Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Εχω καιρο να ασχοληθω με τα δρωμενα στα ταμπλετ οποτε θα ηθελα μια βοηθεια:

Θέλω να βοηθησω μια φίλη για αγορα ταμπλετ στις 7 ιντσες προς τα ποια να κατευθυνθω που αυτην τη στιγμη ειναι διαθεσιμα και έχουνμια σχετικη αξιοπιστια; Εγω εχω ενα pipo m2 wifi και εχω μεινει υπερευχαριστημενος.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eken GM10 .

 

Και από που να το πάρουμε; Το minideal δεν το έχει.

Για πες μου σε παρακαλώ πολύ σαν ειδήμων την γνώμη σου για αυτό:http://www.focalprice.com/CE0498X/GD_IPPO_AK10_10.1_Android_4.1.1_Dual_Core_Infotmic_X820_1.5GHz_Tablet_PC_with_GPS_RJ45_Dual_USB2.0_Port__Capacitive_HD_Touch_8GB__Silver__Black_.html

Μου αρέσει γιατί έχει κανονικές USB.

Edited by SV9ANJ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εχω καιρο να ασχοληθω με τα δρωμενα στα ταμπλετ οποτε θα ηθελα μια βοηθεια:

Θέλω να βοηθησω μια φίλη για αγορα ταμπλετ στις 7 ιντσες προς τα ποια να κατευθυνθω που αυτην τη στιγμη ειναι διαθεσιμα και έχουνμια σχετικη αξιοπιστια; Εγω εχω ενα pipo m2 wifi και εχω μεινει υπερευχαριστημενος.

 

Αφού ψάχνει για 7", θα σου πρότεινα με κλειστά τα μάτια Nexus 7. Το παλιό έχει εξαιρετική τιμή, το νέο είναι ότι καλύτερο βρίσκεις στις 7" για τα χρήματα που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ψάχνει για 7", θα σου πρότεινα με κλειστά τα μάτια Nexus 7. Το παλιό έχει εξαιρετική τιμή, το νέο είναι ότι καλύτερο βρίσκεις στις 7" για τα χρήματα που ζητάει.

 

Παράλειψη μου : ενδιαφέρομαι για κάτι οικονομικό κοντά στα 100€.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Και από που να το πάρουμε; Το minideal δεν το έχει.

Για πες μου σε παρακαλώ πολύ σαν ειδήμων την γνώμη σου για αυτό:http://www.focalprice.com/CE0498X/GD_IPPO_AK10_10.1_Android_4.1.1_Dual_Core_Infotmic_X820_1.5GHz_Tablet_PC_with_GPS_RJ45_Dual_USB2.0_Port__Capacitive_HD_Touch_8GB__Silver__Black_.html

Μου αρέσει γιατί έχει κανονικές USB.

Αυτό που κοιτάς έχει άγνωστο και αργό επεξεργαστή. άστο. Το EKEN GM10S το χα παρει από το eternal team, αλλά δεν το χουν πια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα 7αρι από κίνα

Πιο λέτε θέλω να είναι γρήγορα και με καλή οθόνη

Σε λογική τιμή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ήθελα τη γνώμη σας για ενα tablet.θα ειναι το πρώτο που θα παρω κ γενικά δεν εχω καταλάβει κ πολλα πράγματα!!!Το θελω για σερφάρισμα στο internet κ να βλεπω κάποια ταινία,τα παιχνίδια δεν με απασχολούν.Αυτο που θελω ειναι να μην κολλάει,να μπορω να το συνδέσω με την τηλεόραση μου κ η αγορά του να γίνει απο Ελλαδα!θα ήθελα να εχει οσο καλύτερη οθόνη γίνεται γύρω στις 10 ίντσες,τα χρήματα που μπορω να ξοδέψω ειναι γύρω στα 200-250 ευρω. Ευχαριστω εκ των προτέρων.... :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...θα ηθελα να με βοηθησετε ποιο tablet να προτιμησω.. ειμαι αναμεσα στο galaxy note 8 και ipad mini..βασικα το θελω για να σερφαρω στο ιντερνετ και να βλεπω καμια ταινια..εχω διαβασει οτι στο ipad υπαρχει λιγο ζορι με τους υποτιτλους.. ειναι αληθεια αυτο; θελω δηλ ενα tablet που να με κανει να μην χρειαζομαι το λαπτοπ..ποιο απ τα δυο ειναι πιο κοντα; :)
Link to comment
Share on other sites

Για το galaxy note 8 έχω ακούσει από φίλους και γνωστούς, τα καλύτερα, κυρίως για την μπαταρία του.

