Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αγορακι 8 ετων ταμπλετ 7 ιντσων αλλα με 2 γιγα ραμ και 16 ρομ για παιχνιδια μονο το θελει τι να κοιταξω?καμια προταση μεχρι 80 ευρω υπαρχει τιποτα?

Σου προτείνω αυτό : http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-Hi8-Dual-OS-Windows8-1-Android4-4-Tablet-PC-2GB-32GB-Intel-Z3736F-Quad-Core-2-16GHz-IPS-1920-1200-Bluetooth-WiFi-OTG-WiDi---White-346599.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο κοιταγα τωρα αλλα γμτ αφηνει μονο 6.5 γιγα για android που ενα δυο μεγαλα παιχνιδια να κατεβασει ο μικρος τυπου fifa κλπ παει τελειωσε ο χωρος!

Link to comment
Share on other sites

αυτο κοιταγα τωρα αλλα γμτ αφηνει μονο 6.5 γιγα για android που ενα δυο μεγαλα παιχνιδια να κατεβασει ο μικρος τυπου fifa κλπ παει τελειωσε ο χωρος!

Δεν το ήξερα αυτό, αλλά μου φαίνεται περίεργο από τα 32 να μένουν μόνο τόσα ... επίσης με 15 ευρώ μπορείς να πάρεις και 64σάρα κάρτα.

Τέτοιο 8άρι παλαιότερο μοντέλλο έχει η κόρη μου και βγήκε σκυλί ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό, αλλά μου φαίνεται περίεργο από τα 32 να μένουν μόνο τόσα ... επίσης με 15 ευρώ μπορείς να πάρεις και 64σάρα κάρτα.

Τέτοιο 8άρι παλαιότερο μοντέλλο έχει η κόρη μου και βγήκε σκυλί ... :)

Κάρτα sd παίρνουν και τα κινητά αλλά οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται εκεί αλλά στην μικρή εσωτερική!

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sd παίρνουν και τα κινητά αλλά οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται εκεί αλλά στην μικρή εσωτερική!

Αναλόγως την εφαρμογή, πάρα πολλές πηγαίνουν στην κάρτα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την εφαρμογή, πάρα πολλές πηγαίνουν στην κάρτα.

Αυτό που πρότεινες θα είναι η πρώτη μου επιλογή μάλλον αλλά μήπως υπάρχει κάποιο παρόμοιο μόνο με android ?

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα άλλο, θα ψάξω ξανά όμως ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα άλλο, θα ψάξω ξανά όμως ...

Για αυτό τι λες ;

 

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/358608

 

Η αυτό;

 

 

http://m.geekbuying.com/item/Teclast-X80-Plus-Dual-OS-Win10---Android5-1-2GB-32GB-8-Inch-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1280-800-HDMI---White-362163.html

 

Dual είναι αναγκαστικά

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Περίπου ίδια είναι, κοίταξε και το ζήτημα της μπαταρίας.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τον οδηγό για τις εγγυήσεις & χρόνους, και με προβληματίζει κάτι:

1) Ωραία, σε περίπτωση βλάβης εντός του έτους πληρώνουμε μόνο τα έξοδα αποστολής , αλλά δεν λέει πόσο είναι τα φθηνότερα για Κίνα με ταχυδρομείο.

2) Τα ταμπλετ απο ελληνικά μαγαζιά έχουν κι αυτά 1 χρόνο εγγύηση ή 2 όπως οι άλλες συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κατι αναμεσα 9,7-10,1

αποκλειστικη χρηση για παρακολουθηση βρεφους μεσω ipcamera

οπωσδηποτε καλη μπαταρια κ τιμη ως 120-130 αν υπαρχει κατι αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τον οδηγό για τις εγγυήσεις & χρόνους, και με προβληματίζει κάτι:

1) Ωραία, σε περίπτωση βλάβης εντός του έτους πληρώνουμε μόνο τα έξοδα αποστολής , αλλά δεν λέει πόσο είναι τα φθηνότερα για Κίνα με ταχυδρομείο.

2) Τα ταμπλετ απο ελληνικά μαγαζιά έχουν κι αυτά 1 χρόνο εγγύηση ή 2 όπως οι άλλες συσκευές?

1) μέχρι 1 κιλό είναι max 15€, μετά 27.5€.

2) Άλλα 1 άλλα 2 χρόνια ανάλογα την αντιπροσωπία και το κατάστημα. Ό,τι πάθει όμως, το στέλνεις στο κατάστημα, και αν ειν σοβαρό κατάστημα σ εξυπηρετεί άμεσα ή σου καλύπτει και τα έξοδα αποστολής με την κούριερ που συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ψαχνω για φιλο ταμπλετ με 10 ιντσες,3g και προυποθεση να μην κολλαει στην αλλαγη internet και email λογω δουλειας...

