Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαυτο το γυρισα στα android...εχω το ipad που εκει αξιζει το ios και με 200ευρουλακια πηρα το huawei..γουσταρω και τα widget Που δεν ειχε το iphone! :P Μαλλον ετσι το κοβω και εγω αλλα ρε ****το μαζι με το κιν τη πηρα πως να πεθανε ετσι ευκολα??

 

σιγουρα τη δοκιμασες κι αλλου ,και δεν δουλευει πουθενα????στη τελικη εχει η εσωτερικη 1,5 giga ,ετσι να κανεις τη δουλεια σου τωρα ,,,και κοιτας αυριο τι θα κανεις με την καρτα,,,,,,,

παιδες ,καληνυχτα τωρα γιατι ειμαι και ψιλολιωμα (ηπια κατι ποτακια,,μετα το διπλο στο Ο.Α.Κ.Α.) ,και τωρα παω να την πεσω,,,,,,,καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

σιγουρα τη δοκιμασες κι αλλου ,και δεν δουλευει πουθενα????στη τελικη εχει η εσωτερικη 1,5 giga ,ετσι να κανεις τη δουλεια σου τωρα ,,,και κοιτας αυριο τι θα κανεις με την καρτα,,,,,,,

παιδες ,καληνυχτα τωρα γιατι ειμαι και ψιλολιωμα (ηπια κατι ποτακια,,μετα το διπλο στο Ο.Α.Κ.Α.) ,και τωρα παω να την πεσω,,,,,,,καληνυχτα

 

aaa...γκαρνταση εισαι πουλακι μου!!ετσι μεγαλο διπλο σημερα!!αχαχα!!Την εβαλα οπως ειπα και στο λαπτοπ που εχει card reader αλλα δεν μπορεσε να την κανει φορματ...τωρα το δοκιμαζω και στο CMW λεει οτι κανει φορματ αλλα αν ανοιξω το κινητο την βλεπει σαν blank και αν πατησω erase απλα γυρναει η ροδελα τπτ παραπανω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω γτ στο recovery στο τελος της διαδικασίας δεν με αφηνει να επιλεξω τα τρια τελευταια απο το special permission. βασικα αυτα τα τελευταια χριαζονται η μονο τα αλλα ειναι ενταξει?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη καρτα σε αλλο ideos εκει που παει να πατησει φορματ κολαει το συμπαν και βγαζει force exit..στα windows και fat32 και το αλλο το fat δεν θυμαμαι πως λεγεται μου βγαζει οτι δεν μπορει να την διαμορφωση...πεθανε 2 ημερων καρτα τοσο ευκολα??και σε ubuntu δεν την βλεπει καν...καμια αλλη λυση πριν παω να παρω αλλη?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη καρτα σε αλλο ideos εκει που παει να πατησει φορματ κολαει το συμπαν και βγαζει force exit..στα windows και fat32 και το αλλο το fat δεν θυμαμαι πως λεγεται μου βγαζει οτι δεν μπορει να την διαμορφωση...πεθανε 2 ημερων καρτα τοσο ευκολα??και σε ubuntu δεν την βλεπει καν...καμια αλλη λυση πριν παω να παρω αλλη?

 

Και γω με την καρτα εχω προβλημα και δεν νομιζω πως ειναι σφαλμα της καρτας...

Το τηλεφωνο αναλογως με τα κεφια του, μια την βλεπει μια οχι...

Εχω την 540 και το προβλημα παραμενει...

Στην 512 εχανα και φωτογραφιες...

Νομιζω πως ειναι καθαρα θεμα της συσκευης και οχι της καρτας...

Μακαρι να βγει καποια ΡΟΜ και να το ξεπερασουμε γιατι ειναι κριμα....

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την καρτα εχω προβλημα και δεν νομιζω πως ειναι σφαλμα της καρτας...

Το τηλεφωνο αναλογως με τα κεφια του, μια την βλεπει μια οχι...

Εχω την 540 και το προβλημα παραμενει...

Στην 512 εχανα και φωτογραφιες...

