Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα το update και ολα καλα οσον αφορα το λογισμικό.. Τι πρέπει να κάνω τώρα για να περαστουν οι χαρτες v.2??

kαι εγω ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι, περασα την ανανεομενη εκδοση αλλα παρολο που κατεβασα νεους χαρτες ελλαδος (ηταν 127ΜΒ αντι για 90κατι που ηταν πριν) δεν εχει αναβαθμιστει σε εκδοση (2) ..ειναι ακομη στην (1.χ.χ..)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο marketplace

nokia drive update

+

nokia maps update

 

σε εμενα μονο τους χαρτες της Ελλαδας εκανα update

κατι αλλους που ειχα δεν γινονταν update.

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! και μενα δουλευουν οι χαρτες οφφλινε πλεον!

πηρε κατι το ματι μου οτι υπαρχει βελτιωση στην καμερα με την προσθεση του πανοραματος...πως το ενεργοποιουμε αυτο?

επισης, οσοι την εχετε πανω απο μια μερα την νεα εκδοση.. βλεπετε οντως διαφορα στην αυτονομια ε?

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! και μενα δουλευουν οι χαρτες οφφλινε πλεον!

πηρε κατι το ματι μου οτι υπαρχει βελτιωση στην καμερα με την προσθεση του πανοραματος...πως το ενεργοποιουμε αυτο?

επισης, οσοι την εχετε πανω απο μια μερα την νεα εκδοση.. βλεπετε οντως διαφορα στην αυτονομια ε?

 

κατεβαζεις την εφαρμογη

nokia creative studio

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! και μενα δουλευουν οι χαρτες οφφλινε πλεον!

πηρε κατι το ματι μου οτι υπαρχει βελτιωση στην καμερα με την προσθεση του πανοραματος...πως το ενεργοποιουμε αυτο?

επισης, οσοι την εχετε πανω απο μια μερα την νεα εκδοση.. βλεπετε οντως διαφορα στην αυτονομια ε?

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ απλα

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΡΑΣΤΙΑ απλα

σημερα το βραδυ θα εχει την 1η φορτιση του με την νεα εκδοση

θα γραψω εντυπωσεις αυριο το βραδυ :) ευελπιστω σε ομορφη αυτονομια!

 

edit:

μετα απο λιγο ψαξιμο online ειδα πως τρεχοντας το diagnostics για την μπαταρια θα πρεπε να εχω μια ενδειξη

για τα mah της μπαταριας η οποια δεν θα πρεπε να ναι κατω απο 1000.. εμενα παντως δεν μου βγαζει καμια

ενδειξη για τα mah, μου βγαζει αυτο:

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/2012-03-21110635.png

 

λειπει και σε καποιον αλλον η ενδειξη των mah η εγω ημουν ο τυχερος?

Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε εδώ να δείτε και την δική μου άποψη για το Lumia 800 , το έχω λατρέψει αυτό το τηλέφωνο ! http://goo.gl/pjSMQ
ck
Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ θα εχει την 1η φορτιση του με την νεα εκδοση

θα γραψω εντυπωσεις αυριο το βραδυ :) ευελπιστω σε ομορφη αυτονομια!

 

edit:

μετα απο λιγο ψαξιμο online ειδα πως τρεχοντας το diagnostics για την μπαταρια θα πρεπε να εχω μια ενδειξη

για τα mah της μπαταριας η οποια δεν θα πρεπε να ναι κατω απο 1000.. εμενα παντως δεν μου βγαζει καμια

ενδειξη για τα mah, μου βγαζει αυτο:

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/2012-03-21110635.png

 

λειπει και σε καποιον αλλον η ενδειξη των mah η εγω ημουν ο τυχερος?

 

Eγώ έχω κανονικά την ένδειξη mAh...

Δείχνει μάλιστα την συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας, κι αυτή που απομένει τώρα...

Αλλά στο Current (Discharging) μου δείχνει σχεδόν το διπλάσιο νούμερο από ότι εσένα...

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω κανονικά την ένδειξη mAh...

Δείχνει μάλιστα την συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας, κι αυτή που απομένει τώρα...

Αλλά στο Current (Discharging) μου δείχνει σχεδόν το διπλάσιο νούμερο από ότι εσένα...

οποτε μολις ακουσα και καλα και κακα νεα χαχα..

δεν ξερω γιατι δεν μου το δειχνει εμενα, ισως επειδη ειναι ακομη στην 1η φορτιση και θελει να κανει κανεναν ολοκληρωμενο κυκλο για να εχει αποψη χαχα.. βασικα αφου σου βγαζει μεγαλυτερο αριθμο καταναλωσης τοτε λογικα θα εχεις περισσοτερες ανοιχτες εφαρμογες στο background (αυτο μου ρχεται ως 1η ιδεα στο μυαλο..εκτος και αν δεν εχεις κανει την αναβαθμιση στην καινουργια εκδοση.. πριν την αναβαθμιση και μενα μου εδειχνε ολες τις πληροφοριες κανονικα αλλα με αρκετα μεγαλυτερη καταναλωση)

Link to comment
Share on other sites

η νέα αναβάθμιση έχει έρθει στην Ελλάδα?

αποτι ξερω οχι official, την περνας manual

επισης πηρα τηλ στο Νοκια Care και τους εκανα μια ερωτηση για την μπαταρια..

