Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταφερα και πεθανα το κινητο μου...πηγα να το γυρισω στην 2.2.2 και τωρα αναβει 1 δευτερολεπτο γραφει ideos και τερμα.μαυρη οθονη.και δεν μπαινει σε recovery.μονο στην ροζ οθονη.υπαρχει λυση η να το πεταξω απο το μπαλκονι?

 

Πες μας τι ακριβως εκανες. Πως προσπαθησες να γυρισεις στην 2.2.2?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Πες μας τι ακριβως εκανες. Πως προσπαθησες να γυρισεις στην 2.2.2?

 

καλημερα.πηγα να κανω οτι λεει εδω στο ποστ 87 νομιζω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=9

προφανως εκανα κατι λαθος.το κακο ειναι οτι δεν γινεται recovery.τι αλλο να κανω.η μενει σε μαυρη οθονη και γραφει ideos η αν πατησω τα κουμπια γινεται ροζ.τι να κανω?ελπιζω οχι wind και σερβις!

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν γινεται recovery.

μπαταρια βγαζεις για να μπεις σε recovery?

η

ξαναβαλε τα αρχεια της 2.3.5 στην sd και πατα volume+ πρωτα και power

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια βγαζεις για να μπεις σε recovery?

εννοεις να την βγαλω και να την βαλω ετσι?ναι.κανω οτι λεει στο πρωτο ποστ

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να την βγαλω και να την βαλω ετσι?ναι.

ναι!

και παρα ολα αυτα δεν μπαινει σε CWM Recovery 5.0.2.7?

σε pink screen αμα το συνδεσεις σε pc εχεις μεσα το recovery.img?

εαν οχι,περασε και παλι και περασε μια custom rom

ελπιζω να σου δουλεψει ετσι και μην κανουμε καμια ζημια παραπανω γιατι δεν ξερουμε τι ακριβως εχεις κανει.

μην πανικοβαλεσαι αλλα θα πρεπει να μας λες τις αποριες σου πρωτα και μετα να μπορουμε να βοηθησουμε,τουλαχιστον οσο ξερουμε.

 

δοκιμασε το αλλο που σου εχω προτεινει (dload και τα γνωστα λοιπα)

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τον χρονο σου.εβαλα στη sd σε card reader στο λαπτοπ και εβαλα σε εναν φακελο dload τα step1,2 και το 2 το εκανα μετονομασια.σωστα?εβαλα την καρτα μεσα στο κινητο πατησα το + volume και το power αλλα τιποτα.παλι αναβοσβηνει και γραφει ideos.κανω κατι λαθος?υπαρχει αλλη λυση?

σε recovery εχω αλλαξει τοσες φορες το recovery.img πλεον που ουτε ξερω ποιο ειναι το σωστο!οτι και να δοκιμασω δεν μπαινει σε recovery.τωρα για ζημια οτι ηταν να παθει επαθε οποτε ας εξαντλησουμε ολες τις πιθανοτητες!

πηγα να βγαλω την μπαταρια και μου εβγαλε την οθονη οπως οταν εκανε αναβαθμιση σε 2.3.5.την εβαλα παλι και πατησα + και το power.μηπως κανει αναβαθμιση παλι?να περιμενω?δεν φαινεται τιποτα στην οθονη ομως?πως θα καταλαβω αν κανει κατι?σας ζαλισα ξερω αλλα......

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

.παλι αναβοσβηνει και γραφει ideos

μπορει να μην βλεπει την καρτα sd

ξανα βγαλε την μπαταρια και αστο για λιγο και βαλτην ξανα και ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην βλεπει την καρτα sd

ξανα βγαλε την μπαταρια και αστο για λιγο και βαλτην ξανα και ξαναπροσπαθησε.

 

Μπες σε ροζ οθονη.

Ψαξε να βρεις ενα παλιο boot.img απ τον υπολογιστη σου(boot_backup.img) και αντικατεστησε το με το τωρινο.

 

αλλαξα το boot.img αλλα τιποτα παλι φιλε μου.μηπως να κανω φορματ την sd και να βαλω μονο τον φακελο dload μεσα?γιατι εχει τα παντα απο πριν εφαρμογες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα το boot.img αλλα τιποτα παλι φιλε μου.μηπως να κανω φορματ την sd και να βαλω μονο τον φακελο dload μεσα?γιατι εχει τα παντα απο πριν εφαρμογες κτλ.

σε pink screen μπορεις να μας δωσει ενα ss να δουμε τι περιεχει ο φακελος image???

λογικα πρεπει να εχει τα

EMMCBOOT

AMSS.MBN

Recovery.img

Boot.img

edit:ισως και το cust.img

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

σε pink screen μπορεις να μας δωσει ενα ss να δουμε τι περιεχει ο φακελος image???

λογικα πρεπει να εχει τα

EMMCBOOT

AMSS.MBN

Recovery.img

Boot.img

edit:ισως και το cust.img

 

ολα αυτα συν το recovery.bak

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα συν το recovery.bak

εχω το image για τη cwm κ για τη stock recovery. στειλε μου pm ενα mail να σου τα στειλω κ τα δυο κ να δοκιμασεις απο την αρχη.

 

Eμενα δεν παιζει με την cm7.

Mενει στο αρχικο εικονιδιο της haweui και κανει συνεχως επανεκκινησεις.

Εχω βαλει mui 1.6 με ελληνικα.

 

Ξερει κανεις το γιατι?

εκανες wipe data/cache?

