Jump to content

Iphone 4S vs Motorola RAZR


 Κοινοποίηση

Ποιό από τα 2 θα αγοράζατε?  

130 members have voted

  1. 1. Ποιό από τα 2 θα αγοράζατε?

    • Iphone 4s
      33
    • Motorola RAZR
      97


Recommended Posts

Να περασεις αρχεια απο το pc στο κινητο χωρις αναγκη itunes?

 

Να χρησιμοποιησω καποια αλλη εφαρμογη πλην της ενσωματωμενης για μουσικη, φωτογραφιες κλπ κλπ

 

Να χρησιμοποιω τους δικους μου ηχους κλησης χωρις να χρειαζεται να κανω ολοκληρη διαδικασια

 

Να εχω πληρη δυνατοτητα διαμορφωσης του κινητου μου. Να μπορω να αλλαξω ολο το μενου και να το προσαρμοσω οπως μου αρεσει...

 

Και πολλα πολλα αλλα.

δεν χρειαζεται το itunes για ολα τα αρχεια. φωτογραφιες περνας και χωρις itunes.

 

αν εχεις αλλη εφαρμογη θα σου παιζει καλυτερα την μουσικη ή θα δειχνει αλλιως τις φωτογραφιες δηλ?

 

για ηχους κλησεις δεν ξερω γουστα ειναι αλλα εχει παψει να θεωρειτε must να βαρανε τα κινητα και να ακουγονται τραγουδια. εχω να ακουσω πολυ καιρο τηλεφωνο να βαραει με μουσικη.αλλα γουστα ειναι αυτα.

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικα ολα αυτα για να απορριψεις ενα τηλεφωνο και να λες μπορεις να κανεις ολα αυτα. σιγα το πραμα.

εμενα προσωπικα μου την σπαει αφανταστα οτι αν το εχεις κλειστο το iphone δεν βαραει το ξυπνητηρι και πρεπει να το εχω ανοιχτο ολη την νυχτα και να τρωω στην μαπα ολη την ραδιενεργεια..

μου την σπαει που εχει micro sim και αν μου αδειασει η μπαταρια δεν μπορω να την βαλω σε αλλο τηλεφωνο να κανω την δουλεια μου.

μου την σπαει που αμα πεσει κατω θα γινει σκονη και θρυψαλα ενω αλλα δεν θα παθουν τιποτα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν χρειαζεται το itunes για ολα τα αρχεια. φωτογραφιες περνας και χωρις itunes.

 

αν εχεις αλλη εφαρμογη θα σου παιζει καλυτερα την μουσικη ή θα δειχνει αλλιως τις φωτογραφιες δηλ?

 

για ηχους κλησεις δεν ξερω γουστα ειναι αλλα εχει παψει να θεωρειτε must να βαρανε τα κινητα και να ακουγονται τραγουδια. εχω να ακουσω πολυ καιρο τηλεφωνο να βαραει με μουσικη.αλλα γουστα ειναι αυτα.

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικα ολα αυτα για να απορριψεις ενα τηλεφωνο και να λες μπορεις να κανεις ολα αυτα. σιγα το πραμα.

εμενα προσωπικα μου την σπαει αφανταστα οτι αν το εχεις κλειστο το iphone δεν βαραει το ξυπνητηρι και πρεπει να το εχω ανοιχτο ολη την νυχτα και να τρωω στην μαπα ολη την ραδιενεργεια..

μου την σπαει που εχει micro sim και αν μου αδειασει η μπαταρια δεν μπορω να την βαλω σε αλλο τηλεφωνο να κανω την δουλεια μου.

μου την σπαει που αμα πεσει κατω θα γινει σκονη και θρυψαλα ενω αλλα δεν θα παθουν τιποτα.

 

Ναι, δεν είναι τελικά τόσο σημαντικά όλα αυτά, γι αυτό είχα και εγώ Iphone λίγους μήνες πιο πρίν, και εξακολουθώ να έχω ipad2.

Όμως κάποια είναι κάπως ενοχλητικά.

Για τους ήχους κλήσης, δεν λέω να παίζει Βέρτη όταν με παίρνουν τηλ. :p αλλά έναν ήχο της προκοπής θα τον ήθελα. Αυτοί οι προεγκατεστημένοι είναι χάλια.

