Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Motorola have just allowed to unlock bootloader on their site. If it would be possible to do the same in our case, we would be very happy. Please do not let potential of Your great smartphones to waste.

 

Αυτο το γραφει στο

 

http://www.change.org/petitions/lg-electronics-seoul-we-would-like-to-get-the-opportunity-to-unlock-bootloader-in-lg-phones

 

 

Είχα υπογράψει μία αντίστοιχη ομαδική αίτηση στο ίδιο site, με το ίδιο αίτημα για τα Motorola...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα κ απο μενα να ρωτισω κατι πραγματα ηθελα

1.χτες παρελαβα απο cellcom το razr μου με προβλημα στην οθονη του η επιπλεον εγγυηση που παιρνω απο το service του ποσο καιρο ειναι?

2.Υστερα απο εγκατασταση ενος πληκτρολογιου ''swiftkey'' οταν φτανω στο βημα να το επιλεξω μου λεει οτι η εφαρμογη Ρυθμισεις διακοπηκε!!???? γιατι????

3. Με μονο 3 εφαρμογες εγκατεστημενες εχω προβλημα με το wifi πεφτει μονο του πραγμα που δεν το ειχα πριν την στειλω στο service

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.χτες παρελαβα απο cellcom το razr μου με προβλημα στην οθονη του η επιπλεον εγγυηση που παιρνω απο το service του ποσο καιρο ειναι?

2.Υστερα απο εγκατασταση ενος πληκτρολογιου ''swiftkey'' οταν φτανω στο βημα να το επιλεξω μου λεει οτι η εφαρμογη Ρυθμισεις διακοπηκε!!???? γιατι????

3. Με μονο 3 εφαρμογες εγκατεστημενες εχω προβλημα με το wifi πεφτει μονο του πραγμα που δεν το ειχα πριν την στειλω στο service

 

1. Ένα χρόνο επέκταση της εγγύησης για τα ανταλλακτικά που έχουν αλλάξει.

2. Το έχεις αγορασμένο;

3. Δεν είναι θέμα εφαρμογών. Παρακολούθησε το μήπως "χάλασε" κάτι κατά το άνοιγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Ένα χρόνο επέκταση της εγγύησης για τα ανταλλακτικά που έχουν αλλάξει.

2. Το έχεις αγορασμένο;

3. Δεν είναι θέμα εφαρμογών. Παρακολούθησε το μήπως "χάλασε" κάτι κατά το άνοιγμα.

 

Το εχω αγορασει απο Media Market

Ευχαριστω πολλη φιλε μου τελικα το ξανα εστειλα την τρελα μου μεσα χτες διοτι δεν με αφηνε να αλλαξω οτιδηποτε κ μου λεει ''Η εφαρμογη ρυθμισεις διακοπηκε.....!!!!!" θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα μου φαινεται αντε αλλες 15 πισω παλι ηθελα να ξερα τι σ...... κανουν

Πηρα τηλ κ την μαμα moto αθηνα κ τους τα ειπα κ αυτους......

Αντε να δω τωρα ποτε θα ρθει

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΛΑΠΕΙ το λευκό μου Motorola Razr στο κέντρο της Αθήνας.

Αν κάποιος προσπαθήσει να σας πουλήσει Razr λευκό χωρίς αποδείξη παρακαλώ να τσεκάρετε το IMEI: 356521046298233

Έχει δηλωθεί η κλοπή στην Αστυνομία, στην Vodafone καθώς και στην Διώξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος.

 

Παιδιά να τα δηλώνετε οταν σας τα κλέβουν, ώστε να τους γίνει δύσκολο να τα κλέβουν!

Αν κάποιος το βρεί, έχει αμοιβή αν μου το επιστρέψει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΛΑΠΕΙ το λευκό μου Motorola Razr στο κέντρο της Αθήνας.

Αν κάποιος προσπαθήσει να σας πουλήσει Razr λευκό χωρίς αποδείξη παρακαλώ να τσεκάρετε το IMEI: 356521046298233

Έχει δηλωθεί η κλοπή στην Αστυνομία, στην Vodafone καθώς και στην Διώξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος.

