Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παδια πως γινεται να νενεργοποιω το μσν μου αλλα να μη φιανονται οι επαφες του μσν στις επαφες τηλεφωνου?ενα μαιλ βαζω και το βρισκω παντου βρε παιδια ενω στο ομνια 2 που χα μονο στην εφαρμογη μσν ειχα το μσν μου οχι παντου!επισης μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη με μσν καλη?ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση...σας το ξαναπαραθετω παιδια για πειτε μου καμια λυση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παδια πως γινεται να νενεργοποιω το μσν μου αλλα να μη φιανονται οι επαφες του μσν στις επαφες τηλεφωνου?ενα μαιλ βαζω και το βρισκω παντου βρε παιδια ενω στο ομνια 2 που χα μονο στην εφαρμογη μσν ειχα το μσν μου οχι παντου!επισης μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη με μσν καλη?ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση...σας το ξαναπαραθετω παιδια για πειτε μου καμια λυση

 

Σου έχει ήδη απαντήσει ο b16b, 2 posts κάτω από το δικό σου. Στις ρυθμίσεις των επαφών μπορείς να φιλτράρεις ποιες θες να εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, στο Skype αν και beta, οταν μιλάτε νε κάποιον και βγείτε χωρίς να το κλείσετε,

σας βγάζει offline? το ιδιο συμβαινει και στα αλλά κινητα(android,ios )?

Link to comment
Share on other sites

Το push notification δουλευει καλα;;γιατι στο heytell δε μου ερχονται notifications οταν ειναι κλειστο. Επισης οταν μου στελνει μια επαφη μηνυμα στο Facebook και ειμαι offline δε θα επρεπε να μου ερχεται ειδοποιηση στο messaging hub;;;

 

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

κάτι παράξενο...άφησα το κινητό αυτές τις μέρες με πολύ ελάχιστη χρήση και λίγο wifi κατά διαστήματα για να δω πόση μπαταρία βγάζει..τελικά στο 6% έφτασε στις 4 μέρες και 3 ώρες..το φόρτησα σήμερα το μεσιμέρι και μέχρι το απόγευμα με κανα 2 τηλ και 4-5 μηνύματα είχε φτασει προς το βραδάκυ στο 65%....απότομη πτώση δηλαδή...βέβαια πρόσθεσα 3 λογαριασμούς extra email χθες το βράδυ εκτός από τον αρχικό του windows live που έχω και έχω επίσης στους λογαριασμούς ενεργοποιημένο το fb το twitter και το linkedin..τα email όλα όταν τα πέρασα τα έβαλα στο sync να είναι manually και όχι κάθε 30 λεπτά που ήταν πριν..λέτε λοιπόν για αυτή την σημερινή απότομη πτώση του ποσοστού της μπαταρίας να φταίνει οι λογαριασμοί των extra email που πρόσθεσα?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

κάτι παράξενο...άφησα το κινητό αυτές τις μέρες με πολύ ελάχιστη χρήση και λίγο wifi κατά διαστήματα για να δω πόση μπαταρία βγάζει..τελικά στο 6% έφτασε στις 4 μέρες και 3 ώρες..το φόρτησα σήμερα το μεσιμέρι και μέχρι το απόγευμα με κανα 2 τηλ και 4-5 μηνύματα είχε φτασει προς το βραδάκυ στο 65%....απότομη πτώση δηλαδή...βέβαια πρόσθεσα 3 λογαριασμούς extra email χθες το βράδυ εκτός από τον αρχικό του windows live που έχω και έχω επίσης στους λογαριασμούς ενεργοποιημένο το fb το twitter και το linkedin..τα email όλα όταν τα πέρασα τα έβαλα στο sync να είναι manually και όχι κάθε 30 λεπτά που ήταν πριν..λέτε λοιπόν για αυτή την σημερινή απότομη πτώση του ποσοστού της μπαταρίας να φταίνει οι λογαριασμοί των extra email που πρόσθεσα?

