Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κάνω αύριο κι εγώ.

thrasman, έχεις unbranded συσκευή;

 

Επίσης, στην Ελλάδα, έχεις έρθει επίσημα το 12070 update; Το έβαλα νωρίς με cab, απλά ήθελα να δω πόσο γρήγορα έρχονται σε εμάς, θέλω να κάνω μια φορά επίσημα μέσω zune τώρα γιατί έχω t-mobile branded συσκευή, να σιγουρευτώ πως θα γίνει και αν έχει διαφορά σε χρόνο με τους άλλους.

 

Edit: Το έκανα σήμερα τελικά, δεν άντεξα :D

Το volume bug έχει διορθωθεί σύμφωνα με το changelog απο την 12070 έκδοση, αλλά το βρίσκω αρκετά σημαντικό για να μη περιμένω.

Θα το δω αύριο αναλυτικότερα.

 

 

Και εγώ ειχα κανει push την 12070 με το cab sender αν κανω push και την 12072 θα εχω θέμα;

 

Edit:

Ουτε εγω αντεξα και την εβαλα με cab sender

νομιζω φτιαχτηκε το θεμα του white balance της καμερας ή τζαμπα χαιρομαι;

 

Better battery performance

Camera automatically detects 50/60Hz to remove flicker in stills and videos.

Updated camera settings.

 

Αυτο εδω ειναι το change log?

 

το updated camera settings που ειναι και δεν το βλεπω;

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς το site που βλέπεις ποτέ έρχονται επισημα από την Νοκια;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κατοχος ενος λευκου απο σημερα,προσπαθω να μεταφερω καπως τις επαφες μου....

εχετε να μου προτεινετε κατι,γιατι προσπαθησα μεσω bluetooth απο το n8 μου αλλα δεν τα καταφερα...

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

<p>
καλημερα</p><p>κατοχος ενος λευκου απο σημερα,προσπαθω να μεταφερω καπως τις επαφες μου....</p><p>εχετε να μου προτεινετε κατι,γιατι προσπαθησα μεσω bluetooth απο το n8 μου αλλα δεν τα καταφερα...
</p><p>Με το πρόγραμμα μεταφορά επαφών της νοκια;</p><p> </p>

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα κανει push την 12070 με το cab sender αν κανω push και την 12072 θα εχω θέμα;

 

Edit:

Ουτε εγω αντεξα και την εβαλα με cab sender

νομιζω φτιαχτηκε το θεμα του white balance της καμερας ή τζαμπα χαιρομαι;

 

Better battery performance

Camera automatically detects 50/60Hz to remove flicker in stills and videos.

Updated camera settings.

 

Αυτο εδω ειναι το change log?

 

το updated camera settings που ειναι και δεν το βλεπω;

 

Ναι έχω unbranded συσκευή.

Την αγόρασα από Ελλάδα.

Θεωρώ τις αλλαγές της 12072 σημαντικές και για αυτό τις κατέβασα με cab sender. Λόγω εμπειρίας από HTC HD2 έχω εξοικειωθεί με την διαδικασία και την εμπιστεύομαι.

Τις αλλαγές στην camera θα τις βρεις στα settings. Έχουν προστεθεί επιλογές για ρύθμιση της Ανάλυσης και για Μείωση Αναλαμπών.

Γενικά είμαι ευχαριστήμενος από το κινητό, με εξαίρεση την έλλειψη κάποιου Call Manager. Το πλήρες ξεκλείδωμα θα είναι η τέλεια λύση. Έκανα τον έλεγχο για πιθανό Full unlock όπως το προσπαθούν οι Xda-Developers, αλλά έχω κλειδωμένο bootloader και δεν παίζει σε αυτή τη φάση. Θα περιμένω...

 

Έχει κανείς το site που βλέπεις ποτέ έρχονται επισημα από την Νοκια;

 

Γενικά για θέματα update για Nokia Lumia 800, ενημερώνομαι από XDA-Developers και από εδώ.

http://www.mobiletechworld.com/tag/1600-2483-8107-11501/

Κάπου εδώ είδα και το official Nokia forum-site και είχε το link για αυτό που ψάχνεις.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Αν και νομίζω η ρύθμιση για την ανάλυση της κάμερας υπήρχε και πριν :ρ

Όπως επίσης το volume bug έφτιαξε και ελπίζω να βελτιώθηκε κι άλλο η μπαταρια

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

τις ρυθμισεις για το internet που θα της βρω;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περασα έλικα το update αλλά μπήκα σε σκέψεις εκτός ότι δεν υπαρχει τίποτα καινούριο στα σετινγκς της κάμερας επειδή τα είδα πριν και μετά δεν μου δείχνει σωστά το ποσοστό τις μπαταρίας καμία συμβουλή

