Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

XXXMMM και ελεγα να βάλω τη 565 δοκιμάζοντας ολα τα στάδια για να εχω τα powerwidgets στη notificationbar και μετα η να ξαναπεράσω τη v4 η να εβλεπα για v3 φαση (ας μην εχει ελληνικα μωρε)

 

Με έβαλες σε σκέψη τώρα gkalen

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

XXXMMM και ελεγα να βάλω τη 565 δοκιμάζοντας ολα τα στάδια για να εχω τα powerwidgets στη notificationbar και μετα η να ξαναπεράσω τη v4 η να εβλεπα για v3 φαση (ας μην εχει ελληνικα μωρε)

 

Με έβαλες σε σκέψη τώρα gkalen

 

Δεν ειμαι ,και σιγουρος οτι δεν γινεται.......

Πρεπει καποιος να το επιβεβαιωσει ,οτι δεν γινεται να βαλεις geno v4 πανω απο την 565....

Θυμαμαι το picachucaki ,, που ειπε για καποια ρομ ,οτι δεν μπορουσε να την περασει πανω αοο την 565,,,,,,,,,η κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ,και σιγουρος οτι δεν γινεται.......

Πρεπει καποιος να το επιβεβαιωσει ,οτι δεν γινεται να βαλεις geno v4 πανω απο την 565....

Θυμαμαι το picachucaki ,, που ειπε για καποια ρομ ,οτι δεν μπορουσε να την περασει πανω αοο την 565,,,,,,,,,η κανω λαθος??

 

H 565 δεν περνιόταν πανω απο custom για να περασεις v4 πανω απο 565 δεν ξερω σιγουρα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εγω B565 ειχα πριν:p

αμα την περασεις τελικα,qq απο εδω update

http://softfile.3g.qq.com:8080/msoft/179/15250/65852/qqlauncher_2.3.0.350_android.apk

 

o akalos τελικα περασε τη v4 πανω σε 565 :lol:

 

εγω ελεγα να:

 

-απο v4 με dload και ολα τα steps να πάω σε 565

-μετα να ξαναγυρίσω στη v4

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

o akalos τελικα περασε τη v4 πανω σε 565 :lol:

 

εγω ελεγα να:

 

-απο v4 με dload και ολα τα steps να πάω σε 565

-μετα να ξαναγυρίσω στη v4

 

 

Ε,τοτε γινεται ,και ολα μελι γαλα,,,,,βαρατε ανετα...

Αφου επιβεβαιωνει ο ακαλος ,,κατι θα ξερει..

 

Edit

Και την επιβεβαιωση του picachu....(ποστ 2403) ,παρτε την σοβαρα υποψην,,,,γιατι για καποιους εχει σημασια κι αυτο

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

tweaks,mods

 

οτι θα βαλεις στο φακελο system,,,θα καταλαβεις που παει το καθενα ,,,τα εχω βαλει με τη διαδρομη που εχουν,,

απο permissions δινεις ,,σε αυτα που εχει μεσα το init.d (9 κουτια τσεκ.. και ok) στο καθενα χωριστα,,,,και στα αλλα ,πριν τα αλλαξεις θα τα σωσεις και θα κοιταξεις οπως ηταν τα permissions ,,,τα ιδια θα βαλεις και οταν τα αντικαταστησεις ,,,,,

 

 

Μπα ας το καλύτερα δεν εχω ορεξη να αγχώνομαι τωρα βραδιάτικα!!! Θα περασω τα tweaks σου ηθελα να ρωτήσω γιατι εγω στο system/etc δεν εχω φακελο init.d, τον φτιάχνω?? ++Τη βελτιώνουν πανω κατω

 

Pikachukaki δηλαδή θελει πρωτα 512 απο custom και μετα 565??

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

Μπα ας το καλύτερα δεν εχω ορεξη να αγχώνομαι τωρα βραδιάτικα!!! Θα περασω τα tweaks σου ηθελα να ρωτήσω γιατι εγω στο system/etc δεν εχω φακελο init.d, τον φτιάχνω??