Για τις φώτο και τη μουσική, ναι, υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο android με τελείως διαφορετικό interface η κάθε μια. (όπως και στο pc βέβαια).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται το itunes για ολα τα αρχεια. φωτογραφιες περνας και χωρις itunes.

 

αν εχεις αλλη εφαρμογη θα σου παιζει καλυτερα την μουσικη ή θα δειχνει αλλιως τις φωτογραφιες δηλ?

 

για ηχους κλησεις δεν ξερω γουστα ειναι αλλα εχει παψει να θεωρειτε must να βαρανε τα κινητα και να ακουγονται τραγουδια. εχω να ακουσω πολυ καιρο τηλεφωνο να βαραει με μουσικη.αλλα γουστα ειναι αυτα.

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικα ολα αυτα για να απορριψεις ενα τηλεφωνο και να λες μπορεις να κανεις ολα αυτα. σιγα το πραμα.

εμενα προσωπικα μου την σπαει αφανταστα οτι αν το εχεις κλειστο το iphone δεν βαραει το ξυπνητηρι και πρεπει να το εχω ανοιχτο ολη την νυχτα και να τρωω στην μαπα ολη την ραδιενεργεια..

μου την σπαει που εχει micro sim και αν μου αδειασει η μπαταρια δεν μπορω να την βαλω σε αλλο τηλεφωνο να κανω την δουλεια μου.

μου την σπαει που αμα πεσει κατω θα γινει σκονη και θρυψαλα ενω αλλα δεν θα παθουν τιποτα.

 

Για ξυπνητήρι το βάζεις σε λειτουργία πτήσης και δεν τρως ραδιενέργεια και με το android που είχα το ίδιο έκανα.Αλλά η αλήθεια είναι ότι είσαι πολύ εξαρτημένος από το itunes.

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω εγώ κάτι που αναφέρθηκε πριν, αλλά περνάει στο ντούκου από χρήστες iphone είτε γιατί δεν τους ενδιαφέρει (προσωπικό θέμα αυτό) είτε γιατί δεν είχαν ποτέ αυτή την επιλογή και όταν δεν είχες ποτέ κάτι δε σου λείπει κιόλας. Κάποιος που δεν έχει δοκιμάσει ποτέ του σοκολάτα δεν θα του έρθει ποτέ και η επιθυμία (τραβηγμένο παράδειγμα :P ).

Εγώ ας πούμε θέλω να έχω άμεσα κάποιες επιλογές

1) Οπτικές: με το που ανοίξω το κινητό, πριν καν το ξεκλειδώσω ισως, να ενημερωθώ για 5 πράγματα που ενδιαφέρουν εμένα. Από το πιο απλό (ώρα) μέχρι κάτι πιο σύνθετο όπως τον καιρό, ποιες επαφές μου γιορτάζουν/έχουν γενέθλια, πρόβλεψη διάρκειας της μπαταρίας με την τρέχουσα χρήση κλπ κλπ. Αυτά που θα επιλέξω εγώ.

2) Χρηστικότητα: Δεν θέλω να κάνω 5 κινήσεις για να ανοίξω το wifi ή κάτι που χρησιμοποιώ συχνά. Θέλω να βάλω shortcut και να το έχω εκεί που με βολεύει και όπως με βολεύει.

3) Προσωπικό γούστο: Δεν θέλω να ανοίγω το κινητό και να έχω μια παραφορτωμένη οθόνη με 20 εικονίδια. Θέλω να βλέπω και το αγαπημένο μου wall papper (άσχετα αν αλλάζει κάθε βδομάδα). Στο android ένα εικονίδιο δε σημαίνει ότι κάνει μόνο ένα πράγμα. Παράδειγμα οι launcher που άλλο πράγμα είναι να πατήσεις σε ένα εικονίδιο και άλλο να κάνεις ένα swipe του εικονιδίου προς τα πάνω.

4) Ρουτίνα: Τη βαριέμαι και κάθε 10 μέρες το κινητό μου έχει διαφορετική όψη, κρατώντας πάντα τις δικές μου επιλογές που μένουν σταθερές.