Νομιζω πως ειναι καθαρα θεμα της συσκευης και οχι της καρτας...

Μακαρι να βγει καποια ΡΟΜ και να το ξεπερασουμε γιατι ειναι κριμα....

 

Στην 540 δεν ειχα προβλημα...εβαλα την 512 χτες την rooted οχι την ακριβος Official δεν την βλεπει πουθενα δεν νομιζω να ειναι θεμα κινητου..ουτε σε windows ουτε σε ubuntu ουτε σε αλλο κινητο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη καρτα σε αλλο ideos εκει που παει να πατησει φορματ κολαει το συμπαν και βγαζει force exit..στα windows και fat32 και το αλλο το fat δεν θυμαμαι πως λεγεται μου βγαζει οτι δεν μπορει να την διαμορφωση...πεθανε 2 ημερων καρτα τοσο ευκολα??και σε ubuntu δεν την βλεπει καν...καμια αλλη λυση πριν παω να παρω αλλη?

 

Πηγαινε για καρτα,,αφου δεν παιζει πουθενα,,,τοτε τελος.....και δεν ειμαι και 100% καρντασι γιατι ναι μεν εχω καταγωγη απο αριδαια, αλλα μονο το υπολοιπο σοι μου ζει θεσσαλονικη και η γιαγια στο χωριο,,,,ο πατερας μου ομως μας εφερε αθηνα ,και απο 5 χρονων ζω μονιμα στην αθηνα.......τον ΠΑΟΚ ομως δεν καταφεραν να μου τον αλλαξουν με τιποτα...

Τρεχα για καρτααααα

 

Εdit:ρε παιδια,καντε ενα backup και δοκιμαστε να φλασαρετε το ρομ που εδωσα στα προηγουμενα ποστ,χωρις το "πρεπει",,,,,ειναι καλος ο matteo,κανει καλη δουλεια,,,,,και αμα δεν σας κανει,,δεν τρεχει και τιποτα,καντε restore το backup σας,και ολα καλα ξανα

Μπορει και να δουλεψει ξανα και η καρτα,,αν ειναι bug ....

Ολο κι ολο ,να κανεις ενα backup ,να φλασαρεις το ρομ ,,,και αμα εχετε παλι προβλημα ,να κανετε restore,,θα σου παρει καμμια ωριτσα,,,σιγα το πραγμα....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

παδια μια βοηθεια. Λοιπον εχω κανει root, costum recovery και o/c kernel Ακουστε πως εχει οταν βαζω την sd στο κινητο αυτο μου την αναγνωριζει και ειναι μια χαρα οταν ομως κλεινω το κηνιτο και το ξανανοιγο η sd δεν υπαρχει. Μηπως ξερεται γτ συμβαίνει αυτο? Η διαδικασια που ακολουθησα γ τα παραπανω ηταν στη σελ 56 post 834.
Link to comment
Share on other sites

Και γω με την καρτα εχω προβλημα και δεν νομιζω πως ειναι σφαλμα της καρτας...

Το τηλεφωνο αναλογως με τα κεφια του, μια την βλεπει μια οχι...

Εχω την 540 και το προβλημα παραμενει...

Στην 512 εχανα και φωτογραφιες...

Νομιζω πως ειναι καθαρα θεμα της συσκευης και οχι της καρτας...

Μακαρι να βγει καποια ΡΟΜ και να το ξεπερασουμε γιατι ειναι κριμα....

 

Το ειχα με ολες τις rom αυτο το προβλημα εκτος απο την 540 αν και δεν την κρατησα αρκετα για να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Με την τελευταια CM7 (2012.01.02) εδω και δυο βδομαδες δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

 

Στην 540 δεν ειχα προβλημα...εβαλα την 512 χτες την rooted οχι την ακριβος Official δεν την βλεπει πουθενα δεν νομιζω να ειναι θεμα κινητου..ουτε σε windows ουτε σε ubuntu ουτε σε αλλο κινητο!!

