Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω δοκιμασει καμια 15αρια απο το πρωι

τωρα κανω install το zune για να το κανω sync με outlook αναγκαστηκα :(

με το zune δ μπορείς να κανεις sync με outlook. το zune κάνει μόνο media - pictures, videos, music, podcasts.

αν δ γίνεται με το contact transfer, το πιο εύκολο είναι να τα βάλεις σε ένα google λογαρισμό. από το Ν8 διμηουργείς mail for exchange και sync τις επαφές και μετά στο Λούμια απλά σετάρεις το google και επιλέγεις να συγχρονίζει και τις επαφές.

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το update που διορθώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας βγήκε?Σας ηρθε?Κι αν ναι....κάνει δουλειά?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το update που διορθώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας βγήκε?Σας ηρθε?Κι αν ναι....κάνει δουλειά?

 

εμένα μου ήρθε ένα update αλλά δεν το έχω κάνει ακομα μιας και ριναι η πρώτη μέρα με το κινητό. Μέχρι τώρα δεν με έχει ενθουσιάσει η μπαταρία του αλλά ίσως φταίει ότι δεν το χρησιμοποιεισα σε πραγματικές συνθήκες γιατί χθες δεν βγήκα από το σπίτι και ήμουν όλη μέρα από πάνω του :ρ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

το επομενο update θα μας φτιαξει ηχο και καμερα...

 

http://pocketnow.com/windows-phone/nokia-lumia-800-battery-issue-fixed-audio-and-camera-next

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ήρθε ένα update αλλά δεν το έχω κάνει ακομα μιας και ριναι η πρώτη μέρα με το κινητό. Μέχρι τώρα δεν με έχει ενθουσιάσει η μπαταρία του αλλά ίσως φταίει ότι δεν το χρησιμοποιεισα σε πραγματικές συνθήκες γιατί χθες δεν βγήκα από το σπίτι και ήμουν όλη μέρα από πάνω του :ρ

 

η μπαταρια ετσι κι αλλιως στρωνει μετα τις πρωτες φορτισεις

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

με το zune δ μπορείς να κανεις sync με outlook. το zune κάνει μόνο media - pictures, videos, music, podcasts.

αν δ γίνεται με το contact transfer, το πιο εύκολο είναι να τα βάλεις σε ένα google λογαρισμό. από το Ν8 διμηουργείς mail for exchange και sync τις επαφές και μετά στο Λούμια απλά σετάρεις το google και επιλέγεις να συγχρονίζει και τις επαφές.

 

Τραγικο που δεν εχουν τα Lumia συγχρονισμο με Outlook μεσω προγραμματος στο pc. Στο φορουμ της ΝΟΚΙΑ εχουν φαει αγριο κραξιμο...

Και μην μου πειτε για cloud sync και ιστοριες. Οι εταιρικοι χρηστες που θελουν sync με το επαγγελματικο Outlook δεν επιτρεπεπται να ανεβαζουν δεδομενα σε cloud....

Ελπιζω να το διορθωσει αμεσα η ΝΟΚΙΑ με ή χωρις την Microsoft

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο που δεν εχουν τα Lumia συγχρονισμο με Outlook μεσω προγραμματος στο pc. Στο φορουμ της ΝΟΚΙΑ εχουν φαει αγριο κραξιμο...

Και μην μου πειτε για cloud sync και ιστοριες. Οι εταιρικοι χρηστες που θελουν sync με το επαγγελματικο Outlook δεν επιτρεπεπται να ανεβαζουν δεδομενα σε cloud....

Ελπιζω να το διορθωσει αμεσα η ΝΟΚΙΑ με ή χωρις την Microsoft

 

δυστυχως ισχυει αυτο που λες. ειναι κατι που δουλευει η microsoft αυτη τη στιγμη (τις γενικοτερες syncing και back up λειτουργιες)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το update που διορθώνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας βγήκε?Σας ηρθε?Κι αν ναι....κάνει δουλειά?

Πριν το update to full charge capacity μου έδειχνε 1503mAh και τώρα δείχνει 1519 mAh

Link to comment
Share on other sites

Γούστα και γνώμες είναι όλα.

Με τοσα κινητα που χω πάρει και πιάσει έχω πάθει απάθεια και δυσκολα ενθουσιάζομαι.

Το lumia σαν μέλος των windows mobiles για μενα αυτη την στιγμη είναι το καλύτερο,όμως,δεν με ενθουσιάζει σε κανένα αλλο τομέα πέρα απο την πολυ καλη κατασκευή του.

Το λειτουργικό είναι αρκετα φτωχό.

Οι εφαρμογές που υπαρχουν αυτη την στιγμη λίγες μπορω να Πω οτι αξιζουν.

Το scrolling στην οθονη δε μπορω να το Πω κορυφαίο,καποιες φορές δεν ρολαρει σωστά.

Η οθονη η αλήθεια είναι οτι είναι αρκετα smart,στην ουσία αν την δει καποιος απο κοντα εκτός το μαύρο,διακρίνονται ευκολα τα pixels...πολυ ευκολα όμως.Απο απόσταση όμως φαινεται πολυ καλη και ζωντανή.

Η πλοήγηση στο Ίντερνετ με οποίο προγράμμα κι αν εβαλα δε με ικανοποίησε καθόλου,αλλα κινητα είναι πολυ ανώτερα κι ας μην έχουν την λειτουργία fit to screen στον browser.

στα μηνύματα κατα την πληκτρολογηση δε με ικανοποίησε επισης,κάπως αναισθητο το tap.

Το ηχείο,μέτριο πολυ απλα.καμια σχέση με τον καλο ήχο που είχαν καποια κινητα της Nokia στο παρελθόν.