 

Παιδιά να τα δηλώνετε οταν σας τα κλέβουν, ώστε να τους γίνει δύσκολο να τα κλέβουν!

Αν κάποιος το βρεί, έχει αμοιβή αν μου το επιστρέψει.

 

Τι μου θύμησες τώρα;

Ένα χρόνο πριν και κάτι μου το έφαγαν και εμένα. Ακυκλοφόρητο ακόμη στην Ελλάδα! Πήγα και το ξανά αγόρασα. :mad:

3>4
Link to comment
Share on other sites

το ξυραφι μου εχει κλειδωθει μετα απο αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες σπαζοντας το pattern. το τηλεφωνο μου γραφει για να ξαναποκτησω τα δεδομενα μου πρεπει να συνδεθω με το google account. δοκιμαζω να συνδεθω τιποτα..δεν ξερω γιατι...το εμαιλ σωστο,κωδικος σωστος ολα...δοκιμασα να συνδεθω απο τον υπολογιστη με τον λογαριασμο μου μπας και εχω λαθος τιποτα...ολα μια χαρα.οταν παω συνδεση το account μεσω τηλεφωνου δεν το δεχετε... τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο play store και τα 2 GTA διαθέσιμα για το RAZR. Το πρώτο τρέχει μια χαρά. Το vice city δεν το δοκίμασα.

 

 

το ξυραφι μου εχει κλειδωθει μετα απο αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες σπαζοντας το pattern. το τηλεφωνο μου γραφει για να ξαναποκτησω τα δεδομενα μου πρεπει να συνδεθω με το google account. δοκιμαζω να συνδεθω τιποτα..δεν ξερω γιατι...το εμαιλ σωστο,κωδικος σωστος ολα...δοκιμασα να συνδεθω απο τον υπολογιστη με τον λογαριασμο μου μπας και εχω λαθος τιποτα...ολα μια χαρα.οταν παω συνδεση το account μεσω τηλεφωνου δεν το δεχετε... τι πρεπει να κανω?

 

Βρήκες άκρη τελικά; Μήπως έχεις αλλάξει κωδικό στο gmail σου; Δοκίμασε και τον παλιό. Η πιο δραστική λύση είναι ένα hard reset που θα χάσεις τα πάντα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παντως αν μπορω να πω καλο χρυσο κ τελειο το τηλ μας αλλα απο θεμα sevice στην ελλαδα ειναι......... τραγικοι για να μην το πω αλλιως

πρωτη φορα σταλθηκε με προβλημα στην οθονη του κ κανανε αναπρογραματισμο

κ την πεμπτη με το που το πηρα στα χερια μου παρασκευη το εστειλα ξανα πισω με προβλημα στης ρυθμισεις κ μαλιστα μου γραφει ''ΔΥΣΤΥΧΩς Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ....'' τωρα τη σημαινει αυτο δεν ξερω

παντως κ 3η φορα δεν θα τους τη χαρισω ετσι απλα!!!

η θα απσαιτησω καινουργιο τηλ η τα λεφτα μου πισω!!!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

...καλο χρυσο κ τελειο το τηλ μας αλλα απο θεμα sevice στην ελλαδα ειναι......... τραγικοι για να μην το πω αλλιως

 

Είσαι Αθήνα; Πόσες μέρες στο κρατήσαν;

 

Πραγματικά το άφτερ σέιλ είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ για τη Μοτορόλα, τουλάχιστον στο μοντέλο μας. Ο μόνος λόγος που το κρατάω ακόμη είναι το οτι είναι πραγματικά πανέμορφο, δεν μου πάει η καρδιά να το πουλήσω σε συνδυασμό και οτι δεν έχω χρόνο να ψάξω αγοραστή.

