Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι....ήχος κλήσης δεν μπορεί να μπει κανένας εκτός από τους δικούς του;

 

Φυσικά και μπορείς:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356325

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό (Lumia 800) με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε 7.10.8862.144 άρχισε να μου παρουσιάζει μικροπροβλήματα. Η μπαταρία εκεί που ήταν στο 90% μέσα σε 3-4 ώρες έπεφτε στο 30 % χωρίς να το ακουμπήσω το κινητό με κλειστό wifi και 3G. Μου το έκανε κανα δυο φορές αυτό... Όταν το φορτίζω και είμαι στο ίντερνετ τρώει γερά κολλήματα και αναγκάζομαι να το κάνω επανεκκίνηση και μόλις το ανοίγω (με λίγο ζόρι γιατί κρατάω αρκετή ώρα το κουμπί ενεργοποίησης) χάνει το φόντο(από το bing) και το live tile του καιρού γίνεται μάυρο. Όταν το φορτίζω στον υπολογιστή εκεί δεν μπορώ να το δουλέψω καν κολλάει σαν τρελό λες και δεν πιάνει η αφή και μόλις το αποσυνδέσω από το pc, δουλεύει κανονικά.. Τι να κάνω? Εκτός από reset γιατί πρέπει να ξαναπερνάω πάλι προγράμματα κτλ...
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Και γω τις τελευταίες 3 μέρες με καθόλου σχεδόν χρήση και στο battery saver μου κρατάει με το ζόρι 16 ώρες η μπαταρία.Πριν απ αυτές τις μέρες μου κρατούσε άνετα 2 μέρες.Τι μπορεί να έγινε ξαφνικά??Την τελευταία αναβάθμιση την πέρασα πριν 10 μέρες και το κινητό το έχω 3 μήνες..
Link to comment
Share on other sites

Για δες τις εργασίες παρασκηνίου, μήπως τρέχουν εφαρμογές που δεν χρειάζεται να τρέχουν. Εγώ που έχω την αναβάθμιση εδω και 2 μήνες παρατήρησα μια πολύ μικρή πτώση στη ζωή της μπαταρίας. Της τάξης του 5-10%.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για 4 μήνες περίπου που το έχω η μπαταρία έχει πέσει γενικά λίγο (άσχετα από τις δυο φορές που μου έπεσε σε λίγες ώρες κατα 60-70%). Το φορτίζω σε καθημερινή βάση με χρήση ίντερνετ μισή με μία ώρα, χωρίς παιχνίδια και με εργασία παρασκηνίου ΜΟΝΟ τον καιρό. Το iPhone 4 που έχω και είναι και 2,5 χρόνων κρατάει περισσότερο με την ίδια χρήση... Δηλαδή το Νόκια στα ίδια χρόνια χρήσης θα με αναγκάσει να κουβαλάω φορτιστή όπου πηγαίνω. :mad:
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο fw για τα ελληνικα unbranded 1750.823.8862.13110.οποιος το περασει να πει εντυπωσεις και διαφορες

 

Θα το λαβουμε και μεις που εχουμε το 8858.12460 μεσω αναβαθμισης Zune ξερωγω, η μονο με φλασαρισμα...???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, κοιταζω καιρο που γραφετε και δν εχω σκεφτει να γραψω ποτε.!

ειπα σημερα να απαντησω ομως, μιας κ εχω περασει τ τελευταιο fw που ειναι το 1750.823.8862.144 οπως γραφει η συσκευη μου...

Το περασα κανονικα μεσω zune (τις 3 που βγηκαν οταν βγηκαν τα 7,8 τις περασα με force update).

 

Λοιπον...οταν εκανα τις αναβαθμισεις για να γινει απο 7,5 σε 7,8 παρατηρουσα διαφορες ασταθειες, κολλουσε πολυ περισσοτερο, εβλεπα ενα φιλο μου που ειχε ακομα τα 7,5 και η διαφορα ηταν μεγαλη, επισης η μπαταρια τελειωνε πιο γρηγορα.

