Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Πως ακούμε ραδιόφωνο απο το ηχείο; Δεν βλέπω επιλογή...

(όχι με ακουστικά, αλλά με ανοικτή ακρόαση εννοώ)

 

ακριβως κατω απο το σημειο που σου δειχνει τη συχνοτητα κανεις παρατεταμενο αγγιγμα..

 

Ξαφνικο προβλημα με το ακουστικο (ακουγα μουσικη στα handsfree και οταν τα αποσυνδεσα, απο τη μια στιγμη στην αλλη...ακουστικο νεκρο), παω στη nokia της περιοχης μου και αφου το ανοιξε ο εκει τεχνικος μου απαντουν οτι πρεπει να παει στα κεντρικα γιατι δεν μπορουσε να κανει κατι περισσοτερο, αναμονη περιπου 10 μερες.

 

Αντιμετωπισε καποιος αλλος φιλος παρομοια περιπτωση;

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος που εχει το τηλεφωνο να μας πει τι γινεται με τη μπαταρια του? ενδιαφερομαι να το αγορασω στον πατερα μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα δε θελω να το φορτιζει καθε μερα, ουτως η αλλως δεν ειναι και power user :p, βγαζει δευτερη μερα με νορμαλ χρηση? χωρις παιχνιδια και γενικοτερο λιωσιμο δηλαδη, γιατι λιγο που το ψαχνω στο ιντερνετ οι αποψεις διιστανται

 

Εμένα χωρις ιδιαίτερη χρήση και με ενεργοποίηση της εξοικονόμησης ενέργειας.. κρατάει full 3 μέρες.. και ισως και κατι ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει το τηλεφωνο να μας πει τι γινεται με τη μπαταρια του? ενδιαφερομαι να το αγορασω στον πατερα μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα δε θελω να το φορτιζει καθε μερα, ουτως η αλλως δεν ειναι και power user :p, βγαζει δευτερη μερα με νορμαλ χρηση? χωρις παιχνιδια και γενικοτερο λιωσιμο δηλαδη, γιατι λιγο που το ψαχνω στο ιντερνετ οι αποψεις διιστανται

Το εχει η γυναικα μου κ με νορμαλ χρηση (χωρις ιντερνετ και παιχνιδια) τις κραταει 2 μερες γεματες.ομως προσπαθω να την πεισω να της παρω το galaxy s2, το οποιο δεν συγκρινεται με το λουμια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χωρις ιδιαίτερη χρήση και με ενεργοποίηση της εξοικονόμησης ενέργειας.. κρατάει full 3 μέρες.. και ισως και κατι ψηλα.

 

Ευχαριστω, καλη αυτονομια

 

Το εχει η γυναικα μου κ με νορμαλ χρηση (χωρις ιντερνετ και παιχνιδια) τις κραταει 2 μερες γεματες.ομως προσπαθω να την πεισω να της παρω το galaxy s2, το οποιο δεν συγκρινεται με το λουμια.

 

Επισης ευχαριστω, οσο για το s2 ανεβαινει λιγο στην τιμη και στο μεγεθος και ισως να μην τον βολεψει, πιστευω οτι το 800 ειναι η ιδανικη λυση σε συνδυασμο και με την τωρινη τιμη του φυσικα

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, καλη αυτονομια

 

 

 

Επισης ευχαριστω, οσο για το s2 ανεβαινει λιγο στην τιμη και στο μεγεθος και ισως να μην τον βολεψει, πιστευω οτι το 800 ειναι η ιδανικη λυση σε συνδυασμο και με την τωρινη τιμη του φυσικα

 

οκ,ομως το s2 εχει σιγουρα πιο ευκολο μενου,ειναι ελαφρυτερο κ ειναι κ πιο αξιοπιστο.κ για την χρηση που το θες,εχει εξισου καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

οκ,ομως το s2 εχει σιγουρα πιο ευκολο μενου,ειναι ελαφρυτερο κ ειναι κ πιο αξιοπιστο.κ για την χρηση που το θες,εχει εξισου καλη αυτονομια.

 

S2 πιο ευκολο μενου οπως το δει κανείς... Ελαφρυτερο σηγουρα ειναι, πιο αξιοπιστο απο το 800 με τιποτα. Καλη αυτονομια οχι (συγκριτικα με το 800). Οσο για την αυτονομια του 800 με χρηση 2G 3 μερες γεματες με πολυ νορμαλ χρηση και με αργη φορτιση παντα απο υπολογιστη usb (Το αναφερω αυτο γιατι ο φορτιστης που εχει μαζι η συσκευασια ειναι ταξιδιου και φορτιζει γρηγορα, ενω με αργη φορτιση μεσω usb pc υπαρχει πολυ μεγαλητερη αυτονομια τσεκαρισμενο). Με πολυ χρηση βγαζει ανετα 1,5 μερες ισως και 2 αναλογα την χρηση. Παντως εχω ακουσει για καινουριο 800 (7.5) με χρηση 2G και μονο μηνύματα και κλησεις αυτονομια 5 ημερες....

