Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το WiFi πάντα κλείνει λίγο αφού κλειδώσεις το κινητό. Μήπως δεν το είχες προσέξει πριν;

 

Προφανως δεν το ειχα προσεξει αν οντως γινεται απο την αρχη.

Οι ενημερωσεις, τα mail κλπ παντως φαινεται να ερχονται και με κλειδωμενο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν το ειχα προσεξει αν οντως γινεται απο την αρχη.

Οι ενημερωσεις, τα mail κλπ παντως φαινεται να ερχονται και με κλειδωμενο το κινητο

 

Μήπως έχεις το 3G ανοιχτό; Το wifi κλείνει μετά από μισό λεπτό περίπου αφού κλειδώσεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ η εφαρμογή Camera Extras (Πρόσθετα Κάμερας) είναι διαθέσιμη για κατέβασμα από το Marketplace για όσους έχουν κάνει το update με την έκδοση Tango. Σε όσους δεν εμφανίζεται ακόμα η επιλογή να την κατεβάσουν, ας δοκιμάσουν από εδώ http://windowsphone.com/s?appid=1e310870-4f8b-424f-ab09-cba832770981 :)
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ η εφαρμογή Camera Extras (Πρόσθετα Κάμερας) είναι διαθέσιμη για κατέβασμα από το Marketplace για όσους έχουν κάνει το update με την έκδοση Tango. Σε όσους δεν εμφανίζεται ακόμα η επιλογή να την κατεβάσουν, ας δοκιμάσουν από εδώ http://windowsphone.com/s?appid=1e310870-4f8b-424f-ab09-cba832770981 :)

 

"Η εφαρμογή δεν υπάρχει" βγάζει :confused:

Όταν κάποια εφαρμογή είχε update το έβγαζε σαν ενημέρωση στο live tile. Πλέον, ενώ χρειάζεται μια εφαρμογή update δεν το εμφανίζει παρά μόνο αν ξαναβρω την εφαρμογή στο market. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

Edited by djalma
Link to comment
Share on other sites

"Η εφαρμογή δεν υπάρχει" βγάζει :confused:

Όταν κάποια εφαρμογή είχε update το έβγαζε σαν ενημέρωση στο live tile. Πλέον, ενώ χρειάζεται μια εφαρμογή update δεν το εμφανίζει παρά μόνο αν ξαναβρω την εφαρμογή στο market. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Φίλε μου σκαναρε το qrcode απο το παρακατω λινκ και θα το βρεις. Και εγω δεν μπορουσα να το βρω με αλλο τροπο

http://www.wpcentral.com/nokia-camera-extras-starting-global-roll-out-now-available-uk-australia-and-italy

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ η εφαρμογή Camera Extras (Πρόσθετα Κάμερας) είναι διαθέσιμη για κατέβασμα από το Marketplace για όσους έχουν κάνει το update με την έκδοση Tango. Σε όσους δεν εμφανίζεται ακόμα η επιλογή να την κατεβάσουν, ας δοκιμάσουν από εδώ http://windowsphone.com/s?appid=1e310870-4f8b-424f-ab09-cba832770981 :)

 

Συμφωνώ με τον φίλο djalma. Η εφαρμογή σε μένα δεν είναι διαθέσιμη ούτε στο marketplace ούτε στο URL που μας έδωσες (app not found το μύνημα της σελίδας). Επίσης, εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο η εφαρμογή με τα counters των κλήσεων και δεδομένων. Έχει κανείς κάποιο νέο σχετικά με αυτό?

 

"Η εφαρμογή δεν υπάρχει" βγάζει :confused:

Όταν κάποια εφαρμογή είχε update το έβγαζε σαν ενημέρωση στο live tile. Πλέον, ενώ χρειάζεται μια εφαρμογή update δεν το εμφανίζει παρά μόνο αν ξαναβρω την εφαρμογή στο market. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Τώρα που το λες, σαν να έχεις δίκιο. Μου το έκανε με το Nokia Drive 3.0. Ενώ το app ήθελε ανανέωση, στο tile του marketplace δεν έβγαινε αριθμός (1,2,3 πχ) όπως πριν το update

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σκαναρε το qrcode απο το παρακατω λινκ και θα το βρεις. Και εγω δεν μπορουσα να το βρω με αλλο τροπο

http://www.wpcentral.com/nokia-camera-extras-starting-global-roll-out-now-available-uk-australia-and-italy

 

Kι εμένα μου δούλεψε έτσι... :)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έκανα την ανάλυση του qr code. Μου βγάζει το παρακάτω:

 

barcode found!

value: http://windowsphone.com/s?appid=1e310870-4f8b-424f-ab09-cba832770981 type: length: 68

 

Από δω και πέρα, τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έκανα την ανάλυση του qr code. Μου βγάζει το παρακάτω:

 

barcode found!

value: http://windowsphone.com/s?appid=1e310870-4f8b-424f-ab09-cba832770981 type: length: 68

 

Από δω και πέρα, τι κάνω?