Ομως τωρα πανε αυτα με αυτη τν μικρη αναβαθμιση, οσοι εχετε προβληματα με κολληματα και με τν μπαταρια αυτη η αναβαθμιση λογικα θα σας λυσει το προβλημα.

 

επισης κατι ασχετο δικο μου, εχω ενα προβληματακια με τον internet explorer. δεν μου ανοιγει καινουριες tabs. αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ας μ δωσει τ φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, κοιταζω καιρο που γραφετε και δν εχω σκεφτει να γραψω ποτε.!

ειπα σημερα να απαντησω ομως, μιας κ εχω περασει τ τελευταιο fw που ειναι το 1750.823.8862.144 οπως γραφει η συσκευη μου...

Το περασα κανονικα μεσω zune (τις 3 που βγηκαν οταν βγηκαν τα 7,8 τις περασα με force update).

 

Λοιπον...οταν εκανα τις αναβαθμισεις για να γινει απο 7,5 σε 7,8 παρατηρουσα διαφορες ασταθειες, κολλουσε πολυ περισσοτερο, εβλεπα ενα φιλο μου που ειχε ακομα τα 7,5 και η διαφορα ηταν μεγαλη, επισης η μπαταρια τελειωνε πιο γρηγορα.

Ομως τωρα πανε αυτα με αυτη τν μικρη αναβαθμιση, οσοι εχετε προβληματα με κολληματα και με τν μπαταρια αυτη η αναβαθμιση λογικα θα σας λυσει το προβλημα.

 

επισης κατι ασχετο δικο μου, εχω ενα προβληματακια με τον internet explorer. δεν μου ανοιγει καινουριες tabs. αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ας μ δωσει τ φωτα του.

 

 

Ρε φιλε πως εκανες αναβαθμιση το fw...??? Αφου παραμενει στην 8858.124....... Η εκτως και ενωεις την εκδοση ΛΣ. Περασε κανενας το καινουριο 8862.131 fw...??? Θα το παρουμε και μεσω Ζune κανονικά...???

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω το viber στης εργασιες παρασκηνιου και δεν με αφηνει.μονο τους μετρητες μπορω.ολα τα αλλα τα εχει με γκρι.καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ και παίρνω μήνυμα από το Zune "Your phone is up to date. Current phone software version: 7.10 (8779)" . Τί θα γίνει με την περίπτωση μου επιτέλους ???? Στο force update δεν βγάζει κάτι... το πήγα σε Nokia Care και μου είπαν οτι θέλουν 16 euro για να μου περάσουν το 7.8 !!!! Υπάρχει κανένας με Lumia 800 που να ΜΗΝ του έχει έρθει ακόμα ή είμαι ο τελευταίος ????
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ και παίρνω μήνυμα από το Zune "Your phone is up to date. Current phone software version: 7.10 (8779)" . Τί θα γίνει με την περίπτωση μου επιτέλους ???? Στο force update δεν βγάζει κάτι... το πήγα σε Nokia Care και μου είπαν οτι θέλουν 16 euro για να μου περάσουν το 7.8 !!!! Υπάρχει κανένας με Lumia 800 που να ΜΗΝ του έχει έρθει ακόμα ή είμαι ο τελευταίος ????

 

Φίλε και σε μένα δεν έχει φανεί ακόμα η αναβάθμιση!!!:X Ελληνικό unbranded και το zune μου βγάζει your phone is up to date!!! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα 7.5, αλλά για το ****το θα ήθελα να είχα και την επιλογή για αναβάθμιση σε 7.8...

