Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω γιατι δεν το εκανε απο την αρχη...!!

Αντιθετα τις πρωτες 5-6 ωρες δουλευε αψογα!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως μετά την τελευταία αναβάθμιση του Facebook στη μαρκέτα δεν συγχρονίζονται οι επαφές με αυτές τις συσκευής για την ακρίβεια δεν τις βλέπει καθόλου, ενώ βλέπω τον λογαριασμό του Facebook στις λογαριασμούς το πατάω και δεν κάνει τίποτα, καλά τα λέω; Το έχει και άλλους αυτό το πρόβλημα;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρ' όλα αυτά. Έχω αναβαθμίσει και το radio στην τελευταία έκδοση (που έρχεται με την 73.30) και όλα καλά. Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η έκδοση αυτή πάντως είναι για Ευρώπη και μάλιστα για συσκευές με build ...En.Eu..

Προσωπικά μου αρέσει πολυ περισσότερο η λειτουργία του με αυτή τη έκδοση, κάθως έχω δοκιμάσει και το επίσημο OTA update.

 

Όσο για τα ota updates, όλα βρίσκονται και όλα flashάρονται...

 

Το θεμα ειναι οτι αν δεν βρω την ρομ που εχω τωρα, δεν μπορω να προχωρησω σε κανενα φλασαρισμα.

Δεν προκειται, για κανενα λογο να πεταξω 2 χρονια εγγυησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αν δεν βρω την ρομ που εχω τωρα, δεν μπορω να προχωρησω σε κανενα φλασαρισμα.

Δεν προκειται, για κανενα λογο να πεταξω 2 χρονια εγγυησης.

 

Ενημερωτικά, έχω στείλει defy brickaρισμένο απο τα πειραγματα στο service και μου το επέστρεψαν μια χαρά επισκευασμένο χωρίς κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχω στείλει defy brickaρισμένο απο τα πειραγματα στο service και μου το επέστρεψαν μια χαρά επισκευασμένο χωρίς κόστος.

Ήσουν τυχερός. Δεν λέω, μπορεί να συμβεί αυτό που λες, άλλα δεν είναι κανόνας

Στο μπρικαρισμένο, μπορεί να αλλάξαν πλακέτα και να μην κατάλαβαν τίποτα. Αν όμως τους στείλω το κινητό με χαλασμένο (λέω τώρα εγώ) μικρόφωνο, εκεί αμέσως θα δούν το λογισμικό του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρ' όλα αυτά. Έχω αναβαθμίσει και το radio στην τελευταία έκδοση (που έρχεται με την 73.30) και όλα καλά. Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η έκδοση αυτή πάντως είναι για Ευρώπη και μάλιστα για συσκευές με build ...En.Eu..

Προσωπικά μου αρέσει πολυ περισσότερο η λειτουργία του με αυτή τη έκδοση, κάθως έχω δοκιμάσει και το επίσημο OTA update.

 

Όσο για τα ota updates, όλα βρίσκονται και όλα flashάρονται...

 

Εγω παλι εχοντας δουλεψει και τα δυο, θεωρω οτι το 73.30 ειναι πιο ολοκληρωμενο. Γουστα βεβαια ειναι αυτα και περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Μολις το εκανα Root ..

 

Λοιπον καποιος να εξηγηση η να μου δωσει καποιον οδηγο ( Στα Ελληνικα) για να καταλαβω τι μπορω να κανω μεσω Root..

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Μολις το εκανα Root ..

 

Λοιπον καποιος να εξηγηση η να μου δωσει καποιον οδηγο ( Στα Ελληνικα) για να καταλαβω τι μπορω να κανω μεσω Root..

 

Ευχαριστω !

 

Ένα απλό παράδειγμα, μέσω της εφαρμογής SetCPU μπορείς να ρυθμίσεις τη συχνότητα του επεξεργαστή να αυξομειωνεται ανάλογα με το ποσοστό της μπαταρίας, με το αν είναι κλειστή οθόνη και άλλα. Βελτιώνει τη ζωή της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχοντας δουλεψει και τα δυο, θεωρω οτι το 73.30 ειναι πιο ολοκληρωμενο. Γουστα βεβαια ειναι αυτα και περι ορεξεως...