 

Φιλε μου το qrcode το εκανα μεσα απο το Bing οποτε σε παει απευθειας στο marketplace. αν εσενα στο bing δεν σου βγαζει την επιλογη για σκαν πρεπει να αλλαξεις καποιες ρυθμισεις στη γλωσσα σου στα settings εκει που λεει γλωσσα αναζητησης νομιζω πρεπει να το κανεις Αγγλικα (Ηνωμενων πολιτειων) οποτε μετα στο bing σου βγαζει επιλογη για φωτογραφηση qrcode

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το qrcode το εκανα μεσα απο το Bing οποτε σε παει απευθειας στο marketplace. αν εσενα στο bing δεν σου βγαζει την επιλογη για σκαν πρεπει να αλλαξεις καποιες ρυθμισεις στη γλωσσα σου στα settings εκει που λεει γλωσσα αναζητησης νομιζω πρεπει να το κανεις Αγγλικα (Ηνωμενων πολιτειων) οποτε μετα στο bing σου βγαζει επιλογη για φωτογραφηση qrcode

 

Ευχαριστώ. Έκανα την αλλαγή που μου είπες και είμαι ΟΚ. Πόσες επιλογές σου βγάζει στο search? Εμένα 2, ανίχνευση και οπτική απεικόνιση. Κοιτούσα ένα βιντεάκι πριν λίγο στο youtube και είδα ότι σε μία συσκευή έβγαζε 4.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έκανα την αλλαγή που μου είπες και είμαι ΟΚ. Πόσες επιλογές σου βγάζει στο search? Εμένα 2, ανίχνευση και οπτική απεικόνιση. Κοιτούσα ένα βιντεάκι πριν λίγο στο youtube και είδα ότι σε μία συσκευή έβγαζε 4.

 

Αν εννοεις φιλε μου για το bing πρεπει να αλλαξεις και τις αλλες ρυθμισεις σε usa για να σου βγαλει και τις αλλες επιλογες. οπως πχ αναζητηση τραγουδιου αν θυμαμαι κλπ

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και εγώ το Camera Extras.τελικά δεν είναι διαφορετικό app αν και γίνετε Tile!είναι μέσα στη κάμερα του Lumia.ΣΟΥΠΕΡ :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγω όταν πατάω το κουμπί της αναζήτησης μου ανοίγει τον internet exlporer χωρίς τα κουμπιά που είναι για σκανάρισμα...

 

μπορω να το αλλάξω?

 

edit...Το βρήκα....θέλει αλλάγη της γλώσσας, χώρας...;) Και εγκατεστησε το camera extras...:D

Edited by boton
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να φλασαρω το κινητο ? ετσι ωστε να του περασω ελληνικο firmwire

 

Ευχαριστω!

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο jailbreak για free apps..Και για το πώς μπορώ να βάλω δικό μου Θέμα στο κινητό....
Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο jailbreak για free apps..Και για το πώς μπορώ να βάλω δικό μου Θέμα στο κινητό....

...:O καλώς ορισες στο forum. Οχι δεν υπάρχει..είχες/εχεις Iphone να υποθέσω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...:O καλώς ορισες στο forum. Οχι δεν υπάρχει..είχες/εχεις Iphone να υποθέσω ?

Σε ευχαριστώ.Οχι μιλάω για το Lumia 800..Ψάχνω κάτι σαν το instalous που ειναι για συσκευες Apple..

 

Οπότε αν έχετε κατι στα υπόψη σας για οτιδήποτε σπασιμο ειδοποιήστε με...

Edited by gianpithio
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Οχι μιλάω για το Lumia 800..Ψάχνω κάτι σαν το instalous που ειναι για συσκευες Apple..

 

Σαν το installous δεν θα βρεις ακόμα, αλλα αν θες κάτι σαν το cydia υπαρχει το bazaar. Προυποθετει ξεκλείδωμα φυσικά. Υπάρχουν ήδη ROM για Lumia 800. Αρκει βεβαια να ανήκεις σε μια ομαδα τυχερων με ξεκλειδωτο bootloader. αν ψαξεις στο xda θα βρεις πληροφοριες για την rom και πως θα δεις αν το κινητο σου ειναι αναμεσα στα τυχερα

Link to comment
Share on other sites

Σαν το installous δεν θα βρεις ακόμα, αλλα αν θες κάτι σαν το cydia υπαρχει το bazaar. Προυποθετει ξεκλείδωμα φυσικά. Υπάρχουν ήδη ROM για Lumia 800. Αρκει βεβαια να ανήκεις σε μια ομαδα τυχερων με ξεκλειδωτο bootloader. αν ψαξεις στο xda θα βρεις πληροφοριες για την rom και πως θα δεις αν το κινητο σου ειναι αναμεσα στα τυχερα

 

Πως θα μπορεσω να δω το xda?αν μπόρεις στείλε μου ενα αναλυτικό pm με οδηγίες.Η φάση ειναι οτι ειχα iphone 4s αλλα το πουλησα λογο το οτι εχω τι ipad2..παντως μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος με το windows phone αλλα θα ειμαι ακομα πιο ευχαριστημενοσ αν υπαρχουν cheats...:D

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορεσω να δω το xda?αν μπόρεις στείλε μου ενα αναλυτικό pm με οδηγίες.Η φάση ειναι οτι ειχα iphone 4s αλλα το πουλησα λογο το οτι εχω τι ipad2..παντως μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος με το windows phone αλλα θα ειμαι ακομα πιο ευχαριστημενοσ αν υπαρχουν cheats...:D

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1378

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πιστεύω ότι κάποιοι έχουν ξεκλειδώσει το λουμια γιατί δεν φτιάχνει κάποιος ένα οδηγό στα ελληνικά για το πως ξεκλειδώνει και πως βάζεις ρομ; θα μας διευκόλυνε πολύ
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αν μπορει καποιος θα ηταν οτι καλυτερο επισης πως μπορουμε να καταλαβουμε αν ειναι κληδωμενο ή οχι???επισης πως βγαινει αυτη η εικονα οταν το ανοιγω ειναι της cosmote
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...