Jump to content

Iphone 4S vs Motorola RAZR


 Κοινοποίηση

Ποιό από τα 2 θα αγοράζατε?  

130 members have voted

  1. 1. Ποιό από τα 2 θα αγοράζατε?

    • Iphone 4s
      33
    • Motorola RAZR
      97


Recommended Posts

Να σας ακούσω:D

Δηλώνω ερωτευμένος με το μοτορόλα, αλλά και το 4s είναι μια εκπληκτική συσκευή, η οποία, με όλη της την προίκα (οικοσύστημα, store κλπ) είναι ίσως συνολικά η καλύτερη πρόταση της αγοράς.

 

Πέρα από τους περιορισμούς του Ios, μη σταθούμε εκεί, εσείς τι θα διαλέγατε??

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη εύκολα το RAZR. Είναι πανέμορφο, ξυράφι, με πολύ καλό Hardware. :D

Διαλέγω το RAZR για την εξωτική του κατασκευή. Κάσα ατσάλινη με Kevlar καπάκι??? :wacko: Και Splash Guard και δεν θα έχει προβλημα με το σήμα :p και 4G (Αν και Ελλάδα άχρηστο) και όλα αυτά σε 7.1"..

Για το "οικοσύστημα" του iOS οκ και το Market πλέον έχει σχεδόν τις ίδιες εφαρμογές. Έχω και MacBook Pro 2011 και βλέπω την συνεργασία iTunes, AppStore, κλπ. Με το MotoCast πλέον, αν λειτουργεί τόσο καλά όσο έδειξε ο Sanjai προχθές στην παρουσίαση, πάει και αυτό το προτέρημα της Apple.

Οθόνη 4.3" vs 3.5": Προσωπικά μου φαίνονται λίγες πλέον και οι 3.7" του Milestone, όχι οι 3.5" του iPhone.

Επίσης, διαλέγουμε Android για τις μόντες. :D Κάποια στιγμή θα ξεκλειδωθεί ο Bootloader, όπως και στου Atrix και θα γίνει χαμός πάλι.. Εδώ κάναμε μόντες στο Milestone με κλειδωμένο bootloader..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

τι θα πει "ειναι ξυραφι"?

 

ειναι τωρα αυτο aspect του κινητου?

 

εννοειται iphone 4s

πιο μαζεμενο , καλυτερη υποστηριξη (σιγουρα), store, μεταπωληση, απροβληματιστη λειτουργια.

 

απο Motorolla το Milestone 3 ειναι απιθανο παντως (ετσι δειχνει)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι θα πει "ειναι ξυραφι"?

ειναι τωρα αυτο aspect του κινητου?

 

εννοειται iphone 4s

πιο μαζεμενο , καλυτερη υποστηριξη (σιγουρα), store, μεταπωληση, απροβληματιστη λειτουργια.

 

απο Motorolla το Milestone 3 ειναι απιθανο παντως (ετσι δειχνει)

 

Συσκευή με πάχος μόλις 7.1 χιλιοστά = "ξυράφι" :)

Και ναι είναι aspect του κινητού, γιατί το μέγεθος είναι σημαντικός παράγοντας για πολλούς. Έχεις το πιο λεπτό smarphone. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή με πάχος μόλις 7.1 χιλιοστά = "ξυράφι" :)

Και ναι είναι aspect του κινητού, γιατί το μέγεθος είναι σημαντικός παράγοντας για πολλούς. Έχεις το πιο λεπτό smarphone. :cool:

 

και επειδη εχεις το πιο λεπτο smartphone τι θα πει.

ας εχεις το δευτερο πιο λεπτο η τριτο (iphone 4)

 

εκει θα κολλησουμε, σε ενα χιλιοστο?

με τη λογικη αυτη, το Iphone ειναι και κοντυτερο και στενοτερο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έπαιρνα το motorola λόγο hardware

το 4s με διπύρηνο στα 800mz και με 512 ραμ μου φαίνεται πλέον λίγο!!!!

άσε που το razr πρέπει να έχει και την ίδια μην σου πω καλύτερη ποιότητα κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

και επειδη εχεις το πιο λεπτο smartphone τι θα πει.

ας εχεις το δευτερο πιο λεπτο η τριτο (iphone 4)

 

εκει θα κολλησουμε, σε ενα χιλιοστο?