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έγινε η αναβάθμιση εδώ και μια βδομάδα περίπου, 8862.144 αναφέρει. Νόμιζα ότι ήμουν από τους τελευταίους πάντως!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κατι. Εχω το χρώμα cyan .. και ψαχνοντας στο ebay είδα οτι πουλανε πισω καπακια στα χρωματα τα υπολοιπα που βγαινει τ κινητο. Είναι έυκολο να το κανει καποιος μονος του ή θα πρέπει να παει σε ειδικο να το ανοιξει;; Και αν φυσικα συμφερει να γινει. Δειτε τι εννοω εδω.. --> http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Housing-Battery-Back-Cover-Door-Button-flex-cable-For-Nokia-Lumia-800-N800/281090045214/item
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κατι. Εχω το χρώμα cyan .. και ψαχνοντας στο ebay είδα οτι πουλανε πισω καπακια στα χρωματα τα υπολοιπα που βγαινει τ κινητο. Είναι έυκολο να το κανει καποιος μονος του ή θα πρέπει να παει σε ειδικο να το ανοιξει;; Και αν φυσικα συμφερει να γινει. Δειτε τι εννοω εδω.. --> http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Housing-Battery-Back-Cover-Door-Button-flex-cable-For-Nokia-Lumia-800-N800/281090045214/item

 

Πιστεύω πως αυτό το βίντεο θα σε κατατοπίσει πλήρως:

 

Δεν πρόκειται για πυρηνική φυσική, αλλά σίγουρα πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου πιστεύω για να κάνεις κάτι τέτοιο... εγώ δεν ξερω αν θα ήμουν σε θέση να διακινδυνεύσω να πάει κάτι στραβά... καλύτερα να πάρεις μια θηκούλα που να καλύπτει όλα τα μέρη του κινητού (και έτσι να αλλάξει χρώμα όλο το κινητό) παρά να μπεις σε αυτή τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αυτό το βίντεο θα σε κατατοπίσει πλήρως:

 

Δεν πρόκειται για πυρηνική φυσική, αλλά σίγουρα πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου πιστεύω για να κάνεις κάτι τέτοιο... εγώ δεν ξερω αν θα ήμουν σε θέση να διακινδυνεύσω να πάει κάτι στραβά... καλύτερα να πάρεις μια θηκούλα που να καλύπτει όλα τα μέρη του κινητού (και έτσι να αλλάξει χρώμα όλο το κινητό) παρά να μπεις σε αυτή τη διαδικασία...

 

Αααα ειναι πολυ περιπλοκο....!! Πωπω.. οκ καλα το ανοιγεις αλλα για να αφαιρεσεις ολα αυτα τα πραγματα απο μεσα... θελεις ιδιαιτερη προσοχη. Anyway.. ευχαριστω πολυ .. Μια θηκουλα θα του βαλω και ειμαστε οκ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το FW 8852.12430 πως να βαλω το πιο καινουριο;

δν παιζει να μπει μεσω zune?

πιο πισω λετε οτι εχετε το 8858.12460 και οτι εχει βγει και το 8862.13110...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και σε μένα δεν έχει φανεί ακόμα η αναβάθμιση!!!:X Ελληνικό unbranded και το zune μου βγάζει your phone is up to date!!! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα 7.5, αλλά για το ****το θα ήθελα να είχα και την επιλογή για αναβάθμιση σε 7.8...

 

Ακόμα up to date λέει οτι είμαι στην 7.10 (8779) !!!! Τί θα γίνει ρε ****το ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το FW 8852.12430 πως να βαλω το πιο καινουριο;

δν παιζει να μπει μεσω zune?

πιο πισω λετε οτι εχετε το 8858.12460 και οτι εχει βγει και το 8862.13110...

 

Το επίσημο fw φιλε ειναι το 8858.124** Τωρα αν ειναι τα δυο τελευταια ψηφια 30 η 40 η 50 η 60 η..... εξαρτατε απο το κινητο. Το βασικο νουμερο ειναι το 8858.124 Οσο για το 8862.131 θα το παρουμε καποια στιγμη μεσω Zune η οποιος βιαζεται και το θελει τωρα το περναει με το Nokia Care Suite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...