1.html

 

2.U8800pro Gingerbread official update 2011.12.31

η αλλη ειναι V4:η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420734

Link to comment
Share on other sites

O εξυπνος κινεζος με εχει στην Β572 κλειδωμένο το O/C!!grrrrrr
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω την v4

στην v3 δουλευουν ολα,καλυτερα να τις δεις μονο σου και να αποφασισεις.

και για να μην μπερδευομαστε

1.U8860官方2.3ROM(B865)

αυτη που εχω τωρα ειναι V3:http://bbs.anzhi.com/thread-4806697-1-1.html

 

2.U8800pro Gingerbread official update 2011.12.31

η αλλη ειναι V4:η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420734

 

Παταω dload για την v3 αλλα μου ζηταει κατι σαν username/password δεν βγαζω ακρη..αν εχεις κανα direct link αλλο γραψτο αν δεν σου κανει κοπο

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ειναι MIUI η δευτερη official και η τριτη Cyanogenmod και οι 3 μπαινουν απο το recovery εσυ γιατι ψαχνεις το update from sd card?

 

@gkalen 2 ερωτησεις...πως αλλαζω σε official rom την μπαταρια πανω στο statusbar εχει μια βλακεια η ρομ και αν μπορω να αλλαξω με καποιο app τα widgets που φαινονται στο Notificatiολα

 

οκ ρε πεδια τα καταφερα. δεν μου εκανε με ρεκοβερι γιατι ειχα τιν sd μεσα .

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ειναι MIUI η δευτερη official και η τριτη Cyanogenmod και οι 3 μπαινουν απο το recovery εσυ γιατι ψαχνεις το update from sd card?

 

@gkalen 2 ερωτησεις...πως αλλαζω σε official rom την μπαταρια πανω στο statusbar εχει μια βλακεια η ρομ και αν μπορω να αλλαξω με καποιο app τα widgets που φαινονται στο Notificatiολα

 

οκ ρε πεδια τα καταφερα. δεν μου εκανε με ρεκοβερι γιατι ειχα τιν sd μεσα .

 

 

Οτι θες μπορεις να αλλαξεις,,,αμα θες να σου κανω ενα θεματακι ,,αλλα εκτος απο μπαταρια και τα αλλα ,μηπως θες και κατι αλλο??

Θες να σου κανω ,ενα δικο μου ??

Ποιο ρομ ακριβως εχεις ,το 512 η το geno v4 ,η καποιο αλλο official ???

Προσπαθω να κανω διαφανο κουρτινακι στο geno v4 ,αλλα κατι δεν παει καλα με το compile ,,δεν ξερω τι φταιει ,στο μαμα 2.2.2 το εφτιαξα και εγινε τελειο,,,,τωρα με το geno v4 γιατι εφαγα τετοια ηττα ,δεν μπορω να καταλαβω,,,,

αλλα θα κανω και για το geno v4 ,κι ας μην ειναι διαφανο,,,,μαζι με κατι εφαρμογες και θα το ανεβασω ολο το πακετο ,σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

 

 

Οτι θες μπορεις να αλλαξεις,,,αμα θες να σου κανω ενα θεματακι ,,αλλα εκτος απο μπαταρια και τα αλλα ,μηπως θες και κατι αλλο??

Θες να σου κανω ,ενα δικο μου ??

Ποιο ρομ ακριβως εχεις ,το 512 η το geno v4 ,η καποιο αλλο official ???

Προσπαθω να κανω διαφανο κουρτινακι στο geno v4 ,αλλα κατι δεν παει καλα με το compile ,,δεν ξερω τι φταιει ,στο μαμα 2.2.2 το εφτιαξα και εγινε τελειο,,,,τωρα με το geno v4 γιατι εφαγα τετοια ηττα ,δεν μπορω να καταλαβω,,,,

αλλα θα κανω και για το geno v4 ,κι ας μην ειναι διαφανο,,,,μαζι με κατι εφαρμογες και θα το ανεβασω ολο το πακετο ,σε λιγες μερες

 

ααααα!!!αναθεμα....απλα θελω να αλλαξω τη μπαταρια να μην διχνει αυτο το κυκλο με το % μεσα του..δεν μπορω να βλεπω % στη μπαταρια!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη ποιο ωραία ένδειξη της μπαταρίας θέλεις να αλλάξεις! ! Εγώ θα γουσταρα τρελα να εχω την μπαταρία έτσι στην v4 και γιαυτό εχω το battery monitor widget πανω να μου το δείχνει εξτρά έτσι αριστερά!
Link to comment
Share on other sites