με τη λογικη αυτη, το Iphone ειναι και κοντυτερο και στενοτερο

 

Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα φίλε thePRODIGY. Δεν είναι το Design σημαντικό για το αγοραστικό κοινό? Αν δεν ήταν, η Apple θα είχε κλείσει εδώ και χρόνια.. Για μένα είναι τεχνολογικό επίτευγμα που χώρεσαν σε μία εξαιρετική κατασκευή των 7.1" όλο το Hardware. (Όπως είναι αντίστοιχα το MacBook Air...)

Ακόμα, όπως ήδη έγραψα, δεν θέλω οθόνες μικρότερες των 3.7" πλέον.

Επίσης, είπε κανείς ότι το προτιμώ μόνο για το πάχος του?

Βλέπω και μερικά benchmarks από εδώ πχ:

http://www.anandtech.com/show/4981/motorola-droid-razr-performance-preview-improved-browser-performance

Που δείχνουν ότι ακόμα και με Android 2.3.5 είναι το πρώτο smarphone στην μία κατηγορία και δεύτερο στην άλλη. Και με το Android 4.0 θα είναι λογικά και στις 2 με ακόμα μεγαλύτερη διαφορά. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

μην τα γραφετε μονο ομως, ριξ'τε και καμια ψηφο!

 

τι το εφτιαξε ο Γιαννης το poll ? :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το motorola ειναι το μονο κινητο που με εχει αρεσει απο αυτα που εχουν βγει τα τελευταια 2 χρονια εκτος απο το iphone.

βεβαια αν δεν το δει κανεις απο κοντα δεν μπορει να πει γνωμη αλλα η πρωτη εντυπωση ηταν πολυ θετικη.

απο τιμη ξερουμε τιποτα?

Edited by ccinderella
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μην τα γραφετε μονο ομως, ριξ'τε και καμια ψηφο!

 

τι το εφτιαξε ο Γιαννης το poll ? :)

Kαλά, μη μαλώνετε, θα πάρω και τα 2.

Με το εφάπαξ ...το 2062:lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψήφισα RAZR, προσωπικά το κινητό που περιμένω εγώ είναι το Galaxy S III. Το οποίο πιθανότατα θα είναι στις 4.65'' και λοιπά κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά. Παρόλα αυτά, αν το μέγεθος της οθόνης είναι απαγορευτικό για σένα τότε η επιλογή του Droid RAZR είναι προφανής. Τα + της συσκευής:

 

  • Απίστευτη οθόνη Super Amoled με πολύ «δυνατή» ανάλυση, καλό μέγεθος και Gorilla Glass
  • Πολύ ωραίο design με συνδυασμό συμπαγής κατασκευής
  • Αναμένεται το ICS που θα του δώσει ακόμα μεγαλύτερη ώθηση σε επιδόσεις (Εξάλλου δεν έχεις ήδη i4 με iOS5; Θα πάρεις συσκευή με το ίδιο βαρετό λειτουργικό;.)
  • Επίσης στη θεωρία το RAZR θα έχει πολύ μεγαλύτερους χρόνους αυτονομίας από το i4S

 

Το μεγαλύτερο αρνητικό του i4S είναι η RAM του. Άσχετα αν τρέχει το iOS5 καλά ή όχι, στο μέλλον θα αντιμετωπίσει προβλήματα δεδομένα. Το μόνο θετικό, η μεταπωλητική αξία των iDevices. ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μοτορολα θα πω και εγω...το μηλοφωνο δεν το θεωρω και καλο...αλλα ειναι μεγαλο διλλημα...το prime η κανενα αλλο δεν σου αρεσουν?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μοτορολα θα πω και εγω...το μηλοφωνο δεν το θεωρω και καλο...αλλα ειναι μεγαλο διλλημα...το prime η κανενα αλλο δεν σου αρεσουν?

Τσου!:p

Μονο με το εξαιρετικης κατασκευης razr μπορω να αλλαξω το επισης εξαιρετικης κατασκευης iphone 4s.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω το RAZR :D καταρχην... ο σχεδιασμος :) μετα τα milestone, το μονο ανδροειδες που ξεχωριζω και μου κανει "κλικ"... ποιοτητα motorola, ανδροειδες(>ios) και τα λοιπα που αναφεραν οι απο πανω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολάκι τρελό ...

Και τα δύο έχουν φοβερή ποιότητα κατασκευής ...