 

Στα πλαίσια της συζήτησης που κάνουμε, πως εννοείς το πιο ολοκληρωμένο; Εμένα πχ δεν μου αρέσει καθόλου το ότι γράφει τον πάροχο στη μπάρα... Η το λευκό φόντο που κυριαρχεί γενικά. Σε θέματα λειτουργικότητας υπήρχαν μικροδιαφορες, που εξαφανίστηκαν μόλις πέρασα στην 150.1 το radio της 73.30.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχω στείλει defy brickaρισμένο απο τα πειραγματα στο service και μου το επέστρεψαν μια χαρά επισκευασμένο χωρίς κόστος.

 

To θέμα είναι ότι τελικά, ψάχνοντας μπόρεσα και βρήκα την FR έκδοση που έχω τώρα, ώστε να είμαι σίγουρος.:up:

Οπότε...... έρχεται και ΣΚ....:food:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να σβησω το παλαιο μου κινιτο απο το μαρκετ γιατι συνεχεια με ρωταει και πρεπει να επιλεγω το RAZR

 

...και εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό.

3>4
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια..

θελω να μου στειλουν απο αλλο κινητο εφαρμογες αλλα δεν μπορουν..

απο το samsung galaxy s2..

Ενω μπορω να λαβω mp3 και φωτο,τις εφορμογες ουτε να στειλω μπορω ουτε να μου στειλουν...

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

νέος στην παρέα τησ ΜΟΤΟ και εγω και ευτυχής κάτοχος του razr..

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η εκδοσή μου είναι αυτή 615.73.15.ΧΤ910.Retail.en.FR

υπάρχει νεώτερη από αυτήν γιατί όσο και αν ψάχνω OTA μου λέει ότι είναι δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αν και κάπου διάβασα οτι έχει βγει νεώτερη...?θα ήθελα να μου κάποιος αν υπάρχει κάποια νεώτερη ΟΤΑ να την βάλω manual..και να μην περιμένω να μου έρθει OTA

Link to comment
Share on other sites

νέος στην παρέα τησ ΜΟΤΟ και εγω και ευτυχής κάτοχος του razr..

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η εκδοσή μου είναι αυτή 615.73.15.ΧΤ910.Retail.en.FR

υπάρχει νεώτερη από αυτήν γιατί όσο και αν ψάχνω OTA μου λέει ότι είναι δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αν και κάπου διάβασα οτι έχει βγει νεώτερη...?θα ήθελα να μου κάποιος αν υπάρχει κάποια νεώτερη ΟΤΑ να την βάλω manual..και να μην περιμένω να μου έρθει OTA

 

Επειδη και το δικο μου ειναι της ιδιας εκδοσης, για εμας (FR) δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Το update ηταν για τις εκδοσεις EU

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και το δικο μου ειναι της ιδιας εκδοσης, για εμας (FR) δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Το update ηταν για τις εκδοσεις EU

 

φιλε ddr2 θα βγει και για εμας OTA η παμε με την μια για ICS 4.. ?και κατι ακομα το δικο σου το εχεισ rooted? να το κανω η να περειμενω την ics...?

Link to comment
Share on other sites

φιλε ddr2 θα βγει και για εμας OTA η παμε με την μια για ICS 4.. ?και κατι ακομα το δικο σου το εχεισ rooted? να το κανω η να περειμενω την ics...?

Ξέρω γω, τι να σου πω.... Μπορεί να βγεί update, μπορεί και όχι....

Όσο για το ρούτ, εγώ ακόμη δεν έχω κάνει κάτι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια..

θελω να μου στειλουν απο αλλο κινητο εφαρμογες αλλα δεν μπορουν..

απο το samsung galaxy s2..

Ενω μπορω να λαβω mp3 και φωτο,τις εφορμογες ουτε να στειλω μπορω ουτε να μου στειλουν...

τι κανω λαθος?

 

Δυστυχώς μέσω bluetooth δεν δέχεται αρχεία .apk. Εγώ εφαρμόζω την εξής λύση. Μετονομάζω την κατάληξη .apk του αρχείου που θέλω να στείλω σε .jpg (χρησιμοποιώ τoν ES File Explorer), το στέλνω και το λαμβάνω κανονικά στο Razr και μετά ακολουθώ την ανάποδη διαδικασία (από .jpg σε .apk) και παίζει. Σπαστικό, αλλά είναι μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και το δικο μου ειναι της ιδιας εκδοσης, για εμας (FR) δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Το update ηταν για τις εκδοσεις EU

 

Εμένα είναι ...eu η έκδοση αλλά ακόμη τίποτα με την αναβάθμιση! :-(

3>4
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια..