 

Να ξαναρωτήσω γενικά για να ξέρω αν πρέπει να το στείλω κιεγώ για σέρβις:

1) Σας κάνει που και που όταν πατάτε να καλέσετε κάποιον έναν εκωφαντικό θόρυβο για μισό δευτερόλεπτο;

2) Στο Skype, Google Talk, Fring και με τη τελευταία αναβάθμιση και στο Viber ακούγονται κατα τη διάρκεια της συνομιλίας άπειρα "τσικ τσικ" από πίσω, λες και πάει να σπάσει το ηχείο. Κατα τη διάρκεια κανονικών (εθνικών) κλήσεων ο ήχος είναι καμπάνα, απίστευτη ποιότητα το ακουστικό! Σχετικό θέμα έχει γίνει και στο φόρουμ του Σκάιπ: http://community.skype.com/t5/Android/Droid-Razr-Clicking-sound-on-calls/td-p/348704 . Το κάνει και σε σας;

3) Έχω την εντύπωση οτι εμφανίστηκαν νέες κοιλίδες στην οθόνη, πέρα από αυτές που είχα παρατηρήσει όταν το είχα πρωτοπάρει. Και τις παρατήρησα (τις καινούργιες) επειδή εμφανίστηκαν στη μέση της οθόνης και είναι μικρές μεν αλλά λίγο πιο έντονες από τις άλλες, γιαυτό είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι καινούργιες (δε μπορεί να μην τις είχα παρατηρήσει τόσο καιρό στη μέση της οθόνης!). Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Αθήνα; Πόσες μέρες στο κρατήσαν;

 

Πραγματικά το άφτερ σέιλ είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ για τη Μοτορόλα, τουλάχιστον στο μοντέλο μας. Ο μόνος λόγος που το κρατάω ακόμη είναι το οτι είναι πραγματικά πανέμορφο, δεν μου πάει η καρδιά να το πουλήσω σε συνδυασμό και οτι δεν έχω χρόνο να ψάξω αγοραστή.

 

Να ξαναρωτήσω γενικά για να ξέρω αν πρέπει να το στείλω κιεγώ για σέρβις:

1) Σας κάνει που και που όταν πατάτε να καλέσετε κάποιον έναν εκωφαντικό θόρυβο για μισό δευτερόλεπτο;

2) Στο Skype, Google Talk, Fring και με τη τελευταία αναβάθμιση και στο Viber ακούγονται κατα τη διάρκεια της συνομιλίας άπειρα "τσικ τσικ" από πίσω, λες και πάει να σπάσει το ηχείο. Κατα τη διάρκεια κανονικών (εθνικών) κλήσεων ο ήχος είναι καμπάνα, απίστευτη ποιότητα το ακουστικό! Σχετικό θέμα έχει γίνει και στο φόρουμ του Σκάιπ: http://community.skype.com/t5/Android/Droid-Razr-Clicking-sound-on-calls/td-p/348704 . Το κάνει και σε σας;

3) Έχω την εντύπωση οτι εμφανίστηκαν νέες κοιλίδες στην οθόνη, πέρα από αυτές που είχα παρατηρήσει όταν το είχα πρωτοπάρει. Και τις παρατήρησα (τις καινούργιες) επειδή εμφανίστηκαν στη μέση της οθόνης και είναι μικρές μεν αλλά λίγο πιο έντονες από τις άλλες, γιαυτό είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι καινούργιες (δε μπορεί να μην τις είχα παρατηρήσει τόσο καιρό στη μέση της οθόνης!). Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

 

Το πρώτο και το τρίτο δεν μου έχουν τύχει. Για το δεύτερο δεν ξέρω. Δεν χρειάστηκα skype κτλ.

 

Είχες και εσύ πρόβλημα με το service;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο και το τρίτο δεν μου έχουν τύχει. Για το δεύτερο δεν ξέρω. Δεν χρειάστηκα skype κτλ.

 

Είχες και εσύ πρόβλημα με το service;

 

Άρα όντως παίζει να χρειάζομαι σέρβις... Νόμιζα οτι τουλάχιστον το πρώτο με τον απίστευτο θόρυβο που κάνει το ακουστικό όταν πατήσεις να καλέσεις κάποιον ήταν κοινό πρόβλημα...

 

Πρόβλημα με το σέρβις είχα από την άποψη του λογισμικού: Δεν μπορώ να συνδεθώ σε δίκτο που χρησιμοποιεί σαν ασφάλεια Peap και όχι pre-shared key. Έθεσα το θέμα στη Μοτορόλα πριν μήνες, ασχολήθηκα βδομάδες και τους έστειλα τρομερό feedback με φωτογραφίες και καλή ανάλυση και απλώς με γράψανε κανονικότατα - δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Με λίγα λόγια το RAZR δεν μπορεί να κάνει κάτι που κάνουν συσκευές του 2009 (ipod 2G) και φυσικά τα περισσότερα αντρόιντ που έχω συναντήσει.