Παταω dload για την v3 αλλα μου ζηταει κατι σαν username/password δεν βγαζω ακρη..αν εχεις κανα direct link αλλο γραψτο αν δεν σου κανει κοπο

εαν σου ζηταει εγγραφη και σε αυτο,δεν εχω αλλο.

http://dl.dbank.com/c0j8cu0wdr

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

 

ααααα!!!αναθεμα....απλα θελω να αλλαξω τη μπαταρια να μην διχνει αυτο το κυκλο με το % μεσα του..δεν μπορω να βλεπω % στη μπαταρια!!!

 

καταλαβα ,,σε ποια ρομ ???

και θα την εχεις ,χωρις %

 

Τη ποιο ωραία ένδειξη της μπαταρίας θέλεις να αλλάξεις! ! Εγώ θα γουσταρα τρελα να εχω την μπαταρία έτσι στην v4 και γιαυτό εχω το battery monitor widget πανω να μου το δείχνει εξτρά έτσι αριστερά!

 

και "γω προτιμω με το % τη μπαταρια ,αλλα ,γουστα ειναι αυτα

παντως σε λιγες μερες ερχεται θεματακι για τη V4 , με % στη μπαταρια

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@ Σοφοκλα

θυμασαι που αλλαξαμε το RE apk στο zip της V3?

δεν μου τον εγκατεστησε ουτε αυτον ουτε τον κινεζο που προφανως ειχε.

Link to comment
Share on other sites

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: με εχεις φτιάξει τρελά οταν το ετοιμάσεις και αυτό! Μονο αυτά τα γ@..ω powerwidget στη statusbar να μην κωλουσε με το step3 στην 512 παλια και θα ήμουν κομπλέ οσο δε γίνεται τωρα!

 

(τουλαχιστον με το WiFi Status Bar Switch εχω το wifi στο κουρτινακι :lol: που με νοιάζει κύριος)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Γνωρίζει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει η Ice cream για τον κινητό μας..??
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Γνωρίζει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει η Ice cream για τον κινητό μας..??

 

δε παιζει αυτο που λες μονο καστομ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην εξωτερικη μου δεν εχω πολυ χωρο εκανα ''backup to internal sdcard'' και μετα απο 5 λεπτα εχουμε:

 

_______________________________________________________________

CWM-based Recovery v5.0.2.7

SD Card space free: 1534MB

Backing up boot...

Backing up system...

Backing up data...

No /sdcard/.android_secure found. Skipping backup of applications on external storage.

Backing up cache...

No sd-ext found. Skipping backup of sd-ext.

Generating md5 sum...

 

Backup complete!

_______________________________________________________________

 

 

Παιζει προβλημα?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δε παιζει αυτο που λες μονο καστομ.

 

Έστω σε costum, παίζει να βγει.. ?

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την MIUI.. μπορεί σε εμφάνιση και παραμετροποίηση να είναι η καλύτερη, όμως έχει και πολλά προβλήματα και μ έχει ψηλό κουράσει... :wacko:
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οτι θες μπορεις να αλλαξεις,,,αμα θες να σου κανω ενα θεματακι ,,αλλα εκτος απο μπαταρια και τα αλλα ,μηπως θες και κατι αλλο??

Θες να σου κανω ,ενα δικο μου ??

Ποιο ρομ ακριβως εχεις ,το 512 η το geno v4 ,η καποιο αλλο official ???

Προσπαθω να κανω διαφανο κουρτινακι στο geno v4 ,αλλα κατι δεν παει καλα με το compile ,,δεν ξερω τι φταιει ,στο μαμα 2.2.2 το εφτιαξα και εγινε τελειο,,,,τωρα με το geno v4 γιατι εφαγα τετοια ηττα ,δεν μπορω να καταλαβω,,,,

αλλα θα κανω και για το geno v4 ,κι ας μην ειναι διαφανο,,,,μαζι με κατι εφαρμογες και θα το ανεβασω ολο το πακετο ,σε λιγες μερες

Απλα θελω μια μπαταριουλα απλη χωρις το % μεσα...δεν θελω να σε βαλω σε κόπο απλα αν εχεις καποιο quide να την αλλαξω!!Ειμαι με Β572-by-lishuo0427 :P

 

Τη ποιο ωραία ένδειξη της μπαταρίας θέλεις να αλλάξεις! ! Εγώ θα γουσταρα τρελα να εχω την μπαταρία έτσι στην v4 και γιαυτό εχω το battery monitor widget πανω να μου το δείχνει εξτρά έτσι αριστερά!

