Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1827046

 

Το παραπάνω το έχει δοκιμάσει κάποιος? Κάνει για το δικό μας λογισμικό?

 

 

Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!

έκανα εγκατάστασις αυτό και τώρα το τηλέφωνο ανοίγει μέχρι το κόκκινο σηματάκι και μένει εκεί

τι να κάνω για να μην κάνω μεγαλύτερη ζημιά

 

Φίλε μου αν δεις προσεχτικά γράφει:

 

NOTE: CDMA ONLY - This was made from and installed on DROID RAZR System version 6.16.211.XT912.Verizon.en.US on ICS 4.0.4 - not sure about cross-system compatibility, but I wouldn't try it without a backup plan..

I am not responsible for your phone.

Άρα δεν είναι για την ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου αν δεις προσεχτικά γράφει:

 

NOTE: CDMA ONLY - This was made from and installed on DROID RAZR System version 6.16.211.XT912.Verizon.en.US on ICS 4.0.4 - not sure about cross-system compatibility, but I wouldn't try it without a backup plan..

I am not responsible for your phone.

Άρα δεν είναι για την ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση,

τώρα υπάρχει καμιά περίπτωση για επαναφορά του κινητού , Η, το χάνω το κινητό για πάντα

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developer....php?t=1827046

 

Το παραπάνω το έχει δοκιμάσει κάποιος? Κάνει για το δικό μας λογισμικό?

 

 

Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!

έκανα εγκατάστασις αυτό και τώρα το τηλέφωνο ανοίγει μέχρι το κόκκινο σηματάκι και μένει εκεί

τι να κάνω για να μην κάνω μεγαλύτερη ζημιά

 

Τι ήταν αυτό? Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ. Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να μπεις σε στοκ recovery και να κάνεις factory reset. Αν δε δουλέψει αυτό, ελπίζω να φορτίζει το κινητό ή να έχεις αρκετή μπαταρία, αλλιώς θα μπλέξεις. Πες μας τι έγινε με το ρισετ να βοηθήσουμε...

 

Σίγουρα δε χάνεις το κινητό, στο dual core technology κόλλησε ή στο boot animation?

Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν αυτό? Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ. Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να μπεις σε στοκ recovery και να κάνεις factory reset. Αν δε δουλέψει αυτό, ελπίζω να φορτίζει το κινητό ή να έχεις αρκετή μπαταρία, αλλιώς θα μπλέξεις. Πες μας τι έγινε με το ρισετ να βοηθήσουμε...

 

Φίλε SpArhon πήγε να περάσει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1827046

Δες μήπως βγάλεις κιαμια άκρη γιατί για τα motorola γνωρίζεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε SpArhon πήγε να περάσει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1827046

Δες μήπως βγάλεις κιαμια άκρη γιατί για τα motorola γνωρίζεις παραπάνω.

 

Εαν το έβαλε με το bootmenu όπως έγραφε στις οδηγίες δεν θα έπρεπε να κολλήσει σε κανένα κόκκινο σηματάκι και θα μπορεί να μπει σε bootmenu. Λογικά πάντως με factory reset θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια λιστα με τιςεφαρμογες που πορουμε να κανουμε freeze με το titanium κ αφου ημαστε ροοτ.επισης πως γινομαι un root υπαρχει καποιος οδηγος εδω ευχαριατω.
Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν αυτό? Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ. Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να μπεις σε στοκ recovery και να κάνεις factory reset. Αν δε δουλέψει αυτό, ελπίζω να φορτίζει το κινητό ή να έχεις αρκετή μπαταρία, αλλιώς θα μπλέξεις. Πες μας τι έγινε με το ρισετ να βοηθήσουμε...

 

Σίγουρα δε χάνεις το κινητό, στο dual core technology κόλλησε ή στο boot animation?