γιατι εγω ξεχασα να τα κανω κ μου κολλησε αλλα μετα ολα οκ,δουλεψε.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ειχα την cm.εβαλα την miui να την δοκιμασω δεν ειχε ελληνικα και πηγα να βαλω παλι της wind.σου εστειλα πμ Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ειχα την cm.εβαλα την miui να την δοκιμασω δεν ειχε ελληνικα και πηγα να βαλω παλι της wind.σου εστειλα πμ

εχω τα αρχεια της Miui με Ελληνικα εαν θελεις να φορμαρεις και να τα ξαναπερασεις οπως εδω

τι να σου πω αλλο!

MIUI Multilingual 1.12.16

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.τα κατεβαζω και αντικαθιστω τα υπαρχοντα ετσι?

λογικα θελεις τα αρχεια της rom που ειχες περασεις πριν σου γινει αυτο!

της Miui δηλ.και μαλιιστα για u8800 pro

δεν μου ετυχε και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια ομως.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.τα κατεβαζω και αντικαθιστω τα υπαρχοντα ετσι?

ναι. περνα πρωτα τη cwm με pink screen δοκιμασε κ μετα cm7(αυτη δεν ειχες πριν?)

αλλιως περνα τη stock και δοκιμασε να βαλεις 2.3.5 με upgrade απο την sd.

ολα αυτα που σου λεω θεωρω πως ισως φτιαξουν το τηλεφωνο δεν το εχω κανει γιατι δεν αντιμετωπισα το προβλημα σου...

μακαρι να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασω καποια απο την ροζ οθονη?αν ναι πως?σε recovery δεν μπαινει με τιποτα οτι και να βαλω!
Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασω καποια απο την ροζ οθονη?αν ναι πως?σε recovery δεν μπαινει με τιποτα οτι και να βαλω!

μα εδωσα το link απο xda

συνδεσε σε pc and

In case you lost all the data in Bootloader (pink screen), format the partition with FAT32, create a folder called "image" and copy the following files on there

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασω καποια απο την ροζ οθονη?αν ναι πως?σε recovery δεν μπαινει με τιποτα οτι και να βαλω!

μπες σε ροζ οθονη και στο φακελο image κανε αντιγραφη κ αντικατασταση το αρχειο recovery με αυτο που σου εστειλα. βγαλε τη μπαταρια,περιμενε λιγα δευτερολεπτα βαλτη κ κρατα πατημενα ΣΥΝΕΧΕΙΑ vol+ και powerON.

περιμενε να δεις αν θα μπει σε cwm και στειλε μου.

Link to comment
Share on other sites

μπες σε ροζ οθονη και στο φακελο image κανε αντιγραφη κ αντικατασταση το αρχειο recovery με αυτο που σου εστειλα. βγαλε τη μπαταρια,περιμενε λιγα δευτερολεπτα βαλτη κ κρατα πατημενα ΣΥΝΕΧΕΙΑ vol+ και powerON.

περιμενε να δεις αν θα μπει σε cwm και στειλε μου.

 

μα εδωσα το link απο xda

συνδεσε σε pc and

In case you lost all the data in Bootloader (pink screen), format the partition with FAT32, create a folder called "image" and copy the following files on there

 

εκανα φορματ εκανα φακελο image και περασα τα 4 αρχεια που εχει μεσα το λινκ?σωστα?τιποτα παλι ****το!τωρα εβαλα το recovery που μου εστειλε τα αλλο παιδι(ευχαριστω)να δοκιμασω.αρχισα να απελπιζομαι και τρωω και τον χρονο σας

τιποτα....ideos και μαυρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ εκανα φακελο image και περασα τα 4 αρχεια που εχει μεσα το λινκ?σωστα?τιποτα παλι ****το!τωρα εβαλα το recovery που μου εστειλε τα αλλο παιδι(ευχαριστω)να δοκιμασω.αρχισα να απελπιζομαι και τρωω και τον χρονο σας

οχι ρε συ ολους μας ενδιαφερει τι γινετε σε τετοιες περιπτωσεις...

οταν βαλεις το recovery που σου εστειλα θα κρατησεις ΠΑΤΗΜΕΝΑ τα πληκτρα συνεχεια μεχρι να μπει,αν μπει,στη cwm...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ ολους μας ενδιαφερει τι γινετε σε τετοιες περιπτωσεις...

οταν βαλεις το recovery που σου εστειλα θα κρατησεις ΠΑΤΗΜΕΝΑ τα πληκτρα συνεχεια μεχρι να μπει,αν μπει,στη cwm...

 

οκ δοκιμαζω.δεν το πεταξες εσυ απο το μπαλκονι θα τα κανω εγω μαλλον.το αρχειο το recovery cwm δεν μου το κατεβαζει απο το e mail που μου εστειλες.μονο τη stock μου κατεβασε δεν ξερω γιατι!με τα + και - πληκτρα και το power γινεται ροζ και μενει εκει!με το + και το power μονο ανοιγει λιγο μαυρη οθονη γραφει ideos και σβηνει.τιποτα αλλο!

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

οκ δοκιμαζω.δεν το πεταξες εσυ απο το μπαλκονι θα τα κανω εγω μαλλον.το αρχειο το recovery cwm δεν μου το κατεβαζει απο το e mail που μου εστειλες.μονο τη stock μου κατεβασε δεν ξερω γιατι!

 

Δεν ειναι λογικο αυτο... ξαναμπες στο mail και κοιταξε παλι.

αλλιως θα σου στειλω ολα τα links οταν παω σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν μου το αφηνει το eset.εχει κανενα ιο?προσπαθησα πολλες φορες.παντως βαζω και το δικο σου βαζω και απο το λινκ που μου εδωσε ο κωστας το παιδι πιο πριν αλλα τιποτα!μονο σε ροζ οθονη.αλλη επιλογη δεν υπαρχει?τι αλλο να κανω?

μισο,εβαλα την καρτα παλι και φαινεται να κανει αναβαθμιση σε 2.3.5!περιμενω,αντε να δουμε να ησυχασετε και εσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...