Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι με CM7.2.0 RC0 του geno, με kernel 2.6.35.7 και με το δικο του build. Λιγο πριν ανοιξω το παιχνιδι τρεχουν ελαχιστες εφαρμογες και η ελευθερη RAM ειναι 190ΜB. Λες να φταιει αυτο? Γιατι πανω κατω ιδιοι ειμαστε.

 

Κοίτα είμαστε ακριβώς στα ίδια.cm 7.2 και η ελεύθερη μνήμη πριν τρέξεις το παιχνίδι στα 190mb είναι μια χαρά.Το build prop το αλλάζω απλά για να βλέπουν το κινητό τα παιχνίδια ως desire hd και να μπορώ να κατεβάσω τα δεδομένα.Είσαι σίγουρα στα 1.6ghz όταν τρέχεις το παιχνίδι?Γενικά το μόνο game που με ψιλο κολλάει είναι το asphalt 6 αλλά μετά απο αρκετή ώρα και πάλι είναι playable.Το riptide πρέπει να σου τρέχει νεράκι.Απο widgets έχω 6 και δεν έχω live wallpaper.Δοκίμασε με το sd maid pro να κάνεις ένα καθάρισμα σε apps και optimize στις dbs.

 

www.megashare.com/3848944

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

εγω B565 ειχα πριν:p

 

Πανω απο custom παντος δεν μπαινει...ακομα και φορματ system ειχα κανει και τσιφος...τεσπα...μια χαρα ειμαστε τωρα αν και παλι τρωγομαι για restore αλλα δεν εχει βγει καμια ρομ μεχρι στιγμης! :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο custom παντος δεν μπαινει...ακομα και φορματ system ειχα κανει και τσιφος...τεσπα...μια χαρα ειμαστε τωρα αν και παλι τρωγομαι για restore αλλα δεν εχει βγει καμια ρομ μεχρι στιγμης! :(

κατι για boot.img, λεει εκει ο geno αλλα να σου πω την αληθεια δεν το πολυ καταλαβα

更新内容:

2月19日晚19:30:修正ADB无法开启导致豌豆荚等无法连接问题

附修正后的boot.img,粉屏替换即可,完整刷机包随后传上来

boot.img (3.05 MB, 下载次数: 1907)

Link to comment
Share on other sites

κατι για boot.img, λεει εκει ο geno αλλα να σου πω την αληθεια δεν το πολυ καταλαβα

 

To ειχα βαλει και αυτο... αλλα δεν μπορω θελω να εχω το θεματακι μου το ics να θαβω το καημο μου! :Ρ οποτε μεχρι στιγμης μενω στην MIUI! εχει και ics animations! :P

 

Μετα απο 3 edit το εμφανισε!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

κολαει ωρες-ωρες

οντως!

 

Παντος ο dzo δεν λεει τπτ για καποιο update για το Pro...τη να πω!!Θα περιμενουμε πολυ νομιζω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είμαστε ακριβώς στα ίδια.cm 7.2 και η ελεύθερη μνήμη πριν τρέξεις το παιχνίδι στα 190mb είναι μια χαρά.Το build prop το αλλάζω απλά για να βλέπουν το κινητό τα παιχνίδια ως desire hd και να μπορώ να κατεβάσω τα δεδομένα.Είσαι σίγουρα στα 1.6ghz όταν τρέχεις το παιχνίδι?Γενικά το μόνο game που με ψιλο κολλάει είναι το asphalt 6 αλλά μετά απο αρκετή ώρα και πάλι είναι playable.Το riptide πρέπει να σου τρέχει νεράκι.Απο widgets έχω 6 και δεν έχω live wallpaper.Δοκίμασε με το sd maid pro να κάνεις ένα καθάρισμα σε apps και optimize στις dbs.

 

http://www.megashare.com/3848944

 

Οκ τελικα. Μετα απο καποια λεπτα μου τρεχει τελεια. Αρα επρεπε να περιμενω λιγακι.