Τώρα για τους υπότιτλους, πιστεύω ότι στο note περνώντας το bs player, δεν θα χεις κανένα θέμα και γενικά είναι πιο κοντά στα "παραδοσιακά" PC με Windows.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το galaxy note 8 έχω ακούσει από φίλους και γνωστούς, τα καλύτερα, κυρίως για την μπαταρία του.

Τώρα για τους υπότιτλους, πιστεύω ότι στο note περνώντας το bs player, δεν θα χεις κανένα θέμα και γενικά είναι πιο κοντά στα "παραδοσιακά" PC με Windows.

 

Έτσι είναι, με τον bsplayer παίζει τα πάντα. Μέχρι και υπότιτλους από vob αρχεία που τα έχω περάσει στο pc από dvd.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω τα φώτα σας:

 

Συγκριτικά από αυτά τα δυο τάμπλετ, ποιο προτείνετε και γιατί;

Samsung Google nexus 10

 

http://www.skroutz.gr/s/2977295/Google-Nexus-10-32GB.html

 

Και το Samsung galaxy tab 3 10.1

 

http://www.skroutz.gr/s/3575705/Samsung-Galaxy-Tab-3-10-1-P5210-16GB.html

 

Παρακαλώ κάποιος που να τα έχει δει από κοντά κι ολας, γιατί από τα χαρακτηριστικά και συγκριτικά με την τιμή βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα, αλλά στο θέμα της κατασκευής δεν έχουμε πλήρη εικόνα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεται ότι ένα ταμπλετ 10ιντσο μπορεί να αντικαταστήσει ένα απλό λάπτοπ?

 

Για την ακρίβεια σκέφτομαι αντί να πάρω λάπτοπ στα 400€ για βασικές χρήσεις, να πάρω ένα υβριδικό ταμπλετ με Windows 8pro, έτσι ώστε όταν δεν μου χρειάζεται(πχ ξαπλωμένος) να μπορώ να απαλλαγώ από το πληκτρολόγιο

 

Υπάρχει κάτι για το budget μου, που να με αφήσει ευχαριστημένο σε θέμα browsing, movies, music?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα 7αρι από κίνα

Πιο λέτε θέλω να είναι γρήγορα και με καλή οθόνη

Σε λογική τιμή

 

Hyundai T7s με κλειστά μάτια.

Απίστευτα γρήγορο και πανέμορφο.

Δες περισσότερα στο νήμα του εδώ.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας από το πρωί στο φόρουμ :blink: θέματα για την αγορά tablet 9-10" από Κίνα πολλοί

συμβουλεύουν ότι τα Pipo έχουν καλή value for money.

Eπειδή δεν θέλω να διαθέσω πάνω από 220-230 ευρώ εμπιστεύομαι την άποψη των ειδικών του φόρουμ και θα το

αγοράσω.

 

Αν και το Μ6 Pro με το Μ9 Pro έχουν μικρή διαφορά στις διαστάσεις οθόνης, οι περισσότεροι προτείνουν το Μ6 λόγω

καλύτερης μπαταρίας και άλλων τεχνικών χαρακτηριστικών .

Άρα να παραγγείλω το Μ6 ;

Αξίζει το δώσω μερικά χρήματα παραπάνω για το 3G ή να βολευτώ με το wifi κι αν χρειαστώ 3G να παρω ενα στικακι ;

 

Θεωρείτε ότι το geekbuying.com είναι αξιόπιστο ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο site ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους....!!!:) ειμαι καινούργια στο forum και στα tablet.... θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο tablet να αγορασω....!!!!!! Το Samsung Galaxy Tab 7.0 II P3110 8GB Wifi ειναι καλο....!!!!!!???
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά!

κάποια πρόταση για 10ιντσο κινέζικο ταμπλετακι στα 150€ παίζει?

Κυρίως για σερφαρισμα και διάβασμα e-book...