 

Ναι,,,η τον φτιαχνεις η τον βαζεις οπως ειναι και σε ολα τα αρχεια που εχει μεσα,,,δινεις σε ενα-ενα permissions ,rwe,rwe,rwe......... και τα 9 κουτακια τσεκ... εκτος απο τα special permissions.....

Ειναι ξεκαθαρη η διαδρομη του καθε στοιχειου ,οταν το ξεζιπαρεις το geno fullmod

Link to comment
Share on other sites

o akalos τελικα περασε τη v4 πανω σε 565 :lol:

τσου!απο miui:p

 

 

Pikachukaki

ετοιμη η σφυρα

πρωτη!

http://www.ito-germany.gr/gallery/Hydraulikhammer-Soosahn-T30/1-soosahn%20Hammer-T-30-images.jpg.JPG

 

ρε πεδια ας μου πι καπιος αν γινετε απο cm7 που ειμαι τορα να περασο παλι 2,3,5 στοκ??

γινεται, αλλα να βαλεις V3

δεν υπαρχει λογος να βαλεις stock

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ρε πεδια ας μου πι καπιος αν γινετε απο cm7 που ειμαι τορα να περασο παλι 2,3,5 στοκ??

 

Και βεβαια γινεται

Link to comment
Share on other sites

Απο MIUI και MokeeOS αν βαλεις 565v3 θα κολλησει στο boot logo για cm δεν ξερω αλλα λογικα το ιδιο θα κανει!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,,,η τον φτιαχνεις η τον βαζεις οπως ειναι και σε ολα τα αρχεια που εχει μεσα,,,δινεις σε ενα-ενα permissions ,rwe,rwe,rwe......... και τα 9 κουτακια τσεκ... εκτος απο τα special permissions.....

Ειναι ξεκαθαρη η διαδρομη του καθε στοιχειου ,οταν το ξεζιπαρεις το geno fullmod

 

εύκολο ειναι, μονο πες μου σε παρακαλώ αν γινεται με 1-2 λογάκια γενικα τη βελτίωσες (αα και δινω τιποτα permissions και στο φακελο init.d σαν φάκελο?? οχι εε)

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια γινεται[/quote

 

ορεαααα :) υπαρχι καπιος οδιγοσ για αυτο ? μιποσ βορισ να μου πις ( το πεδι που σου ζιτισα το τιλ ειμαι )αυτο ειναι το θεμα μου , θελο να ξαναπερασο το στοκ 2,3,5 και δεν ξερο πος

Link to comment
Share on other sites

εύκολο ειναι, μονο πες μου σε παρακαλώ αν γινεται με 1-2 λογάκια γενικα τη βελτίωσες (αα και δινω τιποτα permissions και στο φακελο init.d σαν φάκελο?? οχι εε)

 

Οχι permissions στο φακελο ...

Βελτιωσεις σε scrolling,ηχο,καμερα,ιντερνετ,sd speed και πολλα αλλα που καλυτερα να δεις τα λινκ με τα μονταρισματα που εχω δωσει παλιοτερα....

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα εχει καμμια σχεση το τηλ.. σου ,πριν και μετα..

βαλε και ram manager pro ,,διαλεξε την πρωτη επιλογη και τικαρε το non killable launcher,,,,,και σβησε task killer αμα εχεις ,,δεν τον χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια γινεται[/quote

 

ορεαααα :) υπαρχι καπιος οδιγοσ για αυτο ? μιποσ βορισ να μου πις ( το πεδι που σου ζιτισα το τιλ ειμαι )αυτο ειναι το θεμα μου , θελο να ξαναπερασο το στοκ 2,3,5 και δεν ξερο πος

 

Την 512 να βαλεις ,,οδηγιες και λινκ θα βρεις μεσα στις 5 προηγουμενες σελιδες ,απο τον σοφοκλα,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

 

βαλε και ram manager pro ,,διαλεξε την πρωτη επιλογη και τικαρε το non killable launcher,,,,,και σβησε task killer αμα εχεις ,,δεν τον χρειαζεσαι

