Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλεις τον firefox δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με φλάς.

Επίσης, μιας και έχεις και άλλες συσκευές με ics, το μήνυμα μπορεί να το βγάζουν, αλλά φλάς παίζουν? γιατί με το μότο δεν έχω καταφέρει να δω ούτε ένα βιντεάκι (εκτός firefox επαναλαμβάνω)

 

Πάντως εγώ δεν θυμάμαι προβλήματα με desire και νομίζω και στο neo v όλα οκ. Αλλά οτι στον ffx λειτουργεί flash στο RAZR δεν το ήξερα. Παιζει και βίντεο ε?

 

Άσχετο, αλλά ειδα το εξής για όποιον ενδιαφέρεται

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1769793

 

Είναι τα widget από atrix hd

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσχετο, αλλά ειδα το εξής για όποιον ενδιαφέρεται

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1769793

 

Είναι τα widget από atrix hd

 

Μου βγάζει σφάλμα ανάλυσης πακέτου σε όλα. Για ICS μόνο είναι;

 

Edit: Μόνο για ICS είναι τελικά http://www.droidrzr.com/index.php/topic/3412-motorola-atrix-hd-widgets-on-razr/ .

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για ICS μόνο, και θέλει root καθώς ο σωστός τρόπος είναι να αντικαταστησεις τα αρχικά αρχεία στο system (τα κάνουμε backup πρώτα), ή τουλάχιστον αυτά που δεν σε αφήνει να κάνεις κανονικό install λόγω signature. Edited by marinos35
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Στις 8 ωρες, 50% μπαταρια. Ετσι ειναι σε ολους σας ; Παρακαλω ΠΟΛΥ να παρω μια απαντηση αυτη τη φορα.
Link to comment
Share on other sites

Στις 8 ωρες, 50% μπαταρια. Ετσι ειναι σε ολους σας ; Παρακαλω ΠΟΛΥ να παρω μια απαντηση αυτη τη φορα.

 

Φίλε μου, χωρίς πληροφορίες, δεν νομίζω πως θα πάρεις απάντηση. Στις 8 ώρες τι έκανες; Σε αναμονή το τηλέφωνο; Πόση ώρα προβολή έχεις; Έπεζες games η απλά έκανες browsing; .Και πολλά άλλα...

 

Είναι πολύπλοκο το θέμα μπαταρία.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στις 8 ωρες, 50% μπαταρια. Ετσι ειναι σε ολους σας ; Παρακαλω ΠΟΛΥ να παρω μια απαντηση αυτη τη φορα.

 

φίλε μου μην ανησυχείς, μετά από 3-4 πλήρης φορτίσεις θα στρώσει η μπαταρία. Τώρα μόλις πήρες το κινητό το ζόρισες λίγο παραπάνω ως συνήθως, άστρωτη και η μπαταρία κ.λπ. Εγώ πριν έχοντας άλλο android κινητό που μου κρατούσε η μπαταρία γύρω στη μια μέρα με την ίδια χρήση το razr μου κρατάει δύο ημέρες και κάτι, να σημειωθεί ότι έχω την 2.3.6. και όχι ICS.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εαν εχει ενεργο το gps τραβαει πολλη μπαταρια

εαν θελεις κατεβασε απο το play το task killer και που και που κανε κανενα σκουπισμα :)

Θα δεις διαφορα στην μπαταρια αφου καθαριζει ολες τις προσορινα περιτες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Τι task killer; Άμα βάζαμε task killers και σε τέτοια κινητά.....

Γενικά είναι άχρηστοι.. Καταναλώνουν τσάμπα πόρους..

Link to comment
Share on other sites

Τι task killer; Άμα βάζαμε και σε τέτοια κινητά.....

Γενικά είναι άχρηστοι.. Καταναλώνουν τσάμπα πόρους..

 

 

Αλκη καλο ειναι ρε αδελφε το task killers :D

Link to comment
Share on other sites

Αλκη καλο ειναι ρε αδελφε το task killers :D

 

Δε νομίζω φίλε Πέτρο. Κάνουν τη δουλειά που κάνει το android, με μια διαφορά όμως. Χειρότερα. Συν ότι καταναλώνουν τσάμπα μπαταρία και πιάνουν και χώρο ελεύθερης RAM..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω φίλε Πέτρο. Κάνουν τη δουλειά που κάνει το android, με μια διαφορά όμως. Χειρότερα. Συν ότι καταναλώνουν τσάμπα μπαταρία και πιάνουν και χώρο ελεύθερης RAM..

 

Εισαι σιγουρος ;

Εαν ειναι ετσι να το δωσο δρομο ρε παληκαρι μου

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος ;

Εαν ειναι ετσι να το δωσο δρομο ρε παληκαρι μου

 

Πιο σίγουρος δε γίνεται.. Πραγματικά είναι άχρηστο. Σβήστο και άσε το android να κάνει σωστή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Στο 2.3.6 έχει ήδη task killer υπενθυμίζω για όποιον ενδιαφέρεται να χρησιμοποιησει. Και επίσης να θυμίσω ότι στις ρυθμίσεις του κινητού έχει μενού "Πληροφορίες Μπαταρίας" και μέσα σε αυτό το "Χρήση Μπαταρίας" όπου μπορείς να δεις αν κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα σου έφαγε όλη την μπαταρία, και να το βγάλεις ή να ρυθμίσεις τον task killer να το κλείνει αυτόματα.
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Πιο σίγουρος δε γίνεται.. Πραγματικά είναι άχρηστο. Σβήστο και άσε το android να κάνει σωστή δουλειά!

