Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, μολις το πηρε η γυναικα του αδερφου μου. το κινητο ομως εχει micro sim.

πως θα μεταφερει τις επαφες απο ενα νοκια Ν76 που εχει στο lumia?

 

Η micro sim δεν ειναι θεμα ας παει την παλια sim σε ενα καταστημα Γερμανου και θα της την κανουν micro.

Ο μονος τροπος που μου ερχεται στο μυαλο για τις επαφες ειναι μεσα Ovi Suite να της συγχρονησει με το outlook και απο το outlook να της ανεβασει στον live λογαριασμο που θα συνδεσει το κινητο της

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, μολις το πηρε η γυναικα του αδερφου μου. το κινητο ομως εχει micro sim.

πως θα μεταφερει τις επαφες απο ενα νοκια Ν76 που εχει στο lumia?

Ανάλογα ποια εταιρεία έχεις πας και σου δίνουν καινούρια. 5 Ευρώ στη Voda.

 

Από το μενού του κινητού έχει επιλογή μέσω bluetooth να γίνει μεταφορά επαφών, κλπ στο νέο κινητό. Από το C7 στο 800 δούλεψε άψογα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις το πηρε η γυναικα του αδερφου μου. το κινητο ομως εχει micro sim.

πως θα μεταφερει τις επαφες απο ενα νοκια Ν76 που εχει στο lumia?

To Lumia εχει μεσα εφαρμογη που ονομαζεται "Μεταφορα Επαφων". Ανοιγεις το bluetooth στο Ν76, ανοιγεις το bluetooth και στο lumia και ανοιγεις την εφαρμογη. Θα σε καθοδηγησει μετα η οθονη και θα τις μεταφερει κανονικα. Εγω μετεφερα ετσι απο ΝΟΚΙΑ Ε5. Απλα για σιγουρο αποτελεσμα περνα τις επαφες στο Ν76 απο την SIM στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου ένα μήνα στην κατοχη μου μπορώ να πω ότι η μπαταρία είναι πολύ ηκανοποιητικη. Πιο συγκεκριμένα, μου κράτησε 54 ώρες με χρήση:

4 ώρες fm ραδιόφωνο από ακουστικά.

14 ώρες ανοιχτό BT

Περίπου 30 λεπτά κλήσεις

Περίπου μια ώρα wifi

Καμία 10αρια μηνύματα

Λίγο παιχνίδι στο μενού για κανένα μισάωρο

 

Με λίγα λόγια είμαι στα ίδια ακριβώς Επίπεδα με το προηγούμενο μου Xperia neo v.

πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου ένα μήνα στην κατοχη μου μπορώ να πω ότι η μπαταρία είναι πολύ ηκανοποιητικη. Πιο συγκεκριμένα, μου κράτησε 54 ώρες με χρήση:

4 ώρες fm ραδιόφωνο από ακουστικά.

14 ώρες ανοιχτό BT

Περίπου 30 λεπτά κλήσεις

Περίπου μια ώρα wifi

Καμία 10αρια μηνύματα

Λίγο παιχνίδι στο μενού για κανένα μισάωρο

 

Με λίγα λόγια είμαι στα ίδια ακριβώς Επίπεδα με το προηγούμενο μου Xperia neo v.

πολύ καλά

 

Εγω με νορμαλ χρηση ειμαι τωρα σε 2 μερες και 8 ωρες και εχω 33% υπολοιπο

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα 24 ώρες μου κρατάει. Μιλάω καμιά ώρα περίπου, μπαίνω αρκετές φορές στο ίντερνετ, στέλνω σμς και χρησιμοποιώ για κάποια λεπτά 2-3 εφαρμογές. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Να κάνω hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα 24 ώρες μου κρατάει. Μιλάω καμιά ώρα περίπου, μπαίνω αρκετές φορές στο ίντερνετ, στέλνω σμς και χρησιμοποιώ για κάποια λεπτά 2-3 εφαρμογές. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Να κάνω hard reset;

 

ποιο firmware εχεις; το 12070 ;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Εγω με νορμαλ χρηση ειμαι τωρα σε 2 μερες και 8 ωρες και εχω 33% υπολοιπο

 

normal χρηση 2 ημερες;

μηπως να κανω και εγω hard reset ;

 

και εγω με κανονικη προς αρκετη χρηση στο 24ωρο ειμαι

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδιά για την χαζή ερώτηση πως θα δω ποια έκδοση έχω? εσείς λέτε 12070.