Του εχεις περασει την καινουργια εκδοση να υποθεσω ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Του εχεις περασει την καινουργια εκδοση να υποθεσω ετσι δεν ειναι;

 

όχι φιλέ μου την .11501 έχω περιμένω να έρθει η άλλη επίσημα στην Ελλάδα.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Το push notification δουλευει καλα;;γιατι στο heytell δε μου ερχονται notifications οταν ειναι κλειστο. Επισης οταν μου στελνει μια επαφη μηνυμα στο Facebook και ειμαι offline δε θα επρεπε να μου ερχεται ειδοποιηση στο messaging hub;;;

 

Sent from my Lumia 800 using Board Express

 

Στο messaging hub εμένα μου έρχεται ειδοποίηση για μήνυμα στο FB μόνο όταν είμαι online. Αν είμαι offline μου έρχεται push από την εφαρμογή του FB. Γενικότερα από την εφαρμογή του FB μόνο push για μηνύματα έρχονται παρόλο που τα έχω επιλέξει όλα. Βασικά ούτε στο iOS, ούτε στο Android η επίσημη εφαρμογή δεν στέλνει σωστά notifications από ότι έχω καταλάβει.

Αν έχεις twitter, ο μόνος client μέχρι στιγμής που υποστηρίζει και στέλνει κανονικά push είναι το Rowi στην έκδοση που πρέπει να πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας κανω καποιες ερωτησεις εχθες πηρα λουμια πρωτη φορα με αυτο το λειτουργικο ειχα ομνια 2 αλλα καμια σχεση ομως αν και ειναι ιδια.λοιπον ρωτω δεν υποστηριζει οπερα για το διαδυκτιο?δωρεαν παιχνιδια εφαρμογες πως αν θελετε στειλτε μου προσωμικο μηνυμα για υτο επισης πως μπορω να δω σελιδες του νετ με flash player?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας κανω καποιες ερωτησεις εχθες πηρα λουμια πρωτη φορα με αυτο το λειτουργικο ειχα ομνια 2 αλλα καμια σχεση ομως αν και ειναι ιδια.λοιπον ρωτω δεν υποστηριζει οπερα για το διαδυκτιο?δωρεαν παιχνιδια εφαρμογες πως αν θελετε στειλτε μου προσωμικο μηνυμα για υτο επισης πως μπορω να δω σελιδες του νετ με flash player?

free ότι έχει το marketplace free εκτός αν είσαι developer..

Opera δεν έχει αλλά ο ιέ είναι πολύ καλός δοκίμασε και uc browser άμα θες

κατέβασε το youtube player της Microsoft για τα βιντεο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ξενερα μεγαλη παντως....πως διαγραφω παιχνιδια και εφαρμογες?επισης πειτε μου αν υπαρχει προγραμμα που να βγαζει τις διαφημισεις απο τις εφαρμογες ενω θελω να μου πειτε αν υπαρχει το nodata και στα windows phone?
Link to comment
Share on other sites

Για να διαγράψεις, πατάς παρατεταμένα πάνω στο app και επιλέγεις κατάργηση.

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα, ούτε καν για ξεκλείδωτες συσκευές.

Όχι δεν υπάρχει το nodata (και δεν υπάρχει και μετρητής δεδομένων).

 

Τις υπόλοιπες ερωτήσεις, επειδή αφορούν το λειτουργικό, κάνε τις στο θέμα του λειτουργικού, αφού κάνεις πρώτα ένα search για τα κλασικά τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ...να σε ρωτησω μηπως ξερετε πως γινετε να εμφανιζετε στο τηλεφωνο στις επαφες μονο οι τηλεφωνικες και οχι του μσν διοτι η θα εμφανιζονται μαζι η καθολου...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ...να σε ρωτησω μηπως ξερετε πως γινετε να εμφανιζετε στο τηλεφωνο στις επαφες μονο οι τηλεφωνικες και οχι του μσν διοτι η θα εμφανιζονται μαζι η καθολου...

διάβασε μια σελίδα πριν ρωτάς αυτά που μολις έχουν απαντηθεί μην βαριέσαι..

 

Το nodata τι το θές? Αφού δεν κάνει αυτόματα συνδεση όπως στα windows mobile μόνο αν ανοίξεις το data μόνος σου