και μου λενε να παω απο κει να μου την περασουν αυτοι την "ενημερωση"..και πως θα παρει 1 ωρα αν ολα οκ αλλα

υπαρχει και ενδεχομενο να χρειαστει να σταλει στην Αθηνα το οποιο αν γινει θα κανει εως και 20 μερες

να μου επιστραφει το κινητο (δεν τους ειπα οτι την εχω περασει μονος μου...20 μερες..ακους εκει..για 10

λεπτα υποθεση να μεινεις κοντα ενα μηνα χωρις το Lumiaκι..:lol:)

Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

οποτε μολις ακουσα και καλα και κακα νεα χαχα..

δεν ξερω γιατι δεν μου το δειχνει εμενα, ισως επειδη ειναι ακομη στην 1η φορτιση και θελει να κανει κανεναν ολοκληρωμενο κυκλο για να εχει αποψη χαχα.. βασικα αφου σου βγαζει μεγαλυτερο αριθμο καταναλωσης τοτε λογικα θα εχεις περισσοτερες ανοιχτες εφαρμογες στο background (αυτο μου ρχεται ως 1η ιδεα στο μυαλο..εκτος και αν δεν εχεις κανει την αναβαθμιση στην καινουργια εκδοση.. πριν την αναβαθμιση και μενα μου εδειχνε ολες τις πληροφοριες κανονικα αλλα με αρκετα μεγαλυτερη καταναλωση)

 

Στις πληροφορίες της συσκευής γράφει:

Αριθμός ΛΣ: 7.10.8107.79

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.24863.8107.11501

 

Αυτό είναι το τελευταίο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες της συσκευής γράφει:

Αριθμός ΛΣ: 7.10.8107.79

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.24863.8107.11501

 

Αυτό είναι το τελευταίο ή όχι;

 

αυτη ειναι η τελευταια --> 1600.2487.8107.12070

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες της συσκευής γράφει:

Αριθμός ΛΣ: 7.10.8107.79

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.24863.8107.11501

 

Αυτό είναι το τελευταίο ή όχι;

και μερικες σελιδες πισω καποιο παιδι εχει κανει post εναν οδηγο για το πως να τη περασεις

edit: στον βρηκα: http://nokiainnovation.com/2012/03/guide-how-to-get-the-latest-lumia-800-update-now/

Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

βασικα και αλλοι δεν εχουν την ενδειξη της μπαταριας,

τωρα δεν ξερω αν αυτο ειναι προβλημα η οχι

η μπαταρια μετα το update γινεται 1439 mAh

 

επισης ενα προβλημα που δεν εχει φτιαξει ειναι το wifi σε κατασταση κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

βασικα και αλλοι δεν εχουν την ενδειξη της μπαταριας,

τωρα δεν ξερω αν αυτο ειναι προβλημα η οχι

η μπαταρια μετα το update γινεται 1439 mAh

 

επισης ενα προβλημα που δεν εχει φτιαξει ειναι το wifi σε κατασταση κλειδωματος

τι προβλημα υπαρχει το wifi στην οθονη κλειδωματος? ξεσυνδεεται?

Link to comment
Share on other sites

και μερικες σελιδες πισω καποιο παιδι εχει κανει post εναν οδηγο για το πως να τη περασεις

edit: στον βρηκα: http://nokiainnovation.com/2012/03/guide-how-to-get-the-latest-lumia-800-update-now/

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό...

Για να πω την αλήθεια όμως, φοβάμαι να το κάνω καθώς το τηλέφωνο δεν το έχω ούτε μία εβδομάδα και διάβασα σε σχόλια πως μερικοί έχουν κάποια προβληματάκια και δεν είναι και σίγουρο το θέμα της εγγύησης.

Θα περιμένω μερικές μέρες μπας και γίνει διαθέσιμη επίσημη μέσω zune (ήδη στην Αγγλία διάβασα πως την δίνουν), και αν δεν την φέρουν θα δω τι θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό...

Για να πω την αλήθεια όμως, φοβάμαι να το κάνω καθώς το τηλέφωνο δεν το έχω ούτε μία εβδομάδα και διάβασα σε σχόλια πως μερικοί έχουν κάποια προβληματάκια και δεν είναι και σίγουρο το θέμα της εγγύησης.

Θα περιμένω μερικές μέρες μπας και γίνει διαθέσιμη επίσημη μέσω zune (ήδη στην Αγγλία διάβασα πως την δίνουν), και αν δεν την φέρουν θα δω τι θα κάνω...

 

εγω απο την Αγγλια απο τοτε που πειρα το nokia ποτε δεν μου ηρθε καποιο update μεχρι που την εκανα με το χερι.

και να φανταστης οτι τα ιδια αρχεια εχουν και στα nokia store.

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την Αγγλια απο τοτε που πειρα το nokia ποτε δεν μου ηρθε καποιο update μεχρι που την εκανα με το χερι.

και να φανταστης οτι τα ιδια αρχεια εχουν και στα nokia store.

 

Στο xda το διάβασα για μερικούς από Αγγλία...

Θα περιμένω μερικές μέρες και θα δώ...

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω κανονικά την ένδειξη mAh...

Δείχνει μάλιστα την συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας, κι αυτή που απομένει τώρα...

Αλλά στο Current (Discharging) μου δείχνει σχεδόν το διπλάσιο νούμερο από ότι εσένα...

άμα εχεις την συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας δεν εχεις την τελευταία αναβάθμιση για αυτό καταναλώνει και την διπλάσια ενεργεια

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...