Οι κοπέλες με τις οποίες μιλάω στην εξυπηρέτηση πελατών της Μοτορόλα μου βγάζουν ασχετοσύνη και η όλη αντιμετώπιση του θέματος της λύσης κάποιου προβλήματος που θέτω μου βγάζει ανικανότητα και απάθεια.

Δεν αναφέρομαι σε καμία περίπτωση στη Cellcom, που ακόμη δε την έχω χρησιμοποιήσει αλλά μάλλον θα κάνω, αφού μου λες οτι το δικό σου δε σου έχει εμφανίσει ούτε καν τον ήχο που κάνει πριν τις κλήσεις. Άρα μάλλον η συσκευή μου είναι ελαττωματική.

Και το άλλο που με ενοχλεί είναι οτι δεν έχουν σέρβις στη Θεσσαλονίκη, μόνο Αθήνα. Άντε 2 βδομάδες χωρίς αντρόιντ...

Link to comment
Share on other sites

Άρα όντως παίζει να χρειάζομαι σέρβις... Νόμιζα οτι τουλάχιστον το πρώτο με τον απίστευτο θόρυβο που κάνει το ακουστικό όταν πατήσεις να καλέσεις κάποιον ήταν κοινό πρόβλημα...

 

Πρόβλημα με το σέρβις είχα από την άποψη του λογισμικού: Δεν μπορώ να συνδεθώ σε δίκτο που χρησιμοποιεί σαν ασφάλεια Peap και όχι pre-shared key. Έθεσα το θέμα στη Μοτορόλα πριν μήνες, ασχολήθηκα βδομάδες και τους έστειλα τρομερό feedback με φωτογραφίες και καλή ανάλυση και απλώς με γράψανε κανονικότατα - δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Με λίγα λόγια το RAZR δεν μπορεί να κάνει κάτι που κάνουν συσκευές του 2009 (ipod 2G) και φυσικά τα περισσότερα αντρόιντ που έχω συναντήσει.

Οι κοπέλες με τις οποίες μιλάω στην εξυπηρέτηση πελατών της Μοτορόλα μου βγάζουν ασχετοσύνη και η όλη αντιμετώπιση του θέματος της λύσης κάποιου προβλήματος που θέτω μου βγάζει ανικανότητα και απάθεια.

Δεν αναφέρομαι σε καμία περίπτωση στη Cellcom, που ακόμη δε την έχω χρησιμοποιήσει αλλά μάλλον θα κάνω, αφού μου λες οτι το δικό σου δε σου έχει εμφανίσει ούτε καν τον ήχο που κάνει πριν τις κλήσεις. Άρα μάλλον η συσκευή μου είναι ελαττωματική.

Και το άλλο που με ενοχλεί είναι οτι δεν έχουν σέρβις στη Θεσσαλονίκη, μόνο Αθήνα. Άντε 2 βδομάδες χωρίς αντρόιντ...

 

Φαντάζομαι πως σε όποια εξηπηρέτηση πελατών θα σου λέγανε τα ίδια. Δεν ξέρω αν στην cellcom μπορείς να μιλήσεις με κάποιον τεχνικό. Δοκιμάζεις ένα hard reset πριν το στείλεις. Δεν θα κάνει τίποτα για την οθόνη (ή το wifi όπως το θες)αλλά για τα άλλα που λες μπορεί/ισως.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως σε όποια εξηπηρέτηση πελατών θα σου λέγανε τα ίδια. Δεν ξέρω αν στην cellcom μπορείς να μιλήσεις με κάποιον τεχνικό. Δοκιμάζεις ένα hard reset πριν το στείλεις. Δεν θα κάνει τίποτα για την οθόνη (ή το wifi όπως το θες)αλλά για τα άλλα που λες μπορεί/ισως.

 

Σευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου!

Πιθανόν να έχεις δίκιο, δεν είναι πως έχω δοκιμάσει και με τις άλλες εταιρίες.