Τωρα εχω κολλησει με το Need for Speed: Hot Pursuit.

Σ'ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23154212#post23154212 beats audio gia u8800!!λετε να κανει τπτ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Beats Audio u8800&u8800pro

 

Ναι και για τα δυο απλα δεν ξερω τη ακριβως ειναι αυτο το beats audio ακριβως!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το HTC Sensation XE έρχεται εξοπλισμένο με την προηγμένη τεχνολογία του Beats Audio, όπου αποδίδει μία "κινητή" μουσική εμπειρία με κρυστάλλινο ήχο σε ότι και αν βλέπετε ή ακούτε. Με την υπογραφή του διάσημου καλλιτέχνη Dr.Dre .

εχει και ενα review εδω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικα. Μετα απο καποια λεπτα μου τρεχει τελεια. Αρα επρεπε να περιμενω λιγακι.

Τωρα εχω κολλησει με το Need for Speed: Hot Pursuit.

Σ'ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.

 

Λογικά κάποια εφαρμογή βαριά θα έτρεχε και θα σκάλωνε το game κάποιες φορές.Πιστεύω το asphalt 6 είναι το καλύτερο racing μέχρι στιγμής και έπετε το nfshp.Τρελό λιώσιμο το asphalt 100% καριέρα σε 4 μερούλες.Αν είσαι γενικά του παιχνιδιού τσέκαρε eternal legacy,shadow guardian,tintin,trial xtreme,nova 2 hd,mc3,shadowgun,backstab.Όλα τρέχουν άψογα σε cm 7.2 με 1.6ghz και τα γραφικά είναι απίστευτα.

 

 

Το HTC Sensation XE έρχεται εξοπλισμένο με την προηγμένη τεχνολογία του Beats Audio, όπου αποδίδει μία "κινητή" μουσική εμπειρία με κρυστάλλινο ήχο σε ότι και αν βλέπετε ή ακούτε. Με την υπογραφή του διάσημου καλλιτέχνη Dr.Dre .

εχει και ενα review εδω

 

Το δοκίμασε κανείς να μας πει αν κάνει δουλειά?Είναι όντως πολύ καλή η ποιότητα του beat audio και για custom rom στο x5pro θα είναι ότι πρέπει μιας και η ποιότητα είναι λίγο χαμηλότερη απο τις official εκδόσεις.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Το HTC Sensation XE έρχεται εξοπλισμένο με την προηγμένη τεχνολογία του Beats Audio, όπου αποδίδει μία "κινητή" μουσική εμπειρία με κρυστάλλινο ήχο σε ότι και αν βλέπετε ή ακούτε. Με την υπογραφή του διάσημου καλλιτέχνη Dr.Dre .

 

WOW!!Συγκλονιστικα! :Ρ αλλα λογια να αγαπιωμαστε...τεσπα παω να κοιμηθω με την ελπιδα πως οταν ξυπνησω θα εχει βγει Official 4.0.3!!χαχαααχ!!GN!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το HTC Sensation XE έρχεται εξοπλισμένο με την προηγμένη τεχνολογία του Beats Audio, όπου αποδίδει μία "κινητή" μουσική εμπειρία με κρυστάλλινο ήχο σε ότι και αν βλέπετε ή ακούτε. Με την υπογραφή του διάσημου καλλιτέχνη Dr.Dre .

εχει και ενα review εδω

 

Τρελη μουφια απ'οτι φαινεται. Δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ενας equaliser που αυξανει το μπασο. Διαβαστε και το review.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασε κανείς να μας πει αν κάνει δουλειά?Είναι όντως πολύ καλή η ποιότητα του beat audio και για custom rom στο x5pro θα είναι ότι πρέπει μιας και η ποιότητα είναι λίγο χαμηλότερη απο τις official εκδόσεις.

