Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα παιρνατε το google nexous 7 16giga wifi μεταχειρισμενο;

 

αναλόγως την τιμη,

και αν σου φαινετε κακομεταχειρισμενο και ποσων μηνων ειναι.

 

γενικα εγω οπως πιστευω πως και πολλοι ακομα εδω μεσα,ναι θα το επερναν.

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως την τιμη,

και αν σου φαινετε κακομεταχειρισμενο και ποσων μηνων ειναι.

 

γενικα εγω οπως πιστευω πως και πολλοι ακομα εδω μεσα,ναι θα το επερναν.

 

στα 140 ισως και λιγο πιο κατω...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειναι καλη τιμη,ειδικα αν στο κατεβασει κ λιγο ακομα.αλλα εξαρταται βεβαια ποσο δουλεμενο ειναι και ποσο καιρο το εχει.

περιμενε λιγο μηπως σου απαντησει και αλλος να δουμε τι θα πει.το ταμπλετ παντως γενικα ειναι πολυ καλο.

βεβαια η google δεν το πουλαει πια γιατι τωρα εχει βγαλει το καινουργιο αλλα εχει και 250 ευρω που φανταζομαι δεν σε ενδιαφερει.

παντως δες και εδω γιατι ειναι καινουργιο,στα ιδια λεφτά.(χωρις μεταφορικα)

 

ακυρο το τελευταίο,γιατι ειδα οτι δεν στελνει Ελλαδα.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στο vido n70s καινουριο και στο vero a8826 μεταχειρισμενο ποιο να προτιμησω; η μια ιντσα περισσοτερη που εχει το δευτερο ειναι μεγαλη διαφορα αναμεσα τους
Link to comment
Share on other sites

θα παιρνατε το google nexous 7 16giga wifi μεταχειρισμενο;

 

Προσωπικά το εκανα μέσα στη βδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένος!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το εκανα μέσα στη βδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένος!!

 

ασε με εχω μπερδευτει πολυ... δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα για το tablet γτ η χρηση που θα κανω θα ειναι περιορισμενη. θα μου πεις 100-150 ευρω δεν ειναι μεγαλο ποσο, αλλα οπως εχουν γινει τα οικονομικα τωρα δεν ειναι και ποσο που λες παρτο και αν χαλασει δεν πειραζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι το σκεφτόμουνα, για χρηση καθαρά και μονο μεσα στο σπιτι...

 

Κοιταξα και τα "γνωστά" κινέζικα αλλα μονο στην εδω αγορα μας και τελικα αποφασισα να παρω το nexus ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι το σκεφτόμουνα, για χρηση καθαρά και μονο μεσα στο σπιτι...

 

Κοιταξα και τα "γνωστά" κινέζικα αλλα μονο στην εδω αγορα μας και τελικα αποφασισα να παρω το nexus ;)

 

το μονο που με χαλαει στο nexus ειναι οτι δεν παιρνει καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Δε σου φτανουν τα 13GB διαθέσιμα απο το 16αρι;;; :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παρω το vido N70s γτ δεν εβρισκα αμεσα nexus

 

Εσύ ξέρεις... ;)

 

Βλέπω δεν έχει και GPS;;....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παρω το vido N70s γτ δεν εβρισκα αμεσα nexus
Απ το να άκρο στ άλλο; :p

γιατί να πας στο vido n70s των 60€ χωρίς καν ips οθόνη (και με μέτριες γωνίες θέασης), και να μην πας σε πιο όπως Ainol AX1, ONDA V701S, Pipo S1pro

Link to comment
Share on other sites

το μονο που με χαλαει στο nexus ειναι οτι δεν παιρνει καρτα μνημης

 

Ειδικά σε tablet, εμένα δε θα με πείραζε το USB OTG+φλασάκι, αλλά δυστυχώς το (παλιό) Nexus 7 νομίζω δεν το υποστηρίζει. Για το νέο ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

η αποψη σας για το ipad mini http://www.skroutz.gr/s/2567463/Apple-iPad-mini-Wifi-16GB.html ποια ειναι?αξιζει τα λεφτα του η υπαρχουν καλυτερα στην ιδια τιμη?καποιο αρνητικο που ισως εχει?(usb otg πχ εχει?)
Link to comment
Share on other sites

Απ το να άκρο στ άλλο; :p

γιατί να πας στο vido n70s των 60€ χωρίς καν ips οθόνη (και με μέτριες γωνίες θέασης), και να μην πας σε πιο όπως Ainol AX1, ONDA V701S, Pipo S1pro

 

νομιζω εχει IPS οθονη βεβαια δεν ειμαι σιγουρος... εδω λεει οτι εχει https://forum.lowyat.net/topic/2643905/all

σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα ηθελα κατι το ετοιμοπαραδοτο με deadline σημερα δυστυχως... αλλιως θα εκανα παραγγελια απο το ιντερνετ κατι καλυτερο

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

υποστηρίζει.. σύνδεση με hdmi (το παλιό) δεν υποστηρίζει

 

Σύνοψη,

Υποστηρίζει usd on the go + στικ.