παρεμπίπτοντος με φουλ φωτινοτητα χωρίς εξηκονομιση χωρίς 3g με νορμαλ χρήση διαρκεί περίπου 48 ώρες

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια ερωτηση, για να κατεβασεις εφαρμογες και παιχνιδια πληρωνεις μονο μεσω πιστωτικης η υπαρχει και η δυνατοτητα να χρεωθεις μεσω του λογαριασμου οπως στο ovi store ?
Link to comment
Share on other sites

To Lumia εχει μεσα εφαρμογη που ονομαζεται "Μεταφορα Επαφων". Ανοιγεις το bluetooth στο Ν76, ανοιγεις το bluetooth και στο lumia και ανοιγεις την εφαρμογη. Θα σε καθοδηγησει μετα η οθονη και θα τις μεταφερει κανονικα. Εγω μετεφερα ετσι απο ΝΟΚΙΑ Ε5. Απλα για σιγουρο αποτελεσμα περνα τις επαφες στο Ν76 απο την SIM στην συσκευη.

 

τοκανε αλλα δεν λειτουργησε. βρισκει το ενα κινητο το αλλο αλλα δεν τις περναει τις επαφες.

 

Η micro sim δεν ειναι θεμα ας παει την παλια sim σε ενα καταστημα Γερμανου και θα της την κανουν micro.

Ο μονος τροπος που μου ερχεται στο μυαλο για τις επαφες ειναι μεσα Ovi Suite να της συγχρονησει με το outlook και απο το outlook να της ανεβασει στον live λογαριασμο που θα συνδεσει το κινητο της

 

ο γερμανος της ειπε οτι επειδη ειναι καινουργιο το τηλεφωνο δεν εχει το μηχανημα να το κανει.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

ο γερμανος της ειπε οτι επειδη ειναι καινουργιο το τηλεφωνο δεν εχει το μηχανημα να το κανει.

Γιατί δεν αγοράζει μια καινούρια; 5 Ευρώ έχει. Η διαδικασία είναι απλή, μερικά δευτερόλεπτα θέλει για να μεταφερθεί από την μία στην άλλη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από τότε που έβαλα την 12070 έχω ορισμένα "προβληματάκια". Μετά από reset η ένδειξη μπαταρίας είναι 1 μέρα και 13 ώρες ακόμα, μετά από καμιά εβδομάδα, χωρίς καμία αλλαγή πέφτει στην 1 μέρα και 1 ώρα. Έχω επίσημο developer account, το ξεκλειδώνω με τον επίσημο τρόπο της MS και τρελαίνεται περισσότερο. Σήμερα από περιέργεια δεν το έκλεισα την νύχτα, το βάζω flight mode και μειώθηκε η μπαταρία 10% σε 6 ώρες. Όταν είχα κάνει το update, είχε κρατήσει ένα full backup το zune νομίζω. Θα το επαναφέρω, και αν μου κατέβει και firmware version θα προσπαθήσω να κάνω ξανά αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζει μια καινούρια; 5 Ευρώ έχει. Η διαδικασία είναι απλή, μερικά δευτερόλεπτα θέλει για να μεταφερθεί από την μία στην άλλη.