 

Για μένα τα παραπάνω δεν είναι ένα απλό + στη λίστα με τα θετικά και τα αρνητικά που περιγράφεται από τη λεξούλα "παραμετροποίηση". Είναι όλη η ουσία του προσωπικού μου κινητού. Και πιστεύω πως οι περισσότεροι android χρήστες γιαυτό το έχουν αγαπήσει.

Δεν θα μπω σε μεγαλύτερη λεπτομέρεια και σε άλλα θέματα όπως itunes, notification system κλπ γιατί θα βγω τελείως εκτός

 

Δε σημαίνει πως αυτός που διαφωνεί με τα παραπάνω είναι λάθος. Μπορεί το UI που έχει φτιάξει η apple να είναι το ιδανικό για εκείνον. Απλά δεν είμαστε όλοι ίδιοι κι ο καθένας έχει άλλες ανάγκες.

Για τα παραπάνω λοιπόν εγώ δια διάλεγα όπως έχω ξαναπεί το Razr.

 

Εδώ να πω πως μου φαίνεται λίγο ανούσια η ερώτηση iphone ή razr. Και τα δύο είναι πολύ καλά τηλέφωνα αλλά πολύ πολύ διαφορετικά. Είναι σα να λες mercedes slk ή VW Touareg. Θεωρώ πως πρώτα πρέπει να επιλέξει android ή iOs και μετά να επιλέξει τηλέφωνο. Άλλωστε είμαι σίγουρος πως όλοι απάντησαν στη δημοσκόπηση με γνώμονα το λειτουργικό που τους αρέσει και όχι τα δύο αυτά τηλέφωνα. Αν πάλι η σύγκριση γίνεται γιατί είναι και τα δύο από ποιοτικά υλικά το iphone είναι πιο ποιοτικό, το rarz πιο ανθεκτικό (πάλι κινούνται σε διαφορετικό μήκος κύματος).

 

Τέλος αν το θέμα είναι η εμφάνιση και η ομορφιά, σίγουρα το θέμα είναι υποκειμενικό, αλλά μη γελιέστε. Το iphone θα είναι πάντα το πιο ωραίο τηλέφωνο. Όχι μόνο γιατί είναι ωραίο (πράγματι είναι) αλλά και γιατί είναι trend (τάση). H ομορφιά πάντα ακολουθούσε την τάση της εποχής. Και τώρα την τάση τον ορίζει το iphone. Δεν είναι τρελός ο κόσμος που πριν 10 χρόνια φορούσε γυαλιά ocley μάσκα και τώρα αν δούμε κάποιον γελάμε μαζί του...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσέγγιση και χωρις τον γνωστο φανατισμό που συνοδεύει τα vs.

Μεχρι πριν λίγους μήνες όλα αυτα γίνονταν απο ένα jailbrocken iPhone και κανεις μας δεν το βαριοτανε.

Το iOS 5 περιεχει ένα 5% όσων κάναμε με JB και μας ξεγελασε ώστε να το περάσουμε και να μείνουμε χωρις αυτες τις δυνατότητες.

Μεχρι τον Ιούνιο που είχα το iPhone μου JB δεν το βαριομουν ούτε μου έλειπε κάτι εκτός απο το μέγεθος της οθόνης που μόνο η blackberry και iPhone κρατούν σταθερά κάτω απο τις 4" ιντσες. Και καλα το ΒΒ ειναι αμιγώς επαγγελματικό, το iPhone απο που κι ως που? α ξέχασα την ΝΟΚΙΑ αλλα κι αυτη ετοιμάζεται να τις ξεπεράσει.

Πραγματικα δεν είχα καταλάβει ως τότε οτι το JB με κρατούσε. Το άφησα όταν ασχολήθηκα με τις beta iOS και κάπου ξεχάστηκα αφου καθε 10 μέρες είχαμε νεα beta με κάποιες προσθήκες.

 

Πλέον το JB ειναι παρελθόν. Μετα απο 3 μήνες ανακοινώνεται οτι ειναι κοντα στο untethered για το i4 που σημαίνει 4 μήνες για το προηγούμενο μοντέλο και άγνωστο για το νέο. Για μένα αυτο σημαίνει τέλος το jB και μια μεγάλη μερίδα fan να μετακινούνται σε android συσκευές. Φυσικα ειναι μικρο ποσοστο αλλα όχι ευκαταφρόνητο.