Link to comment
Share on other sites

S2 πιο ευκολο μενου οπως το δει κανείς... Ελαφρυτερο σηγουρα ειναι, πιο αξιοπιστο απο το 800 με τιποτα. Καλη αυτονομια οχι (συγκριτικα με το 800). Οσο για την αυτονομια του 800 με χρηση 2G 3 μερες γεματες με πολυ νορμαλ χρηση και με αργη φορτιση παντα απο υπολογιστη usb (Το αναφερω αυτο γιατι ο φορτιστης που εχει μαζι η συσκευασια ειναι ταξιδιου και φορτιζει γρηγορα, ενω με αργη φορτιση μεσω usb pc υπαρχει πολυ μεγαλητερη αυτονομια τσεκαρισμενο). Με πολυ χρηση βγαζει ανετα 1,5 μερες ισως και 2 αναλογα την χρηση. Παντως εχω ακουσει για καινουριο 800 (7.5) με χρηση 2G και μονο μηνύματα και κλησεις αυτονομια 5 ημερες....

Για καποιον μεγαλο σε ηλικια, πιστεψε με ειναι ευκολοτερο το μενου του s2.Οσον αφορα την αυτονομια, μαλλον κανεις λαθος, βασει κ του παρακατω:

http://www.mynokiablog.com/2011/12/31/lumia-800-battery-test-results-are-out/

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον μεγαλο σε ηλικια, πιστεψε με ειναι ευκολοτερο το μενου του s2.Οσον αφορα την αυτονομια, μαλλον κανεις λαθος, βασει κ του παρακατω:

http://www.mynokiablog.com/2011/12/31/lumia-800-battery-test-results-are-out/

 

December 31, 2011 το συγκριτικο θεμα που ανεβασες, πολυ πριν το update που διόρθωσε το θεμα με την μπαταρια οποτε ακυρο..... ;)

Link to comment
Share on other sites

December 31, 2011 το συγκριτικο θεμα που ανεβασες, πολυ πριν το update που διόρθωσε το θεμα με την μπαταρια οποτε ακυρο..... ;)

 

Δεν ηξερα για update, αν κ κανενας στα σχολια αλλων σαιτ περι αναβαθμισης, δεν ειναι ευχαριστημενος απο την αυτονομια, ακομα κ μετα την αναβαθμιση...ασε που και στις 2 συσκευες γινονται συχνα αναβαθμισεις και αναλογα ποικιλει η αυτονομια της μπαταριας τους καθε φορα.τωρα, οσον αφορα την αξιοπιστια, το δειχνει η τεραστια διαφορα στις πωλησεις, αν και αρκετα φθηνοτερο το λουμια...φιλε, ολα αυτα παντα φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τις τελευταίες ημέρες προσπαθω να κατεβάσω εφαρμογές και λαμβάνω το μήνυμα " η υπηρεσία windows liive id δέν είναι προσωρινά διαθέσιμη,παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα" ξέρει κανείς κάτι γι αυτό?

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ποσταρω εδω διοτι ενα ποσταρω στο 900 σιγουρα δεν θα απαντηθει....

 

Το 900 με το 800 εχει ιδια καμερα..ετσι...??? Λοιπον θα ηθελα να ρωτησω το εξης,σημερα παρελαβα ενα 900 και εβγαλα φωτο,στην οθονη του υπολογιστη,δεν φαινινταν τοσο καλα σχεδον αριστες οσο στην οθονη του κινητου...Θελει καποια εφαρμογη το κινητο να βγαζει καθαρες,η κανω κατι λαθος εγω...

 

Βλεπετε νεος χρηστης στα wm και ειδικοτερα στα lumia..........

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ποσταρω εδω διοτι ενα ποσταρω στο 900 σιγουρα δεν θα απαντηθει....

 

Το 900 με το 800 εχει ιδια καμερα..ετσι...??? Λοιπον θα ηθελα να ρωτησω το εξης,σημερα παρελαβα ενα 900 και εβγαλα φωτο,στην οθονη του υπολογιστη,δεν φαινινταν τοσο καλα σχεδον αριστες οσο στην οθονη του κινητου...Θελει καποια εφαρμογη το κινητο να βγαζει καθαρες,η κανω κατι λαθος εγω...

 

Βλεπετε νεος χρηστης στα wm και ειδικοτερα στα lumia..........

 

Στις ρυθμίσεις τις κάμερας να χρησιμοποιεις "τιμη έκθεσης" το νούμερο 0. Το εχει στο αυτόματο 2 πολυ κακώς, χωρις να ξερω τον λογο........

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τις κάμερας να χρησιμοποιεις "τιμη έκθεσης" το νούμερο 0. Το εχει στο αυτόματο 2 πολυ κακώς, χωρις να ξερω τον λογο........

 

οκ....ευχαριστω....παντως επειδή είναι ιδιο με το 800 τα τηλεφωνα αδικουντε...λογω λειτουργικού...? Σιγά...αυτα που θέλεις, τα βρισκεις...τωρα αν ψαχνεις κάτι παραπάνω πας σε ταμπλέτα........