 

 

τα εχω κανει :lol::lol::lol: το είχες πει και παλαιοτέρα και τα είχα δοκιμασει απευθειας :p

 

τα περναω τωρα

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει :lol::lol::lol: το είχες πει και παλαιοτέρα και τα είχα δοκιμασει απευθειας :p

 

τα περναω τωρα

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

 

Μπραβο,,,θα δεις μετα απο μια μερα λειτουργιας ,οτι δεν θα εχει καμμια σχεση το τηλ.. πριν και μετα ... δεν θα εχεις αλλα σκορ στα benchmarks αλλα η λειτουργια του θα ειναι σαν να εχεις

Link to comment
Share on other sites

(1) open RE Explorer , point mount for reading and writing

2. in turn open the system-usr-keylayout folder in turn modify the msm-tma300-ts.kl qwerty.kl surf-keypad.kl touchscreen-keypad.kl text information, as a press and hold the msm-tma300-ts.kl file popup menu, point a text editor to view b. to find the key 217 SEARCH WAKE_DROPPED line c . SEARCH modified for the POWER , must be changed to uppercase letters . Save and restart the phone effect

 

Μεταφραση απο το κινεζικο για να αλλαξεις το κλειδωμα απο power σε search και το αντίστροφο λογικα!!

 

------------------

 

http://115.com/file/c2pbnr5s 2.3.5 B572

3.fps unlock root, the search key lock screen, volume keys wake up

. all software zipalign optimization

5 to join BRAVIA_ENGINE video picture optimization engine (a lot of children's shoes that useless at, was also said to be useful), GPUs rendering turned on by default TS optimization, touch-screen response speed optimization, open JIT accelerated

4.Host for shielding a lot of advertising, GPS speeding positioning wifi coverage increased

five open support for the AMR wideband / HD Audio , improve call quality

. optimization: reducing the dial delay to improve the sliding response, battery optimization, global touch screen response, and improve the quality of pictures and video. 3G signal optimization, the speed of the network optimization ......

do Description: the official kernel for sound quality, personally feel that overclocking is not necessary, because it has been very smooth, but probably only a handful of large-scale 3D games need to overclock.

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,,,θα δεις μετα απο μια μερα λειτουργιας ,οτι δεν θα εχει καμμια σχεση το τηλ.. πριν και μετα ... δεν θα εχεις αλλα σκορ στα benchmarks αλλα η λειτουργια του θα ειναι σαν να εχεις

 

 

 

ειδη στο scrolling εχει τεραστεια διαφορα!!! Λες κ το τουρμπισες ειναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεταφραση απο το κινεζικο

.

επισης

CS MIUI U8800Pro

Coming soon

-It does not work wify and Bluetooth. .....δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

επισης

CS MIUI U8800Pro

Coming soon

-It does not work wify and Bluetooth. .....δυστυχως

 

Σταθερη αξια!!!ο μονος που μπορει να το φτιαξει ειναι ο dzo αλλα δεν νομιζω να κανει κατι...κατι ειπε ο sakura αλλα δεν ξερω τη ακριβως και αυτοι οι κινεζοι ολοι κατι για sofa sofa λενε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σταθερη αξια!!!ο μονος που μπορει να το φτιαξει ειναι ο dzo αλλα δεν νομιζω να κανει κατι...κατι ειπε ο sakura

εγω περιμενω port απο u8860 την ics απο geno

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω port απο u8860 την ics απο geno

 

Τωρα το ψηνω να περασω αυτη τη καινουργια την official αλλα ειμαι με MIUI και βαριεμαι να περασω μια 512 πρωτα και μετα αυτη!! :/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ειδη στο scrolling εχει τεραστεια διαφορα!!! Λες κ το τουρμπισες ειναι :lol:

 

Περιμενε να περασει και η πρωτη μερα,να τα διαβαζει ολα σωστα ,και θα δεις πως θα πηγαινουν ολα ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη μπηκε και χωρις να θελει απο κατω καποια αλλη Official!Εχει καλο scrolling!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...