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

δε βαριεμαι βρε φυσικα το διαβασα αλλα αυτο που καταφερα να κανω ειναι να μην φαινονται ουτε οι επαφες μσν ουτε τηλεφωνου ενω μετα οταν το ξαναφιαξα ξαναφαινοντουσαν και τα 2...γενικα παιδια συγγνωμη για την ασχετοσυνη μου αλλα ειναι πολυ εξελιγμενο το λειτουργικο δεν ειμαι σαν και σας που μιλατε για πολλα και διαφορα ακομα προσπαθω να προσαρμοστω στα βασικα...το nodata ηταν καλο προγραμμα αλλα αφου δε χρειαζεται τωρα παλι καλα...παρολα αυτα αγαπω νοκια λουμια ειναι τελειο:)και το λειτουργικο τωρα που το μαθαινω πολυ μπροστα με μονο μειον τις ελλειψεις του marketplace οχι σαν το ανυπαρκτο του 6.5 αλλα εχει ελλειψουλες...α και κατι αλλο μσν εφαρμογη εχει?δε τη βρηκα...ευχαριστω για τις απαντησεις και συγγνωμη αν ειναι γελοιες και αυτονοητες...
Link to comment
Share on other sites

δε βαριεμαι βρε φυσικα το διαβασα αλλα αυτο που καταφερα να κανω ειναι να μην φαινονται ουτε οι επαφες μσν ουτε τηλεφωνου ενω μετα οταν το ξαναφιαξα ξαναφαινοντουσαν και τα 2...γενικα παιδια συγγνωμη για την ασχετοσυνη μου αλλα ειναι πολυ εξελιγμενο το λειτουργικο δεν ειμαι σαν και σας που μιλατε για πολλα και διαφορα ακομα προσπαθω να προσαρμοστω στα βασικα...το nodata ηταν καλο προγραμμα αλλα αφου δε χρειαζεται τωρα παλι καλα...παρολα αυτα αγαπω νοκια λουμια ειναι τελειο:)και το λειτουργικο τωρα που το μαθαινω πολυ μπροστα με μονο μειον τις ελλειψεις του marketplace οχι σαν το ανυπαρκτο του 6.5 αλλα εχει ελλειψουλες...α και κατι αλλο μσν εφαρμογη εχει?δε τη βρηκα...ευχαριστω για τις απαντησεις και συγγνωμη αν ειναι γελοιες και αυτονοητες...

Λοιπόν άμα εχεις τα τηλεφωνα στο hotmail αλλά και το μσν με μόνο μαιλ δεν γίνεται να φαίνονται μόνο αυτές με τα νούμερα..

το καλύτερο που εχεις να κανείς ότι στον φίλο σου το Μπάμπη που τον εχεις στο μσν αλλά εχεις και το νούμερο του.. Να κανείς add το νούμερο του στη επαφή με το μσν και μετά να σβήσεις αυτή που είχες σκέτο το αριθμο

 

Έτσι θα εχεις και τι φωτο του από το μσν και τα νεα του από εκεί και άμα συνδεσεις και το Facebook του Μπάμπη σε αυτή την επαφή θα εχεις όλα τα νεα του και τις φωτο του

 

Μσν δεν θές.. Πας στο messaging tile σσλτην εναρξη μετά πατάς τον ανθρωπάκι πατάς διαθέσιμος και κανείς slide αριστερα εκεί βλέπεις πιοι είναι online και στο μσν και στο Facebook και τους μιλας

 

Επίσης άλλος τροπος πας στις επαφές βρισκεις τον πρπηγουμενο Μπάμπη.. Και πατάς sms+συνομιλία μετά πατοντας τα βελάκια αλλάζεις από and σε messenger η factebook chat και σου λέει αν είναι online και σε πιο από αυτα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις σας καποια θηκη περαν της ορίτζιναλ που ειχε μεσα; σκεφτομαι να παρω μια απο eBay αλλα εχω εντυπωσει οτι μπροστα στη δικη του θηκη ολες θα φαίνονται "άθλιες"
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια δε μου δουλευουν ορισμενα live tiles πχ weather και πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να ανανεωθει

το people hub/me tile δουλευει μια χαρα αλλα οτι εφαρμογη καιρου εχω δοκιμασει δεν κανει Update ενω παλια εκανε.

 

τι μπορει να φταιει;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια δε μου δουλευουν ορισμενα live tiles πχ weather και πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να ανανεωθει

το people hub/me tile δουλευει μια χαρα αλλα οτι εφαρμογη καιρου εχω δοκιμασει δεν κανει Update ενω παλια εκανε.

 

τι μπορει να φταιει;

 

Η εφαρμογή.

