Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι μία κίνηση μακρυά από το να πάρω το Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 (16GB) στα 280€

 

Σε ανάλογη τιμή με 3G έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;

Ή ίδια χαρακτηριστικά σε χαμηλότερη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι και στα ελληνικά carrefour;

 

Όχι δεν υπάρχει. Επιπλέον η γαλλική μητρική εταιρία έχει αποχωρήσει από την κοινοπραξία με τη Μαρινόπουλος για τα ελληνικά carrefour οπότε αποκλείεται και να έρθει ποτέ εδώ μέσα από αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,έχετε να μου προτείνετε κανένα tablet κινέζικο στις 7,7 - 8,3 inches που να μπορεί να πάρει τηλέφωνο και να έχει αξιοπρεπή χαρακτηριστικά στα 130 με 140 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,έχετε να μου προτείνετε κανένα tablet κινέζικο στις 7,7 - 8,3 inches που να μπορεί να πάρει τηλέφωνο και να έχει αξιοπρεπή χαρακτηριστικά στα 130 με 140 ευρώ;

FNF ifive mini 3gs octa core 2GB ram και παίρνει και κάρτα sim, στα 145 ευρώ όμως..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

FNF ifive mini 3gs octa core 2GB ram και παίρνει και κάρτα sim, στα 145 ευρώ όμως..

 

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrivals-7-85-FNF-Ifive-mini3-FNF-Ifive-mini-3-RK3188-Quad-core-tablet-pc/609719_1248545072.html

 

και από εδώ λίγο φτηνότερα και με δώρα... :)

ρίξε μια ματιά και στο

http://www.aliexpress.com/store/product/Cube-Talk-9X-U65GT-MT8392-Octa-Core-2-0GHz-Tablet-PC-9-7-inch-3G-Phone/609719_1881742165.html

 

Είναι καλύτερο αν δεν σε πειράζει το μέγεθος (9,7) και στην ίδια περίπου τιμή...!

Το άσπρο 15 με box 1 το πήρα 144 ευρώ ! Το περιμένω...!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες οι προτάσεις σας αλλα μήπως έχετε κανένα απο κανένα γνωστό κινεζο site που να δέχεται paypal;Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο τα ηλεκτρονικά είδη του aliexpress και δεν θέλω να ξαναπάρω απο τους έμπορους εκεί.Το aliexpress είναι φοβερό για μικροπράγματα αλλά σίγουρα οχι το καλύτερο για ηλεκτρονικά είδη.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες οι προτάσεις σας αλλα μήπως έχετε κανένα απο κανένα γνωστό κινεζο site που να δέχεται paypal;Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο τα ηλεκτρονικά είδη του aliexpress και δεν θέλω να ξαναπάρω απο τους έμπορους εκεί.Το aliexpress είναι φοβερό για μικροπράγματα αλλά σίγουρα οχι το καλύτερο για ηλεκτρονικά είδη.

Για αγορά tablet με PayPal κοίτα το banggood και το geekbuying..

Εγώ χτες παράγγειλα από το banggood το ifive mini 3gs..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ τα φοβάμαι αυτά τα κινέζικα που έρχονται κατευθείαν από εξωτερικό. Έχω ακούσει αρκετά καλά σχόλια για το Vero G8i και σκέφτομαι να το πάρω. Τουλάχιστον αν μου κάνει νερά ξέρωπου θα το πάω. Ας μην είναι και 3G
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία η λέξη VERO στο μυαλό μου είναι συνώνυμη της ταλαιπωρείας.2 ταμπλετάκια της έχω πιάσει στα χέρια μου των ανηψίων μου και ούτε καν playstore δεν είχανε.Δεν σου λέω για προβλήματα με κολλήματα λογισμικού,ήχου και ξεκόλλημα οθόνης....ΜΑΚΡΥΑ
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα τα ifive mini 3gs και cube talk 9x ποθ προτείνετε παραπάνω και φαίνονται να έχουν καταπλητκικές αποδόσεις σε σχέση με την τιμή τους.

 

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει ποια είναι τα μειονεκτήματα τους και ψωνίζοντας σε αυτά τα μαγιαζιά πόσο safe είναι η εγγύηση και η εξυπηρέτηση από τον κινεζοπωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα τα ifive mini 3gs και cube talk 9x ποθ προτείνετε παραπάνω και φαίνονται να έχουν καταπλητκικές αποδόσεις σε σχέση με την τιμή τους.