Μαζι με το i4 επιχειρήθηκε να καθιερωθεί απο τους super fan μια τάση υπέρ του no JB iPhone. Όλοι κάπου επιρεασθηκαμε αλλα αποδείχθηκε πόσο λίγο ειναι το iPhone χωρις όλα αυτα που προσφέρει το Cydia.

 

Να προσθέσω ότι μετά από μια βόλτα στο thread του iPhone 4s απογοητεύτηκα τελείως.

Μόνο αναφορές για προβλήματα υπάρχουν.

Τραγικό για μια συσκευή που απλά βελτιώθηκαν κάποια πράγματα στο hardware της.

Και μιλάμε για 3 μήνες μετά την κυκλοφορία της.

Κάποτε κατηγορούσα την Samsung γι αυτό. Οι Κορεατες όμως διόρθωσαν τα οποία μικροπροβλήματα στο sgs2 με την πρώτη αναβάθμιση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Eγω εδω και 1,5 εβδομαδα εχω περασει απο iphone 4 16gb σε motorola razr, οταν το ειδα ξετρελαθηκα με την εμφανιση, και την ποιοτητα κατασκευης του, και το πηρα με κλειστα ματια.

Μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα, δεν κολαει, του εχω πιει το αιμα και τα καταφερνει περιφημα.

Δυστηχως ομως το ios ειναι πολυ πιο μπροστα, μου λειπει το λειτουργηκο της aple ειναι η αληθεια.

Και επισης στα μειον του μοτο ειναι η μπαταρια του 1,5 μερα με το ζορι, ενω το μηλο 2-2,5 μερες.

Αλλα χαλαλι, καψουρα ειναι αυτη. Ελπιζω με το ice cream να διορθωθουν αυτες οι χαζομαριτσες.:D

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν θα μπορουσα να αλλαξω την ψηφο μου θα το ειχα κανει,στην αρχη νομιζα οτι το razr θα ειναι κατι εξαιρετικο....μπαααααααααααα,δεν εχω κολλημα με τις μεγαλες και pixeloeidis οθονες.....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με τo milestone, η motorola με εκανε υποστηρικτή της. Μιας και εγώ βρίσκομαι σε αντίστοιχο δίλημμα,(όπως και όταν πηρα το milestone ήμουν μεταξύ αυτου και του 3gs) πιθανοτατα στο razr θα καταλήξω. :)
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

2) Χρηστικότητα: Δεν θέλω να κάνω 5 κινήσεις για να ανοίξω το wifi

το βλεπω συχνα εδω μεσα αυτο. μπορεις να μου πεις ποιες ειναι αυτες οι 5 κινησεις που κανεις σε ενα iphone για να ανοιξεις το wifi? ή εμενα με κοροιδεψαν και δεν εχω iphone ή εσεις δεν εχετε πιασει ποτε. και η πλακα ειναι οτι το περνουν τα παπαγαλακια και το πετανε αρκετα συχνα εδω μεσα. μην λετε οτι ναναι.σιγουρα δεν μπορεις να το ανοιξεις με widget (παλι καλα) αλλα 2 ειναι οι κινησεις. δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο για να ειναι λογος να παρεις ή να μην παρεις καποιο τηλεφωνο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

το βλεπω συχνα εδω μεσα αυτο. μπορεις να μου πεις ποιες ειναι αυτες οι 5 κινησεις που κανεις σε ενα iphone για να ανοιξεις το wifi? ή εμενα με κοροιδεψαν και δεν εχω iphone ή εσεις δεν εχετε πιασει ποτε. και η πλακα ειναι οτι το περνουν τα παπαγαλακια και το πετανε αρκετα συχνα εδω μεσα. μην λετε οτι ναναι.σιγουρα δεν μπορεις να το ανοιξεις με widget (παλι καλα) αλλα 2 ειναι οι κινησεις. δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο για να ειναι λογος να παρεις ή να μην παρεις καποιο τηλεφωνο.

 

Θα απαντούσα άσχημα, αλλά κρατιέμαι.