 

Το πεταξα κιολας απο το ξυραφι

Αλκι αυτα τα μπιλτ κλπ πως θα πεταξω ;

εχω χιτλερικο τηλ μαμω την μερκελ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω συναντήσει το παρακάτω πρόβλημα με το κινητό, όταν επιχειρώ να πραγματοποίησω κλήση κατα τον πρώτο κτυπο η τα 2 πρώτα δευτερόλεπτα περιπου ακούγεται κάτι σαν παρεμβολή στο ακουστικό του τηλέφωνου πανω στην κλήση που πραγματοποιώ. Έχει παρουσιαστει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλο?το κινητο το αγόρασα πρόσφατα από τα mediamarkt. Αν ναι πως το λυσατε το θεμα? Edited by Dynrazr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μην ανησυχείς, μετά από 3-4 πλήρης φορτίσεις θα στρώσει η μπαταρία. Τώρα μόλις πήρες το κινητό το ζόρισες λίγο παραπάνω ως συνήθως, άστρωτη και η μπαταρία κ.λπ. Εγώ πριν έχοντας άλλο android κινητό που μου κρατούσε η μπαταρία γύρω στη μια μέρα με την ίδια χρήση το razr μου κρατάει δύο ημέρες και κάτι, να σημειωθεί ότι έχω την 2.3.6. και όχι ICS.

 

Exoυμε και λεμε:

 

Ειμαι εμπειρος απο android συσκευες διαφορων κατασκευστων, διαφορετικων ROM κτλ. Οποτε θα θελα απαντησεις δοσμενες κατα δυνατο τροπο δοσμενες με σαφηνεια.

 

Ειμαι στις 13 ωρες, με 30%, και η χρηση μπαταριας δειχνει τα εξης : Φωνητικες κλησεις 25%, Προβολη 24%, Λειτουργικο andoid 11%, Αδρανες 8%, Ετοιμοτητα Κυψελης 7%, Συστημα android 6% (ποια η διαφορα ομως με το προηγουμενο; ), Viber μολις 4%, Wifi μολις 3% και 2 ακομα μικρα ποσοστα. Αυτο που με εντυπωσιασε ηταν που το εκλεισα το βραδυ, το ανοιξα το πρωι, το χρησιμοποιησα με wifi και μερικες αλλες χρησεις, οχι εξαντλητικα πραγματα και εφτασε απευθειας στο 60%. Ακομα και το "πειναλεο" LG Optimus 2X που ειχα πριν δεν την "επινε" τοσο γρηγορα τη μπαταρια. GPS πουθενα επισης.

 

Να σημειωσω εδω οτι ειμαι ακομα στην πρωτη φορτιση και οτι εκανα επαναφορα εφαρμογων απο το LG σ αυτο μεσω MyBackup. Το πρωτο εχει σημασια στο "στρωσιμο" μπαταριας, το δευτερο δεν ξερω κατα ποσο να επηρρεαζει αυτη η μεταφορα.

 

Θελω απο προσωπικη εμπειρια να μου πειτε εσεις οι ιδιοι ποσο σας βγαζει η μπαταρια κατα μεσο ορο. Δεν ζητω υπεραναλυσεις, απο την καθημερινη χρηση με κλησεις, wifi κτλ αν βγαζει μια μερα, περισσοτερο ή λιγοτερο. Γιατι καθως φαινεται εμενα δε θα βγαλει με τιποτα το 24ωρο.

 

Ισχυει οτι η αναβαθμιση σε ICS εχει βελτιωσει το θεμα μπαταρια ;

 

Παρακαλω πολυ για τις απαντησεις σας. Τhanks.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω συναντήσει το παρακάτω πρόβλημα με το κινητό, όταν επιχειρώ να πραγματοποίησω κλήση κατα τον πρώτο κτυπο η τα 2 πρώτα δευτερόλεπτα περιπου ακούγεται κάτι σαν παρεμβολή στο ακουστικό του τηλέφωνου πανω στην κλήση που πραγματοποιώ. Έχει παρουσιαστει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλο?το κινητο το αγόρασα πρόσφατα από τα mediamarkt. Αν ναι πως το λυσατε το θεμα?

 

Στο 1ο χτύπημα το κάνει και σε μένα(είμαι με wind, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).Δεν το έψαξα και πολύ μια που δεν ενοχλεί κατά την διάρκεια της χρήσης.

 

Και εγώ από ΜΜ το πήρα αλλά δεν νομίζω πως έχει σχέση.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο χτύπημα το κάνει και σε μένα(είμαι με wind, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).Δεν το έψαξα και πολύ μια που δεν ενοχλεί κατά την διάρκεια της χρήσης.