 

Την πειραγμενη 540 εβαλες, τσεκαρε το και απο τις ρυθμισεις. Για την καρτα παρε την αποδειξη και πηγαινε να στην αλλαξουν

 

Εdit:ρε παιδια,καντε ενα backup και δοκιμαστε να φλασαρετε το ρομ που εδωσα στα προηγουμενα ποστ,χωρις το "πρεπει",,,,,ειναι καλος ο matteo,κανει καλη δουλεια,,,,,και αμα δεν σας κανει,,δεν τρεχει και τιποτα,καντε restore το backup σας,και ολα καλα ξανα

Μπορει και να δουλεψει ξανα και η καρτα,,αν ειναι bug ....

Ολο κι ολο ,να κανεις ενα backup ,να φλασαρεις το ρομ ,,,και αμα εχετε παλι προβλημα ,να κανετε restore,,θα σου παρει καμμια ωριτσα,,,σιγα το πραγμα....

 

Την ειχα δει οταν ηταν σε alpha φαση, βλεπω οτι στην alpha2 εχει προσθεσει αρκετα καλουδια ο τυπος.

Αν μπορεσω το βραδακι θα την δοκιμασω.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Tην ειχα δει οταν ηταν σε alpha φαση, βλεπω οτι στην alpha2 εχει προσθεσει αρκετα καλουδια ο τυπος.

Αν μπορεσω το βραδακι θα την δοκιμασω.

 

 

Μπραβο,,εσεις που καλως η κακως,προχωρησατε σε αναβαθμισεις,,δεν εχετε να χασετε τιποτα,,,,,,,,,,εγω απο το προηγουμενο ποστ που εκανα,,,,,,,δοκιμαζα κατι αλλα μονταρισματα,και εχω κανει τρια restore σ'αυτο το διαστημα,,,,, ,,,,φλασαρετε,,οσο γουσταρετε ,αν εχετε backup παντα.......

ειναι ωραιος ο matteo,,,,αφου μου βρηκε ο τυπος το ιταλικο official update app 2.2.2,,,,κι εδω δεν το βρισκουμε με τιποτα το δικο μας απο wind....

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιος ο matteo,,,,αφου μου βρηκε ο τυπος το ιταλικο official update app 2.2.2,,,,κι εδω δεν το βρισκουμε με τιποτα το δικο μας απο wind....

 

Τι μεγεθος εχει? Ισως με αυτο να μπορουμε να γυρισουμε σε 2.2.2

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Τι μεγεθος εχει? Ισως με αυτο να μπορουμε να γυρισουμε σε 2.2.2

 

Ειναι μονο το update app,,δεν ξερω αν ειναι μονο αυτο ,το οποιο κανει για πισωγυρισμα,,,αλλα κατεβασε το αυτο και δες το ειναι μεγαλο, δεν θυμαμαι ακριβως,,,,ομως μπορεις να του ζητησεις αν τον εχει ολον τον φακελο,,,,λογικα αφου μου βρηκε αυτο το update θα εχει ολοτο φακελο..........

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα πηρα μια 8αρα class 10 και ολα καλα...τωρα δοκιμαζω ενα driverestore να δουμε αν σωθει αλλιως θα παω να την αλλαξω....κατι ασχετο τωρα αφου τελιωσαμε τα νταραβερια με τα restore...ICS θα δουμε στο κινητακι μας??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.Λοιπον εχω κανει root, O/C kernel και CR στην 2.2. Ομως τωρα θα ηθελα να παω στην 2.3 γ να βαλω cm αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω εχω χαθει....Δεν εχω καταλαβει ακομα πιο link να κατεβασω για την 2.3 και ποια ειναι η διαδικασια.Γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ και τις οδηγιες ακριβως...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων κανετε καταπληκτικη δουλεια :D

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ για εκπληκτικη αποδοση του τηλεφωνου.

Tweaks και scripts για ολα τα ρομ,απο δω.....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

Απιθανος ηχος και smoother scrolling για ολα τα ρομ απο δω......http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα σας ετοιμασω και ποιες ειναι οι καλυτερες εντολες για να βαλετε στο build.prop και στο init.d.......