Έγραψα μια ολόκληρη "έκθεση ιδεών" και εσύ φίλε μου καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι δεν παίρνω iphone γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το wifi με δύο κινήσεις αλλά με 5. Επίσης θα έπρεπε να καταλάβεις πως δεν μιλάω συγκεκριμένα για το wifi αλλά γενικά για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ρύθμιση μου είναι απαραίτητη.

Επίσης λέω "ότι να 'ναι" και είμαι παπαγαλάκι. ok...

Οχι, δεν είχα i-phone ΠΟΤΕ, και μάλλον γιαυτό ξέρω να μετράω τις κινήσεις που κάνω στο κινητό μου.

Γιατί προφανώς ο Αϊ-Steve σας έχει κάνει να χάσετε το μέτρημα.

Πάμε λοιπόν:

1) Κεντρικό πλήκτρο

2) Σύρε να ξεκλειδώσει

3) Ρυθμίσεις

4) wifi

5) wifi-on.

 

Οκ με ένα toggle app μειώνονται σε 4 (ουάου, και χωρίς widget).

Εγώ, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσω το τηλέφωνό μου για να ανοίξω το wifi.

Σου ξαναλέω όμως αυτό είναι μια σταγόνα στη θάλασσα που για μένα είναι οι διαφορές μεταξύ των δύο λειτουργικών.

Αν εσύ θες να κολλήσεις εκεί οκ, πάω πάσο.

 

Τώρα φίλε μου μπορείς να μου πεις εσύ ποιες είναι αυτές οι 2 κινησεις που κανεις σε ενα iphone για να ανοιξεις το wifi? Γιατί μάλλον σε κορόιδεψαν...

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντούσα άσχημα, αλλά κρατιέμαι.

Έγραψα μια ολόκληρη "έκθεση ιδεών" και εσύ φίλε μου καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι δεν παίρνω iphone γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το wifi με δύο κινήσεις αλλά με 5. Επίσης θα έπρεπε να καταλάβεις πως δεν μιλάω συγκεκριμένα για το wifi αλλά γενικά για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ρύθμιση μου είναι απαραίτητη.

Επίσης λέω "ότι να 'ναι" και είμαι παπαγαλάκι. ok...

ΟΧΙ δόξα το Θεό δεν είχα i-phone ΠΟΤΕ, και μάλλον γιαυτό ξέρω να μετράω τις κινήσεις που κάνω στο κινητό μου.

Γιατί προφανώς ο Αϊ-Steve σας έχει κάνει να χάσετε το μέτρημα.

Πάμε λοιπόν:

1) Κεντρικό πλήκτρο

2) Σύρε να ξεκλειδώσει

3) Ρυθμίσεις

4) wifi

5) wifi-on.

 

Εγώ δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσω το τηλέφωνό μου για να ανοίξω το wifi.

Οκ με ένα toggle app μειώνονται σε 4 (ουάου, και χωρίς widget). Σου ξαναλέω όμως αυτό είναι μια σταγόνα στη θάλασσα που για μένα είναι οι διαφορές μεταξύ των δύο λειτουργικών.

Αν εσύ θες να κολλήσεις εκεί οκ, πάω πάσο.

 

Τώρα φίλε μου μπορείς να μου πεις εσύ ποιες είναι αυτές οι 2 κινησεις που κανεις σε ενα iphone για να ανοιξεις το wifi? Γιατί μάλλον σε κορόιδεψαν...

 

 

Βασικά νομίζω με το να σύρεις το δάχτυλό σου πάνω από το notification area ...

Αλλά αν είναι να μαλώσετε για το ποιος ανοίγει το WiFi με τις λιγότερες κινήσεις, τότε έχετε και οι δύο πρόβλημα ...

Είναι ισάξιο επιχείρημα με το να πάρεις WP επειδή μπαίνει καλύτερα στο Facebook ... Ήμαρτον ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω με το να σύρεις το δάχτυλό σου πάνω από το notification area ...

Αλλά αν είναι να μαλώσετε για το ποιος ανοίγει το WiFi με τις λιγότερες κινήσεις, τότε έχετε και οι δύο πρόβλημα ...

Είναι ισάξιο επιχείρημα με το να πάρεις WP επειδή μπαίνει καλύτερα στο Facebook ... Ήμαρτον ....