 

Και εγώ από ΜΜ το πήρα αλλά δεν νομόζω πως έχει σχέση.

 

Σίγουρα δεν είναι κάτι πολύ ενοχλητικό. Οφείλω να αναφέρω ότι άλλαξα 2 συσκευές από τα mediamarkt ωστόσο όλα τα μοντέλα παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα και ήθελα απλά ν τ αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανε αλλά σταμάτησε απτην στιγμή που έβαλα την ICS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μολις το πήρα και εγώ το Razr. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που παρατήρησα κατα τύχη, του έκανα την αναάβθμιση που μου έβγαλε, έβαλα και μερικά application, πολύ βασικα...και αυτό που είδα είναι ότι αν πατήσω γρήγορα το κουμπί App στο Home menu και καπάκι γρήγορα το κουμπί search κάτω δεξιά μου βγάζει μήνυμα "The application homescreen (process com.motorola.home) has stopped unexpectedly.Please try again), συμβαίνει και σε εσάς? Η ερώτηση μου είναι για να δω αν είναι πρόβλημα του software η κάποιας εφαρμογής. Ευχαριστώ

 

Βασικά τώρα είδα ότι το κάνει και χωρίς να το κάνω γρήγορα. Αν δηλαδή πατήσω το search μέσα στα application μου πετάει αυτο το μήνυμα και πατώντας το back μου βγάζει το dialer και όσο και να πατήσω το back δε κανει τίποτα. Για να ξεκολήσει πατάω home.

Edited by lalakis77
Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο χτύπημα το κάνει και σε μένα(είμαι με wind, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).Δεν το έψαξα και πολύ μια που δεν ενοχλεί κατά την διάρκεια της χρήσης.

 

Και εγώ από ΜΜ το πήρα αλλά δεν νομίζω πως έχει σχέση.

 

Σε ολους το κανει. Κι επισης σε πολυ δυνατο ηχο "μικροφωνιζει" λιγο το ηχειο. Δεν ειναι κατι σοβαρο ομως, η ποιοτητα κλησης ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μολις το πήρα και εγώ το Razr. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που παρατήρησα κατα τύχη, του έκανα την αναάβθμιση που μου έβγαλε, έβαλα και μερικά application, πολύ βασικα...και αυτό που είδα είναι ότι αν πατήσω γρήγορα το κουμπί App στο Home menu και καπάκι γρήγορα το κουμπί search κάτω δεξιά μου βγάζει μήνυμα "The application homescreen (process com.motorola.home) has stopped unexpectedly.Please try again), συμβαίνει και σε εσάς? Η ερώτηση μου είναι για να δω αν είναι πρόβλημα του software η κάποιας εφαρμογής. Ευχαριστώ

 

Βασικά τώρα είδα ότι το κάνει και χωρίς να το κάνω γρήγορα. Αν δηλαδή πατήσω το search μέσα στα application μου πετάει αυτο το μήνυμα και πατώντας το back μου βγάζει το dialer και όσο και να πατήσω το back δε κανει τίποτα. Για να ξεκολήσει πατάω home.

Και σε εμένα το κάνει. Αν είναι στην αρχική οθόνη η αναζήτηση δουλεύει κανονικά. Όταν είσαι στις εφαρμογές πετάει το ίδιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους το κανει. Κι επισης σε πολυ δυνατο ηχο "μικροφωνιζει" λιγο το ηχειο. Δεν ειναι κατι σοβαρο ομως, η ποιοτητα κλησης ειναι πολυ καλη.

Εννοεις το εξωτερικο ηχειο? δεν μου εχει συμβει ποτε να μικροφωνισει τιποτα στο razr και το εχω 8 μηνες.:confused: αντιθετα, ο ηχος στο πρωτο δευτερολεπτο ειναι κοινος σε ολους. Απλα, επειδη μιλαω παντα με bt , δεν προλαβαινει να περασει στο bt και ετσι δεν τον ακουω.:D

 

Για την μπαταρια, με μετρια χρηση (30 λεπτα χρηση, 1 ωρα μουσικη, wifi και bt ανοιχτα συνεχεια ) λιγο browsing, ολοι οι συγχρονισμοι σνοιχτοι σε τακτικα διαστηματα ) σε 2g να περιμενεις 25-30 ωρες χρησης.

Με την ics ειναι καπως βελτιωμενη η μπαταρια παντως, στο τελος της μερας, μετα απο 16-17 ωρες συνηθως εχω ενα 30-35 %

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε ψαχνω στο ιντερνετ και δεν το βρισκω στον κωτσοβολο

 

δεν το αναφερει πουθενα.Και εγω τυχαια ειχα παει εκει και το βρηκα 252 για την ακριβεια και ειχε ενα τελευταιο κομματι σε λευκο.

Link to comment
Share on other sites

επ!τι λεει;

ξεκλειδωσαν bootloader?ηρθε ΟΤΑ η παγωτος;

αντε γιατι μου φαινεται μονο καβλαρ και νανοτετοια ημαστε:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...