Πσ. Το φορτιζα 3 ώρες και λεει 58% και στις 2 ώρες ελεγε 64

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περασα έλικα το update αλλά μπήκα σε σκέψεις εκτός ότι δεν υπαρχει τίποτα καινούριο στα σετινγκς της κάμερας επειδή τα είδα πριν και μετά δεν μου δείχνει σωστά το ποσοστό τις μπαταρίας καμία συμβουλή

Πσ. Το φορτιζα 3 ώρες και λεει 58% και στις 2 ώρες ελεγε 64

 

Στο thread που παρακολουθώ για το 12072 στο xda-developers, αναφέρει ότι χρειάζεται 5-10 φορές φόρτιση-ξεφόρτιση για να ξανακαλιμπραριστεί η μπαταρία, με κάθε νέα έκδοση που επηρεάζει την απόδοση της. Σου παραθέτω το link :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1621312

Αν ισχύει αυτό, δεν χρειάζεται να ανυσηχείς. Προς το παρόν τουλάχιστον... :)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Στο thread που παρακολουθώ για το 12072 στο xda-developers, αναφέρει ότι χρειάζεται 5-10 φορές φόρτιση-ξεφόρτιση για να ξανακαλιμπραριστεί η μπαταρία, με κάθε νέα έκδοση που επηρεάζει την απόδοση της. Σου παραθέτω το link :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1621312

Αν ισχύει αυτό, δεν χρειάζεται να ανυσηχείς. Προς το παρόν τουλάχιστον... :)

 

θα περιμενω να δω αν θα φτιαξει..

 

ξερεις που μπορω να δω το product code μου?

πχ 059N192 που εχεις εσυ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περασα έλικα το update αλλά μπήκα σε σκέψεις εκτός ότι δεν υπαρχει τίποτα καινούριο στα σετινγκς της κάμερας επειδή τα είδα πριν και μετά δεν μου δείχνει σωστά το ποσοστό τις μπαταρίας καμία συμβουλή

Πσ. Το φορτιζα 3 ώρες και λεει 58% και στις 2 ώρες ελεγε 64

 

 

στρωνει μετα απο 1-2 φορτισεις απ οτι ειδα στο xda

 

Εχω μεινει χαζος με την αποδοση της μπαταριας. :|

ειμαι στο 51% μετα απο μια ολοκληρη μερα με browsing,youtube,people και κλησεις

πολυ καλη

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να αλλαξω τον κωδικο στην σιμ;γιατι μου εδωσαν καινουρια απο την βοντα και δεν βρισκω απο που μπορω να τον αλλαξω...

επισης,που πρεπει να παω για να ρυθμισω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ;;;γιατι μεχρι τωρα μπαινω μονο μεσω wifi...

 

παντως το κινητο ειναι πανεμορφο :)

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω να δω αν θα φτιαξει..

 

ξερεις που μπορω να δω το product code μου?

πχ 059N192 που εχεις εσυ

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις το Nokia Care Suite για το Nokia Lumia (RM-801). Συνήθως πάει πακέτο με το NaviFirm. Μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα με αυτά τα εργαλεία. Ένα από αυτά είναι να δεις το Product Code του κινητού. Ένα άλλο είναι να κάνεις firmware update. Ή να δεις όλα τα official update που υπάρχουν. Είναι χρήσιμα και ενδιαφέροντα εργαλεία. Δες εδώ.

http://www.symbian-toys.com/navifirm.aspx

********************

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς παράνομο υλικό !
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να αλλαξω τον κωδικο στην σιμ;γιατι μου εδωσαν καινουρια απο την βοντα και δεν βρισκω απο που μπορω να τον αλλαξω...

επισης,που πρεπει να παω για να ρυθμισω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ;;;γιατι μεχρι τωρα μπαινω μονο μεσω wifi...

 

παντως το κινητο ειναι πανεμορφο :)

 

1) Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, κάνοντας swipe πηγαίνεις στις ρυθμίσεις εφαρμογών, Τηλέφωνο. Εκεί αλλάζεις το PIN.

2) Ρυθμίσεις -> Κινητή Τηλεφωνία -> επεξεργασία APN.

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω....

για το APN διαβασα οτι βαζεις απλα internet.vodafone.gr η webkarta.vodafone.gr στο πλαισιο του apn και τελειωσες....δοκιμασα και τα 2 αλλα δεν εγινε κατι...