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

οκ....ευχαριστω....παντως επειδή είναι ιδιο με το 800 τα τηλεφωνα αδικουντε...λογω λειτουργικού...? Σιγά...αυτα που θέλεις, τα βρισκεις...τωρα αν ψαχνεις κάτι παραπάνω πας σε ταμπλέτα........

 

Δες αυτο βοηθάει πολύ..... Η καμερα του αν την μαθεις ειναι απο τις καλύτερες.....

http://onlyfoolsandmobiles.com/2011/12/02/the-nokia-lumia-800-the-camera/

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο βοηθάει πολύ..... Η καμερα του αν την μαθεις ειναι απο τις καλύτερες.....

http://onlyfoolsandmobiles.com/2011/12/02/the-nokia-lumia-800-the-camera/

 

τελικά μαλλον έκανα σφάλμα εγώ,είχα βάλει στις ρυθμίσεις να είναι στα 60hz,αντί στα 50,το εβαλα στα 50 και έβγαλε πολύ καλές σημερα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητο (κοινός να την κάνω απο android) θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία. Αν το κινητό το παραγγήλω απο eBay και συγκεκριμένα απο Hong-Kong, στην Ελλάδα θα λειτουργεί (φαντάζομαι) κανονικά ? Ελληνικό μενού και γλώσσα θα υποστηρίζει?
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό το παραγγήλω απο eBay και συγκεκριμένα απο Hong-Kong, στην Ελλάδα θα λειτουργεί (φαντάζομαι) κανονικά ?

 

Αν δεν ειναι "unlocked" δεν θα δέχεται τις Ελληνικές κάρτες SIM. Αν ειναι ξεκλείδωτο τοτε θα εισαι οκ.

 

Ελληνικό μενού και γλώσσα θα υποστηρίζει?

 

Τα Windows Phone 7.5 καποτε ειχαν 25 προεγκατεστιμενες γλωσσες - μενου. Πλεων τα Windows Phone 7.8 οπως και τα Windows Phone 8 εχουν προεγκατεστημενες 50 γλώσσες. Και στις 2 περιπτώσεις υποστηριζεται κανονικότατα η Ελληνική και σαν πληκτρολόγιο και σαν γλώσσα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα!

Θα θελα τη βοηθεια σας σε κατι σχετικα με το Lumia 800.

To χω παρει στη κοπελα μου εδω και τρεις μηνες και ολα μια χαρα !

Σημερα ομως ξαφνικα σταματησε να λειτουργει...καμια φορα εμφανιζει το μηνυμα χαμηλσς ματαριας και επειτα το Logo της νοκια και κολλαει εκει..

Εχω δοκιμασει διαφορα απο το φορουμ της νοκια οπως το να το ανοιξω πατωντας το volume down key+power key

Τωρα που το παλευω δεν αντιδραει πλεον καθολου...:wacko:

καμια ιδεα?? thanx

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Παιδια ξερεις κανεις αν θα βγει καμια αναβαθμιση για το viber διοτι απο τοτε που βγηκε επισημα και οχι μονο απο την nokia δεν μου βγαζει καν ειδοποιησεις για τα μνμ και γενικα αργει..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα android που εχω τους εχω περασει καποιο προγραμμα για να δυναμωσει ο ηχος στα ακουστικα και στο τηλεφωνο πχ το volume+ υπαρχει κατι τετοιο για το lumia μας στις εφαρμογες του market των wp ?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εχω νεοτερα απο nokia care...Τελικα δεν φταιει η μπαταρια,αρα προκειται για σφαλμα λογισμικου(μπλε οθονες κτλ κτλ windows...) που δεν ανοιγει το κινητο...

σημερα θα μου το φλασαρουν και περιμενω νεοτερα... :(

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 800αρι στα χερια μου απο ενα φιλο για να το δουλεψω λιγο, του εκανα σημερα την αναβαθμιση σε 7,8 αλλα οταν παω να κατεβασω οτιδηποτε απο marketplace μου εμφανιζει σφαλμα c00d2751. το σφαλμα αυτο εβγαινε και πριν την αναβαθμιση απο οτι μου ειπε ο φιλος... γνωριζουμε κατι?
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 800αρι στα χερια μου απο ενα φιλο για να το δουλεψω λιγο, του εκανα σημερα την αναβαθμιση σε 7,8 αλλα οταν παω να κατεβασω οτιδηποτε απο marketplace μου εμφανιζει σφαλμα c00d2751. το σφαλμα αυτο εβγαινε και πριν την αναβαθμιση απο οτι μου ειπε ο φιλος... γνωριζουμε κατι?

 

Κάνε ένα soft reset(ταυτόχρονα πλήκτρο on off με volume down) μήπως και συνέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα soft reset(ταυτόχρονα πλήκτρο on off με volume down) μήπως και συνέλθει.

 

δε δουλεψε.. επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ισιωσε:shifty:

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...