Με μια προσπάθεια που είχα κάνει να μιλήσω με τη cellcom για το πρόβλημα μόνο που δε με έδειρε η τηλεφωνήτρια που προσπάθησα να της εξηγήσω το τι θέλω. Απ' ότι κατάλαβα έχουν αρκετή δουλειά για να δίνουν και τηλεφωνική υποστήριξη.

Το hard reset (και wipe data και cache) το έκανα και πριν βάλω την ICS και αφού την έβαλα και μια τρίτη φορά μετά από καμιά βδομάδα που ξεκίνησα να παλεύω με το wifi. Θα το ξανακάνω πριν το στείλω αλλά δεν ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ ευτυχώς μόνο θετικά έχω να πω για το σέρβις τις 2 φορές που χρειάστηκε να το στείλω. Την πρώτη φορά για αλλαγή της θύρας ακουστικών και τη 2η για αλλαγή της θύρας ακουστικών και της θύρας usb. Το έστειλα από Θεσσαλονίκη με ένα επεξηγηματικό γράμμα και σε 5-7 μέρες το είχα πίσω επιδιορθωμένο.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι Αθήνα; Πόσες μέρες στο κρατήσαν;

 

Πραγματικά το άφτερ σέιλ είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ για τη Μοτορόλα, τουλάχιστον στο μοντέλο μας. Ο μόνος λόγος που το κρατάω ακόμη είναι το οτι είναι πραγματικά πανέμορφο, δεν μου πάει η καρδιά να το πουλήσω σε συνδυασμό και οτι δεν έχω χρόνο να ψάξω αγοραστή.

 

Να ξαναρωτήσω γενικά για να ξέρω αν πρέπει να το στείλω κιεγώ για σέρβις:

1) Σας κάνει που και που όταν πατάτε να καλέσετε κάποιον έναν εκωφαντικό θόρυβο για μισό δευτερόλεπτο;

2) Στο Skype, Google Talk, Fring και με τη τελευταία αναβάθμιση και στο Viber ακούγονται κατα τη διάρκεια της συνομιλίας άπειρα "τσικ τσικ" από πίσω, λες και πάει να σπάσει το ηχείο. Κατα τη διάρκεια κανονικών (εθνικών) κλήσεων ο ήχος είναι καμπάνα, απίστευτη ποιότητα το ακουστικό! Σχετικό θέμα έχει γίνει και στο φόρουμ του Σκάιπ: http://community.skype.com/t5/Android/Droid-Razr-Clicking-sound-on-calls/td-p/348704 . Το κάνει και σε σας;

3) Έχω την εντύπωση οτι εμφανίστηκαν νέες κοιλίδες στην οθόνη, πέρα από αυτές που είχα παρατηρήσει όταν το είχα πρωτοπάρει. Και τις παρατήρησα (τις καινούργιες) επειδή εμφανίστηκαν στη μέση της οθόνης και είναι μικρές μεν αλλά λίγο πιο έντονες από τις άλλες, γιαυτό είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι καινούργιες (δε μπορεί να μην τις είχα παρατηρήσει τόσο καιρό στη μέση της οθόνης!). Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

 

Οχι απο Θεσσαλονικη κ το εστειλα μεσω ΜEDIA MARKET πληρης απογοητευση κ να σκεφτεις οτι το ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ για το τηλ αυτο κ μου αρεσε το design κ σκεφτομουν να επαιρνα κ το ΜΑΧΧ HD αλλα με τετοιο αθλιο κατα την γνωμη μου after sales service τι να το κανω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγορασμένα δύο Razr XT-910 από το Media Markt. Και στα δύο χρησιμοποιούμε δύο διαφορετικά Bluetooth (το ένα είναι Motorola Bluetooth & το άλλο itech Bluetooth). Πράγματι αρκετές φορές έχω παρατηρήσει ότι αυτόν το πολύ δυνατό, ενοχλητικό ήχο τον κάνουν και τα δύο Razr για μισό δευτερόλεπτο, σε άσχετη περιοδικότητα (μία - δύο φορές την ημέρα το καθένα) και συμβαίνει όταν μας καλούν και πατάμε το κουμπί του Bluetooth για να απαντήσουμε την κλήση. Δεν ξέρω τι είναι αυτό… Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο συμβαίνει … Απλά το επιβεβαιώνω σαν γεγονός και εγώ για τα δικά μου Razr…