 

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει ποια είναι τα μειονεκτήματα τους και ψωνίζοντας σε αυτά τα μαγιαζιά πόσο safe είναι η εγγύηση και η εξυπηρέτηση από τον κινεζοπωλητή;

 

Ελπίζω να παραλάβω το cube μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες.... λογικά την επόμενη....

Αν μπορείς να περιμένεις, θα γράψω σχετικώς όταν το παραλάβω...!

 

Επίσης, το λέω σε όλους αυτό, μια που το εν λόγω tablet δεν υπάρχει σε μαγαζιά στην Ελλάδα, αν κάποιος ενδιαφέρετε, πολύ ευχαρίστως να έρθει απ το γραφείο μου να το δει από κοντά.... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα χαρακτηριστιά σε σχέση με την τιμή του Cube είναι τρομερά!

 

Θα περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου δεν το βιάζομαι.

 

Για να βρω τέτοια χαρακτηριστικά σε ελληνική αγορά θα πρέπει να σκάω κοντά 280€ και τα θεωρώ υπερβολικά χρήματα.

Ούτως ή άλλως για browsing και γενικά απλή χρήση το θέλω (καναπέ και αραλίκι φάση) άντε και για gps navigator (αγοράζουμε που αγοράζουμε μην παίρνουμε και 15 διαφορετικές συσκευές)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα χαρακτηριστιά σε σχέση με την τιμή του Cube είναι τρομερά!

 

Θα περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου δεν το βιάζομαι.

 

Για να βρω τέτοια χαρακτηριστικά σε ελληνική αγορά θα πρέπει να σκάω κοντά 280€ και τα θεωρώ υπερβολικά χρήματα.

Ούτως ή άλλως για browsing και γενικά απλή χρήση το θέλω (καναπέ και αραλίκι φάση) άντε και για gps navigator (αγοράζουμε που αγοράζουμε μην παίρνουμε και 15 διαφορετικές συσκευές)

 

Πολύ περισσότερα από 280 ευρώ αν υπολογίσεις και το 3G αλλά και το μέγεθος... 9,7 με 2048χ1536 !!!!!

Αλλά αν δεν το πάρω στα χέρια μου.... Θα δείξει !!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε εμένα φίλε pmakridis αν γίνεται να το δω από κοντά και καθώς είμαι και γείτονας...Αλλά θα περιμένω πρώτα τις εντυπώσεις σου. Edited by Tomario
Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε εμένα φίλε pmakridis αν γίνεται να το δω από κοντά και καθώς είμαι και γείτονας...Αλλά θα περιμένω πρώτα τις εντυπώσεις σου.

 

Πολύ ευχαρίστως.... όταν το πάρω φυσικά.... :)

Γείτονας ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως.... όταν το πάρω φυσικά.... :)

Γείτονας ;

 

Ποια είναι η γειτονιά σας ρε παιδιά, αφού θα είμαι και εγώ μελλοντικός κάτοχος του cube?

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγω φιλε μου θα σου προτεινα αυτο http://www.banggood.com/Cube-Talk-7X-MTK8382-Quad-Core-7-Inch-1_3GHz-Android-4_2-Phone-Tablet-p-920517.html , ειναι δοκιμασμενο και καλο για τα χρηματα του.. Απο αυτο το καταστημα το ειχα παρει και εγω , και οταν κανεις εγραφη, εχεις και κουπονι 5 δολαρια, για να σου βγει και πιο φτηνο..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο χωρις τηλεφωνο;;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μένω στο Ρέντη αν ισχύει το Μοσχάτο που λέει το προφίλ σου (pmakridis)

 

Ισχύει, αλλά το γραφείο μου είναι στην Καλλιθέα... ΟΚ δεν έχει και μεγάλη διαφορά... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το Samsung Tab Pro 8,4 τι γνώμη έχετε ? ή αν έχετε να μου προτείνεται κάποιο μέχρι 250ευρώ .

 

 

Ευχαριστώ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το Samsung Tab Pro 8,4 τι γνώμη έχετε ? ή αν έχετε να μου προτείνεται κάποιο μέχρι 250ευρώ .

 

 

Ευχαριστώ

 

ONDA V989 ? :)

You can do anything, but not everything.

David Allen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...