 

Κοίταξε στις ρυθμίσεις ποτε κάνει update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις σας καποια θηκη περαν της ορίτζιναλ που ειχε μεσα; σκεφτομαι να παρω μια απο eBay αλλα εχω εντυπωσει οτι μπροστα στη δικη του θηκη ολες θα φαίνονται "άθλιες"

 

Απλά για να είναι προστατευμένο το τηλέφωνο, την 1η μέρα πήρα μία pouch σχεδιασμένη για SGS2, στην οποία χωράει και κρατιέται το lumia μόνο αν του έχω την λαστιχένια πλάτη.

Πέρασα από 2 nokia care καθώς έψαχνα για την αυθεντική CP-572 αλλά μου είπαν πως δεν την έχουν φέρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα.

Στην οθόνη κλειδώματος μας δείχνει τις εκδηλώσεις του ημερολογίου.

Για παράδειγμα σήμερα εμφανίζει "Επέτειος της Επανάστασης Ολοήμερη".

Αυτό που είδα όμως είναι ότι στου αδερφού μου το Lumia 800 εμφανίζει και τα γενέθλια των επαφών του facebook και τα event, ενώ εμένα εμφανίζει μόνο τα event και όχι τα γενέθλια.

 

Στο ημερολόγιο ----->Ρυθμίσεις

είναι όλα στο ΟΝ

και κάτω κάτω που έχει 2 κουτάκια για ΤΙΚ, είναι τικαρισμένο το "εμφάνιση εκκρεμών εργασιών στο ημερολόγιο"

ενώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟ το "να εμφανίζονται μόνο οι εκδηλώσεις του FB στις οποίες έχω απαντήσει"

 

Τις ίδιες ακριβώς επιλογές όμως έχει και το lumia 800 του αδερφού αλλά σε εκείνο δουλεύει σωστά.

 

Τι φταίει? Έχει να κάνει με κάποιο sync που δεν έχει γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα.

Στην οθόνη κλειδώματος μας δείχνει τις εκδηλώσεις του ημερολογίου.

Για παράδειγμα σήμερα εμφανίζει "Επέτειος της Επανάστασης Ολοήμερη".

Αυτό που είδα όμως είναι ότι στου αδερφού μου το Lumia 800 εμφανίζει και τα γενέθλια των επαφών του facebook και τα event, ενώ εμένα εμφανίζει μόνο τα event και όχι τα γενέθλια.

 

Στο ημερολόγιο ----->Ρυθμίσεις

είναι όλα στο ΟΝ

και κάτω κάτω που έχει 2 κουτάκια για ΤΙΚ, είναι τικαρισμένο το "εμφάνιση εκκρεμών εργασιών στο ημερολόγιο"

ενώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟ το "να εμφανίζονται μόνο οι εκδηλώσεις του FB στις οποίες έχω απαντήσει"

 

Τις ίδιες ακριβώς επιλογές όμως έχει και το lumia 800 του αδερφού αλλά σε εκείνο δουλεύει σωστά.

 

Τι φταίει? Έχει να κάνει με κάποιο sync που δεν έχει γίνει?

 

 

Kι εγώ τις δικές σου ρυθμίσεις έχω κι επίσης δεν βλέπω τα γενέθλια του FB...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω μεταφερει τις επαφες που ειχα σε Sony Ericsson Aino στον υπολογιστη και μου τις αποθηκευσε στα εγραφα μου σε μορφη outlook pst ειναι 480 και οταν με ενα προγραμμα ανοιξα το αρχειο ειδα μονο ονοματα μεσα?Εγω θελω να τις μεταφερω στο Lumia 800 αυτο γινεται με το προγραμμα Zune και πως ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απλά για να είναι προστατευμένο το τηλέφωνο, την 1η μέρα πήρα μία pouch σχεδιασμένη για SGS2, στην οποία χωράει και κρατιέται το lumia μόνο αν του έχω την λαστιχένια πλάτη.

Πέρασα από 2 nokia care καθώς έψαχνα για την αυθεντική CP-572 αλλά μου είπαν πως δεν την έχουν φέρει ακόμα.

βρηκα αυτην που θες. σε καφε και σε ασπρο χρωμα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτην που θες. σε καφε και σε ασπρο χρωμα

 

Thanks man!

Τις έχω βρει κι εγώ, και σε ελληνικά μαγαζιά που προφανώς κάνουν παραεισαγωγές. Η Nokia όμως θα φέρει την μαύρη, γι αυτό περιμένω... :)

Ζελατίνη στην οθόνη λέτε να θέλει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...