 

έκανα εγκατάσταση αυτό http://forum.xda-developer....php?t=1827046

μετά το κινητό δεν άνοιγε και κολλάει στο κόκκινο σημαδάκι

μετά του έκανα factory rese και wipe cache partition και πάλη δεν ανοίγει, εντομεταξη δεν βρίσκω και τρόπω να το κλείσω

από μπαταριά έχει αρκετή

Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση αυτό http://forum.xda-developer....php?t=1827046

μετά το κινητό δεν άνοιγε και κολλάει στο κόκκινο σημαδάκι

μετά του έκανα factory rese και wipe cache partition και πάλη δεν ανοίγει, εντομεταξη δεν βρίσκω και τρόπω να το κλείσω

από μπαταριά έχει αρκετή

 

Οκ ο μόνος τρόπος τώρα είναι να φλασάρεις κάποιο fastboot file (.sbf) με rsd lite. Δυστυχώς για σένα το μοναδικό sbf που υπάρχει αυτή τη στιγμή για ics είναι το retail.eu leak. Οπότε βάζοντας αυτό μετά θα πρέπει να περάσεις με τον γνωστό τρόπο το επίσημο update που βγήκε χτες. Το sbf θα το βρεις εδώ http://www.eternityproject.eu/topic/117-rom-gsm-xt910europeaustraliaemea-final-eu-ics-fastboot-official-fastboot-package-for-motorola-razr/. Είναι αν θυμάμει καλά περίπου 800 mb. όταν κατέβει, θα μπεις σε fastboot mode και θα το φλασάρεις με rsd lite. Σιγουρέψου ότι έχεις στον υπολογιστή σου τους τελευταίους drivers της μοτορολα. Αν δεν τους έχεις θα τα βρεις όλα στο ίδιο σαιτ. Ξεκίνα το κατέβασμα γιατί αν μείνεις από μπαταρία θα χρειαστεί είτε να αγοράσεις είτε να φτιάξεις μόνος σου με κολλητήρι usb factory cable για να μπορέσει να φορτίσει. Δυστυχώς δεν κλείνει έτσι όπως είσαι τώρα.

 

Ερώτηση: το αρχείο που φλάσαρες και σου προκάλεσε όλο αυτό, από ποιά custom recovery το φλάσαρες? Δεν μπορεί να χρησιμοποίησες το bootmenu? Είτε με cwm touch το πέρασες ή (ελπίζω όχι) από stock recovery?

 

Είχες ήδη το τελευταίο επίσημο update έτσι δεν είναι?

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα παντου σημερα γραφει η motorola ξεκλειδωσε τον bootloader αξιζει να το κανουμε τωρα ? τιπαραπανω απο το να το εχεις root κερδιζεις? παντως χανεις την εγγυηση αυτο το λεει ξεκαθαρα απλα αναρωτιεμαι με ξεκλειδωμενο bootloader αν μπορουμε να βαλουμε jellybean
Link to comment
Share on other sites

τον πρωτο οδηγο οχι αυτον που εβαλε 3 σελιδες πριν ...τον οδηγο που λεει ποιο πανω ο Sparchon ψαξε βρες ..περνα το Retail.eu να ξεκολήσει το τηλέφωνο πρώτα και μετά περνα απο πανω με τον δευτερο οδηγο το καινουργιο αρχειο να πας σε nongfis.

 

Λοιπον με αυτον τον τροπο θα φλασαρεις με το RSD ..την ρομ θα την βρεις στους XDA..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3984373#post3984373

 

Και μετά με τον τροπο του fastgr θα περασεις απο πανω την καινουργια .

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα παντου σημερα γραφει η motorola ξεκλειδωσε τον bootloader αξιζει να το κανουμε τωρα ? τιπαραπανω απο το να το εχεις root κερδιζεις? παντως χανεις την εγγυηση αυτο το λεει ξεκαθαρα απλα αναρωτιεμαι με ξεκλειδωμενο bootloader αν μπορουμε να βαλουμε jellybean

 

Δεν υπάρχει ακόμη τιποτα για το δικό μας razr και χλωμό να υπάρξει και σύντομα. Μπορούσες εδώ και καιρό να ξεκλειδώσεις το xoom και το razr developer edition και τώρα με αυτό το νέο tool ξεκλειδώνεις το photon q. Λεει πως θα το κάνει και για αλλες συσκευές. Θα δουμε...