 

Το μεγάλο μείον είναι η ίδια οθόνη, μέγεθος και απόδοση, για το 4s ενώ στο RAZR είναι εξαίσια, είναι πολύ ομορφότερη και πολύ πιο εύχρηστη από μέγεθος .... Αλλά έχει αυτό το τεράστιο gap γύρω από την οθόνη, λες και είναι κορνίζα :p, ενώ το δεύτερο έχει Android, πράγμα κακό, αν και θα αναβαθμιστεί στην πολύ καλύτερη ICS ...

 

I'd go for RAZR ... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ωρε παιδια?!!

 

το mighty iphone χανει σε poll??

 

βρε πως αλλαζουν οι καιροι...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αγνοείς όμως ότι οι περισσότεροι που θα αγοράσουν το iPhone δε θα μπουν σε διαδικασία αντιπαραβολής του με άλλα κινητά, αλλά θα αγοράζουν καρφί το επόμενο μοντέλο (ή το μεθεπόμενο).

 

Άρα αυτοί που ψηφίζουν σε δημοσκοπίσεις είναι είτε η μικρή μειοψηφία που βάζει και άλλες επιλογές στη διαδικασία αγοράς είτε δεν είναι κάτοχοι iPhone

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσου!:p

Μονο με το εξαιρετικης κατασκευης razr μπορω να αλλαξω το επισης εξαιρετικης κατασκευης iphone 4s.

 

τοτε το μοτο ρε...το 4s με απογοητευσε...θα το επαιρνα μονο για το siri;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να δούμε πρώτα τι πουλιά πιάνει το μότο, γιατί ωραίο το design, ωραία και τα τεχικά χαρακτηριστικά, αλλά στην πράξη θέλω να δώ πώς θα τρέχει. (αν και είμαι πολύ αισιόδοξος).:)

Από την άλλη, το 4s έχει εγγυημένα άριστη και smooth λειτουργια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ότι θα τρέχει μια χαρά είναι δεδομένο πιστεύω, από θέμα Hardware και μόνο. Βάλε ότι πλέον έκοψαν και το MotoBlur που ήταν υπεύθυνο για το περισσότερο lag. :cool:

 

(Για να μην σκεφτούμε πώς θα τρέχει καμία CyanogenMod 8...:rolleyes: )

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις απωθημένο να πάρεις iphone πάρ'το γιατί θα το μετανιώσεις και θα σου μείνει ο καημός. Αν μπορείς να ζήσεις και χωρίς iphone το RAZR είναι πολύ υποσχόμενο κινητό και με σχεδίαση που ξεχωρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ότι θα τρέχει μια χαρά είναι δεδομένο πιστεύω, από θέμα Hardware και μόνο. Βάλε ότι πλέον έκοψαν και το MotoBlur που ήταν υπεύθυνο για το περισσότερο lag. :cool:

 

(Για να μην σκεφτούμε πώς θα τρέχει καμία CyanogenMod 8...:rolleyes: )

Μα εχει blur.

Θελω να δω τι μπορει να κανει, δεδομενου οτι εχει 4πλασιο hw σε σχεση με το milestone:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει blur.

Θελω να δω τι μπορει να κανει, δεδομενου οτι εχει 4πλασιο hw σε σχεση με το milestone:p

 

Γιάννη είσαι σίγουρος ότι έχει MotoBlur? Καλά παπάδες θα κάνει σε σχέση με το Milestone! Από την 4πλασια RAM και μόνο..! :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είσαι σίγουρος ότι έχει MotoBlur? Καλά παπάδες θα κάνει σε σχέση με το Milestone! Από την 4πλασια RAM και μόνο..! :D

 

http://blog.clove.co.uk/2011/10/21/motorola-razr-xt910-android-smartphone-hands-on-software-hardware/#entry

Δες αυτο το αναλυτικο βιντεακι.

Ο τυπος λεει οτι δεν εχει ιχνος lag, αλλα εγω αλλα βλεπω. Blur δεν ειναι ο launcher? που μπορεις να αλλζεις και μεγεθος στο widgets??? νομιζω δλδ.

 

Δεν ξερω, αλλα δεν μενω εντυπωσιασμενος απο την αποδοση:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι επειδή είμαι μπροστά και το παράγγειλα από co.uk, αλλά και από πίσω μου τα ίδια θα έλεγα :lol: RAZR με κλειστά μάτια...και λόγω τιμής, και λόγω μεγαλύτερης οθόνης, και λόγω ποιότητας κατασκευής (αυτή την έχει και το 4s, εντάξει) και επειδή λέγεται RAZR (έχω ένα 7 χρόνια και λειτουργεί μια χαρά) και επειδή .....
3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...