Στην ποιότητα συνομιλίας είναι καλο.

Στην λήψη wifi επισης καλο.

Επισης είναι γρήγορο,λογικό,μιας και δέν έχει τίποτα το σπουδαίο ακόμα για να επιδείξει.

Συμπέρασμα?

Κρίμα τα 520 ευρω που έδωσα για το κινητο.ειναι απο τα λίγα που έχω μετανιώσει,αλλα είχα φαγωθεί να δοκιμάσω το wm λειτουργικό.

Τωρα ξέρω πλέον οτι δε θα πάρω ξανα.

 

Εχω φαγωθει να το δοκιμασω κ γω κ να δωσω το 4s.με αυτα που εγραψες οφειλω να ομολογησω πως με εβαλες σε σκεψεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω φαγωθει να το δοκιμασω κ γω κ να δωσω το 4s.με αυτα που εγραψες οφειλω να ομολογησω πως με εβαλες σε σκεψεις...

 

Εγώ το παραγγέλνω από βδομάδα σε μαύρο :p

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμένα...Μόλις απέκτησα το Lumia 800 απο δημοπρασία στο ebay στα 320 ευρώ...Αναμένω να παραλάβω!!!:happy:
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

βλεπω μηνυματα να επαναλβανονται συνεχεια!!!!!!!!!!οχι δεν υπαρχει ακομα τροπος να μετραμε ουτε τα δεδομενα ουτε της κλησεις!!!!!!!!!!!!!ναι βγηκε αναβαθμιση που δε διορθωνει μονο τη μπαταρια αλλα και πολλα ακομα!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

βλεπω μηνυματα να επαναλβανονται συνεχεια!!!!!!!!!!οχι δεν υπαρχει ακομα τροπος να μετραμε ουτε τα δεδομενα ουτε της κλησεις!!!!!!!!!!!!!ναι βγηκε αναβαθμιση που δε διορθωνει μονο τη μπαταρια αλλα και πολλα ακομα!!!!!!!!!!!!

θα μπορουσες να εισαι πιο ευγενικος.....

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να εισαι πιο ευγενικος.....

 

ειμαι απλα με νευριαζει που κανενας δε κανει το κοπο να διαβασει 2 σελιδες πισω ας πουμε το τα θελω ολα ετοιμα δεν ειναι και το καλυτερο...ελπιζω να συμφωνεις δεν εθιξα καποιον δεν ειπα τιποτε παραπανω απο τα αυτονοητα!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απλα με νευριαζει που κανενας δε κανει το κοπο να διαβασει 2 σελιδες πισω ας πουμε το τα θελω ολα ετοιμα δεν ειναι και το καλυτερο...ελπιζω να συμφωνεις δεν εθιξα καποιον δεν ειπα τιποτε παραπανω απο τα αυτονοητα!

Οχι ενταξει δεν εθιξες κανεναν. Απλα σε ολα τα φορουμ ετσι ειναι. Παντα ρωτουνται πραγματα χιλιοαπαντημενα.

Δεν χρειαζεται να εκνευριζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απλα με νευριαζει που κανενας δε κανει το κοπο να διαβασει 2 σελιδες πισω ας πουμε το τα θελω ολα ετοιμα δεν ειναι και το καλυτερο...ελπιζω να συμφωνεις δεν εθιξα καποιον δεν ειπα τιποτε παραπανω απο τα αυτονοητα!

 

Αν έκανες τον κόπο να κοιτάξεις τις 2-3 προηγούμενες σελίδες, θα έβλεπες πως δεν υπάρχει απάντηση στο ερώτημά μου.

Από εκεί και πέρα δεν είχα τον χρόνο να ψάξω σε 30 σελίδες. Ούτως ή άλλως παρακολουθώ τακτικά το θέμα, αλλά θα μου διέφυγε το σημείο όπου απαντάται η απορία μου.

Link to comment
Share on other sites

ο δε διαφωνουμε σε κατι και δε μιλησα σε σενα προσωπικα για κατι....απλα ειπα πως δεν ειμαι αγενης και μιλησα για καποιους που το κανουν συστηματικα....σιγουρα εξαιρησε ...ελπιζω να σε ικανοποιει η διατυπωση μου...καλη συνεχεια στο θεμα μας....
Link to comment
Share on other sites

απο ποια χωρα θα σου ερθει; πολυ καλη τιμη :)

 

Απο Αγγλία το χτύπησα σε χθεσινη δημοπρασία.

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω sign in στο zune στο pc με τον hotmail.com λογαριασμό μου και επίσης τι χρειάζεται να κάνω για να έχω ασυρματό sync με το lumia 710 μου με το pc.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω sign in στο zune στο pc με τον hotmail.com λογαριασμό μου και επίσης τι χρειάζεται να κάνω για να έχω ασυρματό sync με το lumia 710 μου με το pc.

 

http://conversations.nokia.com/2012/01/24/auto-syncing-your-nokia-lumia-to-your-pc/

 

για να κανεις sign in κατεβαζεις το zune, κανεις install και πανω δεξια εχει επιλογη για να βαλεις το λογαριασμο σου

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

http://conversations.nokia.com/2012/01/24/auto-syncing-your-nokia-lumia-to-your-pc/

 

για να κανεις sign in κατεβαζεις το zune, κανεις install και πανω δεξια εχει επιλογη για να βαλεις το λογαριασμο σου

 

σε ευχαριστώ πολύ για το πρώτο..όσο για το Login δεν με αφήνει να κάνω login με hotmail.com νομίζω για ελλάδα θέλει μόνο hotmail.gr

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...