Παιχνιδια οχι ιδιαιτερα..Μπατζετ μαξ γυρω στα 300 (και επιλογη μεταχειρισμενου δεν υπαρχει θεμα.Δηλαδη αμα πχ παιζει το ipad να υπαρχει μεταχειρισμενο γυρω στα 300,να αναφερθει σαν επιλογη,οχι με σαιτ αγγελειας απλα σαν επιλογη)

Δεκτες προτασεις και απο κινα...

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ψαχνω για φιλο ταμπλετ με 10 ιντσες,3g και προυποθεση να μην κολλαει στην αλλαγη internet και email λογω δουλειας...

Παιχνιδια οχι ιδιαιτερα..Μπατζετ μαξ γυρω στα 300 (και επιλογη μεταχειρισμενου δεν υπαρχει θεμα.Δηλαδη αμα πχ παιζει το ipad να υπαρχει μεταχειρισμενο γυρω στα 300,να αναφερθει σαν επιλογη,οχι με σαιτ αγγελειας απλα σαν επιλογη)

Δεκτες προτασεις και απο κινα...

 

 

Ευχαριστω

 

Αυτό πώς σου φαίνεται; http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Dual-OS-3G-Tablet-p-1039785.html

 

Λέει 209€ τώρα αλλά έχει κουπόνι -20€ και κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο; έμπιστο και αξιοπιστο;

Και το ταμπλετ και το μαγαζι.

 

Επισης τρεχει και τα 2 λογισμικα ή διαλεγω κατα την αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Από προχτές με προβληματίζει το θέμα Tablet - Windows ... Μιας και θα τρέχει εταιρική εφαρμογή που δεν βγαίνει στο Android.

 

Σκέφτηκα ότι τα βασικά που θέλω είναι :

10 inches

4 GB RAM

Οθόνη με 1920*1080

Έξοδο για να συνδεθεί με monitor

Να μπορώ να συνδέσω πληκτρολόγιο από αυτά τα λεπτά

Να έχει καλή σχετικά αυτονομία.

WiFi και αν μπορεί να πάρει και 4G ακόμα καλύτερα .

Να μην κολλάει ( αξιοπρεπή επεξεργαστή )

 

Τα παραπάνω να είναι κάτω από 400 euro . Υπάρχει λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση .

Διάβασα κάποια reviews και δεν με κάλυψε , τι άλλη επιλογή έχουμε ? ( πιο γρήγορη επιλογή σε CPU και GPU - και αν γίνεται 4G ).

Σε κάποια από τα reviews το συνέκριναν με το X98 pro το οποίο είναι πιο δυνατό αλλά από ότι είδα δεν έχει 4G.

 

Υπάρχει κάποιο site ή link που να μπορώ να βρω μία ταξινόμηση - λίστα με τους επεξεργαστές και τις CPU για την απόδοση τους ?

Βλέπω τα μοντέλα και δεν έχω ιδέα ... έχω παρατήσει πολύ καιρό το θέμα tablet ... :D

 

Βρήκα αυτό : http://www.cpubenchmark.net/laptop.html

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 ημερες αναμονης ο πωλητης στο aliexpress δεν το εχει στειλει ακομη. Δεν υπαρχει επιλογη για dispute και ο πωλητης μου λεει να κανω cancel order. Ειναι ασφαλες να το κανω η μηπως μπλεξω και χασω και τα χρηματα μου ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή, αυτός θέλει να ακυρώσεις για να φανεί ότι φταίς εσύ και όχι αυτός ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή, αυτός θέλει να ακυρώσεις για να φανεί ότι φταίς εσύ και όχι αυτός ...

 

 

 

Που ειναι αυτη ;

Εκανα ηδη την ακυρωση αλλα το θεμα εκρεμει αφου περιμενω πλεον να το αποδεχτει ο πωλητης.

 

Η επιλογη του open dispute δεν ηταν διαθεσιμη οσο και αν κοιταξα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι μεταξύ Samsung Galaxy tab E και Lg g pad 4G έχω επιδότηση γύρω στα 200 ευρώ. Βέβαια το ένα είναι 10'' το άλλο 8''..μ'ενδιαφέρει η ταχύτητα του,η αναλυση οθόνης και η κάμερα!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα ταμπλετ 8 ιντσών για πολύ απλή χρήση ίντερνετ και βιντεακια. Θα προτιμηθει αγορά από κινα γιατί το μπατζετ είναι μέχρι 60€ μαξ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...