 

 

που θα τον βρω τον οδηγό του Fastgr

 

Με τον οδηγό αυτό εννοείται ότι θα περάσεις απευθείας πάνω στο retail.eu το επίσημο update. Δε χρειάζεται να πας πρώτα στο efsgi leak.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Οκ ο μόνος τρόπος τώρα είναι να φλασάρεις κάποιο fastboot file (.sbf) με rsd lite. Δυστυχώς για σένα το μοναδικό sbf που υπάρχει αυτή τη στιγμή για ics είναι το retail.eu leak. Οπότε βάζοντας αυτό μετά θα πρέπει να περάσεις με τον γνωστό τρόπο το επίσημο update που βγήκε χτες. Το sbf θα το βρεις εδώ http://www.eternityproject.eu/topic/117-rom-gsm-xt910europeaustraliaemea-final-eu-ics-fastboot-official-fastboot-package-for-motorola-razr/. Είναι αν θυμάμει καλά περίπου 800 mb. όταν κατέβει, θα μπεις σε fastboot mode και θα το φλασάρεις με rsd lite. Σιγουρέψου ότι έχεις στον υπολογιστή σου τους τελευταίους drivers της μοτορολα. Αν δεν τους έχεις θα τα βρεις όλα στο ίδιο σαιτ. Ξεκίνα το κατέβασμα γιατί αν μείνεις από μπαταρία θα χρειαστεί είτε να αγοράσεις είτε να φτιάξεις μόνος σου με κολλητήρι usb factory cable για να μπορέσει να φορτίσει. Δυστυχώς δεν κλείνει έτσι όπως είσαι τώρα.

 

Ερώτηση: το αρχείο που φλάσαρες και σου προκάλεσε όλο αυτό, από ποιά custom recovery το φλάσαρες? Δεν μπορεί να χρησιμοποίησες το bootmenu? Είτε με cwm touch το πέρασες ή (ελπίζω όχι) από stock recovery?

 

Είχες ήδη το τελευταίο επίσημο update έτσι δεν είναι?

 

είχα ics 4,01 root, και το πέρασα από stock recovery

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω την έκδοση 651.167.21.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU και θέλησα να την αναβαθμίσω στην καινούργια που βγήκε εχθές. Κατέβασα το zip που αναφέρετε στους XDA(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971) και το αντέγραψα στην κάρτα sd. Όταν ξεκινάω με recovery mode βγάζει το ανθρωπάκι του Andrioid με ένα θαυμαστικό κίτρινο μέσα σε ένα τρίγωνο και δεν κάνει τίποτα για αρκετή ώρα. Τί κάνω λάθος και δεν μπορώ να το αναβαθμίσω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαστε πολες φορες αυτα που εχει γραψει ο frastgr λιγες σελιδες ποιο πισω,για τον οδηγο λεω και μετα καντε βημα βημα αυτα που λεει δηλαδη ελεος ποσες φορες θα το πουμε.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει, είμαι στην .3 retail europe rooted.

Αν κάνω unroot και περάσω την NonEFIGSRetail θα έχω εγγύηση στην συσκευή μου;

 

Ρωτάω γιατί αν με κάποιο τρόπο φαίνεται οτι η συσκευή είχε γίνει κάποτε root και δεν έχω εγγύηση θα μείνω στην retail europe που είναι αστέρι.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Απτην στιγμή που έκανα την διαδικασία επαναφοράς σε NonEFIGS από το leak, μου πετάει στιγμιαία μηνύματα τα οποία εξαφανίζονται από μόνα τους "Δυστυχώς η εφαρμογή Ηλ.Ταχυδρομείο έχει διακόπει" ή κάτι τέτοιο...Εμφανίζεται και εξαφανίζεται πολύ γρήγορα... Καμιά ιδέα?