να φτιαξει apk,εγω σκριπς που δεν μπορω να βγαλω μετα, δεν φλασαρω

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη ειναι η V3,ειναι πιο custom,εαν με καταλαβαινεις αλλα no greek

 

Ξερω φαίνεται απο τα screenshots αλλα χωρίς Ελληνικά δεν πολυψήνομαι!

 

Προς το παρών αν και σε flasing mood τελευταία μιας και δεν υπάρχει τίποτα μένω σταθερά v4 και βλέπουμε στη πορεία τη θα γίνει με την ξεραΐλα των customs!

Link to comment
Share on other sites

华为U8800+

( V100R001C00B572G001 )

Fix

Version, on the basis of a version optimized auto focus.

Huawei U8800 + the Atradius 2.3 Chinese generic version

 

Download

Link to comment
Share on other sites

华为U8800+

( V100R001C00B572G001 )

Fix

Version, on the basis of a version optimized auto focus.

Huawei U8800 + the Atradius 2.3 Chinese generic version

 

Download

 

Για ενα auto focus?? :P τσαμπα ονειρεύτηκα...οχι απλα δεν ειδα ics για το προ δεν μου απαντησε και κανεις ουτε στο κινεζικο ουτε στο xda!! :P

 

http://115.com/file/bewk8v52 root για την παραπανω!!boot.img αλλαζεις!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ενα auto focus?? :P τσαμπα ονειρεύτηκα...οχι απλα δεν ειδα ics για το προ δεν μου απαντησε και κανεις ουτε στο κινεζικο ουτε στο xda!! :P

 

http://115.com/file/bewk8v52 root για την παραπανω!!boot.img αλλαζεις!

Type: SoftWare

Name: HUAWEI U8800Pro Android 2.3 V100R001C00B552CUSTC10D001 Russia(other aeras may not use this version)

Version: -- ( V100R001C00B552CUSTC10D001 )

http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=&flay=software&downloadID=NDQ0MTM=

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Type: SoftWare

Name: HUAWEI U8800Pro Android 2.3 V100R001C00B552CUSTC10D001 Russia(other aeras may not use this version)

Version: -- ( V100R001C00B552CUSTC10D001 )

http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=&flay=software&downloadID=NDQ0MTM=

:lol:

 

Type: SoftWare

Name: HUAWEI U8800Pro Android 4.0.3 V100R001C00B552CUSTC10D001

 

Οταν βρεις κατι τετειο... σφύρα!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

华为U8800+

( V100R001C00B572G001 )

Fix

Version, on the basis of a version optimized auto focus.

Huawei U8800 + the Atradius 2.3 Chinese generic version

 

Download

 

Αν απο 2.2.2 περασω αυτην αντι για την 512 και μετα καπακι geno v4 το χανω το fix?Χαζη ερωτηση ισως αλλα επειδη το χω στειλει το κινητο wind για αντικατασταση και θα μου ερθει λογικα με 2.2.2 και θα τα ξαναπερασω ολα γι αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι κινεζοι κατι τα κανουν τα κινητα τους...στο Antutu εβγαλα 3608 1401Mhz με MIUI 2.3.7 Hay (2.2.24) και ο κινεζος με 1401mhz και αυτος δεν λεει με τη ρομ αλλα ειναι 2,3,7 βγαζει 4042!! :/
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν απο 2.2.2 περασω αυτην αντι για την 512 και μετα καπακι geno v4 το χανω το fix?Χαζη ερωτηση ισως αλλα επειδη το χω στειλει το κινητο wind για αντικατασταση και θα μου ερθει λογικα με 2.2.2 και θα τα ξαναπερασω ολα γι αυτο ρωταω.

 

Περιμενε ,να ερθει πρωτα,,γιατι μπορει να σου αλλαξουν μονο το τζαμι,, ,,

μπορει ,,να μην μπορεις να περασεις την geno v4 πανω απο αυτην αλλα μονο πανω απο την 512....

Και με τα permissions ,οταν το ξαναετοιμασεις ,να τα βαλεις σωστα (9 κουτια τσεκ... και οχι τα special permissions)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...