Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω φιλε μου, ομως εχω ομως μερικες αποριες.

Το geno v4 εχει μονο τις 3 αλλαγες που προανεφερες σε σχεση με το official 2.3.5? Θα εχει και αλλα προγραμματα περασμενα κτλ κτλ? Πού μπορώ να διαβάσω γιαυτο πριν το περασω στα τυφλα? Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν δεν ειχε προεγκατεστημενο (ή αν μπορω να αφαιρεσω) το εργοστατιακο Swype.

 

οτι δεν θελεις το διαγραφεις με root explorer , μετα,,,δεν χρειαζεται απο πριν...

η geno v4 στην ουσια ειναι η 540 φτιαγμενη...(αν κανω λαθος ,ας με διορθωσει καποιος)

απο οσο ξερω οι βασικες αλλαγες ειναι αυτες οι 3 (γιατι εγω ειμαι με μαμα 2.2.2 και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει και τιποτα αλλο διαφορετικο)

περασε πρωτα geno v4 και εδω ειμαστε,,

 

 

Μην την ξεζιπαρεις, ανοιξε την με το 7zip πηγαινε system/app και βαλε με drag and drop τον αγγλικο

 

σωστα,,ετσι το κανουμε,,,,,και επισης ετσι αλλαζουμε και εικονιδια στις εφαρμογες (theming γενικοτερα)

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

http://115.com/file/bexz55f8 4.0.3 1.10 με radio αλλα σταθερη αξια ακομα δεν εχει wifi...οποιος θελει να παιξει...παντος την δινουν για πολυ σταθερη!!http://bbs.anzhi.com/thread-4924297-1-1.html
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

η geno v4 στην ουσια ειναι η 540 φτιαγμενη...(αν κανω λαθος ,ας με διορθωσει καποιος)

τα εχω αναφερει πριν λιγο

 

πολυ χαμηλη η ενταση σε ολα στην v3:(:mad:

τι στο διαλα;μονο εγω το βλεπω σττις 400 και σελιδες οι κινεζοι;τουλαχιστον δεν εχει κριτς:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

οτι δεν θελεις το διαγραφεις με root explorer , μετα,,,δεν χρειαζεται απο πριν...

η geno v4 στην ουσια ειναι η 540 φτιαγμενη...(αν κανω λαθος ,ας με διορθωσει καποιος)

απο οσο ξερω οι βασικες αλλαγες ειναι αυτες οι 3 (γιατι εγω ειμαι με μαμα 2.2.2 και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει και τιποτα αλλο διαφορετικο)

περασε πρωτα geno v4 και εδω ειμαστε,,

 

Done, ολα καλα και rooted! :D [με κινεζικο root explorer :p]

Στον οδηγο σου στη σελιδα 147 εχεις και βημα 3 με "full mod". Αυτα τι ακριβως αλλαζουν στο κινητο? Να τα περασω?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω αναφερει πριν λιγο

 

οκ,,δεν το ειδα

 

Done, ολα καλα και rooted! :D [με κινεζικο root explorer :p]

Στον οδηγο σου στη σελιδα 147 εχεις και βημα 3 με "full mod". Αυτα τι ακριβως αλλαζουν στο κινητο? Να τα περασω?

 

αυτα ειναι tweaks ,και δινουν οτι καλυτερο μπορεις να παρεις απο το τηλ.. σου (εχουμε μιλησει παλιοτερα ,,αμα διαβασεις παλιοτερα ποστ θα καταλαβεις)

αμα καταλαβες πως γινεται βαλτα,,αλλιως πες μου ,,αμα κανεις λαθος μπορεi να φας bootloop,γι αυτο κανε ενα backup απο recovery)

τον κινεζικο root explorer σβηστον με titanium η με καποιον file manager

 

 

πολυ χαμηλη η ενταση σε ολα στην v3

τι στο διαλα;μονο εγω το βλεπω σττις 400 και σελιδες οι κινεζοι;τουλαχιστον δεν εχει κριτς

 

ακαλος,,αμα θες στειλε μου το framework.jar ,να του ριξω μια ματια, μηπως μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο... η το λινκ απο το ρομ ,για να το κατεβασω κιολας

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα λεω να το αφησω ετσι, μολις αλλαξα και τον root explorer με αγγλικο και ολα τελεια.

Να σε ευχαριστησω παρα παρα παρα πολυ :D

 

PS: Δεν υπηρχε προεγκατεστημενο το Swype, κι ετσι εβαλα την εκδοση που ηθελα ανενοχλητος! :)

PS2: Δεν υπαρχει ουτε το Market! :p

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα λεω να το αφησω ετσι, μολις αλλαξα και τον root explorer με αγγλικο και ολα τελεια.

 

Να σε ευχαριστησω παρα παρα παρα πολυ :D

 

PS: Δεν υπηρχε προεγκατεστημενο το Swype, κι ετσι εβαλα την εκδοση που ηθελα ανενοχλητος! :)

 

καλως,,,στην πορεια θα κανω πιο αναλυτικο το στεπ 3 ,, και θα σε ενημερωσω οταν το φτιαξω,,για να του ριξεις μια ματια ,,μπορεις παρ,ολα αυτα να εγκαταστησεις ram manager pro και set cpu

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει ηδη το Set CPU και το quadrant και δουλευει μια χαρα ο υπερχρονισμος (αν και δε ξερω μεχρι ποσα mhz θα ειναι σταθερο το κινητο).