Περα απο το οτι ειναι εντελως ανομοιόμορφο γιατι wifi και σημα gsm ειναι κανονικα και σκαει ενα στρόγγυλο εκει στο ασχετο σε χαλαει και συν της αλλης δεν θελω % γιατι θα παθω οτι και με το iphone θα ψαχνω να βρω γιατι πεφτει τοσο γρηγορα!!

 

Επειδη στην εξωτερικη μου δεν εχω πολυ χωρο εκανα ''backup to internal sdcard'' και μετα απο 5 λεπτα εχουμε:

 

_______________________________________________________________

CWM-based Recovery v5.0.2.7

SD Card space free: 1534MB

Backing up boot...

Backing up system...

Backing up data...

No /sdcard/.android_secure found. Skipping backup of applications on external storage.

Backing up cache...

No sd-ext found. Skipping backup of sd-ext.

Generating md5 sum...

 

Backup complete!

_______________________________________________________________

 

 

Παιζει προβλημα?

 

Μια χαρα εισαι απλα επειδη δεν εχεις app στην sd σου το βγαζει αυτο...ακριβως το ιδιο μου βγαζει και μενα που το κανω παντα στην εσωτερικη!

 

 

Εγώ έχω την MIUI.. μπορεί σε εμφάνιση και παραμετροποίηση να είναι η καλύτερη, όμως έχει και πολλά προβλήματα και μ έχει ψηλό κουράσει... :wacko:

Οντος πολλα ασχετα κολληματα ενα προβλημα με τον σενσορα για την οθονη να μιλας στο τηλ και να μενει αναμμενη..γιαυτο εβαλα παλι μαμα τωρα!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Picachu@

Πηγαινε εδω

http://uot.dakra.lt/kitchen/

διαλεξε ,battery

Δες ποια θελεις να βαλεις.....και μετα

Πηγαινε ,file upload ,

Διαλεξε,, upload system files, στη δεξια πλευρα..

και θα ανεβασεις απο το pc σου ,το framework-res.apk (system/framework) ,,και το systemui.apk (system/app)

Μολις τελειωσει (upload complete) ,,

Διαλεγουμε ,summary ,και κατω -κατω ,λεει ,submit work to kitchen

Το επιλεγεις ,και σε 5-10 λεπτα , θα κρατησεις τον αριθμο που θα σου δωσει και θα πας στο ,pickup page ,και θα κατεβασεις αυτο που εφτιαξες...και το φλασαρεις απο recovery....

Αμα ζοριζεσαι στειλε μου ,το framework-res.apk και το systemui.apk ,απο το ρομ σου ,και θα το ετοιμασω

Παντως ειναι ευκολο να το κανεις,,εχει και οδηγιες ,,δυσκολο να κανεις λαθος

Link to comment
Share on other sites

Picachu@

Πηγαινε εδω

http://uot.dakra.lt/kitchen/

διαλεξε ,battery

Δες ποια θελεις να βαλεις.....και μετα

Πηγαινε ,file upload ,

Διαλεξε,, upload system files, στη δεξια πλευρα..

και θα ανεβασεις απο το pc σου ,το framework-res.apk (system/framework) ,,και το systemui.apk (system/app)

Μολις τελειωσει (upload complete) ,,

Διαλεγουμε ,summary ,και κατω -κατω ,λεει ,submit work to kitchen

Το επιλεγεις ,και σε 5-10 λεπτα , θα κρατησεις τον αριθμο που θα σου δωσει και θα πας στο ,pickup page ,και θα κατεβασεις αυτο που εφτιαξες...και το φλασαρεις απο recovery....

Αμα ζοριζεσαι στειλε μου ,το framework-res.apk και το systemui.apk ,απο το ρομ σου ,και θα το ετοιμασω

Παντως ειναι ευκολο να το κανεις,,εχει και οδηγιες ,,δυσκολο να κανεις λαθος

 

Αχ ωραιο..μπορω να αλλαξω πολλα??να κανω ενα θεματακι ετσι με αυτα που μ'αρεσουν??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραιο..μπορω να αλλαξω πολλα??να κανω ενα θεματακι ετσι με αυτα που μ'αρεσουν??

 

Ε,,,βεβαια,,και ευκολο ειναι ,και εχεις επιλογες να αλλαξεις αρκετα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...