 

την αγορασε την καρτα, απλα της ειπε ο γερμανος οτι δεν εχει το προγραμμα να περασει τις επαφες απο την μια στην αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές που ειναι αποθηκευμένες;δοκίμασε να τις εχεις αποθηκευμένες και στην κάρτα σιμ και στο κινητό και επανέλαβε την διαδικασία δεν ξέρω με σιγουριά από που τις τραβάει για αυτό λέω μήπως πετύχει έτσι δεν είμαι σίγουρος μπορεί να λέω βλακείες αλλά δοκίμασε
Link to comment
Share on other sites

την αγορασε την καρτα, απλα της ειπε ο γερμανος οτι δεν εχει το προγραμμα να περασει τις επαφες απο την μια στην αλλη.

 

αν δεν γινετε να τις μεταφερει μεσω της εφαρμογης της νοκια,

ας τις βαλει ολες στι σιμ, μετα να βαλει την σιμ σε καποιο android κινητο και να τις συγχονισει σε google ή hotmail/live λογαριασμο.

αλλα τωρα δεν ξερω αν θα μπορει να το κανει μιας και η καρτα εχει απενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Oι επαφές παραμένουν στη sim και αφού έχει απενεργοποιηθεί :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω αναβαθμίσει στην 12070, και η διαφορα είναι,.. τεράστια! Είχα από τα πρώτα κινητά

που είχαν το πρόβλημα με την μπαταρία. Στην προηγούμενη αναβάθμιση απλά είχε διορθωθεί

η ένδειξη της φόρτισης στο diagnostic, και απο 66000% ειχε γίνει νορμάλ, και είχα απογοητευτεί

Όμως, πλεον, με την 12070,... έχω άλλο κινητό, χθες έπαιζα όλη μέρα, wifi, κλήσεις, άνοιγμα

λογαριασμών, διόρθωση επαφών, φωτογραφίες, κτλ,... και δεν έλεγε να τελείωσει! Νομίζω πως

παραπάνω δε θα κρατούσε μόνο εαν κάποιος προσπαθούσε να εξαντλήσει εσκεμμένα την μπαταρία.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως, αναγκάστηκα να περάσω χειροκίνητα όλες μου τις επαφές,

και ενώ αναγράφω σωστά την ημερομηνία γενεθλίων (μεσα στην καρτέλα της κάθε επαφής), στο

ημερολόγιο, ορισμένες επαφές τις εμφανίζει να έχουν γενέθλια μία ημέρα νωρίτερα!? Τονίζω πως ορισμένες,

άλλες παρουσιάζονται σωστά! Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό? Υπάρχει τρόπος να το

διορθώσουμε?

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Λετε να παω για hard reset?

γιατι βλεπω πολυ μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας σε αλλους χρηστες.

πειτε μου λιγο την διαδικασια στα wp

 

πχ εμενα ειναι τωρα στο 76% και μου λεει estimated time remaining : 14 hours

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα λεω να παω στο τοπικο Nokia Care για να δω το θεματακι με την οθονη που ακουγεται. Πηρα στα κεντρικα πριν λιγο τηλεφωνο και μου ειπαν πως πρωτη φοραν το ακουν αυτο πραγμα που δεν πιστευω.
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα λεω να παω στο τοπικο Nokia Care για να δω το θεματακι με την οθονη που ακουγεται. Πηρα στα κεντρικα πριν λιγο τηλεφωνο και μου ειπαν πως πρωτη φοραν το ακουν αυτο πραγμα που δεν πιστευω.

 

τι θεματακι;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παω για hard reset?

γιατι βλεπω πολυ μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας σε αλλους χρηστες.

πειτε μου λιγο την διαδικασια στα wp

 

πχ εμενα ειναι τωρα στο 76% και μου λεει estimated time remaining : 14 hours

 

Να κάνεις μία επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων πρώτα...

Όσοι λέτε πως ξεπερνάτε τις 2 μέρες, έχετε την διακίνηση δεδομένων ανοιχτή;

Link to comment
Share on other sites

τι θεματακι;

 

δες εδω το ποστ μου

Να κάνεις μία επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων πρώτα...

Όσοι λέτε πως ξεπερνάτε τις 2 μέρες, έχετε την διακίνηση δεδομένων ανοιχτή;

 

εγω οχι, μονο οταν το χρειαζομαι

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...