 

Το μόνο μου προβλημα ειναι η ελλειψη Market. Κατεβασα το 3.4.4 και το εγκατεστησα, στην εκκινηση με ρωταει αν θελω να προσθεσω εναν λογαριασμο google, παταω ναι και απλα κλεινει η εφαρμογη...

 

 

Oταν το αλλαξεις στειλε ενα PM. :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου προβλημα ειναι η ελλειψη Market. Κατεβασα το 3.4.4 και το εγκατεστησα, στην εκκινηση με ρωταει αν θελω να προσθεσω εναν λογαριασμο google, παταω ναι και απλα κλεινει η εφαρμογη...

 

κατεβασε και κανε install zip απο το recovery

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ sofokla, μα γραφει installation aborted. :(

Δεν παιζει ρολο που το εβαλα στην εσωτερικη μνημη του κινητου το zipακι ετσι;

 

 

Εdit: ΑΠοσυμπιεσα το google services και το vending (market) και τα εγκατεστησα. Αποτελεσμα, ανοιγει το market και ο οδηγος συγχρονισμου, ωστοσο ο μεν συγχρονισμος δεν λειτουργει και το market κρασαρει μολις παει να κατεβασει το οτηδηποτε... :(

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

http://dl.dbank.com/c0j8cu0wdr

U8800pro_2.3.6_Geno_V3.zip

ραδιο εχει,cloud εχει,γρηγορη ειναι,sd ολες,HiSuite,RE,περασα εγω,4way reboot,ολα φαινονται μια χαρα εκτος η ενταση ηχου που ειναι κατωτερη της officilal.

 

πάω να βάλω την geno v4 και δε μου εμφανιζει το zip στο CWM , γιατί?

reboot σε recovery απο recovery

Σε ευχαριστω πολυ sofokla, μα γραφει installation aborted. :(

Δεν παιζει ρολο που το εβαλα στην εσωτερικη μνημη του κινητου το zipακι ετσι;

[/b]

φλασαρε την rom και αμεσως το gapps και μετα reboot να βγεις σε desktop

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ sofokla, μα γραφει installation aborted. :(

Δεν παιζει ρολο που το εβαλα στην εσωτερικη μνημη του κινητου το zipακι ετσι;

 

 

Εdit: ΑΠοσυμπιεσα το google services και το vending (market) και τα εγκατεστησα. Αποτελεσμα, ανοιγει το market και ο οδηγος συγχρονισμου, ωστοσο ο μεν συγχρονισμος δεν λειτουργει και το market κρασαρει μολις παει να κατεβασει το οτηδηποτε... :(

 

απεγκατεστησε το μαρκετ που εβαλες εσυ...και οτι αλλο εκανες ,,γιατι δεν γινεται να μην δουλευει το g.apps και ξανα κανε wipe cache και wipe dalvik cache

αλλιως ξαναπερνα το ρομ απ την αρχη και μετα το πρωτο reboot , ξαναμπες recovery και φλασαρε το gapps , πριν κανεις οτιδηποτε αλλο

 

http://dl.dbank.com/c0j8cu0wdr

U8800pro_2.3.6_Geno_V3.zip

ραδιο εχει,cloud εχει,γρηγορη ειναι,sd ολες,HiSuite,RE,περασα εγω,4way reboot,ολα φαινονται μια χαρα εκτος η ενταση ηχου που ειναι κατωτερη της officilal.

 

ok ,,θα το δω μολις κατεβει

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Eκανα wipe cache και dalvik cache (αφου τα απεγκατεστησα) και παλι γραφει installation aborted.

 

Δεν σκοπευω να περναω ROMS τη μια πανω απ την αλλη, θα το αφησω ετσι και θα περασω 5-10 εφαρμογες εκτος market και θα ησυχασω. :)

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

Eκανα wipe cache και dalvik cache και παλι γραφει installation aborted.

 

Δεν σκοπευω να περναω ROMS τη μια πανω απ την αλλη, θα το αφησω ετσι και θα περασω 5-10 εφαρμογες εκτος market και θα ησυχασω. :)

 

 

δεν θα εχεις προβλημα,,,για ποιο λογο να το κανεις ετσι ,,αφου κανενας δεν εχει προβλημα με το μαρκετ,,,καντο οπως λεει και ο ακαλος δυο-τρια ποστ πριν..

γιατι να εισαι ο μονος που θα το εχει με προβλημα,,,,εφοσον γινεται

δοκιμασε κι αυτο το gapps

http://www.mediafire.com/?020y2oobmwazdtr

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Eκανα wipe cache και dalvik cache (αφου τα απεγκατεστησα) και παλι γραφει installation aborted.