θελω να μου στειλουν απο αλλο κινητο εφαρμογες αλλα δεν μπορουν..

απο το samsung galaxy s2..

Ενω μπορω να λαβω mp3 και φωτο,τις εφορμογες ουτε να στειλω μπορω ουτε να μου στειλουν...

τι κανω λαθος?

 

Είναι θέμα android. Βάλε(ή όποιος στέλνει) το bluetooth file transfer https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZGlldmFsLmJsdWVmdHAiXQ...

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα android. Βάλε(ή όποιος στέλνει) το bluetooth file transfer https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZGlldmFsLmJsdWVmdHAiXQ...

 

φιλε το κατεβασα και αυτο αλλα πολυ δεν μπορουν να μου στειλουν εφαρμογες... κανω κατι λαθος?

ειναι δοκιμασμενη απο εσενα αυτη η εφορμογη?

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέσω bluetooth δεν δέχεται αρχεία .apk. Εγώ εφαρμόζω την εξής λύση. Μετονομάζω την κατάληξη .apk του αρχείου που θέλω να στείλω σε .jpg (χρησιμοποιώ τoν ES File Explorer), το στέλνω και το λαμβάνω κανονικά στο Razr και μετά ακολουθώ την ανάποδη διαδικασία (από .jpg σε .apk) και παίζει. Σπαστικό, αλλά είναι μια λύση.

 

σε ευχαραστω αλλα μου φαινετε πολυ ταλαιπωρια ολο το σκηνικο....

και παλι ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε το κατεβασα και αυτο αλλα πολυ δεν μπορουν να μου στειλουν εφαρμογες... κανω κατι λαθος?

ειναι δοκιμασμενη απο εσενα αυτη η εφορμογη?

ευχαριστω παντως

 

Είναι περιορισμός της Motorola. Δοκίμασε αυτό που έχω γράψει πιο πάνω. Κατεβάστε και στα δύο τηλέφωνα τον ES File Explorer, μετονομασία από τον αποστολέα του x.apk σε x.jpg, αποστολή και μόλις το παραλάβεις, μπες με τον Explorer στο φάκελο που έχεις λάβει το αρχείο και μετονόμασέ το από x.jpg σε x.apk. Θα σου παίξει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα φωτα σας. το πηρα σημερα στα χερια μου και ενω ειμαι κατενθουσιασμενος, αλλα εχω τρελαθει με το ραδιο(fm).

διαβαζω και βλεπω αλλους να λενε οτι δεν εχει και αλλους οτι θελει μια εφαρμογη. μπορει καποιος να βοηθησει, γιατι αν δεν εχει ραδιο(για μενα πολυ σημαντικο) θα το παω πισω, αφου στα χαρακτηριστικα το εγραφε και θα παω για galaxy sII.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να σβησω το παλαιο μου κινιτο απο το μαρκετ γιατι συνεχεια με ρωταει και πρεπει να επιλεγω το RAZR

 

Προς το παρον ,δεν υποσστηριζει το market την διαγραφη.

Απλως απο τις ρυθμισεις του λογαριασμου σου, το κινητο που δεν θελεις το μαρκαρεις αποκρυψη στα μενου.

 

ρε παιδια τα φωτα σας. το πηρα σημερα στα χερια μου και ενω ειμαι κατενθουσιασμενος, αλλα εχω τρελαθει με το ραδιο(fm).

διαβαζω και βλεπω αλλους να λενε οτι δεν εχει και αλλους οτι θελει μια εφαρμογη. μπορει καποιος να βοηθησει, γιατι αν δεν εχει ραδιο(για μενα πολυ σημαντικο) θα το παω πισω, αφου στα χαρακτηριστικα το εγραφε και θα παω για galaxy sII.

ευχαριστω

 

Δεν εχει ραδιο:)

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/76023/~/does-the-droid-razr-have-an-fm-radio%3F

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...