 

Είσαι Αθήνα; Πόσες μέρες στο κρατήσαν;

 

Πραγματικά το άφτερ σέιλ είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ για τη Μοτορόλα, τουλάχιστον στο μοντέλο μας. Ο μόνος λόγος που το κρατάω ακόμη είναι το οτι είναι πραγματικά πανέμορφο, δεν μου πάει η καρδιά να το πουλήσω σε συνδυασμό και οτι δεν έχω χρόνο να ψάξω αγοραστή.

 

Να ξαναρωτήσω γενικά για να ξέρω αν πρέπει να το στείλω κιεγώ για σέρβις:

1) Σας κάνει που και που όταν πατάτε να καλέσετε κάποιον έναν εκωφαντικό θόρυβο για μισό δευτερόλεπτο;

2) Στο Skype, Google Talk, Fring και με τη τελευταία αναβάθμιση και στο Viber ακούγονται κατα τη διάρκεια της συνομιλίας άπειρα "τσικ τσικ" από πίσω, λες και πάει να σπάσει το ηχείο. Κατα τη διάρκεια κανονικών (εθνικών) κλήσεων ο ήχος είναι καμπάνα, απίστευτη ποιότητα το ακουστικό! Σχετικό θέμα έχει γίνει και στο φόρουμ του Σκάιπ: http://community.skype.com/t5/Android/Droid-Razr-Clicking-sound-on-calls/td-p/348704 . Το κάνει και σε σας;

3) Έχω την εντύπωση οτι εμφανίστηκαν νέες κοιλίδες στην οθόνη, πέρα από αυτές που είχα παρατηρήσει όταν το είχα πρωτοπάρει. Και τις παρατήρησα (τις καινούργιες) επειδή εμφανίστηκαν στη μέση της οθόνης και είναι μικρές μεν αλλά λίγο πιο έντονες από τις άλλες, γιαυτό είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι καινούργιες (δε μπορεί να μην τις είχα παρατηρήσει τόσο καιρό στη μέση της οθόνης!). Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

 

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγορασμένα δύο Razr XT-910 από το Media Markt. Και στα δύο χρησιμοποιούμε δύο διαφορετικά Bluetooth (το ένα είναι Motorola Bluetooth & το άλλο itech Bluetooth). Πράγματι αρκετές φορές έχω παρατηρήσει ότι αυτόν το πολύ δυνατό, ενοχλητικό ήχο τον κάνουν και τα δύο Razr για μισό δευτερόλεπτο, σε άσχετη περιοδικότητα (μία - δύο φορές την ημέρα το καθένα) και συμβαίνει όταν μας καλούν και πατάμε το κουμπί του Bluetooth για να απαντήσουμε την κλήση. Δεν ξέρω τι είναι αυτό… Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο συμβαίνει … Απλά το επιβεβαιώνω σαν γεγονός και εγώ για τα δικά μου Razr…

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

ειμαι κατοχος του κινητου εδω και κανα 6μηνο και παρακολουθω το θεμα τακτικα. Μολις χθες περασα την ICS, λογω του οτι δεν ειχα χρονο μεχρι τωρα. Νωρις ακομα για συμπερασματα, παντως μεχρι τωρα καλυτερο σκρολαρισμα, καλυτερο wifi, μικρη βελτιωση σε καμερα (btw μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το Cymera, υπαρχει καποιο προγραμματακι που να δινει καλυτερα αποτελεσματα?). Στα μειον η μπαταρια (που ομως φανταζομαι οτι θελει καποιες φορτισεις να στρωσει) και οτι μετα απο λιγη ωρα χρησης "μπουκωνει" και θελει καθαρισμα σε cache και κιλ τασκς για να στρωσει.

 

Μεχρι στιγμης εχω 1 απορια και δεν εχω κατορθωσει να βρω κατι: Μεχρι τωρα τα "δεδομενα παρασκηνιου" τα ειχα κλειστα και τα ανοιγα μονο οταν ηθελα να μπω play store. Τωρα βλεπω οτι ειναι μονιμως ανοιχτα και δεν μπορω να τα κλεισω καπως. Υπαρχει καποια λυση πανω σε αυτο?