Για τη μοντα με τον ηχο ,ειναι πιο εξειδικευμενο ,,αλλα νομιζω οτι μπορω να σας το φτιαξω και να σας το στειλω...αλλα πρεπει να ξερω πιο ρομ τρεχει το τηλεφωνο σας,,,,,για το 2.2.2 το εχω ετοιμο,,,,,οποιος το θελει μου το λεει.....αυτη η αλλαγη στον ηχο θα σας κανει νατρεχετε τουαλετα για κακακια.........

Link to comment
Share on other sites

Παδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.Λοιπον εχω κανει root, O/C kernel και CR στην 2.2. Ομως τωρα θα ηθελα να παω στην 2.3 γ να βαλω cm αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω εχω χαθει....Δεν εχω καταλαβει ακομα πιο link να κατεβασω για την 2.3 και ποια ειναι η διαδικασια.Γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ και τις οδηγιες ακριβως...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων κανετε καταπληκτικη δουλεια :D

 

Καλα,μπλεξιματα λοιπον,,,,,,,,,,,, εγω το μονο που μπορω να σου δωσω οσο εισαι με 2.2 ακομα ειναι τα μονταρισματα,, και μετα ελα να μου πεις οτι δεν απογειωθηκε το κινητο σου......

Για τα υπολοιπα ολες οι σελιδες ειναι γεματες με οδηγους........

 

Σοφοκλα,,,,τι στο διαολο παταμε για να κανω επισυναψη καποια αρχεια......πως το εκανες και ανεβασες χθες boot.img και τετοια?????

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ για εκπληκτικη αποδοση του τηλεφωνου.

Tweaks και scripts για ολα τα ρομ,απο δω.....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

Απιθανος ηχος και smoother scrolling για ολα τα ρομ απο δω......http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα σας ετοιμασω και ποιες ειναι οι καλυτερες εντολες για να βαλετε στο build.prop και στο init.d.......

Για τη μοντα με τον ηχο ,ειναι πιο εξειδικευμενο ,,αλλα νομιζω οτι μπορω να σας το φτιαξω και να σας το στειλω...αλλα πρεπει να ξερω πιο ρομ τρεχει το τηλεφωνο σας,,,,,για το 2.2.2 το εχω ετοιμο,,,,,οποιος το θελει μου το λεει.....αυτη η αλλαγη στον ηχο θα σας κανει νατρεχετε τουαλετα για κακακια.........

 

Για τον ηχο ακουτε πολυ special φαση μιας και δεν μπορω να πω οτι με τρελαίνει η ενταση του ηχειου..αν μπορεις για 2.3.5 B540geno4!!thx

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ για εκπληκτικη αποδοση του τηλεφωνου.

Tweaks και scripts για ολα τα ρομ,απο δω.....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

Απιθανος ηχος και smoother scrolling για ολα τα ρομ απο δω......http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα σας ετοιμασω και ποιες ειναι οι καλυτερες εντολες για να βαλετε στο build.prop και στο init.d.......

Για τη μοντα με τον ηχο ,ειναι πιο εξειδικευμενο ,,αλλα νομιζω οτι μπορω να σας το φτιαξω και να σας το στειλω...αλλα πρεπει να ξερω πιο ρομ τρεχει το τηλεφωνο σας,,,,,για το 2.2.2 το εχω ετοιμο,,,,,οποιος το θελει μου το λεει.....αυτη η αλλαγη στον ηχο θα σας κανει νατρεχετε τουαλετα για κακακια.........

 

αγορινα μου εσυ περιμενω οποια εξελιξη και αν υπαρχει πιο καινουρια. αυριο που θα εχω ρεπουδακι θα σε παρω το βραδυ να τα πουμε. εχω σκυλιασει να βρω το Modern Combat3 αλλα ακομα δεν το εχω καταφερει αλλα που θα μου παει; θα το πετυχω. φιλε το τηλεφωνο πεταει. καμια σχεση με μαμα. να σαι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλα,μπλεξιματα λοιπον,,,,,,,,,,,, εγω το μονο που μπορω να σου δωσω οσο εισαι με 2.2 ακομα ειναι τα μονταρισματα,, και μετα ελα να μου πεις οτι δεν απογειωθηκε το κινητο σου......

