Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πέρασα την ICS και το update άλλα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: όταν βάζω κάποιον launcher εκτός του μαμά και πάω να προσθέσω κάποιο widget στο παράθυρο που εμφανίζεται για να διαλέξω widget, φαίνονται μόνο τα εικονίδια των widget και όχι η ονομασία και το είδος (πχ 4χ1, 2χ1 κ.λπ). Έτσι είναι και σε σας; πρέπει κάτι να κάνω;

Έτσι είναι και σε εμένα. Αν κρατήσεις πατημένο το εικονίδιο του widget θα σου γράψει στα δεξιά τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι και σε εμένα. Αν κρατήσεις πατημένο το εικονίδιο του widget θα σου γράψει στα δεξιά τι είναι.

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Άρα να γιατί δεν έχει βγει επίσημα η αναβάθμιση, υπάρχουν bugs τα οποία ίσως δεν τα έχουμε πάρει χαμπάρι ακόμα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Άρα να γιατί δεν έχει βγει επίσημα η αναβάθμιση, υπάρχουν bugs τα οποία ίσως δεν τα έχουμε πάρει χαμπάρι ακόμα.

 

Μα εχει βγει επισημα η αναβαθμιση απλα στην Ελλαδα δεν εχει ξεκινησει ομαδικα.Σε αλλες χωρες εχει σταλει ιδη και το λενε εδω μεσα.

Αρα δεν ειναι θεμα bugs πιστευω.Γιατι τοτε δεν θα ξεκινουσε ομαδικα στις χωρες που τα παιδια εδω μεσα αναφερουν σε προηγουμενα μυνηματα.

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει βγει επισημα η αναβαθμιση απλα στην Ελλαδα δεν εχει ξεκινησει ομαδικα.Σε αλλες χωρες εχει σταλει ιδη και το λενε εδω μεσα.

Αρα δεν ειναι θεμα bugs πιστευω.Γιατι τοτε δεν θα ξεκινουσε ομαδικα στις χωρες που τα παιδια εδω μεσα αναφερουν σε προηγουμενα μυνηματα.

Η αναβάθμιση βγήκε σε 3-4 χώρες μόνο αν δεν κάνω λάθος, προφανώς διαπίστωσαν τα bugs και προσπαθούν να τα διορθώσουν πριν βγει για όλο τον κόσμο διότι αν βγει έτσι τότε θα κάνει κακό στο prestige της motorola όπως έγινε και με την ICS αναβάθμιση της sony που κυριολεκτικά είναι για τα πανηγύρια.:lol:

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Μεσω γνωστου βρηκα το Motorola RAZR XT910 στα 200 ευρω καινουργιο σφραγισμενο

και την εκδοση MAXX με την ποιο μεγαλη μπαταρια αν και δεν εχω μαθει ακομη σιγουρη τιμη γιαυτο αλλα

θα ειναι γυρω στα 300 περιπου!!!Αξιζει το maxx σχεδον 100 ευρω παραπανω για την μπαταρια η οχι??

Ποιο απο τα 2 αξιζει καλυτερα οεο?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Μεσω γνωστου βρηκα το Motorola RAZR XT910 στα 200 ευρω καινουργιο σφραγισμενο

και την εκδοση MAXX με την ποιο μεγαλη μπαταρια αν και δεν εχω μαθει ακομη σιγουρη τιμη γιαυτο αλλα

θα ειναι γυρω στα 300 περιπου!!!Αξιζει το maxx σχεδον 100 ευρω παραπανω για την μπαταρια η οχι??

Ποιο απο τα 2 αξιζει καλυτερα οεο?? ;) ;)

 

Η μπαταρια εχει και μια επιπτωση στο παχος της συσκευης βεβαια, φανταζομαι το ξερεις. Η επιλογη δικη σου. Εγω θα προτιμουσα, λογω design το xt910.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Μεσω γνωστου βρηκα το Motorola RAZR XT910 στα 200 ευρω καινουργιο σφραγισμενο

και την εκδοση MAXX με την ποιο μεγαλη μπαταρια αν και δεν εχω μαθει ακομη σιγουρη τιμη γιαυτο αλλα

θα ειναι γυρω στα 300 περιπου!!!Αξιζει το maxx σχεδον 100 ευρω παραπανω για την μπαταρια η οχι??