 

Επισης μια ακομα ερωτηση, αν και δεν θεωρω οτι θα γινεται: υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης των 4 επιλογων στο ξεκλειδωμα? Ας πουμε αντι για την επιλογη "μηνυματα" να μπορω να βαλω το Gosms, που χρησιμοποιώ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και sorry αν εχουν απαντηθει ηδη! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

ειμαι κατοχος του κινητου εδω και κανα 6μηνο και παρακολουθω το θεμα τακτικα. Μολις χθες περασα την ICS, λογω του οτι δεν ειχα χρονο μεχρι τωρα. Νωρις ακομα για συμπερασματα, παντως μεχρι τωρα καλυτερο σκρολαρισμα, καλυτερο wifi, μικρη βελτιωση σε καμερα (btw μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το Cymera, υπαρχει καποιο προγραμματακι που να δινει καλυτερα αποτελεσματα?). Στα μειον η μπαταρια (που ομως φανταζομαι οτι θελει καποιες φορτισεις να στρωσει) και οτι μετα απο λιγη ωρα χρησης "μπουκωνει" και θελει καθαρισμα σε cache και κιλ τασκς για να στρωσει.

 

Μεχρι στιγμης εχω 1 απορια και δεν εχω κατορθωσει να βρω κατι: Μεχρι τωρα τα "δεδομενα παρασκηνιου" τα ειχα κλειστα και τα ανοιγα μονο οταν ηθελα να μπω play store. Τωρα βλεπω οτι ειναι μονιμως ανοιχτα και δεν μπορω να τα κλεισω καπως. Υπαρχει καποια λυση πανω σε αυτο?

 

Επισης μια ακομα ερωτηση, αν και δεν θεωρω οτι θα γινεται: υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης των 4 επιλογων στο ξεκλειδωμα? Ας πουμε αντι για την επιλογη "μηνυματα" να μπορω να βαλω το Gosms, που χρησιμοποιώ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και sorry αν εχουν απαντηθει ηδη! :)

 

Για την κάμερα χρησιμοποιώ την Camera ICS της Moblynx που είχε προτείνει παλιότερα ένα παιδί εδώ. Δε ξέρω κατα πόσο είναι καλύτερη αλλά τουλάχιστον μπορείς να βγάλεις τον ήχο κλείστρου που δεν μπορείς στην κανονική.

Για τα δεδομένα παρασκηνιου πάς ρυθμίσεις/Χρήση δεδομένων και εκεί πατάς το κουμπί για ρυθμίσεις του κινητού και επιλέγεις το κουτάκι δίπλα στο "Περιορ. δεδ. παρασκ." Σου ζητάει να ορίσεις και όριο για να το βάλεις αυτό, εχω βάλει 5 γίγα έτσι για να το βάλω. Επίσης αν θες μπορείς να αποκλείσεις από συγκεκριμένη εφαρμογή τα δεδομένα παρασκηνίου και όχι από όλες ταυτόχρονα. Στο μενού της Χρήσης δεδομένων πάλι πατάς πάνω στην εφαρμογή που θες και βλέπεις ανάλυση δεδομένων για τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Πας τέρμα κάτω και έχει την επιλογή να περιορίσεις τα δεδομένα παρασκηνίου.

Για την τελευταία ερώτησή σου κιεγώ περιμένω να απαντηθεί (θα ήθελα να αλλάξω την κάμερα).