Για τα υπολοιπα ολες οι σελιδες ειναι γεματες με οδηγους........

 

Σοφοκλα,,,,τι στο διαολο παταμε για να κανω επισυναψη καποια αρχεια......πως το εκανες και ανεβασες χθες boot.img και τετοια?????

 

Μα σας γραφω ως τελευταια ελπιδα.Αφου εχω κανει δοκιμες αλλα αποτυχανε πληρως εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες που αφορουν αυτο που θελω να κανω αλλα και παλι τπτ...

Γενικος το να παω στην 2.3.5 δεν ειναι η διαδηκασια σαν να μην το ειχα ροοταρει?

 

Επιπλεον την cm μπορω να την βαλω στην 2.2? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1423885

Link to comment
Share on other sites

Καλα,μπλεξιματα λοιπον,,,,,,,,,,,, εγω το μονο που μπορω να σου δωσω οσο εισαι με 2.2 ακομα ειναι τα μονταρισματα,, και μετα ελα να μου πεις οτι δεν απογειωθηκε το κινητο σου......

Για τα υπολοιπα ολες οι σελιδες ειναι γεματες με οδηγους........

 

Σοφοκλα,,,,τι στο διαολο παταμε για να κανω επισυναψη καποια αρχεια......πως το εκανες και ανεβασες χθες boot.img και τετοια?????

 

Παλι γκρινιαζεις...χαχχαα!!!οταν κανεις queue και σε βγαλει στη σελιδα για να απαντησεις και οχι στο quick post απο κατω αν κατεβεις λιγα κλικ κατο εχει επισύναψη

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.Λοιπον εχω κανει root, O/C kernel και CR στην 2.2. Ομως τωρα θα ηθελα να παω στην 2.3 γ να βαλω cm αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω εχω χαθει....Δεν εχω καταλαβει ακομα πιο link να κατεβασω για την 2.3 και ποια ειναι η διαδικασια.Γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ και τις οδηγιες ακριβως...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων κανετε καταπληκτικη δουλεια :D

 

κατεβαζεις απο εδω

Οδηγιες αναλυτικοτατες απο τον Stamatius

Οπου κολλησεις ρωτα.

 

ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ για εκπληκτικη αποδοση του τηλεφωνου.

Tweaks και scripts για ολα τα ρομ,απο δω.....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

Απιθανος ηχος και smoother scrolling για ολα τα ρομ απο δω......http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα σας ετοιμασω και ποιες ειναι οι καλυτερες εντολες για να βαλετε στο build.prop και στο init.d.......

Για τη μοντα με τον ηχο ,ειναι πιο εξειδικευμενο ,,αλλα νομιζω οτι μπορω να σας το φτιαξω και να σας το στειλω...αλλα πρεπει να ξερω πιο ρομ τρεχει το τηλεφωνο σας,,,,,για το 2.2.2 το εχω ετοιμο,,,,,οποιος το θελει μου το λεει.....αυτη η αλλαγη στον ηχο θα σας κανει νατρεχετε τουαλετα για κακακια.........

 

Ετσι.. ετσι.. φτιαξε μας :D

 

Σοφοκλα,,,,τι στο διαολο παταμε για να κανω επισυναψη καποια αρχεια......πως το εκανες και ανεβασες χθες boot.img και τετοια?????