Ποιο απο τα 2 αξιζει καλυτερα οεο?? ;) ;)

 

Και εγώ θα θυσίαζα την μπαταρία του maxx για την ομορφιά του xt910 αλλα εξαρτάται τι ζητάς εσύ από την συσκευή σου...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν μπορουμε να κάνουμε videoκλίση από το skype? Οταν χρησιμοποιώ το Skype μπορώ να τους βλέπω αλλά όχι να με βλέπουν. Πρέπει να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν μπορουμε να κάνουμε videoκλίση από το skype? Οταν χρησιμοποιώ το Skype μπορώ να τους βλέπω αλλά όχι να με βλέπουν. Πρέπει να κάνω κάτι?

 

Καπου στο skype εχει επιλογη για βιντεοκληση. Αφου εχουμε μπροστινη καμερα, σιγουρα γινεται να σε βλεπουν. Το εχω κανει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση! περασα την 4.0.4 ics χθες στο κινητο! ολα αψογα αλλα παρατηρησα και δεν ξερω εαν ειναι απο αυτο πως οταν η συσκευη ειναι στην αναμονη (με σβηστη οθονη) μετα απο καποια λεπτα αρχιζει και αναβει σαν να εχω πατησει το πλαινο πληκτρο που κλειδωνει/ξεκλειδωνει το κανει που και που! δεν ξεκλειδωνει απλα αναβει η οθονη.τι μπορει να παιζει?δεν θυμαμαι να μου το εκανε αυτο πριν κανω την αναβαθμιση! αν μπορειται πειτε μου να ξερω
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

leak; δεν νομιζω

 

Οταν βγει η επισημη θα μπορω να την περασω πανω απο την 33;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καπου στο skype εχει επιλογη για βιντεοκληση. Αφου εχουμε μπροστινη καμερα, σιγουρα γινεται να σε βλεπουν. Το εχω κανει.

 

Ελπιζω να εχεις δικαιο και η μπροστινη καμερα να μην ειναι μονο για φωτογραφιες... εγω πάντως δεν μπορω ακομα να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις δικαιο και η μπροστινη καμερα να μην ειναι μονο για φωτογραφιες... εγω πάντως δεν μπορω ακομα να τα καταφερω

 

Μια χαρά δουλεύει, δοκιμασμένο!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλω πρόγραμμα GPS με κατεβασμένους χάρτες; Γιατί απ' όσο έχω καταλάβει, το Navigation k to Google Maps πρέπει να μπουν στο ιντερνετ να κατεβάσουν εκείνη την στιγμή χάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν και έλεγα ότι δε θα το πειράξω, μόλις πέρασα την 4.0.4 - 33 και το Patch.

Όλα πήγαν καλά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν πλέον μπορώ να πάρω OTA Updates κανονικά ή όχι. Λογικά θα πρέπει να πέρνει της αντίστοιχής έκδοσης, σωστά;

SakisLad
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής bug. Αν αλλάξω sim στο κινητό και είναι ανοιχτό, ξανά στέλνει το τελευταίο μήνυμα που είχα στείλει. Είμαι 2.3.6. Μπορεί κανείς να τσεκάρει το παγωτό? Επίσης το προεγκατεστημένο πρόγραμμα για sms μου επιτρέπει μόνο 1000 sms ανα συζήτηση το πολύ. Πάλι κάποιος μπορεί να τσεκάρει στο παγωτό τις ρυθμίσεις αν δεν το έχουν πια ή επιτρέπει την απενεργοποίηση του ορίου ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ. Ευχαριστώ εκ προτέρων.
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλω πρόγραμμα GPS με κατεβασμένους χάρτες; Γιατί απ' όσο έχω καταλάβει, το Navigation k to Google Maps πρέπει να μπουν στο ιντερνετ να κατεβάσουν εκείνη την στιγμή χάρτες.