 

Δεν σκοπευω να περναω ROMS τη μια πανω απ την αλλη, θα το αφησω ετσι και θα περασω 5-10 εφαρμογες εκτος market και θα ησυχασω. :)

 

κανε και wipe data, format system. Μην το αφησεις ετσι γιατι θα το βρεις μπροστα σου, καποια στιγμη θα σου χρειαστει.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο g.apps δούλεψε!

 

Πραγματικά ο,τι και να πω είναι λίγο. Οφείλω τουλάχιστον ένα τεράστιο ευχαριστώ για όλα, και τους 2 σας. :O

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει να παιξει απροβληματιστα το Riptide GP 1.3?(Το ειδα σε ενα hands-on του Ascend D Quad στο MWC 2012
) Εγω με CM7.2 RC0 στα 1.6GHz χωρις τα tweaks εχω μικρα κολληματα. Ρωταω για να συγκρινω και αν ειναι να ψαχτω λιγο με τα tweaks. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα.νομιζω μετα τον καθαρισμο της μνημης devik me titanium σταματησε να δουλευει το ρολοι με την ενημερωση καιρου στην αρχικη οθονη καθως και το ημερολογιο στην επομενη οθονη.τωρα αν δεν δουλευει και τιποτα αλλο δεν το εψαξα.τι φταιει και πως διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο g.apps δούλεψε!

 

Πραγματικά ο,τι και να πω είναι λίγο. Οφείλω τουλάχιστον ένα τεράστιο ευχαριστώ για όλα, και τους 2 σας. :O

 

μπραβο,,ευτυχως που το εχω φυλαξει αυτο το gapps,, γιατι το ειχα σε λαθος φακελο και παραλιγο να το ειχα σβησει προχτες,,

οπως ειδες ,δεν ημουν ο μονος που σου ειπε να μην αφησεις το τηλ,, σου ετσι......και αυτο να μην δουλευε (gapps), παλι επρεπε να το κανεις απο την αρχη

 

 

Bebakos...παιδια εχω το εξης προβλημα.νομιζω μετα τον καθαρισμο της μνημης devik me titanium σταματησε να δουλευει το ρολοι με την ενημερωση καιρου στην αρχικη οθονη καθως και το ημερολογιο στην επομενη οθονη.τωρα αν δεν δουλευει και τιποτα αλλο δεν το εψαξα.τι φταιει και πως διορθωνεται?

 

εμενα δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο ,,και πιστεψε με ,το κανω συχνα

καμμια φορα ομως καποιες Version του τιτανιουμ,εχουν προβληματα

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγαλει ics να δουλευει για τα παντα ολα μεχρι και για το μικρο ideos τη κοπρια με τα 600mhz τα 400 πεθαμενα και εμεις ακομα παλευουμε να φτιαξουμε ενα wifi!!Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο τοσο γκαντεμηδες?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγαλει ics να δουλευει για τα παντα ολα μεχρι και για το μικρο ideos τη κοπρια με τα 600mhz τα 400 πεθαμενα και εμεις ακομα παλευουμε να φτιαξουμε ενα wifi!!Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο τοσο γκαντεμηδες?

 

 

ναι ,ρ ε π@@στη μου, ,,απιστευτο:mad:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο,,ευτυχως που το εχω φυλαξει αυτο το gapps,,

gapps-gb-111202-lite

βρισκονται ανετα

καλη rom v3 του geno τελικα,για αυτο και τοση φασαρια

δεν εχει Ελληνικα ομως.

δειχνουν να δουλευουν τα παντα.

θα την κρατησω μεχρι νεωτερης ics

τελος τα φλασαρισματα!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι ,ρ ε π@@στη μου, ,,απιστευτο:mad:

 

Το συγκεκριμενο το εχει ο πατερας μου ειναι ενα ματσο χαλι για να του βαλω τα tweaks εκανε καμια ωρα...και μου βγαλαν και MIUI ICS!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ρητορικου περιεχομενου:

Εχω την geno v4.Θελω να κανω factory reset,οχι αλλαγη rom κλπ.Εχω κανει uninstall με titanium τα κινεζικα root explorer και launcher pro που ειχε ενσωματωσει ο geno,και εχω περασει τα αγγλικα.

Λοιπον..αν κανω to reset,θα ξαναεμφανιστουν τα κινεζικα προγραμματα?και αν δεν ξαναεμφανιστουν,η rom αυτη ειχε και το stock launcher της επανω?Η ειχε κρατησει ο geno μονο το launcher pro,δεν θυμαμαι.Οποτε αν δεν ειχε 2ο launcher η rom επανω και το reset σβησει τα παντα απο προγραμματα,το τηλ πως θα δουλεψει χωρις launcher??

 

Ισως σκεφτομαι κατι λαθος,ειμαι μεταξυ ενος clean install η ενος factory reset αυτη τη στιγμη,γιατι εχω δοκιμασει πολλα apks ιnstall/uninstall και σκεφτομαι μηπως εχει μαζευτει σαβουρα σε registry και τετοια και ειναι καλυτερα να ξεκινησω clean.Η μηπως σκεφτομαι με λογικη Windows ακομα?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...