 

Φτιαξε ενα λογαριασμο στο http://www.mediafire.com ανεβαζε εκει οτι θελεις και δινε μας τα link

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σας υπερευχαριστω πολυ γ την απαντηση σας αλλα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις ακομα.Δλδ αυτο το p.s. στο τελος του οδηγου ισχυει ακομα?(Αυτα γινοντουσαν μεχρι τωρα για οσους ηθελαν να περασουν την επισημη 2.3.5 overseas normal που ειχε η Huawei στο site της. Αυτη η εκδοση ειχε καποια μικροπροβληματακια. Για παραδειγμα σε καποιες συσκευες μηδενιζει το IMEI της συσκευης. Θα σου προτεινω να περιμενεις την επισημη Ελληνικη 2.3.5 που η wind θα φερει σε λιγες μερες στην Ελλαδα. Αν αποφασισεις να κανεις τα παραπανω να σου επισημανω οτι θα γινουν με δικια σου ευθυνη. Εχουν δουλεψει τα παραπανω βηματα στις περισσοτερες συσκευες (και στην δικη μου) αλλα δεν μπορω να γνωριζω αν μπορει να δουλεψει σε ολες τις συσκευες το ιδιο.) και επιπλεον εχω ενα προβλημα με την sd μου.Δλδ οταν την βαζω με ανοικτο κινητο την αναγνωρίζει κανονικα αλλα οταν το επαεκκινησω μετα πρεπει να την ξαναβαλω ξερεται γτ μου λεει πως δεν υπαρχει καρτα μνημης μεσα. Ξερεται γτ σημβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σας υπερευχαριστω πολυ γ την απαντηση σας αλλα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις ακομα.Δλδ αυτο το p.s. στο τελος του οδηγου ισχυει ακομα?(Αυτα γινοντουσαν μεχρι τωρα για οσους ηθελαν να περασουν την επισημη 2.3.5 overseas normal που ειχε η Huawei στο site της. Αυτη η εκδοση ειχε καποια μικροπροβληματακια. Για παραδειγμα σε καποιες συσκευες μηδενιζει το IMEI της συσκευης. Θα σου προτεινω να περιμενεις την επισημη Ελληνικη 2.3.5 που η wind θα φερει σε λιγες μερες στην Ελλαδα. Αν αποφασισεις να κανεις τα παραπανω να σου επισημανω οτι θα γινουν με δικια σου ευθυνη. Εχουν δουλεψει τα παραπανω βηματα στις περισσοτερες συσκευες (και στην δικη μου) αλλα δεν μπορω να γνωριζω αν μπορει να δουλεψει σε ολες τις συσκευες το ιδιο.) και επιπλεον εχω ενα προβλημα με την sd μου.Δλδ οταν την βαζω με ανοικτο κινητο την αναγνωρίζει κανονικα αλλα οταν το επαεκκινησω μετα πρεπει να την ξαναβαλω ξερεται γτ μου λεει πως δεν υπαρχει καρτα μνημης μεσα. Ξερεται γτ σημβαινει αυτο?

 

Εχει συμβει σε 2-3 να χαθει το imei, στην πρωτη σελιδα υπαρχουν οδηγιες για backup/restrore του imei αν θελεις να εισαι σιγουρος.

Το προβλημα με την sd το ειχα και εγω σε ολες τις rom. Την μια δεν μου την εμφανιζε καθολου, την αλλη μου την εμφανιζε στην θεση της εσωτερικης sd και την εσωτερικη στην θεση της εξωτερικης. Με την τελευταια CM7 οσο καιρο την φοραω δεν μου το εχει κανει ουτε μια φορα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε 2-3 να χαθει το imei, στην πρωτη σελιδα υπαρχουν οδηγιες για backup/restrore του imei αν θελεις να εισαι σιγουρος.

Το προβλημα με την sd το ειχα και εγω σε ολες τις rom. Την μια δεν μου την εμφανιζε καθολου, την αλλη μου την εμφανιζε στην θεση της εσωτερικης sd και την εσωτερικη στην θεση της εξωτερικης. Με την τελευταια CM7 οσο καιρο την φοραω δεν μου το εχει κανει ουτε μια φορα.

 

OK ευχαριστω πολυ τωρα ειμαι comple :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ολα τα ρομ ,official και custom κατεβασμενα στο pc μου,,,μολις σχολασω το βραδυ, θα ετοιμασω οτι πρεπει.....

Cocous εμεις τα λεμε αυριο,στο τηλ....

Αυριο θα εχω ετοιμα καποια πραγματα και ισως κανω κι ενα βιντεακι ,,για βοηθεια στους πιο αρχαριους,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...