 

Το Navigon δεν χρειάζεται συνεχή πρόσβαση στο ίντερνετ παρά μονο την πρώτη φορά για να κατεβάσει το πακέτο των χαρτών που θα επιλέξεις. Επίσης αν εισαι συνδρομητης Cosmote το παιρνεις δωρεάν για 2 χρόνια. Ψαξτο στο Play.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση! περασα την 4.0.4 ics χθες στο κινητο! ολα αψογα αλλα παρατηρησα και δεν ξερω εαν ειναι απο αυτο πως οταν η συσκευη ειναι στην αναμονη (με σβηστη οθονη) μετα απο καποια λεπτα αρχιζει και αναβει σαν να εχω πατησει το πλαινο πληκτρο που κλειδωνει/ξεκλειδωνει το κανει που και που! δεν ξεκλειδωνει απλα αναβει η οθονη.τι μπορει να παιζει?δεν θυμαμαι να μου το εκανε αυτο πριν κανω την αναβαθμιση! αν μπορειται πειτε μου να ξερω

Μοθ το εκανε και στην 2.3.6. Επισης διαβαζω την ιδια συμπεριφορα σε παρα πολλα αλλα μοντελα. Οποτε, μην ανησυχεις...

 

Ελπιζω να εχεις δικαιο και η μπροστινη καμερα να μην ειναι μονο για φωτογραφιες... εγω πάντως δεν μπορω ακομα να τα καταφερω

Την επιλογη που σου ειπα τη βρηκες? σιγουρα γινεται, αφου το εχω κανει.

Επισης, η καμερα χαρακτηριζεται απο την ιδια τη μοτορολα ως web chat front face camera.;) μονο για φωτογραφιες δεν ειναι με τα 1,3 μεγαπιξελς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Navigon δεν χρειάζεται συνεχή πρόσβαση στο ίντερνετ παρά μονο την πρώτη φορά για να κατεβάσει το πακέτο των χαρτών που θα επιλέξεις. Επίσης αν εισαι συνδρομητης Cosmote το παιρνεις δωρεάν για 2 χρόνια. Ψαξτο στο Play.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι δωρεάν; Γιατί αν θυμάμαι καλά είναι είναι 15€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το κατέβασα πάντως δεν μου ζήτησε λεφτά. :)

Νομίζω ότι αυτό με τα 15€ ήταν "παλιά".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Μεσω γνωστου βρηκα το Motorola RAZR XT910 στα 200 ευρω καινουργιο σφραγισμενο

και την εκδοση MAXX με την ποιο μεγαλη μπαταρια αν και δεν εχω μαθει ακομη σιγουρη τιμη γιαυτο αλλα

θα ειναι γυρω στα 300 περιπου!!!Αξιζει το maxx σχεδον 100 ευρω παραπανω για την μπαταρια η οχι??

Ποιο απο τα 2 αξιζει καλυτερα οεο?? ;) ;)

 

Γνωμη μου ειναι να παρεις το maxx,τα αξιζει τα λεφτα του αν και θα χασεις λιγο απο την <<λεπτοτητα>>του κινητου,εγω δεν το εβρισκα πουθενα παντως

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις δικαιο και η μπροστινη καμερα να μην ειναι μονο για φωτογραφιες... εγω πάντως δεν μπορω ακομα να τα καταφερω

 

Η βιντεοκληση μεσω skype δουλευει κανονικα,χτες εκανα βιντεοκληση με αμερικη χωρις κανενα πρβ

 

Υ.Γ σορρυ για τα συνεχομενα ποστ αλλα δεν ξερω πωσ να κανω πολλαπλη παραθεση

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ σορρυ για τα συνεχομενα ποστ αλλα δεν ξερω πωσ να κανω πολλαπλη παραθεση

 

Πατάς το (+) δίπλα από το κουμπί "Απάντηση" το οποίο, αν αφήσεις τον δείκτη του mouse επάνω, σου βγάζει το hint "Πολλαπλή παράθεση" ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το (+) δίπλα από το κουμπί "Απάντηση" το οποίο, αν αφήσεις τον δείκτη του mouse επάνω, σου βγάζει το hint "Πολλαπλή παράθεση" ;)

 

Οκ φιλος,ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ο φίλος haki είχε δώσει στην σελίδα 171 ένα Link για ανταλλακτικά motorola σε καλές τιμές.

Μπορεί κάποιος να πει με βεβαιότητα αν αυτό: http://cnn.cn/shop/motorola-droid-razr-xt912-white-bezel-p-15295.html , που είναι για XT912, ταιριάζει στο δικό μας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...