 

Υ.Γ. Τώρα μου έβγαλε και "Δυστυχώς η εφαρμογή Διαχειριστής έχει διακοπεί"

Υ.Γ.2 Αρχίζω και το μετανιώνω, μου βγάζει συνέχεια popups

Link to comment
Share on other sites

Απτην στιγμή που έκανα την διαδικασία επαναφοράς σε NonEFIGS από το leak, μου πετάει στιγμιαία μηνύματα τα οποία εξαφανίζονται από μόνα τους "Δυστυχώς η εφαρμογή Ηλ.Ταχυδρομείο έχει διακόπει" ή κάτι τέτοιο...Εμφανίζεται και εξαφανίζεται πολύ γρήγορα... Καμιά ιδέα?

 

Υ.Γ. Τώρα μου έβγαλε και "Δυστυχώς η εφαρμογή Διαχειριστής έχει διακοπεί"

Υ.Γ.2 Αρχίζω και το μετανιώνω, μου βγάζει συνέχεια popups

 

Έπαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είχες κάνει; Θα χάσεις εφαρμογές,μηνηματα κτλ αλλά πιστεύω πως θα λυθεί το θέμα σου. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα. Περίμενε και καμιά άλλη απάντηση μπας και το γλιτώσεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Απτην στιγμή που έκανα την διαδικασία επαναφοράς σε NonEFIGS από το leak, μου πετάει στιγμιαία μηνύματα τα οποία εξαφανίζονται από μόνα τους "Δυστυχώς η εφαρμογή Ηλ.Ταχυδρομείο έχει διακόπει" ή κάτι τέτοιο...Εμφανίζεται και εξαφανίζεται πολύ γρήγορα... Καμιά ιδέα?

 

Υ.Γ. Τώρα μου έβγαλε και "Δυστυχώς η εφαρμογή Διαχειριστής έχει διακοπεί"

Υ.Γ.2 Αρχίζω και το μετανιώνω, μου βγάζει συνέχεια popups

 

Και εμένα μου το έβγαζε. Κανονικά θέλει reset αλλά ποιος ξαναστήνει.

Κάνε κατάργηση του λογαριασμού email όμως και ξαναπέρασε τον. Έτσι έκανα και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έβγαζε. Κανονικά θέλει reset αλλά ποιος ξαναστήνει.

Κάνε κατάργηση του λογαριασμού email όμως και ξαναπέρασε τον. Έτσι έκανα και όλα ΟΚ.

 

Όσοι είστε ροοτ κατεβάστε το titanium backup. Αξίζει και η pro αλλά είναι ακριβούτσικη, βέβαια υπάρχουν και αλλοι τρόποι για την pro. Με αυτό το πρόγραμμα επαναφέρετε τα πάντα σε 5 λεπτά. Από accounts, μηνύματα, call log, wifi access points, bluetooth pairings κτλ μέχρι και όλες τις εφαρμογές με όλο τους το data, όπως ακριβώς τα είχατε. Οπότε οποιοδήποτε reset δεν σας νοιάζει.

 

Αλήθεια επειδή έκανα ένα διπλό ποστ στο οποίο έλεγα χρήσιμα πράγματα στα παιδιά που είχαν πρόβλημα παραπάνω και ζήτησα και συγνώμη (από λάθος έκανα διπλή παράθεση, καθώς νόμιζα ότι έκανα τροποποίηση στο αρχικό μου ποστ), τα σβήσανε τελείως και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πρόγραμμα για back up (no root) και κάποιο που να βλέπεις τα πάντα σε μεγάλη οθόνη υπολογιστή, να στέλνεις μηνύματα ή ότι άλλο.
3>4
Link to comment
Share on other sites

μπα... ουτε σημερα αναβαθμιση! :confused: απο Δευτερα τελικα...και αν! αντε να δουμε, το λαδι μας εβγαλε η μοτο..
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πρόγραμμα για back up (no root) και κάποιο που να βλέπεις τα πάντα σε μεγάλη οθόνη υπολογιστή, να στέλνεις μηνύματα ή ότι άλλο.

 

My phone explorer. Το έχω δουλέψει μόνο για να κάνω vcards sync to Google contacts για ένα φίλο, αλλά φαινόταν πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...