Και αν ναι, απο ποιο site?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά!

κάποια πρόταση για 10ιντσο κινέζικο ταμπλετακι στα 150€ παίζει?

Κυρίως για σερφαρισμα και διάβασμα e-book...

Και αν ναι, απο ποιο site?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για σερφάρισμα και διάβασμα μπορείς να αρκεστείς σε τάμπλετ με τον διπύρηνο Allwinner a20, με κάτω από 150€. Διαφοτερικά το ταχύτατο Cube U30gt1 με γύρω στα 150

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

δελεαστική πρόταση το Cube U30GT1.

Είχα δει και το Ainol Novo 10 Hero II αλλά λογικά το cube είναι καλύτερο ε?

Και από οθόνη?Λογικά θα είναι ευανάγνωστη ε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

δελεαστική πρόταση το Cube U30GT1.

Είχα δει και το Ainol Novo 10 Hero II αλλά λογικά το cube είναι καλύτερο ε?

Και από οθόνη?Λογικά θα είναι ευανάγνωστη ε?

το Hero 2 είναι πιο αργό κι απ τα διπυρηνα A20 που σου πα πριν..Το U30GT1 είναι απίστευτα γρήγορο, θα σε καλύψει και να παιξεις τα πιο βαριά παιχνίδια. Η οθόνη του ειναι κλασσικη HD 1280x800, με νορμαλ μεγεθος γραμματων δε θα χεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους....!!!:) ειμαι καινούργια στο forum και στα tablet.... θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο tablet να αγορασω....!!!!!! Το Samsung Galaxy Tab 7.0 II P3110 8GB Wifi ειναι καλο....!!!!!!???

 

Προκειμένου να γίνει πιο εύκολα η επιλογή σου, πες μας εάν θές κάτι αποκλειστικά στις 7-8 ίντσες ή θα σε ενδιέφερε και κάτι μεγαλύτερο, τι χρήση θες να κάνεις (για διασκέδαση ή και για εργασία) και πόσα διαθέτεις. Κάπως έτσι θα σου βρούμε το ιδανικότερο tablet :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

το Hero 2 είναι πιο αργό κι απ τα διπυρηνα A20 που σου πα πριν..Το U30GT1 είναι απίστευτα γρήγορο, θα σε καλύψει και να παιξεις τα πιο βαριά παιχνίδια. Η οθόνη του ειναι κλασσικη HD 1280x800, με νορμαλ μεγεθος γραμματων δε θα χεις πρόβλημα

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....:) μεχρι 150-180 ευρω μπορω να δωσω...το θέλω για διασκεδαση....Μουσική, ταινιες, παιχνιδια...Να μην ''σέρνεται'' στο internet και 7-8 ίντσες πιστεύω είναι καλό....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θέλω 2 ΠΟΛΥ φθηνά tablets. για παιδιά, ηλικίας 15+11 ετων, για δώρα (είναι αδέρφια, οπότε θα πάρω τα ίδια).

Αρα, θα ήθελα τις απόψεις σας, με γνώμονα το value for money, των φθηνών Tablets στην αγορά. (ή και με παραγγελία απέξω, δεν έχω πρόβλημα). Οποιος μπει στον κόπο να απαντήσει, ας πει και 1-2 λόγια για την πρότασή σου.

του στυλ, μπαταρία καλή, δεν κολλάει εύκολα, μπλα μπλα.

 

Οπως καταλαβαίνετε, οι μοναδικές χρήσεις θα είναι browsing και παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Στο Βanggood σχετικα με το Pipo M6 Pro 3G αναφερει στα τεχνικα χαρακτηριστικα :

 

http://www.banggood.com/PIPO-M6PRO-3G-Quad-Core-A9-9_7-Inch-IPS-Retina-Android-4_2-Tablet-p-86200.html

 

WIFI Support 802.11a/b/g/n 5G

Bluetooth Support Bluetooth 4.0

GPS Support

Gravity Sensor Support

3G Support WCDMA 850/2100GHz

 

Δεν αναφερει στον τιτλο αν εχει ενσωματωμενο GPS δεκτη . Τι σημαινει το "support" που αναφέρει; Υποστηριζει...οκ...αλλα εχει ή οχι ;

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...