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω....

για το APN διαβασα οτι βαζεις απλα internet.vodafone.gr η webkarta.vodafone.gr στο πλαισιο του apn και τελειωσες....δοκιμασα και τα 2 αλλα δεν εγινε κατι...

κοιτα αν εχεις η αλλιώς καυεβασε από το marketplace από το nokia collection το "ρύθμιση δικτύου" και θα στο φτιάξει μόνο του

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει βαλει την 12072 να πει αποψεις για την μπαταρια.

 

ειμαι πολυ ευχαριστημενος προσωπικα

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Στο thread που παρακολουθώ για το 12072 στο xda-developers, αναφέρει ότι χρειάζεται 5-10 φορές φόρτιση-ξεφόρτιση για να ξανακαλιμπραριστεί η μπαταρία, με κάθε νέα έκδοση που επηρεάζει την απόδοση της. Σου παραθέτω το link :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1621312

Αν ισχύει αυτό, δεν χρειάζεται να ανυσηχείς. Προς το παρόν τουλάχιστον... :)

 

Τελικά με την διαχείριση της μπαταρίας τι ισχύει;

Εδώ στο φόρουμ, και από το nokia care twitter account μου είχαν πει να μην αφήνω ποτέ την μπαταρία να τελειώνει και να σβήνει το κινητό, αλλά να την φορτίζω όταν φτάνει στο 15-20%.

Σωστά κάνω λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής:

 

Στις φήμες για το τι θα περιλάμβανε η 12070 κυκλοφορούσε που και που και μια είδηση περί panorama mode για την κάμερα. Απ' ότι φαίνεται αυτό δεν πέρασε στην τελική έκδοση. Με την 12072 έχει παρατηρήσει κανείς κάτι;

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής:

 

Στις φήμες για το τι θα περιλάμβανε η 12070 κυκλοφορούσε που και που και μια είδηση περί panorama mode για την κάμερα. Απ' ότι φαίνεται αυτό δεν πέρασε στην τελική έκδοση. Με την 12072 έχει παρατηρήσει κανείς κάτι;

 

Καλημέρα φίλε μου,

 

Υπάρχει το panorama mode στην 12070, απλά είναι εφαρμογή και την κατεβάζεις απο το Marketplace στο Nokia collection.

Είναι η εφαρμογή Creative studio.

 

- Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την διαχείριση της μπαταρίας τι ισχύει;

Εδώ στο φόρουμ, και από το nokia care twitter account μου είχαν πει να μην αφήνω ποτέ την μπαταρία να τελειώνει και να σβήνει το κινητό, αλλά να την φορτίζω όταν φτάνει στο 15-20%.

Σωστά κάνω λοιπόν;

 

Καλά κάνεις. Αυτό ισχύει για όλες τις σύγχρονες μπαταρίες λιθίου

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι κατοχος τοθ mlumia 800 5-6 μερες το κινητο ειναι φοβερο!!εχω μια απορια: πως κλεινει η μουσικη-το ραδιοβωνο? οταν παω να το ξεκλειδωσω η να αλλξω την ενταση εμφανιζεται η εν λογο εφαρμογη πωσ κλεινει???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι κατοχος τοθ mlumia 800 5-6 μερες το κινητο ειναι φοβερο!!εχω μια απορια: πως κλεινει η μουσικη-το ραδιοβωνο? οταν παω να το ξεκλειδωσω η να αλλξω την ενταση εμφανιζεται η εν λογο εφαρμογη πωσ κλεινει???

 

Απλα δεν κλεινει! Χαζο? Υπαρχει μια εφαρμογη (νομιζω stop music) για δοκιμασε..δε την εχω δοκιμασει.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι κατοχος τοθ mlumia 800 5-6 μερες το κινητο ειναι φοβερο!!εχω μια απορια: πως κλεινει η μουσικη-το ραδιοβωνο? οταν παω να το ξεκλειδωσω η να αλλξω την ενταση εμφανιζεται η εν λογο εφαρμογη πωσ κλεινει???

 

Μην σε απασχολει οτι δειχνει ή τον σταθμο που ακουγες ή το τραγουδι απο την μουσικη. Απλα αυτοι οι players δεν γινονται terminate και συνεχιζει και φαινεται το last used ειτε σταθμος ραδιοφωνου ειτε τραγουδι. Ετσι μπορεις πολυ γρηγορα να συνεχισεις την ακροαση απο εκει που ησουν χωρις να χφρειαστει να μπεις ξανα στην εφαρμογη. Ειναι δηλαδη feature και οχι bug!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...