 

Νομίζω πως από το post μου ξεκαθάρισα πως με πείραξαν οι χαρακτηρισμοί. Αν δεν έγινα κατανοητός, σίγουρα έχω πρόβλημα σύνταξης...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως από το post μου ξεκαθάρισα πως με πείραξαν οι χαρακτηρισμοί. Αν δεν έγινα κατανοητός, σίγουρα έχω πρόβλημα σύνταξης...

 

Περισσότερο αστεϊσμός ήταν :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω δεν μπορω να χειριστω καλα καλα ενα gs2,

οποτε το ραζρ εφυγε λογω μεγεθους..

το iphone εκτος flash στις ιστοσελιδες μια χαρα ειναιαπο τα best

σημερινα κινητα.

 

οποτε iphone με τα χιλια!:)

 

ηρθε η ωρα να τιμωρηθουνε οι κατασκευαστες που μεγαλωνουν το μεγεθος στις

ναυαρχιδες τους:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αντιληπτό και δεν υπάρχει θέμα φίλε μου.

 

Το προβλημα του αιφον δεν ειναι τοσο η ελλειψη φλας, οσο το γεγονος οτι το κειμενο δεν προσαρμοζεται στο μεγεθος της οθονης οταν κανει ζουμ. αυτο ειναι απιστευτη βλαξεια και πραγματικο προβλημα που δεν σε αφηνει να χαρεις τον κατα τα αλλα πολυ καλο browser.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και των δυο κινητών ( για την ακρίβεια iPhone 4 ) καμία σχέση ...... Ψηφίζω iPhone με χίλια.... Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις σε αυτη την ζωή :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και των δυο κινητών ( για την ακρίβεια iPhone 4 ) καμία σχέση ...... Ψηφίζω iPhone με χίλια.... Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις σε αυτη την ζωή :)

 

Ομοιως, αλλα εχω την αντιθετη αποψη.

Οσο για το θεμα της τιμης, στην Ελλαδα ειναι ακριβοτερο το iphone, αλλα στην Αμερικη το razr. Οποτε, τι να λεμε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως, αλλα εχω την αντιθετη αποψη.

Οσο για το θεμα της τιμης, στην Ελλαδα ειναι ακριβοτερο το iphone, αλλα στην Αμερικη το razr. Οποτε, τι να λεμε....

 

Η τιμές είναι περίπου οι ίδιες με την Ελλάδα

Δηλ το iPhone είναι πιο ακριβό

 

http://www.welectronics.com/gsm/Motorola/Motorola_DROID-RAZR2.HTML

 

http://www.popularelect.com/Apple-IPad-IPhone-IPhone-4s-Unlocked-Smartphone-s/222.htm

Link to comment
Share on other sites

Η τιμές είναι περίπου οι ίδιες με την Ελλάδα

Δηλ το iPhone είναι πιο ακριβό

 

http://www.welectronics.com/gsm/Motorola/Motorola_DROID-RAZR2.HTML

 

http://www.popularelect.com/Apple-IPad-IPhone-IPhone-4s-Unlocked-Smartphone-s/222.htm

 

 

Επειδη στην Αμερικη αγοραζουν κυριως με συνδεση, το rarz ειναι στα 199 usd , ενω το iphone στα 99 , με 2ετη συμβολαια και τα δυο. Γι αυτο ειπα οτι ειναι ακριβοτερο το razr.

Τελως παντων, εχεις καταληξει σε μια γνωμη, την οποια διαβασα και στο νημα του razr με την οποια δεν συμφωνω, ιδιως στο θεμα της ευχρηστιας.

Επισης να πω οτι τα 2 τηλεφωνα εχουν αρκετη διαφορα στο θεμα του σηματος. Δεν μιλαω για το death grip ή για την ενδειξη, αλλα για την πραγματικη ληψη, οπως την εχω διαπιστωσει σε μερη με δυσκολο σημα. Το μοτορολα ειναι πολυ καλο σαν τηλεφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Παιδια λεω να παρω το Μοτορολα Razr Maxx αλλα εχει λεει παλιο android. to 2 νομιζω.

Θα μπορω να του κανω αναβαθμιση στο τελευταιο;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...