 

Επίσης εσένα δε σου έχει παρουσιάσει το κινητό κανένα από τα προβλήματα που αναφέρω; Από το ακουστικό σου δηλαδή δεν έχεις ακούσει ποτέ τίποτα που δε θα έπρεπε (θόρυβο-παράσιτα);

Link to comment
Share on other sites

2) Στο Skype, Google Talk, Fring και με τη τελευταία αναβάθμιση και στο Viber ακούγονται κατα τη διάρκεια της συνομιλίας άπειρα "τσικ τσικ" από πίσω, λες και πάει να σπάσει το ηχείο. Κατα τη διάρκεια κανονικών (εθνικών) κλήσεων ο ήχος είναι καμπάνα, απίστευτη ποιότητα το ακουστικό! Σχετικό θέμα έχει γίνει και στο φόρουμ του Σκάιπ: http://community.skype.com/t5/Android/Droid-Razr-Clicking-sound-on-calls/td-p/348704 . Το κάνει και σε σας;

Φιλε μου, δεν χρησιμοποιω τις υπηρεσιες που αναφέρεις, αλλα με τη voip τηλεφωνια των omnivoice και intertelecom εχω το ιδιο προβλημα απο την πρωτη μέρα που ειμαι κατοχος του κινητου. Ουτε θεμα codecs ειναι (δοκιμασα τα παντα) ουτε εφαρμογων ουτε και η αναβαθμιση σε ics ελυσε το προβλημα. Ουσιαστικα ειναι αδυνατη η συνομιλια. Απλως, λογω των συνεχων προσφορων του f2go δεν ηταν τελικα για μενα μεγαλο ζητημα και γι΄αυτο και δεν ανεφερα εδω μεσα τιποτα νωριτερα.

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

ειμαι κατοχος του κινητου εδω και κανα 6μηνο και παρακολουθω το θεμα τακτικα. Μολις χθες περασα την ICS, λογω του οτι δεν ειχα χρονο μεχρι τωρα. Νωρις ακομα για συμπερασματα, παντως μεχρι τωρα καλυτερο σκρολαρισμα, καλυτερο wifi, μικρη βελτιωση σε καμερα (btw μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το Cymera, υπαρχει καποιο προγραμματακι που να δινει καλυτερα αποτελεσματα?). Στα μειον η μπαταρια (που ομως φανταζομαι οτι θελει καποιες φορτισεις να στρωσει) και οτι μετα απο λιγη ωρα χρησης "μπουκωνει" και θελει καθαρισμα σε cache και κιλ τασκς για να στρωσει.

 

Μεχρι στιγμης εχω 1 απορια και δεν εχω κατορθωσει να βρω κατι: Μεχρι τωρα τα "δεδομενα παρασκηνιου" τα ειχα κλειστα και τα ανοιγα μονο οταν ηθελα να μπω play store. Τωρα βλεπω οτι ειναι μονιμως ανοιχτα και δεν μπορω να τα κλεισω καπως. Υπαρχει καποια λυση πανω σε αυτο?

 

Επισης μια ακομα ερωτηση, αν και δεν θεωρω οτι θα γινεται: υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης των 4 επιλογων στο ξεκλειδωμα? Ας πουμε αντι για την επιλογη "μηνυματα" να μπορω να βαλω το Gosms, που χρησιμοποιώ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και sorry αν εχουν απαντηθει ηδη! :)

 

 

Ρυθμίσεις> Χρήση δεδομένων και εκεί πατάς το menu. Θα σου βγάλει επιλογή για περιαγωγη κτλ.

 

Για την lock screen χρησιμοποιώ το widgetlocker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ.. με επιλογές να βάλεις όποιο widget,εφαρμογή,wallpaper θέλεις.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορούμε να τροποποιήσουμε τη λειτουργία led (αλλαγή χρώματος πχ, ή απενεργοποίηση κλπ)?

 

Κάνε μια δοκιμή το light flow https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ...

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω διαβάσει πως δουλεύει στην συσκευή μας.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Κάνε μια δοκιμή το light flow https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ...

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω διαβάσει πως δουλεύει στην συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το μπλοκαρισμα του τηλεφωνου το πηρα για ρεσετ.δεν γινοταν με αλλο τροπο.διαβαζα στο ιντερνετ αρκετοι ειχαν το ιδιο προβλημα με εμενα (πολλες αποτυχημενες προσπαθειες pattern e.g. Htc, αρκετοι motorola,lg..) και το προβλημα δεν ειναι οτι βαζεις λαθο κωδικο η το εμαιλ σου αλλα η ιδια η γοογλε φταει για τον λογο δεν μπορει να συνδεθει με την συσκευη.εντελως απογοητευμενος με την γοογλε.αποτυχια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...