Δεν υποστηρίζει HDMI.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει IPS οθονη βεβαια δεν ειμαι σιγουρος... εδω λεει οτι εχει https://forum.lowyat.net/topic/2643905/all

σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα ηθελα κατι το ετοιμοπαραδοτο με deadline σημερα δυστυχως... αλλιως θα εκανα παραγγελια απο το ιντερνετ κατι καλυτερο

Το N70s ΔΕΝ εχει IPS, κι η οθόνη είναι κακή σε γωνίες θέασης. Το N70HD έχει IPS αλλά πλέον αντί με RK3066 βγαίνει με τον αθλιο atm7029, κι είναι για πέταμα, εκτός αν δεν σε νοιάζουν οι επιδόσεις και τα παιχνίδια καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

θα παιρνατε το google nexous 7 16giga wifi μεταχειρισμενο;

Αγόρασα σήμερα το πρωί το nexus 7 (2012) από το media markt. (179 ευρώ). Το πήγα σπίτι όλος χαρά και διαπίστωσα ότι δεν φορτίζει. Το πήγα πίσω οπότε μου το άλλαξαν αμέσως με ένα άλλο που το δοκίμασα εκεί στο service τους αν φορτίζει. Όλα καλά. Στη συνέχεια το πήγα σπίτι, το φόρτισα στο φουλ και πήγα να κάνω την αρχικοποίηση (email κλπ) οπότε κάπου εκεί κολάει. Κάνω reboοt και απο κει και πέρα κάνει συνεχως reboot μόνο του (περίπου 5 ώρες ασταμάτητα). Πρίν τους το πάω θέλω να εξαντληθεί η μπαταρία γιατί διαφορετικά δεν σταματάει με τίποτα και να το ξαναδοκιμάσω με νέα φόρτιση. Αν σε κανένα αλλα έτυχε κάτι αναλογο ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! :)

 

Πρόκειται να αγοράσω κάποιο tablet για να το χρησιμοποιήσω για ένα ταξίδι που θα κάνω στο εξωτερικό! Θα είναι κυρίως για επικοινωνία και για να βλέπω κάποια αρχεία pdf που χρειάζεται να έχω μαζί μου. Είμαι ανάμεσα στο Asus Fonepad ME371MG και στο Lenovo IdeaTab A3000! Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα δύο ή να προτείνει κάτι?

 

Ευχαριστώ!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το πρωί το nexus 7 (2012) από το media markt. (179 ευρώ). Το πήγα σπίτι όλος χαρά και διαπίστωσα ότι δεν φορτίζει. Το πήγα πίσω οπότε μου το άλλαξαν αμέσως με ένα άλλο που το δοκίμασα εκεί στο service τους αν φορτίζει. Όλα καλά. Στη συνέχεια το πήγα σπίτι, το φόρτισα στο φουλ και πήγα να κάνω την αρχικοποίηση (email κλπ) οπότε κάπου εκεί κολάει. Κάνω reboοt και απο κει και πέρα κάνει συνεχως reboot μόνο του (περίπου 5 ώρες ασταμάτητα). Πρίν τους το πάω θέλω να εξαντληθεί η μπαταρία γιατί διαφορετικά δεν σταματάει με τίποτα και να το ξαναδοκιμάσω με νέα φόρτιση. Αν σε κανένα αλλα έτυχε κάτι αναλογο ας το πει.

 

Εγω φυσιολογικο δεν το βρισκω παντως,οποτε θα τους το ειχα παει ηδη. ή εστω θα τους ειχα παρει τηλεφωνο να τους το πω να δω τι θα μου πουν. παντως καινουργιο και χωρις κανενα λογο να κανει ασταματητα reboot δεν ειναι φυσιολογικο.

επισης εγω γιατι το βλεπω στα 214?

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω τα φώτα σας:

 

Συγκριτικά από αυτά τα δυο τάμπλετ, ποιο προτείνετε και γιατί;

Samsung Google nexus 10

 

http://www.skroutz.gr/s/2977295/Google-Nexus-10-32GB.html

 

Και το Samsung galaxy tab 3 10.1

 

http://www.skroutz.gr/s/3575705/Samsung-Galaxy-Tab-3-10-1-P5210-16GB.html

 

Παρακαλώ κάποιος που να τα έχει δει από κοντά κι ολας, γιατί από τα χαρακτηριστικά και συγκριτικά με την τιμή βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα, αλλά στο θέμα της κατασκευής δεν έχουμε πλήρη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...